Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Türkiye'de Motosiklet Satış Oranları Güncel Liste..

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık motorların da sonunda sıfırları atacağız, o günler çok yakın, mesela 500cc yerin 50cc, 650cc yerine 65 cc, 1000cc yerine 100cc oldu olacak, rakamlar bunu gösteriyor, baktım şöylede yıl 2012 euro 2.2 versys650 12000x2.2=26400 TL şimdi 12000x6=72000 TL, bu motorları rahatlıkla alabilen halen alırken fiyatlardan korkmayan zaten senin benim cebimden çaldıkları için bu kadar rahatlar, geriye kalanlar da zaten cc düşürmekle ya da tabanvaya geçmekte.
    3 yıl önce 10000 euro ya versys 650 alınıyordu bu gün o paraya 0 km afrika twin
    keşke o zaman o parayı euro yapıp 3 yıl motor almasaydım :(
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Nereden nereye. Yağ kuyruğundan 50cc patlamasına. Hamd olsun.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Lan geçen sene o 1 tane Derbi'yi kim aldı çıksın söylesin, adamdaki lükse bak sen koca firma bir sana çalışıyo "Abim var mı bir sıkıntı abim" "Abim bakım yapak mı abim, gurban olurum ben sana"

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Kawasaki 2018'de toplam 51 adet motor mu satabilmiş, çokta şaşırdık mı ? bence hayır, 636 serisini bitirir, bütün rakiplerin teknolojinin gözüne gözüne vururken zx10r'da bile hiçbir yeniliğe gitmez 54bin liraya 400cc motor satmaya kalkar, Euro ile motor sattığın halde motorlara zam yaparsan birde yetmiyomuş gibi çok afedersiniz ama söylemeden edemeyeceğim Z motor gibi pazarlama angutu bir firmayla yola devam edersen çok da fazla bişey beklememek gereki kendini Bmw ile kıyaslarsan olacağı budur, herşeyi geçtim Honda bile pazar payını koruyabilmek adna 86.000 tl'ye sattığı cbr1000rr'ı 76.000 tl'ye çekti, tam 10.000 tl indirime gitti adamlar,demek ki isteyince yapılabiliyormuş, böyle bir durumda adama "sen kimsinde 26.000 euro'ya s1000rr'ın satıldığı pazarda 30.000 euro'ya kıytırık zx10r satmaya çalışıyosun" demezler mi, diğer markalarda da beni en çok şaşırtan ilk firma Rks oldu 450 motordan 1850 motora çıkmak nedir hacı o nasıl bir pazar payı arttırma şeklidir, ikinci firma ise yine Bmw oldu, sanırım imkanı olanlar için konuşuyorum milletimiz biraz daha kaliteye önem vermeye başladı 593 adet motor satmış helal olsun yıl sonuna kadar da 1200'ü geçerler sanırım, sene sonu kampanya yaparlarsa ki Bmw'de Kawa mantığıyla giden bir firma o yüzden çok zor ama iyi bir kampanyayla 1500'ü çok rahat geçerler gibi duruyor... Allah sonumuzu hayretsin inşallah...
    fatih.met bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    250cc ve üzeri hacimlerde satış rakamları düşmüş, tablo bunu gösteriyor. zaten 150cc motorları kuryeler kullanıyor ve 100-125cc motorlarıda yeni başlayanlar tercih edebiliyor falan.

anlamadığım bir nokta var, 50cc motor alıyorsunuz, 1200 liraya öyle güzel bisikletler var ki böyle disk fren falan yani niye bisiklet almıyorsunuz da 50cc motosiklet alıyorsunuz?

bisiklet daha hızlı gider 50cc motordan.
    cool113 bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.ytimg.com/vi/rIRG20MQG68/maxresdefault.jpg

40tan sonra redline'a giriyor hocam makina..
    Hani 80 km'nin altında bir led var gördün mü ?
    O benzin ışığı, azalınca kırmızı yanıyor. O led'e takılıyor benim gösterge. O led olmasa biraz daha aşağıya gidecek.
    40'tan sonra redline olması da sanırım 50 cc olduğu için AB standartları çerçevesinde mecburen öyle yapılıyor.
    Çok fazla takılmıyoruz bu motorda redline olayına
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tulpar61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Metehan07-70 Mondial yerli diye biliyorum.
    Hangi motoru üretiyor bir örnek verir misiniz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc ve üzeri hacimlerde satış rakamları düşmüş, tablo bunu gösteriyor. zaten 150cc motorları kuryeler kullanıyor ve 100-125cc motorlarıda yeni başlayanlar tercih edebiliyor falan.

anlamadığım bir nokta var, 50cc motor alıyorsunuz, 1200 liraya öyle güzel bisikletler var ki böyle disk fren falan yani niye bisiklet almıyorsunuz da 50cc motosiklet alıyorsunuz?

bisiklet daha hızlı gider 50cc motordan.
    Müdür bisiklette pedal çevirmek gerekiyor :D Hızlı gidiyor diye 50cc almıyor millet. :D

2018 Yılının en çok satan ilk 20 modelinin içinde 9 adet 50 cc varsa sektörün nasıl büyüdüğü daha iyi yorumlanabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2018 Yılının en çok satan ilk 20 modelinin içinde 9 adet 50 cc varsa sektörün nasıl büyüdüğü daha iyi yorumlanabilir.
    Ekrem bey bajaj neden getirmiyor 50cc motosiklet ?

Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey bajaj neden getirmiyor 50cc motosiklet ?
    Değerli korayuzuner1; ürün gamımızda maalesef yok. 50 cc de biraz bize has bir tercih oldu. Ama çok kısa bir süre sonra tüm 50 cc kullanıcıları sektöre daha büyük cc ile adım atmış olacak. MTV'den muaf olması ve otomobil ehliyeti ile kullanılabiliniyor olması şu anda bu segmenti cazip kılıyor.
    papazkemal bunu beğendi.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Harley Davidson 0,11 ..... "yok olma tehlikesi altındaki türler" sınıfına almalılar bizi de

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üretenden çok kazanan ülke olunca üretir mi.?
    cool113 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    satış rakamlarının gerçek motorsiklet satış rakamlarıyla ilgisi yok bana göre ..

çoğu 50c.c furyasından ötürü olan bir artış.. bu sigorta mtv ve en önemlisi b ehliyeti olması çok cazip geliyor özellikle yemek paket siparişi yapan cafe restaurant türevi yerlere .. motorsiklet ehliyetli insan aramak zorunda kalmıyorlar üstüne trafik sigortası ve mtv side hediyesi oluyor yapılmaması..

yoksa normal bir son kullanıcının aldığı125-150c.c üstü motorsikletlerde satışlarında eminim büyük düşüş vardır satışlarda.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuki snoopy aldım hocam. Memnunum da kendilerinden. Düzeyli bir ilişkimiz var
    orta yerinden kırılcakmış gibi duruyor yav
    bende kuba trendy 50 düşünüyorum. var mı çevrende kullanan
    https://bit.ly/30jiOxE

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müdür bisiklette pedal çevirmek gerekiyor :D Hızlı gidiyor diye 50cc almıyor millet. :D
    ama 1000 liraya aldıkları bisikletin pedalı çok hafif, bir bilseler belki motora hiç bulaşmayacaklar. dik yokuşu 7. viteste rahat çıkarlar öyle pahalı bisiklet ile.

.....aslında turbolu 30cc motosikletler çıksa fena olmaz, yapıyorlar mı acaba belkide

Motosikleti
    Artık Yok...
    onun benzerini farklı yolla yapıyorlar.. 50c.c lik motoru alıp 80-100 c.c yapıyorlar.. bir nevi turbolu 50c.c oluyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ya tımarhanede, ya da hapiste olması gerekenlerin lider olduğu her ülkede aynı sorun. Trump yüzünden 1300cc KTM den sonra 160cc Honda aldım ben de...
    kulspruta ve samyalcin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Honda ABD malı mı ki?

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kucuk cc satisi artmaya devam edecek. Hele siz bir de akaryakittaki otv balansoru kalktiktan sonra izleyin. Arabacilarin alayi kosa kosa scooter alacak.

0 degil tabi ikinci el. Artik piyasa ikinci elden al sata donecek onumuzdeki 2 sene.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda ABD malı mı ki?
    Yerli alma gibi bi derdimiz yok canim. Fiyat acisindan... Yuksek hacim Avrupa her turlu pahalidir. Almasi da, kullanmasi da. Japon oyle degil. Kisaca:

1300cc KTM $$$$$
    160cc Honda $

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)