Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dünyanın en nefes kesici 10 yolu

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kimileri için tatil varılacak yer değil, yolda geçirilen zaman oluyor. Özellikle manzara seyretmeyi sevenler için, büyülenerek yol alacağınız dünyada çok ilginç yollara bulunuyor. Bu fotoğraflara baktığınızda tek yapabileceğiniz şaşırmak ve hayran kalmak. İşte dünyanın en nefes kesici 10 yolu...

Atlantik Yolu / Norveç

Her mevsim ayrı güzelliği olan yol, 8 kilometre boyunca denizin üzerindeki adaları bağlıyor ve mühendislik harikası olarak adlandırılıyor.

Eyalet Yolu 1, Big Sur / Kaliforniya

Yeni adı ile Cabrillo Karayolu, Pasifik Okyanusu'nun kıyısındaki Carmel ile San Simeon şehirlerini bağlıyor.

Trollstigen / Norveç

Adı 1Trol Merdiveni1 demek olan yol 1936 yılında inşa edilmiş.

Furka Geçidi / İsviçre

James Bond'un Goldfinger filminde görülen geçit, denizden 2500 metre yüksekliği ile Alp Dağları'nın en tepe yolu olduğu için kışın kapanabiliyor.

Ateş Vadisi Yolu / Nevada

Çölün içinden geçen yolda, kırmızının her tonunu görmek mümkün. Forrest Gump filmindeki koşu sahnesinden de hatırlanabilecek yol, Las Vegas'tan 80 kilometre mesafede.

Stelvio Geçidi / Italya

İsviçre sınırına sadece 200 metre mesafedeki yol 1820 yılında inşa edilmiş. 75 keskin virajı ile sürüş tutkunlarının tecrübe etmesi önerilen güzergahlar arasında yerini koruyor.

Turini Boğazı / Fransa

Nice'ten sadece 50 kilometre mesafedeki yol, Monaco Rallisi'nde pilotlar tarafından en dikkat edilmesi gereken bölüm olarak adlandırılıyor.

Tianmen Dağ Yolu / Çin

Sadece 11 kilometre olan yolda 99 viraj var.

Chapman Tepesi Yolu / Güney Afrika

Dağ kenarında giden 8 kilometrelik yoldaki 114 virajı ile büyük dikkat gerektiren yol granitler oyularak Cape Town'u yarımadaya bağlıyor.

Overseas Karayolu / Florida

Denizin üzerinde 180 kilometre giden yol, Miami ile Key'leri yollar ve köprüler ile bağlıyor.

Kaynak: Hürriyet
    fatih.met bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    eskiden bilgisayarımız yoktu, playstation 1 vardı ve o zamanlar "need for speed III hot pursuit" oynardık. ondaki yolların resimlerini paylaşmışsın müdür

bu arada nfs nin bu versiyonunda yarışırken çalan tekno müziklerde bambaşkadır.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    en çok nevada ve chapman tepesi yolunu sevdim.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğayla bütünleşmiş gibi görünenler daha güzel görünüyor bence.Nevada, İtalya, Norvec trolstigen gibi...Kimisinde sadece guzel yol yapılmaya çalışılmış havasi varmişcasina biraz egreti duruyor., hatta Cindekini falan ürkunc buldum stres de yapar, yok denizin üstünde 180km imiş falan bota binerim deniz üstünde gidecek olsam Norvec atlantik yolu da güzel ,o yapay köprü görüntüsü yok..

Yol dediğin motoru kaydirdiginda sağını solunu görücen aga ;) Nevada ve Stelvio-Italya en beğendiklerim.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    selam
    öyle bir yolda motor sürmek için oralara gitmeye gerek yok,
    çaykara- karacam arası yol hemde mis gibi yayla havası var.

jackonbir, Onur34, GezeGeze ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam
    öyle bir yolda motor sürmek için oralara gitmeye gerek yok,
    çaykara- karacam arası yol hemde mis gibi yayla havası var.

http://3.bp.blogspot.com/-30TqjVVMC4...35365419_o.jpg
    http://3.bp.blogspot.com/-D9Gb0IFspW...a_Tortum_5.jpg
    iki tane manzara resmi indirmişin sonra paintle iki karalamışsın yol diye yutturuyorsun
    aokuyumcu bunu beğendi.

A.Yaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    Eski caykara bayburt yoluna bi cikin da bakin nasil sariyor

Derebaşı virajları bu yolların hepsinden daha zor ve büyüleyici.Elimizde böye bir cevher varken trafiğe kapatmak da Türk tipi bir güvenlik önlemi olmalı.

Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    yerli malı herkes bunu kullanmalı )
    motobisiklet, karadenizin manzaralı yayla yolları, kamp malzemesi, bir-iki yaren ve 10 gün boş vakit .

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:08 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki tane manzara resmi indirmişin sonra paintle iki karalamışsın yol diye yutturuyorsun
    fotoğraf çekme kabiliyetim yok , idare idin artık. konunun başında yolların resmini foruma koyan arkadaşta gidip kendi o resimleri çekmemiştir her halde..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yerli malı herkes bunu kullanmalı )
    motobisiklet, karadenizin manzaralı yayla yolları, kamp malzemesi, bir-iki yaren ve 10 gün boş vakit .

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:08 ----------

fotoğraf çekme kabiliyetim yok , idare idin artık. konunun başında yolların resmini foruma koyan arkadaşta gidip kendi o resimleri çekmemiştir her halde..
    Anlayamadım fatih.met arkadaşımız yolları paintle çizmişsin aslında öyle bir yol yok diyor doğru mu? ( Not: Beğen butonuna bastım doğruysa üzülürüm.)

Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlayamadım fatih.met arkadaşımız yolları paintle çizmişsin aslında öyle bir yol yok diyor doğru mu? ( Not: Beğen butonuna bastım doğruysa üzülürüm.)
    selamlar
    olur mu kardeşim öyle şey, 10- 15 senedir her sene arkadaşlarım ile birlikte temmuz ayının ilk veya ikinci haftası karadeniz yayla turu yaparım .
    verdiğim haritanın doğruluğu için delillerim.
    http://www.oncetrabzon.com/dunyanin-...rada_m173.html
    https://www.caykaragazetesi.com/dere...-yolu-secildi/
    ve hatta haber içeriği;
    "Çaykara’daki Derebaşı virajları dünyaca ünlü tehlikeli yolları araştıran www.dangerousroads.org isimli site kullanıcıları tarafından dünyanın en tehlikeli yolu seçildi. Derebaşı virajları olarak bilinen ve Karaçam’da bulunan Of-Çaykara-Bayburt D915 karayolu site kullanıcıları tarafından “Dünyanın en tehlikeli yolu” seçildi. Site kullanıcıları yolu, “Ölüm yolu” olarak nitelendirilen Bolivya’daki yoldan daha tehlikeli olarak tanımlandı. Sitede yer alan bilgilerde, yolun 106 kilometre uzunluğunda olduğu ve 29 keskin virajdan oluştuğu belirtiliyor. 2 bin 35 metre yüksekliğindeki Soğanlı Dağı eteklerinde yer aldığı aktarılan yolun ne kadar zor bir güzergah olduğu anlatılırken, “Bazı virajları tek seferde dönemezsiniz, yol 1916 yılında Rus askerleri tarafından yapıldı” deniliyor. Sitede, yolun en tehlikeli bölümünün Derebaşı tesislerinin bulunduğu yer olduğu, bu bölümün de genelde kar ve tipi nedeniyle kapalı olduğu ifade edildi. Site kullanıcıları, yolun tehlike sıralamasında Bolivya’daki yolu geçtiğini sık sık belirtirken, o yolun sadece turistik amaçlı kullanıldığını, Derebaşı’ndaki yolun ise insanlar için önemli bir güzergah olduğunu anlattılar. Dünyanın tehlikeli yollarını gezerek değerlendirme yapan site kullanıcıları, Derebaşı yolu için “sözler ve fotoğraflar ne kadar tehlikeli olduğunu anlatamaz” yorumunda bulundular. Bazı internet sitelerinde Derebaşı Virajlarının Bayburt sınırlarında olduğu ifade edilse de virajlar, Çaykara-Bayburt yolu üzerinde olup Çaykara sınırlarında bulunmaktadırlar.

Derebaşı Virajlarının helikopter kamera ile çekilmiş görüntüleri için TIKLAYINIZ "
    http://www.dailymotion.com/video/x3a5qt1" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Bayburt Soğanlı Geçidi ile Trabzon Çaykara arası harika manzarası var ama sis ve yağmur gelince
    Bu güzergaha çıkmadan önce hava durumunu takip edilmeli,benim gibi çıkarsanız,manzaranın tadını kaçırırsınız
    aokuyumcu bunu beğendi.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    07 HML 71 Satılık mı ? yoksa bakılık mı sadece ?
    fz6_fazer bunu beğendi.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim nefesimi D-100 ve E-5 kesiyor. Bunlar resimlerde heyecanlı sadece.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bizde yok muydu böyle fotoğrafını koyacak bir yol diye yazacaktım benden önce aokuyumcu yazmış.

Derebaşı virajlarını merak ettim; şöyle bir video buldum yutupta:

Manzara güzel. Yalnız yollar toprak yol. Harbiden tehlikeli görünüyor.

Bu yol asfaltlansa, al sana mulholland virajları ...

Bu haliyle dahi, toprak, crossçular için muazzam bir parkur olsa gerek!

Gidip görmek ...aşıp geçmek gerek...

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Ybr benim satılık değil,geçen sene Gürcistan gezisinden
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    07 HML 71 Satılık mı ? yoksa bakılık mı sadece ?
    YAMAHA

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manzara güzel. Yalnız yollar toprak yol. Harbiden tehlikeli görünüyor.

Bu yol asfaltlansa, al sana mulholland virajları ...

Bu haliyle dahi, toprak, crossçular için muazzam bir parkur olsa gerek!

Gidip görmek ...aşıp geçmek gerek...
    Gerçekten muazzam ama bir o kadar tehlikeli bir geçit.
    Ağustos Ayı'nda yaptığımız Doğu Karadeniz Gezisi'nde geçmiştik. ( http://www.motosiklet.net/forum/etki...7-agustos.html )

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Erzincan Kemaliye yolu da muazzam. Ayrıca Doğu tarafından viraj keyfi yaşamak isteyen arkadaşlar varsa, Elazığ'dan Malatya'ya giderken çevre yolu yerine Baskil yolunu kullanın. Baskilden sonra Malatya çevre yoluna kadar bol virajlı ve zevkli yol var.
    fz6_fazer bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)