Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bursa'da polisin şehit olduğu kazada flaş gelişme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X
    ben motorun sandığınız kadar hızlı olduğunu düşünmüyorum.. 170 ler falan demek istediğim.. ncapte paramparça olan araçlar 64 km/s hızla vuruyor o duvarlara.. bunda da benzer bir durum var ancak şu farkla.. motosikletin çarpışma yüzey alanı arabaya göre çok dar.. yani çarpma şiddeti kat be kat daha fazla.. muhtemelen bu kazayı aynı hızla bir otomobil yapsaydı taksiciye ve diğer araçtakilere bu denli büyük bir zarar gelmezdi diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC750x - 2019
    taksi kazaya sebep olmuştur, polis memuru hız dolayısıyla şehit olmuştur.
    sutlusoda bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olayda taksi şoförü Sıtkı Dağ asli kusurlu,motosiklet kullanan polis memuru Sezer Berktaş tali kusurlu.Taksici direk kazaya sebebiyet verecek,trafiği tehlikeye atacak bir manevra yapmış.Motosikleti süren ve kazandan yaralı kurtulan polis memurunun hızı ise normalin çok üstünde.Hayrettin Yılmaz'ın şehit olmasında ikisinin de payı var.Motosikleti hızı tahmini en az 100-140 civarı.Bu hızı yaptığı yol şehir-içi,mahalle arası sayılabilecek bir yol.Eğer bir takip yada görev dışında bu kazayı yaptıysa o polis memurunun da hayatı kayar.Sonuçta o taksi yola çıkmasa bile herhangi yaya da yola çıkabilirdi.Kaza yerinin hemen öncesinde de trafik ışığı ve yaya geçidi var.

https://www.google.com/maps/@40.2062...7i13312!8i6656

Taksiciden ve yaptığından bahsetmek bile istemiyorum.Yoksa ağzımı çok feci bozacağım.Ticari araç kullananların sıkı şekilde denetlenmesi sürekli ve inatla trafikte hata yapması halinde ehliyetlerinin kalcı olarak ellerinden alınması gerektiğini düşünüyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    benzer ceza taleplerinin (ve cezalandırmaların) motosikleti üzerinde öldürülenler için de istenmesini temenni ederim,
    zira temenni etmekten başka bir şey elimizden çok gelmiyor.

şu konuda bahsedilen rahmetli sinanın bu polisten eksiği olduğuna inanmıyorum ve hatta çok fazlası da vardır.
    (kardeşi sonradan konu açmıştı katil cübbeliden mi başka birinden mi dua istemişti).
    ryangt bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çarpıp hayatını kaybeden polis değilde herhangi bir motosiklet sürücüsü olsa, tüm kusuru direkt kameraya/ görgü şahitlerine rağmen motosiklete yazarlardı. ' motorcu çok hızlıymış baksana' diye başlar 'masum taksici evine ekmek götürmek için çalışıyordu' diye devam ederdi. Yalancı şahitliğe paçası yemeyen taksicilerin tek korkusu 'aman bize de bulaşır' düşüncesi. Yoksa sen-ben-herhangi birimiz yapsa o a**na kodumun taksicileri her türlü şerefsizliği yapar, taksinin 3 katı parasını ve taksicinin kan parasını ölen motorcunun ailesinden alıp kendi aralarında paylaşırlardı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)