Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CB1000R'ın Fiyatı Belli Oldu!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.eli kast etmemiştim, sıfırı ne kadar orda ve herkeş alabiliyor mu? Soru bu?....
    Ben kendiminkini herşey dahil $11000'a almıştım zamanında.

Pizza delivery yaparak dahi herhangi bir insan bir sene dolmadan bu motosikleti alabilir.
    mithrelios bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    tamam bu rakamlara yapacak şu an için bir şey yok, motosiklet sektörünün halini herkes biliyor ama bazıları neyi normalleştirmeye çalışıyor anlamıyorum!

arkadaş 2014'den bu yana motor fiyatları iki katına çıktı ama benim maaşım her sene anca %5 civarı artıyor, bu neyin kafası, bu piyasaya göre bu rakam bence makul demekle ne ede ediyorsunuz! motosiklet fiyatları genel olarak vergi, döviz vs. o bu eklenerek HAYVAN GİBİ ARTTI!! bunu anlamak çok mu zor! Eğer abi işte bilmem ne model 50bin tl ise bunun tabi ki bu fiyatta olması normal deyince biz çok mu ahmağız bu oranı göremiyoruz, arkadaş uyan bizi bir güzel.. anlıyor musun, ne yazayım artık!

Motosikleti
    SD 1290R
    Gormeye niyeti olmayanin karsisina gunesi koysaniz bile karanlik der...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bakin hasmet soyledi. abd fiyatı $ 11.000 imiş. bir pizza dağıtıcısı bir senede alabilir imiş.

burada bir pizza dağıtıcısı bunu alabilmek için tam 51 ay yemeden içmeden para biriktirecek de alacak, ohhoooooo. neredeyse 5 seneye tekabül ediyor.

ve bazıları da tr fiyatı ₺ 82.000 normal diyor. PES DİYORUM PES DOĞRUSU, ÜSTÜME İYİLİK SAĞLIK. TAŞ YOK MU TAŞ!!!!!
    Meraklı Genç bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Honda ne yapsın bu adamlar 50 ay boyunca yiyip içmeden anca motoru alabilir diye 10.000'den mi satsinlar?

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    İşte hak edenler var bunu ama,onların yüzünden biz de yiyoruz kazığı..

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    2.eli kast etmemiştim, sıfırı ne kadar orda ve herkeş alabiliyor mu? Soru bu?....
    Almanya için de durum çok farklı değil. Haşmet abinin verdiği cevap ile aynı.

Burada da motorun sıfırı 11.000 € - 12.000 € arasında.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...5-255be19f8a3b

Motosikletin resimlerinin hemen altında 'Finanzierung' diye bir kısım var. Buraya tıklayıp vereceğiniz peşinatı ve taksit sayınızı kendiniz seçebilir ve aylık ödemelerinizi belirleyebilirsiniz. Basit bir iş kontratı olan ve en az bu işte 3 ay çalışmış olan kişiler bu imkandan faydalanabilir.

Mobilden giren arkadaşlar için kolayca bir hesap yapalım;
    Linkteki motorun fiyatı : 11.400 €
    Peşinat vermeyelim : 0,00 €
    36 ay taksit ile ödeyelim. Aylık ödeyeceğimiz miktar : 322,84 €'dur.

Asgari ücret 1.498 € vergileri düştüğümüzde net olarak alınan 1.000 € - 1.100 €'dur. Bu kişi gece vardiyasında veya haftasonlarında çalışır ise %50 extra alır genelde. Tabi bu durum kontratına ve firmasına göre değişiklik gösterir.

Sonuç olarak sorunuzun cevabı; evet burada herkesin ulaşabileceği bir motosiklet.
    Ancak ülkemizdeki koşullar sebebi ile sadece belirli kişilerin alabileceği bir lüks olarak karşımıza çıkmaktadır.
    dyavol-77 ve OkNisT bunu beğendiler.

Alıntı KYorulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanya için de durum çok farklı değil. Haşmet abinin verdiği cevap ile aynı.

Burada da motorun sıfırı 11.000 € - 12.000 € arasında.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...5-255be19f8a3b

Motosikletin resimlerinin hemen altında 'Finanzierung' diye bir kısım var. Buraya tıklayıp vereceğiniz peşinatı ve taksit sayınızı kendiniz seçebilir ve aylık ödemelerinizi belirleyebilirsiniz. Basit bir iş kontratı olan ve en az bu işte 3 ay çalışmış olan kişiler bu imkandan faydalanabilir.

Mobilden giren arkadaşlar için kolayca bir hesap yapalım;
    Linkteki motorun fiyatı : 11.400 €
    Peşinat vermeyelim : 0,00 €
    36 ay taksit ile ödeyelim. Aylık ödeyeceğimiz miktar : 322,84 €'dur.

Asgari ücret 1.498 € vergileri düştüğümüzde net olarak alınan 1.000 € - 1.100 €'dur. Bu kişi gece vardiyasında veya haftasonlarında çalışır ise %50 extra alır genelde. Tabi bu durum kontratına ve firmasına göre değişiklik gösterir.

Sonuç olarak sorunuzun cevabı; evet burada herkesin ulaşabileceği bir motosiklet.
    Ancak ülkemizdeki koşullar sebebi ile sadece belirli kişilerin alabileceği bir lüks olarak karşımıza çıkmaktadır.
    vay be. harikasın dostum. işte anlatılmak istenen buydu.

"tr'de fiyatı normal" diyenlere duyrulur

Motosikleti
    SD 1290R
    Açıkçası Amerika'da bizde hayal olan bir şeyi gerçekleştirmek, kalburüstü bir işi olan hemen hemen herkes için mümkün. Nasıl mesela?

- şato gibi bir ev sahibi olmak
    - uçak satın alip pilot olmak
    - yat almak
    - dünyayı rahatça gezebilmek
    - herhangi bir süper araba sahibi olmak (Ferrari, Lamborghini, vs.)
    - her türden bir garaj dolusu motosiklet sahibi olmak

Sıradan bir insan bunların hepsini yapamaz. Ancak en az birini hayatı boyunca çok rahat yapabilir. Şahsen düzenli görüştüğüm Lambo'su olan arkadaşım da var, uçağı olup pilot olan da. Aynı işte çalışıyoruz. Çok zengin falan da değiller.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Yoksulluk değil, açlık sınırın altında bir ücret...
    açlık sınırı daha düşük rakamlara tekabül ediyor.
    asgari ücretin, yoksulluk sınırının üstünde olması gerektiğini düşünüyorum.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Açıklanan 4 kişilik bir aile için açlık sınırı : 1.637 TL
    Açıklanan 4 kişilik bir aile için yoksulluk sınırı : 5.331 TL

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/yoksu...Nk6PvBxFld0Ybg

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani sana göre pahalı değil öyle mi?

arkadaşım asgari ücretin 1.600 tl. olduğu bir yerde kim 82.000 lira para verip o motoru alabilecek?

ben sana diyeyim, o motorun normal değeri 35.000 tl. ister gül, ister kız ama durum bu.
    Asgari ücretli biri bu motoru neden almak istesin ki, hoca kimse ucuz demiyor zaten ama rakip markalara gore muadillerine gore fiyatı iyi demiş adam okadar. buarada fiyat performans olarak bence alınabilinir biraz daha uygun olsa daha guzel olabilir ama malesef tr şartlasrında durum bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

arkadaşım asgari ücretin 1.600 tl. olduğu bir yerde kim 82.000 lira para verip o motoru alabilecek?

ben sana diyeyim, o motorun normal değeri 35.000 tl. ister gül, ister kız ama durum bu.
    Asgari ücretli biri bu motoru neden almak istesin ki, hoca kimse ucuz demiyor zaten ama rakip markalara gore muadillerine gore fiyatı iyi demiş adam okadar. buarada fiyat performans olarak bence alınabilinir biraz daha uygun olsa daha guzel olabilir ama malesef tr şartlasrında durum bu

Motosikleti
    Honda CB125F
    Aman tanrım! Ne kadar da ucuz.. Ülkemizdeki motosiklet fiyatları harika umarım fiyatları düşürmezler. Satıcıları da düşünmemiz gerekiyor sonuçta?!

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Asgari ücret alan adam neden bu motorla ilgilenir ki? Ben de uçak istiyorum, ama nalet ossun ki çook pahalı....

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asgari ücret alan adam neden bu motorla ilgilenir ki? Ben de uçak istiyorum, ama nalet ossun ki çook pahalı....
    şimdi sen uçakla motoru kıyaslarsan büyük hata etmiş olursun.

bir insanın şu motora ulaşamamasını normal görüyorsan, bu aşırı yüksek fiyat politikasını baştan kabul ediyorsun demektir.

Vergisiz fiyatını hesaplayan oldu mu? 82 bin liranın 40 bin civarı vergi, 42 bini Honda sistemine giden para. Bugünün 5,49 kuru ile vergisiz fiyatı 7.650 Euro yapar.

13.790 euro’luk İtalya fiyatından %20 civarındaki kdv’yi Çıkartırsak 11.000 Euro yapar.

Ha şimdi gelip ama bizimki tele, onlar Euro kazanıyor diyen parlak fikirli arkadaşlar olur, Euro’nun 5,5 olmasının sebebi şahsen ben değilim, gitsinler gerekli yerlere başvursunlar, alabiliyorlarsa 1 liradan bizlere de Euro alsınlar.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R

yahu asgari ücretli adam 1000 cc 4 silindirli motoru bedava alsa da yürütemez ki. Vergisi, yakıtı, bakımı, sigortası, kaskosu vs vs. Asgari ücretliyle 1000cc motoru nasıl yanyana koyabiliyorsunuz, nasıl bir mantık bu? 35bin tl çok gerçekci olmuş. Bravo. Türkiye gerçekleriyle uyuşan bu rakamın için sana teşekkürler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Her gün battı batacak dedikleri yer burası...
    https://www.moto.it/moto-usate/kawas...014-16/7244861

ben gidiyom bu ne mk
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben gidiyom bu ne mk
    CBR 250 fiyatına Z1000

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben gidiyom bu ne mk
    al işte, ortalama bir mayış ile alınabilecek harika bir alet.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)