Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletleri Farkedin İstanbul Motosiklet Buluşması

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    “Kask yoksa yakıtta yok”
    Bunun altına imza atılır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Motosikletlere zam gelirken, benzine zam gelirken, ekipmanlara zam gelirken buna karşı bir toplanma bilinçlenme yok varsa yoksa motosikletleri farkedin deyip her yerde gördüğümüz 2 3 eğitmenin reklamı dönsün, yılda 1237327 kere çeşitli bahanelerle toplanıp yaptığınız toplu sürüşü tekrar yapıp Dağılın sonra evet çok güzel farkedildiniz.
    fatih.met, bursalıali ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Mesele fark etmeleri değil takmamaları aslında. Ben kamyonun arkasına yazarkende onu düşündüm.

Çok yazdım ama yine yazayım. Ben kamyon şoförüyüm ve günümün büyük çoğunluğu kamyon üstünde geçiyor. Ambar işi yaptığımdan uzun yoldan daha çok şehiriçi trafiğindeyim.

Kamyonla giderken çok rahatım. Çünkü biliyorum. Tali yoldan önüme araba atlamaz. Ben yaklaşırken sağa sola çekilirler. Hatta ben tali yoldan çıkacakken bile anayoldan gelen adam durup yol verir. Korkuyla karışık bi saygı var. Ve bendede cüsseye bağlı güven var.

Kamyonu eve bırakıp motorla çıkınca ise tam tersi. Adam tali yolda ben anayolda gidiyorum. Bakıyor görüyor ama önüme atlıyor. Motor durur nasılsa diyerek. Halbuki motor daha zor duruyor kamyondan daha uzun fren mesafesi var. Kamyonda kocaman lastikleri frene kökleyip kilitlediğimde çakılır kalır olduğu yere. Aşırı tonaj yoksa kaymaz fren mesafesi uzamaz. Ama motorda durum farklı. Arkaya bassan kayar gider. Önüde her babayiğit iyi kullanamaz.

Sağladığım adamın beni farketmemesini anlarım. Çünkü benim orda olmam yasak zaten. Ama sollarken üstüme çıkan adamada kızmakta haklıyım.

Geçen gün arkadaşımla şehirlerarası bi yoldayız. Emniyet şeridinde ilerliyor. Niye burda gidiyorsun dedim. Aynaya bakmıyorum burası rahat diyor. Benim arkadaşım bile bu hatayı yapıyor. Fazla uzakta aramaya gerek yok. Emniyet şeridinde kamyonetle gitmenin tutulacak bi tarafı yok.

Motosikletleri fark edin derken birazda motosikletleri takın diyoruz yani. İnsan yerine koyun.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Etkinliği hiç kıskanmadık kiiii.... Her şehirde yapılsa keşke :/

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de motosikletliler, motosikletlileri zaten fark ediyor.

Bu etkinliği arabacılara yapmak gerekmez mi?

Bu ülkede kürt sorunu yok. Terör sorunu var gibi, bu ülkede motorcu-arabacı ilişki sorunu yok. Trafik sorunu var. Hergün 10-15 kişi ölüyor.

Bir de adam fark ediyor ama sallamıyor. Burada da devlet devreye giriyor. Cezalar 10 kat artırılıp, herkese, etkin bir denetimle uygulanmadıkça trafik ve dolayısıyla motorcu sorunu çözülmeyecek. Niye bu konuya eğilinmiyor?
    Etkinlik sadece motosiklet sürücülerine değil herkese açık, zaten bir AVM de yapılıyor ve oraya geleceklerin çoğunda motosiklet olmayacak. Bahsettiğiniz sorunların hepsini kapsayan bir etkinlik. Takıldınız kaldınız farkedilme mevzusuna.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:32 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman biraz daha farklı yazayım, motosiklet aldıkta fark edilmesi kaldı

ehliyet, ekipman, motosiklet, muayene, vergi, plaka, sigorta.

hesapla bakalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

devlet sabahları viraj sulasa trafik kazaları azalır en azından.
    Ben bu dediklerinin hepsini ödemişim ki motosikletim var, sen de burada bunu yazdığına göre demek ki senin de var. Geriye ne kalmış farkındalık ve eğitim. Bu çok geniş bir kapsam ve şikayet ettiğiniz tüm konuları kapsar hangi açıdan baktığınıza bağlı biraz.

Sabahları viraj sulasa trafik kazası azalır mı? neye ironi yaptınız burda anlamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    “Kask yoksa yakıtta yok”
    Bunun altına imza atılır.
    İşte bence de başarılı bir fikir ama ne yazık ki yeterli ilgiyi görmeyecek bir şey. En fazla 1 ay konuşulur biter.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İlker Kül'ün elini öpüp dönmek dışında bişey göremedim programda. =)
    demirarch bunu beğendi.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlker Kül'ün elini öpüp dönmek dışında bişey göremedim programda. =)
    Aynen , bende sadece İlker Bey için uğrayacağım ......

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen , bende sadece İlker Bey için uğrayacağım ......
    Dışarıda yakalarım ben onu. =)) MKSF'nin bişeyine pek adım atasım yok açıkçası.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etkinlik sadece motosiklet sürücülerine değil herkese açık, zaten bir AVM de yapılıyor ve oraya geleceklerin çoğunda motosiklet olmayacak. Bahsettiğiniz sorunların hepsini kapsayan bir etkinlik. Takıldınız kaldınız farkedilme mevzusuna.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:32 ----------

Ben bu dediklerinin hepsini ödemişim ki motosikletim var, sen de burada bunu yazdığına göre demek ki senin de var. Geriye ne kalmış farkındalık ve eğitim. Bu çok geniş bir kapsam ve şikayet ettiğiniz tüm konuları kapsar hangi açıdan baktığınıza bağlı biraz.

Sabahları viraj sulasa trafik kazası azalır mı? neye ironi yaptınız burda anlamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

İşte bence de başarılı bir fikir ama ne yazık ki yeterli ilgiyi görmeyecek bir şey. En fazla 1 ay konuşulur biter.
    Maddi durumu iyi olmayan birisini düşünün ve yaşadığı ev ile çalıştığı yerinde fazla uzak olmadıgini fakat iki minibus ile gelip gittigini varsayin.

Bu arkadas ucuzundan motosiklet almak isteyecek ise gidip gelme amaciyla ve cebinden cikacak parayi hesaplayin en ucuzundan.

Motosiklet almasi icin egitim gormeside gerekiyor once cunku ehliyet kurslari motor surmeyi ogretmiyorlar.

Yani fazla soze gerek yok, neyi savunuyorsunuz?

Ben ucuzda olsa ekipman giyiyorum ve ehliyette var tek eksik bot. Gerci motorda kalitesiz lastik var ve bakim icin para kisitli ve kimi zaman bakimlar aksiyor.

150cc bir motordan bahsediyorum, altimda oyle 4 silindir bir makine de yok dusunun. Zaten bakimini yapamayip satanlarda oluyor 4 silindir makinesini.

Evet ne guzel soylediniz, ben ekipman ehliyet falan hepsine sahibim ama simdi alacak olanlar? Bencil insan kendini hemen belli ediyor.

Bu sekilde cevremde asiri bencil insan var ve fark etmem zor olmuyor. Sorunumuz bu, bencil olmak.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Adamlar etkinlik yapsa suç yapmasa suç ne ilginç bir kitleyiz cidden...

Ağzı olan konuşuyor gibi olmuş bu başlık altındaki konuşmalar.

@Ekarademir’ e katılıyorum.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Organizasyon yapanlara ve katılanlara saygım var.
    Onu eleştirmiyorum, ben başta kendimi ve arkadaşlarımı eleştiriyorum.

Çok şeritli yolda ilerlerken birileri benim bulunduğum şeride geçmeye niyetlendiğinde çoğu zaman aynadan beni direk görüyor,
    Görmezse ben selektör yapıyorum,
    bazen kısa korna çalışyıroum vs.

Sonuçta gördükten sonra %90 geçmeye devam etmiyor ama şeridine geri de gitmiyor, ben yanından geçince şeridini tamamen değiştiriyor ki bana bu normal geliyor.
    Belki arkadaşlar bundan tedirgin oluyor olabilir, yani şeridime biraz da olsa girmesin istiyor olabilirler.
    Ama araba kullanan kişi net bir şekilde seni görmüş, geçmeni bekliyor, seni taciz etmiyor.

Kalan %10 ise bazen telefonla uğraşan insanlar, bazen aşırı dikkatsizler, ve çok azı da görmesine farketmesine rağmen şeridime giriyor.
    Ben de çoğu zaman hızlanıp o şeridime geçmeden geçiyorum, bazen (nadiren) tepki gösteriyorum.

Size yol vermeyen kişi inanın diğer arabalara da yol vemiyor.
    Yayaya da yol vermiyor.

Yani konu spesifik olarak motorla ilgili değil gibime geliyor.

Özetle
    Önce insanlar olarak biz birbirimize saygılı olalım, teker ayrımı yapmayalım diyorum.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maddi durumu iyi olmayan birisini düşünün ve yaşadığı ev ile çalıştığı yerinde fazla uzak olmadıgini fakat iki minibus ile gelip gittigini varsayin.

Bu arkadas ucuzundan motosiklet almak isteyecek ise gidip gelme amaciyla ve cebinden cikacak parayi hesaplayin en ucuzundan.

Motosiklet almasi icin egitim gormeside gerekiyor once cunku ehliyet kurslari motor surmeyi ogretmiyorlar.

Yani fazla soze gerek yok, neyi savunuyorsunuz?

Ben ucuzda olsa ekipman giyiyorum ve ehliyette var tek eksik bot. Gerci motorda kalitesiz lastik var ve bakim icin para kisitli ve kimi zaman bakimlar aksiyor.

150cc bir motordan bahsediyorum, altimda oyle 4 silindir bir makine de yok dusunun. Zaten bakimini yapamayip satanlarda oluyor 4 silindir makinesini.

Evet ne guzel soylediniz, ben ekipman ehliyet falan hepsine sahibim ama simdi alacak olanlar? Bencil insan kendini hemen belli ediyor.

Bu sekilde cevremde asiri bencil insan var ve fark etmem zor olmuyor. Sorunumuz bu, bencil olmak.

Bu söylediklerinizin motosiklet kullanmak, trafikte motosikletin yeri veya farkındalıkla hiç alakası yok. Ben bir şey savunmuyorum sen kendi kendine tartışıyorsun. Mesele hayat pahalılığı ise hepimiz aynı taraftayız yani ben bunlar ucuz şeyler demedim ki. Ne yapalım peki mantıklı bir fikrin mi var? açık açık söyle.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ekarademir arkadaşımız yazmış,meselenin önemli parçalarından biri. Kendisi hem en büyük taşıtı, hem de en küçük taşıtı kullanan bir sürücü,binici.

Ne diyor; kamyonu görünce başka, motoru görünce başka. Hadi kamyonu sıkıştırın,tampona girin,üstüne çıkın bile bile , eee ne oldu şimdi ? Demek ki kamyon olunca öyle ezemiyorsunuz.

Karaktersizlikten başka birşey değil bu. Motoru taşıt yerine koymuyor insanlar. Fark edip etmeme işi çok masum kalıyor ve sorunlar içinde çok ufak bir yer kaplıyor.

Diger taraftan bakalim , fark edilme konusunda biz üzerimize düşeninin ne kadarını yapiyoruz ?

Ülkemizde motor kültürü oturmadı. Trafigi oluşturan taşıtlar içinde motor sayısı çok az. Buna bağlı olarak sürüş alışkanlıkları arabalara,minibüslere,kamyonlara göre oturmuş. Şoförler,sağında,solunda, arkasında,onünde hep bir araba veya benzeri ölçülerde taşıtlar bekliyor. Motor beklemiyor. Biz binicilerde bunu hesaba katmiyoruz. Motor kültürü ülkemizde oturana kadar bizim herşeyi dikkate alarak binmemiz gerekiyor. Sonuçta insanız ve bir yerde hata yapıyoruz,makina olmadığımız için ve o hatanın bedelini en ağır ödeyenler motorun kendi doğasından ötürü bizleriz.

Trafikteki motorlaın sayısı arttıkça insanlar motorların varlığına alışacak. Trafik kurallarında, eğitimlerinde daha çok yer verilecek. En önemli konu eğitim ve cezalar. Bu iki alanda ciddi adımlar atılsa birçok sorun temelinden çözülür.

Bu tarz organizasyonlar yapılsın ama motorcular kadar araba kullanan, diğer tasitlari kullanan suruculere de ulasilmasi gerek. Yoksa kendin çal kendin oyna dan öteye gitmiyor.

Ayrıca, egitim alanında kitlelere toplumdaki her tür taşıtı kullanan veya kullanacak insanları kapsayacak politikaların oluşması icin adımlar atılsın. Hukuksal anlamda yasaların değişmesi için gerekli başvurular yapılsın.

Neyse...Şahsen bu organizasyona katılmıyorum ama yapılmasına karşı değilim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu söylediklerinizin motosiklet kullanmak, trafikte motosikletin yeri veya farkındalıkla hiç alakası yok. Ben bir şey savunmuyorum sen kendi kendine tartışıyorsun. Mesele hayat pahalılığı ise hepimiz aynı taraftayız yani ben bunlar ucuz şeyler demedim ki. Ne yapalım peki mantıklı bir fikrin mi var? açık açık söyle.
    motosiklet kullanıcıların sorunlarını dile getirme amaçlı bir etkinlik ama burada vurgu yapılan öncelikli sorun "fark edilmek" olarak gibi algıladım ben ve eğer öyle değilse hatamdan dolayı özür dilerim.

dediğim gibi vergi konusunda motosiklet camiası can çekişiyor. kasksız gezenler belkide kaska ayıracak para bulamıyorlardır zaten bulsalar bile kemerlerini baya sıkmaları gerek çünkü kask fiyatları çok ve diğer ekipmanların fiyatları da öyle hatta ehliyet kursu ve motosikletle ilgili her şey kazık.

öncelikle bu dediklerimin dile getirilmesi lazım ama ülkemizde böyle konuşmayla sorunlar çözülmüyor malesef. benimle aynı görüşte olmayabilirsiniz fakat bizim ülkemizde bir şeylerin değişmesi için şiddetin gerektiğini düşünüyorum ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekarademir arkadaşımız yazmış,meselenin önemli parçalarından biri. Kendisi hem en büyük taşıtı, hem de en küçük taşıtı kullanan bir sürücü,binici.

Ne diyor; kamyonu görünce başka, motoru görünce başka. Hadi kamyonu sıkıştırın,tampona girin,üstüne çıkın bile bile , eee ne oldu şimdi ? Demek ki kamyon olunca öyle ezemiyorsunuz.

Karaktersizlikten başka birşey değil bu. Motoru taşıt yerine koymuyor insanlar. Fark edip etmeme işi çok masum kalıyor ve sorunlar içinde çok ufak bir yer kaplıyor.

Diger taraftan bakalim , fark edilme konusunda biz üzerimize düşeninin ne kadarını yapiyoruz ?

Ülkemizde motor kültürü oturmadı. Trafigi oluşturan taşıtlar içinde motor sayısı çok az. Buna bağlı olarak sürüş alışkanlıkları arabalara,minibüslere,kamyonlara göre oturmuş. Şoförler,sağında,solunda, arkasında,onünde hep bir araba veya benzeri ölçülerde taşıtlar bekliyor. Motor beklemiyor. Biz binicilerde bunu hesaba katmiyoruz. Motor kültürü ülkemizde oturana kadar bizim herşeyi dikkate alarak binmemiz gerekiyor. Sonuçta insanız ve bir yerde hata yapıyoruz,makina olmadığımız için ve o hatanın bedelini en ağır ödeyenler motorun kendi doğasından ötürü bizleriz.

Trafikteki motorlaın sayısı arttıkça insanlar motorların varlığına alışacak. Trafik kurallarında, eğitimlerinde daha çok yer verilecek. En önemli konu eğitim ve cezalar. Bu iki alanda ciddi adımlar atılsa birçok sorun temelinden çözülür.

Bu tarz organizasyonlar yapılsın ama motorcular kadar araba kullanan, diğer tasitlari kullanan suruculere de ulasilmasi gerek. Yoksa kendin çal kendin oyna dan öteye gitmiyor.

Ayrıca, egitim alanında kitlelere toplumdaki her tür taşıtı kullanan veya kullanacak insanları kapsayacak politikaların oluşması icin adımlar atılsın. Hukuksal anlamda yasaların değişmesi için gerekli başvurular yapılsın.

Neyse...Şahsen bu organizasyona katılmıyorum ama yapılmasına karşı değilim.
    kamyonun tırın altına giren sürücülerde var, hatta şundan aylar önce sapağı kaçıran bir bayan sürücü anide sağa dönüş yapmıştı ve bir motosikletliyi ezmişti ve motorda adam artçı olarak eşini almıştı ve ikisi de vefat etmişti.

haberi böyle hatırlıyorum, aramaya üşendim şimdi ama işin aslı şu ki o arabayı süren kadın aynaya bakmadan direk sağa kırdı ve arkadan gelen bir tır olsa bile kadın aynı şeyi yapacaktı.

bu da bir gerçek, bazıları gerçekten çok dikkatsiz.

hem trafikte araba yada motosiklet umursamadan makas atıpta kaza yapanlarda var? yani bu saygı nedir bilmeyen trafik canavarı motosikleti görünce sıkıştırabilirde çünkü adam arabaları bile sürtme geçiyor zaten ve bu magandanın araba yada motosiklet ayrımı yok. böyle hayvan heriflere "motosikleti fark et" dediğin zaman muhtemelen küfür yiyeceksin ve bu tip insanlara sözünü dinletmek için konuşmaktan fazlasını yapman gerek.

kamyon yada tır ayrımı yapabilir çünkü onları kör noktaları var ve ölümcüller.

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar etkinlik yapsa suç yapmasa suç ne ilginç bir kitleyiz cidden...

Ağzı olan konuşuyor gibi olmuş bu başlık altındaki konuşmalar.

@Ekarademir’ e katılıyorum.
    faydası olmaz ki böyle etkinliklerin mesele bu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)