Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Motorcuyu bariyerlere sıkıştırdı ! Ortalık bir anda karıştı !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Beyazoto arkadaşın açıklamasına inanıyor ve söylediğimi geri alıyorum. Ancak kendisinin sürüş tarzı bu olmasa da o esnadaki şerit değiştirme şeklî çok tedirginlik vericiydi. İlk yazımda da belirttiğim gibi olayda öncelikle motorcu hatalıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Beyazoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okanbagiscan, samimi uyarınız için teşekkür ederim.
    Fakat belirtmiştim, trafikte dip dibe iken egzozunu açmış, bangır bangır giden motorcu cocuğumu uyandırmıştı zaten, ben dediğim gibi arkadan geldiğini gördüğüm motorlu gruptan aynı mevzuyu yaşamayalım diye taksinin soluna oradan da sağına değil, önüne geçtim. Süratim max 65-70 km idi, o kadar yoktur bile belki bir kaç saniye. Sağa sinyalimi verdim yumuşak bir geçiş yaptım, sert geçmiş olsaydım taksi fren yapardı, taksinin fren lambasını görüyor musunuz?
    Dediğiniz gibi “trafikte en tehlikeli sürücü tipi ne yapacağı ön görülemeyen sürücü tipidir" burada öngörülmeyen; 100-120 km sürat ile 50-60 km ortalama süratle seyir eden, trafikte sağdan, olmayan bir yoldan sürüş yapmaktır. Cünkü o sürat ile dikiz de GÖRÜLMEZSİNİZ. Trafikte sürücüler sizi bilgisayar oyunlarında gibi dışarı ve yukarıdan geniş görmüyor, otomobilde 20 cm2 lik 3 tane ayna var! Ben orada sadece önüne geçmek istediğim taksiyi gördüm sağında da emniyet şeridi yok, sinyalimi verdim, geçtim.Şeridimin içerisinde şerit sınır çizgileri dahilinde arkamdaki aracı zor durumda bırakmadan sınır çizgilerine yanaşma da bir yanlış yok benim tasarrufum, önde olan benim. Yaptığım manevra ile arkamdaki aracın hızı kesmemişim, o motorlunun orada ne işi var daha nasıl anlatılır, kendine zarar verdiği gibi benim arka koltuktaki yolcuma da zarar verebilir. Siz videoda gördüğünüz kadarı ile sanki sıkıştırdığımı düşünüyorsunuz, düşündürülüyorsunuz. Çünkü haberin başlığı öyle, yönlendiriliyorsunuz. Adam yazmış; lüks otomobil, bmw, arkadaşım benim o aracımla senin o motordan 2 tane alınamıyor, tahrik et, yalan yaz, millet gaza gelsin, izleme sayısı artsın.
    Neyse, Siz hala şerit sınır çizgisi ile bariyer arasını motor sürüş alanı olarak görüyorsanız biran evvel bu yanlıştan dönün. Ama anlıyorum ki "-senin yol vermene gerek yok, motorcu yolunu bulur, - sen sabit ol motorcu seni geçer" cümlenizde, önceki yorumlarda başka birinin yazdığı husus gerçeklik buluyor: Trafikte motor hariç tüm araçlar sabit kalacak, motorcu makas atacak olmayan yollardan geçmek için devamlı korna çalacak araçlarını şeridinin soluna-sağına manevra yapmaya zorlayacak, öyle mi ? Motora yol vermeme gerek yokmuş demeniz çok hatalı
    Trafikte 1. Kural yola hakim olan geçiş zorluğu, riski bulunana kolaylık sağlar. Yani ; ada içerisindeki araç yoldaki aracı beklemez yoldaki durup ona geçmesi için müsaade etmelidir, çünkü örnekleri görüldüğü gibi sen yol vermezsen kimse vermez, ada içi şişer yola taşar trafik aksar, tehlikeye girer. Yokuş aşağı inen yokuş yukarı çıkana yol vermelidir, çünkü yokuş yukarı çıkan iyi bir şöför olsada duran aracı tekrar kadırması güçtür, stop edebilir, araç kayar. Trafikte bayan sürücüler kollanmalıdır çünkü onlar yetersiz sürücü değil, sizin kadar delifişek değildir, bunlar böylece devam eder.
    Motor da trafikte bir araçtır, farkedilmesi gerekir, farkedilmesi zordur çünkü boyutları dolayısıyla diğer araçlar onu kapatır. Bir de süratli ve sık manevra yapıyor ise hiç farkedilmez. Peki motorcunun farkedilmesi için ne yapması gerekir - dediğiniz gibi öngörülebir bir süratle, görünür konumda şerit içerisinde trafikte seyretmesi gerekir. Tüm yollar benim slalom da yaparım, süratli de giderim, ara gaz verip gürültü sarhoşu da olurum diyemezsiniz. Sizin zevkleriniz, haklarınız bir başka kişinin haklarının başladığı yerde biter. O Hak kişinin canlıdır, ailesidir, malıdır. Saygı duyacağız! saygılı olacağız.! Saygı görmek için, saygılı olacağız!
    Bu zevkler için Kurtköy de, mio.larca dolar harcanıp formula serisinin en güzel, boş boş yatan yarış pisti var çık oraya istediğin sürati, istediğin manevrayı yap. Kimsenin malına canına kast etme!
    Siz bu olayda asıl zor durumda olanın kamera kaydı yapan motorcunun olduğunu göremiyorsunuz. Hoş o da sağ şerit sınır çizgisi ile bariyer arasındaki 30-40 cm lik mesafeyi motor yolu sanıyor. Videoyu tekrar izleyin, kayıt yapan motorcu şeridinde gidiyor, O taksici sağından süratle gelen motoru görüp şeridinin sağına manevra yaptı o anda kask kamerası ile kayıt yapan motorcuya yada panikle kendini bilmez diğerine de yandan vurabilirdi. Taksici de bariyerlere yakın çünkü yol sağa incirli yan yola devam ediyor.
    Arkadaşım yapmayın, kimse kimseye sebep olmasın, O zartın bir an evvel Allah'a dua edip, şükredip, motoru bırakması gerekir, bunlar işarettir. O kafayla kendine zarar verir, kendini düşünmüyor, masum birine zarar verir. Birçoğu genç yaşta hayatını kaybetti, O can size emanet, bir tane var. Bilgisayar oyunu değil, yeni canla tekrar oyuna başlayamıyorsun, yapmayın!
    Allah'a emanet olun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:11 ----------

Hachiko, mail adresi ver yeterli belge göndereyim, ben trafikte kayıt yapmıyorum ruhsat olur mu?
    Burayı nereden buldun niye gider yapıyorsun hemen..

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    GSX-R sürücüsü trafiği okumaktan bîhaber ve %100 haksızdır. Beyaz BMW şeride girdiği anda adamın kıçının dibinde, sağında beliriveriyor. Konumlanması yanlış, zekası düşük bir hareket. Üstelik adamın solunda kaçabileceği bir boş şerit yokken bunu yapıyor olması o motosikleti kullanacak yeterlilikte olmadığını ve trafiğe çıkıp trafik akışını okuyabilecek bilinç ve zekaya sahip olmadığının ispatıdır.

Ölüm korkusundan ve kendi eksikliğinden otomobil sürücüsüne saldırmış olduğu aşikar. Hatanın kendisinde olduğunu biliyor, o kesin. Kalabalık grup olmasalar otomobil şoförüne o artistliği yapacak yüreği de yok belli ki. Zaten ufak tefek bir şey. Zamanla kendi türevlerindekiler doğal seleksiyon ile azalacaklardır.
    The Dude bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Beyazoto adamın dibiymişsin. Burada cevap yazman bile büyük incelik. İnsan gibi motosiklet kullanan herkes motosikletlinin hatalı olduğunu söylüyor zaten. Haberin taraflı olması üzücü olmuş.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    riskli bir alet kullandıgımız için bu tür şekilde kendimize avantaj sağlıyoruz.
    Polislerde bazı zamanlar görmezden geliyor bizi sagolsun.

Ama her zaman şunu kabul etmek gerekir; birisine düzenli iyilik yaptığında karşındaki bir süre sonra bu senin görevin oldugunu düşünmeye başlar. Buradaki versiyonu da çiğnediğimiz kurala laf edilmediği için hakkımız oldugunu düşünüyoruz.

Oldu olacak ters şerit gidelim araba önümüze cıkınca ona da dalalım
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GSX-R sürücüsü trafiği okumaktan bîhaber ve %100 haksızdır. Beyaz BMW şeride girdiği anda adamın kıçının dibinde, sağında beliriveriyor. Konumlanması yanlış, zekası düşük bir hareket. Üstelik adamın solunda kaçabileceği bir boş şerit yokken bunu yapıyor olması o motosikleti kullanacak yeterlilikte olmadığını ve trafiğe çıkıp trafik akışını okuyabilecek bilinç ve zekaya sahip olmadığının ispatıdır.

Ölüm korkusundan ve kendi eksikliğinden otomobil sürücüsüne saldırmış olduğu aşikar. Hatanın kendisinde olduğunu biliyor, o kesin. Kalabalık grup olmasalar otomobil şoförüne o artistliği yapacak yüreği de yok belli ki. Zaten ufak tefek bir şey. Zamanla kendi türevlerindekiler doğal seleksiyon ile azalacaklardır.
    turşu gönderem mi gurban,
    özlemişsindir.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turşu gönderem mi gurban,
    özlemişsindir.
    Burada çeşit çeşit var başgan, sağolasın : )

http://kaylinandhobbs.com/#home-section-3

Ben 90 ile sağ şeritten gidiyorum arkadan adam 100 ile gelip kornaya basıyo çekilsene kenara emniyet şeridinden gidiceksin sen motor bu diyo 😃😃😃 her türlü kavga ediliyo mlsf emniyet şeridindende gitse aynı yolundanda gitse aynı arabayla aynı yolu gidiyorum 90 ile yanımdan geçip gidiyolar motora saygı sıfır

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada çeşit çeşit var başgan, sağolasın : )

http://kaylinandhobbs.com/#home-section-3
    en büyük problem turşu limondan mı olmalı sirkeden mi olmalı

Alıntı gökay77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 90 ile sağ şeritten gidiyorum arkadan adam 100 ile gelip kornaya basıyo çekilsene kenara emniyet şeridinden gidiceksin sen motor bu diyo ������ her türlü kavga ediliyo mlsf emniyet şeridindende gitse aynı yolundanda gitse aynı arabayla aynı yolu gidiyorum 90 ile yanımdan geçip gidiyolar motora saygı sıfır
    bunu diyen de ayrı malmış
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

"BEYAZOTO" ismi emrahdı dı galiba
    olay yerinde bende vardım.öncelikle emrah kardeşimden allah razı olsun şoka giren arkadışımıza anlayışla yaklaşmıştı.alttan aldı.motorcu kardeşimiz cidden ölüm ve sakat kalma şokundan dolayı o şekilde çok fevri davrandı.hatta sonunda kendisinden helallik istedi.emrahın dediği gibi bir mt07 egsozlu bi şekilde yanından sıfır geçince içinde ki evladı irkildi daha sonrada o motorlunun peşine gitmek için şerit değiştirdi.kendiside olay yerinde söylemişti zaten.ayrıca şu alçak başlığa da b"boğaz sıktı tokat attı"olayının doğru olmadığını söylediği için ayrıca helal olsun kendisine
    olayın servis edilme şekli zaten ap ayrı bi durum.O an yoldan geçen vlog çeken elemanın iş güzarlığı ne diye yayınlıyon aklınca takipçi kasacak ya
    bu arada o kişiyide bulduk youtube da "turbootime" kanalı var ilk o servis etmiş haber kanallarına
    emrah kardeşim çok samimi söylüyorum o arkadaş çok üzgün. zaten ailesinden önceden beri baskı altındaydı haberlerde o bariyerle senin aranda görünce o anne babayı sen düşün ölmek bişey değil ama sakat kalmak kadar kötü bişey yoktur
    eğer istersen özelden de yazabiliriz

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en büyük problem turşu limondan mı olmalı sirkeden mi olmalı
    Burada beyaz sirkede turşulama yapıyorlar genelde. Ancak bizdeki usule uygun tuzlanmadığından kornişonlar daha yeşil oluyor. Half Sour veya Full Sour istersen limonlu oluyor. Adana'da elma sirkesi + turunç ile turşu kurarlar genelde içine de sarımsak, kapya biber ve acı sivri biber atarlar. Burada Full Sour + Jalapeño karışık istediğinde o tada yakın bir şey yakalıyorsun. Adamlar hardalda bile turşu kuruyorlar. Tatlı turşu da kuruyorlar uzakdoğu usulü.

Problemin cevabı; sirke preservative bir sıvı olduğundan içindeki organik malzemeyi korur. Bu sebeple turşu aslen sirkede kurulur. Limon turşusu daha kısa ömürlü ve yumuşakça olur. O sebeple sirkede kurulmuş turşuya tuz, limon, sarımsak, acı biber vs lezzet katan her şey katılabilir.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Motosiklet 100% suçlu! Bir de üzerine araba sürücüsünü darp etmiş. Hele bir de ailesinin yanında. 10 yıldan fazladır motor kullanıyorum, böyle saçma sapan hareketler yapan motorluları gördükçe benim bile kan beynime sıçrıyor. Benim de trafikte tehlike atlattığım oldu. Bazısında haksızdım, bazısında haklıydım. Hiçbirinde özür dileyen adamın üzerine yürümedim.

Beyazoto o motorlunun senden öğreneceği çok şey var. Çok geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)