Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

EK VERGİ İLE MOTOSİKLET SEKTÖRÜ DİBE VURACAK. MOTED

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Yan binada suriyeli var. Geleli 2 sene oldu. İlk önce kaliteli elektrikli motor vardı. Şimdi ise tvs apache var. Bu hafta suriyelinin arkadaşı geliyor. Arkadaşıda suriyeli, zaten konuşmalarında belli oluyor. Bindiğin motor hyosung gt250r, birde motorun üstünde marka bir egzoz var. Vay anasını diyorum. Adamlar 2 senede motor, araba, elektrikli motor,bisiklet[ bindiği bisikletler bile diskli en kalitelisi], dükkan sahibi oldular. Biz çalışalım onlar sefasını sürsün. Kendi ülkemizde köleyiz.
    miginfly bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Bence dibe vurmak çok güzel fikir ��
    Değişiklik istiyorsak sesimizi , tepkimizi göstermek istiyorsak , dibe vuralım....
    Firmalar zarar etsin , gitsin devlete ağlasın , o zaman vergiler düşer , fiyatlar normale gelir
    AMA SEN GİDİP ZAM FALAN DINlEMEM BEN ALIRIM DERSEN ,
    Devlet tecavüze devam eder ,
    0 KM MOTOR ALMA!!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Aslında sektörün sorunlarını sosyal medya gücü olan , ulusal kanallarda ve gazetelerde çalışan insanların dile getırmesi gerekiyor
    - Ahmet Hakan (çok okunduğu için)
    - Ayşe Arman ( takipçisi oldukça fazla)
    - Kenan Sofuoğlu
    - Mirgün Cabas (kendisi de kullandığı için)
    - Saffet Üçüncü
    * Herşeyden önemlisi ciddi ve büyük bir eylem yapmak gerek , ulusal kanallara da haber verdin mi , en azından rahatsız olduğunuzu dile getirmiş oluruz
    tanjuzafer bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Avrupalı ya %20 uygulanmasa dahi "ulan kıçı kırık çin malları tr de bu kadar fiyata satıyolar bizim elit motorlarımız niye bu kadar ucuz kaldı tr de"
    0 almak isteyen motor sahipleri doğal olarak elindeki motorları piyasaya göre satacaklar ki istediğini yapabilsin,
    euro3 emisyonu bari bu senede kalsın diyerek euro4 emisyonlu motorları da satmak için gizli bir şekilde fiyatları aşağıda tutmak zorunda kalındı,
    euro kuru ozmanlar 4.2 lerde geziyormiyordu bunların üzerinede gümrük zammıda gelince neler olacak neler ,2018 de euro kurununda bu seviyelerde durcak gibi durmuyor.
    kalpten gidecek millet kalpten

Salvation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hala 0 motor almayınca durumun düzeleceğini düşünenler var. Bu yöntem daha evvel defalarca kola pepsi içmeyip israili batırmaya çalışarak denendi çalışmıyor bu yöntem. %20 ek vergiyi bu adamlar(üreticiler) koymadı onları suçlamanın alemi yok.Yamaha senede yaklaşık 3 milyon motor satıyor Türkiyede satış rakamı taş çatlasın 25000 dir.Adam en kötü sizinle mi uğraşacağım der çeker gider ülkeden.Senede 25000 motor satan bayisi var adamların.Çinden aldığı zerzevatı burada biraraya getirip (ki giderken dökülüyor çoğu) üreticiyim diye gezen anadolu kaplanları bence bu durumdan en çok etkilenecek olanlar.Hadi sanayimiz zayıf araba yapamıyoruz abi bir tane tek silindirli halk motosikleti de geliştirip yapalım diyen bir sanayici yok mu memlekette ona şaşıyorum.Biz eşşek olduktan sonra daha çok semer vururlar.
    computeus, Osm@n ve miginfly bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Zaten vurmuş vuracağı kadar. Ağlayacağınıza stk olarak ne işe yararsınız bence onu sorgulayın.
    hknzrdm bunu beğendi.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akhunturk adlı üyeden alıntı
    A)Bu abimiz ve kurumu hiçbir doğru öngörüde bulunamıyor ve yaptıkları anlattıkları hiçbir işe yaramıyor.
    B) Türkiye'deki tüm Sendikalar stk lar vs. gibi bunlarda birileri tarafından güdümlü gaz alma makinesi.
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden hikaye oldu? Ek vergi sürpriz bir şekilde geldi. ÖTV de bu şekilde gelmişti de, rica üzerine motosiklet fuarının bitmesini beklemişlerdi o sene. Motosiklet satışları patlamıştı o fuarda.

Siz hiç bir sektöre danışmadan "ben yaptım oldu" derseniz, bir-iki dayanırlar, işin içinden çıkmaya çalışırlar, baktılar ki olmuyor, sonunda çeker giderler.

MOTED, ithalatçı firmaların temsilcilerinden oluşan ve siyaseten pek de bir etkisi olmayan sivil bir kuruldur. Bugüne kadar gaz aldığı falan da görülmemiştir. Bu dönemki başkanı Bülent Kılıçer, Honda'nın pazarlama müdürüdür.
    Ben sonuca bakarım. Kimin ne müdürüyse müdürü o beni ilgilendirmiyor. Faydası motosiklet sektörüne mi? Kullanıcıya mı? Sadece Hondaya mı?

Yukarıda yazdım yine yazıyorum ;

Ne diyor :

Yok efendim zorunlu sigorta ücretleri düşürmüşlermiş.. Sektöre satışa katkısı olmuşmuş... Motosiklet sektörünün yüzü gülmüş..
    Hadi yaa kimi kandırıyorsun ? Dört tekerlekliler olmasa sen düşürebilirmiydin demezler mi adama? Kendisi inanıyor mu buna ? Otomobiller, kamyonlar, minibüsler,otobüsler için mecburen bir düzenleme oldu. Piyasada motosikletlere zorunlu sigorta yaptıracak firma bulamıyoruz. Hepsi motosiklet görünce kaçıyor.

Yok efendim karayolları düzeltilmesi çabaları sonuç vermiş! Bunların sektöre etkisi çok olmuş satışlar artmış bilmem ne...
    Bak sen ! Değil ölüm bariyerlerine boktan bir alt levha taktırıp ölümleri azaltmaya vesile olsunlar.. Daha belediyelerin asfalt sulama saçmalıklarının düzelmesi için bile en ufak bir katkıları olmuş mu? Yaz geldi her sırılsıklam. Yolları, asfaltı bilmemneyi hiç konuşmayalım bile..

Çıkıp bir motosikletleri görün onlar da vergi ödeyen yolda hakkı olan araçtır, onların da üstündeki candır diye bir kampanya yapmak akıllarına gelmiş mi? Değil diğer sürücülere, kolluk kuvvetlerine devlete bu bilinci hatırlatmak için en ufak bir çalışma yapmışlar mı ?

Hee bu işler onların işi mi? Değil mi ? tartışılır ama şunu yaptık bunu yaptık bu kadar iyi oldu şu kadar gelişme oldu diye atıp tutana bunlar sorulur...

Sektöre katkıları ne katkıları sonuç ne?

Bak başka bir firmanın pazarlama müdürü Ekrem Ata aylardır buralarda bağırıyordu. Yakında bu fiyatları çok arayacaksınız diye.. Maalesef haklı çıktı. Hondanın pazarlamacısına göre herşey toz pembeydi 2 aya öncesine kadar.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Eyyyy avrupa Eyyy abd kıskanıyorsunuz bizi çatlıyorsunuz TOPUNUZ GELİN VER MEHTERİ

Neden biz Neden ben
    tanjuzafer bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo

Ekmek bulamıyorsanız pasta alın

E siz de o zaman bmw yada ktm alın yada ducati motoguzzi. Bunlar avrupa olduğu için zam yemiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:30 ----------

Dun merkelin türkiye ile gümrük birliğini devam ettirmeyeceğiz açıklamasına karşı bizim nasıl bir tavur takınacağımızı da merakla bekliyorum. (Bmw açısından)
    Bu arada honda fiyatlara baktım fiyatını hatırladığım winggo africa cbf150 aynı. Crf250 den tam emin değilim galiba 1000 tl zam gelmiş ama bu %5e denk geliyor....
    Çin malı motoru burada montaj yapan mondial kuba gibi firmalar etkilenecekmi acaba?
    Devlet yerli ğretime teşvik ithalata köstek olmaya çalışıyor da kanunlara uyan üreticilerin canını aldıktan donra aklı olan bu memlekette üretim yaparmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:37 ----------

Cbf 150 6900 tl.... Pahalımı? Bence bedava 1500 euro ya şahane motor. Africa ben 1.5 sene evvel 44e aldım o zamanki kuru bugün hesaplıyorum 63 yapıyor, şu an liste fiyatı 51.400. Nerde zam ben anlamadım???? Resmen kazık yemişim 1.5 sene evvel...
    Bağırıp çağıracağınıza az saksıyı çalıştırıp kalem kağıdı elinize alıp motor bakın.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten vurmuş vuracağı kadar. Ağlayacağınıza stk olarak ne işe yararsınız bence onu sorgulayın.
    Aynı kelimeyi dün bir yemekte, Ziraat Bankasında üst derece bir yetkili söyledi. Bankalara da tefeci deniyor ya, onun üstüne Merkez Bankasının oranlarının altına inemeyecekleri bariz iken, piyasanın durumu yüzünden faiz oranlarındaki TCMB oranlarında direnç göstermesinden bahsetti. Uzun uzun anlatamayacağım, zira finans benim için Verys 650 için kaynak oluşturmakla, oğlumun eğitimini karşılamak arasında bir çizgide.

Sonuç olarak "Moderatör" kelimesinin hakkını vermişsin bu söyleminle. Saygılar.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sonuca bakarım. Kimin ne müdürüyse müdürü o beni ilgilendirmiyor. Faydası motosiklet sektörüne mi? Kullanıcıya mı? Sadece Hondaya mı?

Yukarıda yazdım yine yazıyorum ;
    Özet olarak suç ek vergi getirende değil de bunu tahmin edemeyen Moted Başkanı'nda diyorsunuz yani... Buna bir yorum yapamayacağım.

Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bak başka bir firmanın pazarlama müdürü Ekrem Ata aylardır buralarda bağırıyordu. Yakında bu fiyatları çok arayacaksınız diye.. Maalesef haklı çıktı. Hondanın pazarlamacısına göre herşey toz pembeydi 2 aya öncesine kadar.
    Bağırıyor demek çok doğru değil, bahsediyor diyelim... Anladığım kadarı ile Ekrem Bey dövizin yükseleceği öngörüsü veya olasılığı ile "motor fiyatları artabilir" diyordu. Sizin bahsettiğiniz sözleri ise bu ek vergi konusu geçince söyledi, o da 2-3 hafta evvel bu haber çıkınca, sanırım.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Dibe vurcak olan keşke sadece motosiklet sektörü olsa
    tanjuzafer bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtinayla mehter verilir.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Temiz ikinci el için de birilerinin sıfır motosiklet almış olması gerekiyor. Bu döngüyü tutturmak için gerçekten tüm kullanıcıların alım yapmayarak ciddi bir baskı yapması olacak. Ama istediği makine için vergiler dahil olsa bile parası yeteni gidip tutmak zor oluyor maalesef.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bundan gayri Piaggio ve Vespa alına !
    spark79 bunu beğendi.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    mevzu 2. elin 0'la aynı olması değil. ayrıca uygun fiyata da bulunur 2. el.mevzu bu adamların cebine girmesin.

0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın! 0 almayın aldırmayın!

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ülke bazında ayrımcılık olunca sanki bu işin içinde başka pazarlıklar var gibi. Piyasaya hakim markalara ek vergi var ama az satılan italyan ve Güney kore'ye iltimas geçilmiş. Yani şunları alın diyorlar;
    Hyosung, Daelim, Piaggio, Benelli, BMW, KTM, Ducati, Peugeot, Aprilia, Triumph (başlıca aklıma gelenler)

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Motosiklet satın almamanız bu vergi politikasının devlet açısından doğruluğunun sağlamasını yapar. Mesele devlete kaynak oluşturmanın ötesinde tüketimi kısmak ile ilgili. Tüketim ile büyüyen ekonominin sonuna geliyoruz. Sıcak para akışı eskisi gibi değil. Döviz ve faiz, dolayısıyla enflasyon yukarı seyrediyor. Dünyaya açık değil kapalı bir rejim kendini belli ediyor. Şiddetini artırarak devam edecek.

R25 30000tl olmayacak. Satışları düşecek, riskleri artacak ve muhtemelen pek çok modelin getirilmemesiyle başlayan süreç, firmaların çekilmeye başlamasıyla sonuçlanacak. Satışlar grafiklerde gördüğünüz 90lara doğru gerileyecek. HD'nin, Ducati'nin, Japonların olmadığı zamanlara.

Satın aldığımıza denk mal üretmiyoruz bu ülkede. Bunun sürdürülebilir olmadığı, bir gün patlayacağı yıllardır söyleniyordu zaten. Bu işin nereye gittiğini görenler en geç geçen sonbaharda son sıfır motosikletlerini satın aldılar zaten.

2-6 ay aralığında bu ülkede korkunç şeyler yaşanacak gibi görünüyor. 4000$'lık plastik motosikletten çok daha ciddi riskler var kısa vadede. Tamamı siyasi.

Türkiye, başarısız olduğu 60-70 yıllık laik demokrasi tecrübesi dışında ortadoğu (onlarda petrol var) değil, afrika standartlarna daha yakın bir ülkedir. Gerek laik demokrasi gerek batı desteği ile suni bir rüya görüyorduk. Hak ettiğimiz yere doğru ilerliyoruz.

Rüya görmenin, ümit etmenin lüzumu yok. Bitti.
    drtayfun, gorefest ve krd bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben uzun zamandır İranlıların, Çinlilerin,Rusların nasıl yaşadıklarını inceliyorum.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    tanjuzafer ve nokiaxxx bunu beğendiler.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca at bizim milli bineceğimizdir.
    Ata binelim.

Atta ötv var mı acaba?

Hocam at olayını karşılayamayız, bakımı motosikletten pahalıya çıkıyor. Üstelik bir beygir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)