Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

81 ilde 25 bin personelle motosiklet sürücülerine uygulama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    [QUOTE=aquarist4;4233527]
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E ben bir tane R125 aldım plaka çıkarmadım arada piste çıkıyorum, yarış lisansı mı almalıyım? =)

Yazdıklarınızın çoğuna ben de katılıyorum, R125 ile piste çıkacağınızı varsayalım. Bu motorun piste götürülmesi lazım. Kendinizin götürdüğünüzü varsayalım, fatura üstünüze kesilmiş olmalı, arkadaşınızın kamyoneti ile götürdüğünüzü düşünürsek taşıma irsaliyesi kesilmeli. Her şeyin bir şekli şemali var. Örneğin bir Akrapoviç'in teknik verilerini içeren, yola ya da piste uygun olup olmadığını belirten belgesi var. Ama bizdeki zihniyet hala "bu ses çıkarıyor, bağlayın" zihniyeti ya da bunun üstünde yazılar var, bu abartı egzoz bağlayın zihniyeti. 600'lük Diversion'ı vizeye götürdüğümde muayeneyi yapan görevli "biraz gaz ver de sesini duyalım" dedi. Ben salağım ya, akıllı kendisi. Gülerek "stock egzoz, sesi çıkmaz" dedim. Bana bu şekilde yaklaşacağına desibelmetreyi tak, teknik verilerine göre en yüksek sesi elde edeceğin devre kadar gazı aç, sana kim ne diyebilir? DB killer takılı iken bile çevirmede motorumuzu bağlayacak cahil, yetersiz polislere denk gelme oranımız da az değil maalesef ses oranının yasal sınırlarda olduğunu ispatlayamazsınız çünkü o anda kullanılacak bir ölçme cihazı yoktur ellerinde. Bildiğiniz gibi bir ara da Topcase'lere takmışlardı. Paketçi motorlarıyla aynı kefeye koymaya kalktılar. Maalesef bu ülkede "gemisini kurtaran kaptan"dır.
    Bunlar çok doğru, benim standart arabamı bağlayacaklardı az daha, arkadaşın DTM'li Civic'i laf ebeliği ile kurtaralım derken =))
    Kesinlikle polisci ve kuralcı biri değilim öyle anlaşılmayayım. Tam tersi kanun devlet falan bana uzak şeyler. =)
    Ben sadece egzos konusunun pratikteki uygulandığı şekilden rahatsızım, yoksa bu uygulamaların amacını falan da hepimiz bilyoruz=)
    aquarist4 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İnsanlara ekonomik olarak güçlerinin yetmeyeceği yükümlülükler yükleyip sonra da cezalandırmak zulümdür.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)