Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Son Dakika: Polis Artık 7/24 Ceza Yazabilecek

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Polis görevi esnasında veya dışındayken de Seyir halinde Cep telefonuyla konuşan, Emniyet kemeri takmayan ve trafiği tehlikeye düşürecek hareketlerde bulunan sürücülere ceza yazabilecek

Bakanlık genelgesiyle Polis artık görevi başında veya istirahat saatlerinde Seyir halindeyken Cep telefonuyla konuşan, Emniyet kemeri takmayan ve trafiği tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirme, Makas atma gibi hareketlerde bulunan sürücülere ceza yazabilecek. Polis bu cezaları Fotoğraflarla da dillendirecek.

Bu uygulama gece yarısı egzoz sesi, yüksek seste müzik çalan ve dirift atarak vatandaşları rahatsız eden Motosiklet ve Otomobil sürücülerine o semtte ikamet eden evinde istirahatte bulunan Polis memurları cezalar yazabilecek..

Yerelhaber
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    Bi okadar gerekli ama bir okadar gereksiz bir karar. Tüm polis teşkilatının Jandarma/Polis mensuplarının herzaman ceza yazabilmesinin amacı devletin cebine para girmesin olsaydı gerçekten güzel bir uygulama olabilirdi. Buradaki amaç cezaları kitleyip devlete para kazandırmak gibi geldi. Canlarımızı ve güvenliğimizi umursadıkları zaman, kasıtlı ceza kesmeyip bizim güvenliğimizi düşündükleri zaman. Başarılı bir uygulama olabilir ama şuan kınıyorum.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Polis bu cezaları Fotoğraflarla da dillendirecek.
    kim kimi dilleyecek bilmiyorum ama fotoğraf/video ile delillendirilecekse 10 numara bir iş yapılmış olur. Hatta bir ara whatsapp üzerinden denedikleri gibi fotoğraf/video ile ceza işinin önünü açsalar herkes ip gibi olur ama işte bizim ülke klasikleri..
    maktama bunu beğendi.

Kasved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Park etmenin yasak olduğu bir caddede arabasında püfür püfür sigara içen polise biz de fotoğraflayıp ceza yaza bilirsek devletin kasasına biraz daha fazla para girer sanırım. Bunu bir düşünsün büyüklerimiz
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    POLİS VAZİFE VE SALȂHİYET KANUNU(1)(2)(3)
    Kanun Numarası : 2559
    Kabul Tarihi : 4/7/1934
    ..............
    Madde 13- (Değişik: 3/8/2002-4771/10 md.)
    Polis,
    .........

H) (Ek: 27/3/2015-6638/2 md.) Başkalarının can güvenliğini tehlikeye düşürenleri,
    eylemin veya durumun niteliğine göre; koruma altına alır, uzaklaştırır ya da yakalar ve gerekli kanuni işlemleri yapar.Yakalanması belirli bir usule bağlanmış kişilerle ilgili kanun hükümleri saklıdır.
    ....
    Bugüne kadar niye yapmıyorlarmış?

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Suistimal edilmezse bence gayet güzel bir karar.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ben de bir türlü şunu anlayamıyorum. Bu güne kadar yapamıyor muydu? Neden yapamıyordu?

Bundan 3-4 ay önce "eds ler tekrar çalışmaya başladı" haberleri vardı. Yahu ne zaman durmuştu ki? Niye durmuştu? Boşuna mı uyduk kurallara?

https://www.gazeteduvar.com.tr/gunde...eniden-acildi/

Yine birkaç ay önce "yabancı plakalı araçlara ücretsiz geçiş kaldırıldı" haberleri görmüştüm. Olum zaten para almıyor muydun? Bedava mı geçtiler hep bugüne kadar?

https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...is-kaldirildi/

Yakında "kırmızıda geçen yandı. Artık kırmızı ışıkta geçene ceza yağacak" şeklinde haber gelebilir.

Bunca zamandır ne yapılıyor ya!!!
    drtayfun bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Önce mesaiye gelip giderken hiç gerek olmamasına rağmen, özel araçlarına taktırdıkları çakarları açıp terör estiren kendi meslektaşlarına ceza yazsınlar.
    Angrypower bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

"Trafik cezalarında yeni dönem başladı: Aynı anda birden fazla ceza verilebilecek
    Artık, hız yapan veya kırmızı ışıktan geçtiği tespit edilen bir sürücüye, eğer bu sırada emniyet kemeri takmadan araç kullanmış ve aynı zamanda cep telefonuyla konuşmuşsa birden fazla ceza kesiliyor"

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ',' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Trafik cezalarında yeni dönem başladı: Aynı anda birden fazla ceza verilebilecek
    Artık, hız yapan veya kırmızı ışıktan geçtiği tespit edilen bir sürücüye, eğer bu sırada emniyet kemeri takmadan araç kullanmış ve aynı zamanda cep telefonuyla konuşmuşsa birden fazla ceza kesiliyor"
    polis adama kemerden ceza yazmış. adam tam gidecekken, durdurmuş bir daha yazmış kemerden cezayı. yine adam tam giderken durdurmuş ve üçüncü kez yazmış kemer cezasını. adam kemeri takana kadar yazmış cezayı polis. olaya bak.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    polis keyfi ceza yazabilecekse bu sistemi allah bildiği gibi yapsın. Gerçekten tespit ederek fotoğrafla ispatlayarak yapacaksa helal olsun. Polis diye sokakta gezenlerin yarısının piskolojik sorunlu olduğunu unutmamak gerek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Para kalmadı para. Soyun soyabildiğiniz kadar.

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    konu sürekli ceza arkadaş, çalınan motorlar için ne yapacaklar ondan bahsetsinler, ne zaman bununla ilgili bir çalışma yapılmış? mesela istanbul'un belirli bazı semtlerinde hırsızlık moda haline gelmiş, at pusuyu yakala. ama bunu polis değil vatandaş yapıyor.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    eski kiz arkadasim da polis.
    simdi canimiz sikildikca birbirimize ceza yazariz

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plakasız, ehliyetsiz, bağır bağır egsozla gezenleri filme alsan ne yazar? Kimi bulup da ceza yazıcan?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)