Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu liderliğe yükseldi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Dünya Supersport Şampiyonası'nda mücadele eden milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Portekiz'de düzenlenen 9. ayak yarışında birinci oldu.

Portekiz'in Portimao bölgesindeki 4 bin 592 metrelik Uluslararası Algarve Pisti'nde koşulan sezonun 9. yarışı, 18 tur üzerinden yapıldı.

Kawasaki Puccetti takımından Kenan Sofuoğlu, "pole" pozisyonundan başladığı yarışı rakiplerinin önünde tamamlayarak sezonun 5. galibiyetini elde etti.

Milli motosikletçinin 0.080 saniye gerisinde kalan GRT Yamaha'nın Fransız sürücüsü Lucas Mahias ikinci, liderin 2.294 saniye arkasındaki CIA Landlord Insurance Honda takımından Fransız Jules Cluzel ise üçüncü sırayı aldı.

Bu sonuçla puanını 145'e çıkaran Kenan Sofuoğlu, Mahias'ı geride bırakarak sürücüler klasmanında liderliğe yükseldi.

Dünya Supersport Şampiyonası'nın 10. ayağı, 1 Ekim'de Fransa'da düzenlenecek.

Sürücüler klasmanı
    Sezonun 9. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 5 sırasındaki puan durumu şöyle:

1. Kenan Sofuoğlu - 145 puan

2. Lucas Mahias (Fransa) - 141

3. Sheridan Morais (Güney Afrika) - 114

4. Jules Cluzel (Fransa) - 104

5. Patrick Jacobsen (ABD) - 79

mhmtesk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    superstock 1000'de toprak razgatlioglunun'da hakkini verelim bu arada!

Portekiz ayaginda birinciligi kapti!
    1. T Razgatlioglu
    2. F Marino
    3. M Scheib

sampiyonda son iki yaris öncesinde birinciye farki 8'e indirdi!

1. RINALDI Michael Ruben (ITA) 122
    2. RAZGATLIOGLU Toprak (TUR) 114
    3. MARINO Florian (FRA) 100
    sdirer, mhmtesk, bulut59 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    kenan ve toprağın yarışının linki yok mu arkadaşlar sevabınıza
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ben bugün Kenan'dan çok Toprak için sevindim. Üç yarışta 26 puanı kapatması zordu, ama yarışı kazanıp rakibi de 9. olunca bi anda 8'e indi fark.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kenan'ın yerinin supersport değil de moto gp olması gerektiğini düşünüyorum...

Çoluk çocuğu geçip birinci olmuş falan fıstık, burada asıl konuşulması gereken toprak razgatlıoğlu'dur. Kenan efendi yıllardır 600cc takılırken toprak 1000ccde birinci oluyor. Geçiniz.
    kurubuz bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    En fazla 3 yorum.
    Sonra başlayın gp muhabetine.
    Hey yavrum hey.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoluk çocuğu geçip birinci olmuş falan fıstık, burada asıl konuşulması gereken toprak razgatlıoğlu'dur. Kenan efendi yıllardır 600cc takılırken toprak 1000ccde birinci oluyor. Geçiniz.
    Dedi motogp birincisi arkadaş, daha kendi sporcusuna sahip çıkamayan adamdan ne bekliyosun ki Kendi çok iş yapmış ya beğenmiyo

Motosikleti
    var bi şeyler
    Çoluk çocuğu geçip birinci olmuş falan fıstık, Geçiniz.
    Bi bitmediniz. Kenan'ın 2010'da 2.5 katından fazla puan topladığı o zamanki takım arkadaşı şimdi MotoGP'de Ducati'nin test pilotluğunu yapıyor, geçen haftasonu 5. oldu yarışta. Kenan'ın kılı kadar yetenek yok herifte. Supersport'da bala g.te 1(bir) yarış kazandı. Kenan tam 41 yarış kazanmış bu kategoride. 120 yarışa çıkmış toplam. Bu da 1/3'den daha iyi yarış kazanma oranı yapar. Motor sporlarında -mesela Formula 1'de- bu orana sahip Michael Schumacher ve Jim Clark vardır. Kim olduklarını araştırırsın.

Kenan'ın hayatında sadece tek bir şey farklı olsa (doğduğu ülke - Türkiye yerine İtalya) şu an adı Rossi'yle birlikte anılıyor olurdu. En kötü bir Max Biaggi'ydi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    boynuz kulağı gecer

Kabak tadı verdi artık.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    yok mu yarış linki toprak ın yarışı

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Kenan şöyle kenan böyle diyenler bi bitmediniz gerçekten. Bırakın bu adamla uğraşmayı. Mümkünse Kenan hakkında yorum bile yapmayın. Yeteri kadar eleştirdiniz. Kenanın Toprak ve diğer yetiştirdiği yarışçılar üzerindeki emekleri yeter... Her ikisinede helal olsun.

Motosikleti
    var bi şeyler
    Kenan'ın aynı 1000cc kategorisinde galibiyetleri var... Sallayacaksanız araştırıp öyle sallayın. Sırf sallamak için sallayınca komik oluyorsun.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

xealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125
    “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim”
    -M.K.Atatürk

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kızıyorsunuz biliyorum ama hatalısınız. Kenan'ın şu an yarıştığı klansman üst klansmanlara katılabilmek için bi elemedir aslında...Tıpkı kendi liginde şampiyon olup şampiyonlar ligi vizesi almak gibidir... Düşünün Real Madrid'i... Aklıma her geldiğinde şampiyonlar ligi gelir. Hemen heman her sene istisnasız katılır, kimi zaman alır kimi zaman alamaz ama o hep orada mücadele eder... Gönüllü olarak uefa avrupa ligine katılmış olsa her sene istisnasız alır ama o kupalar onu en büyük yapmaz...
    Kenan'ın bu sorunu var. Artık o başarılar ona kafi mi geliyor yoksa Türk milletinin birşeyi abartmasından mı yararlanıp orada kalıyor bilemem. Sponsor eksikliği ve motogp' de yarışmanın çok maliyetli olduğu ve bu maliyetlerinde kaldırılamadığı söylentisi var ama pek inanası değil zira sarayımız arkasında, fevkalade sponsor ve para bulunur... bkz. Thy...
    Ayrıca çok büyük acılar yaşadı, Allah daha fazlasını yaşatmasın inş... Belki bu durumda psikolojik bir etkendir bilemem.
    Ama ben yaşıtlarıyla yarışmasını, kazanamasa da denemesini, şampiyonlar liginde olmasını arzu ediyorum...

Toprak'a gelince kendisini merakla takip ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Mathias son ana kadar Kenan'ın peşini bırakmadı.
    Son turda bir virajda önü kaybedince geri kaldı yoksa sağlam bir atak bekliyordum.
    Gerçi bir tur önce düzlükte az daha geçiyordu.
    Kenan hiç yapmaması gereken bir hata yapıp sol tarafından arkaya baktı.
    Mathias Kenan'ın sağından daldı.
    Allah'tan Kawasaki çok güçlü. Kenan cabuk toparladı.

Bunun dışında Cluzel iyi başladı. Honda'yı iyi ayarlamışlar.
    Fakat sonunu getiremedi.

Toprak bu hafta fırtına gibiydi. Önde giderken birinin motor patlayınca yarışı erken bitirdiler.
    Rinaldi'nin gerilerde kalması puan farkını bir hayli kapattı.

Dün Harun'un da yarışı vardı.
    Pek iyi bir yarış çıkaramadı fakat galiba ilk on da bitirdi.
    Kızın biri bizim delikanlıları paket yapıp geçti.
    Sanıyorum bir daha kimse elinin hamuruyla motor işine bulaşma demeye cesaret edemez.
    kurubuz ve Shrieker bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    var bi şeyler
    Türkiye tam bir çelişkiler ülkesi.
    Kenan'ın yaptığı işte alavere dalavereyle başarı kazanması im-kan-sız.İnanılmaz bir alın teri döküyor. Çok çalışıyor. Kendisi için çalıştığı yetmediği gibi, gençleri de çalıştırıp, normalde asla adlarının bile duyulmayacağı yerlerde yarışmalarına imkan sağlıyor.
    Ama siyasi olarak desteklediği adamlara bakıyorsun... Tam tersi bir durum söz konusu.
    Sadece yazık diyebiliyorum. Ama adamın sportif başarılarını yok saymak kafayı kuma gömmekle aynı.
    gorefest bunu beğendi.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    yıllardır alt klasmanlarda kendini tatmin edip bir arpa boyu gelişim kaydedemeyen, çoluk çocuğun arasında yalandan bayrak dalgalandıran, köprü tepelerinde hız denemeleri yapan bu profosyonel!! amca yerine biraz toprak'tan bahsetsek nasıl olur?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye tam bir çelişkiler ülkesi.
    Kenan'ın yaptığı işte alavere dalavereyle başarı kazanması im-kan-sız.İnanılmaz bir alın teri döküyor. Çok çalışıyor. Kendisi için çalıştığı yetmediği gibi, gençleri de çalıştırıp, normalde asla adlarının bile duyulmayacağı yerlerde yarışmalarına imkan sağlıyor.
    Ama siyasi olarak desteklediği adamlara bakıyorsun... Tam tersi bir durum söz konusu.
    Sadece yazık diyebiliyorum. Ama adamın sportif başarılarını yok saymak kafayı kuma gömmekle aynı.
    Haklısın . Ama sevmiyorum işte, olmuyor, çok uğraşıyorum yine olmuyor. Tam alkışlayacağım diyorum aklıma aşağıdaki kare geliyor .
    alp_tunay bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)