Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorcuya "ARABA MISIN SEN" dedi. Tekme Tokat Daldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali Özgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yolunu ver kufurunu et .el kol yapmayaya kavga etmeye gerek yok. burası turkıye. illa turkum turklugumu gostericem diyosanda cok laga luga yapmadan bas kafayı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Aynısını bana yaptılar adam yol yoksa kaldırımdan git dedi ya la
    by_cunning ve Erhan Tosun bunu beğendiler.

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaska kamera takmayın.

Kavga anında kameraya birsey olur diye muhatabınıza kafayı gömemiyorsunuz,sonra sıkıntı oluyor.

Böyle durumlarda kavga etmemek,tabiri caizse "itle çuvala girmemek" lazım.

Ama mecbur kalınca ekipmanı sadece kazadan korumak amacıyla kullanmayın
    Sen moddsun bunu sen deme bari biz deriz de sen deyince imam osurma muhabbetine dönüyor ,

Aklınızda olsun kavga edeceksenizde SAKIN HA SAKIN KASK İLE KAFA ATMAYIN ÇOK ZORUNDA KALMADIKDAN SONRA , çünkü alet ile kavgaya girer
    Muşta ile kavgaya girdiğini düşün.
    korumalı motosiklet ekipmanları ile aynı cezadır.

Kask,sopa,vazo, muşta, taş,mınçıka,jop vs gibi şeyler ( herhangi bir alet olabilir, yeter ki yaralamaya olsun) cezayı artırıcı nedenlerdir..TCK 86/3-E.. Kemik kırığı veya nitelikli haller birleşirse ceza daha da artar..Mesela, kask ile adama kafa attın, sonuç ne olur ? yüzde sabit iz var diye rapor geldi.
    .86/1-3e-87/1-cson gereğince ceza 5 yıl olur. Burnu kırıldı ceza katmerli olur..

Kimse korumalı ekipmanlarınız ile kavgaya girin diye boş boş akıllar vermeyin, Oldu olcak bıçak da taşı lazım olursa adam karnını deşersin de tam olsun...

Ha kendini savundun onlarda tahrik gibi sebepler ile hafifletici nedenlere girer..

Neyse konuyu uzatmayım kavga da kaskı çok çok aşırı gerekmedikden sonra kulanmayınız ,muşta ile eşdegerdir..
    Muzdarip ve D e m i r bunu beğendiler.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen moddsun bunu sen deme bari biz deriz de sen deyince imam osurma muhabbetine dönüyor ,

Aklınızda olsun kavga edeceksenizde SAKIN HA SAKIN KASK İLE KAFA ATMAYIN ÇOK ZORUNDA KALMADIKDAN SONRA , çünkü alet ile kavgaya girer

Kask,sopa,vazo, muşta, taş,mınçıka,jop vs gibi şeyler ( herhangi bir alet olabilir, yeter ki yaralamaya olsun) cezayı artırıcı nedenlerdir..TCK 86/3-E.. Kemik kırığı veya nitelikli haller birleşirse ceza daha da artar..Mesela, kask ile adama kafa attın, sonuç ne olur ? yüzde sabit iz var diye rapor geldi.
    .86/1-3e-87/1-cson gereğince ceza 5 yıl olur. Burnu kırıldı ceza katmerli olur..

Kimse korumalı ekipmanlarınız ile kavgaya girin diye boş boş akıllar vermeyin, Oldu olcak bıçak da taşı lazım olursa adam karnını deşersin de tam olsun...

Ha kendini savundun onlarda tahrik gibi sebepler ile hafifletici nedenlere girer..

Neyse konuyu uzatmayım kavga da kaskı çok çok aşırı gerekmedikden sonra kulanmayınız ,muşta ile eşdegerdir..

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Bu tarz manyaklar ülkede çok maalesef. Önündeki motor değil araba olsaydı da aynı şeyi yapacaktı. Gelir dibine girer, korna-selektör vs vs. Biraz normal hızla gideyim istersin gelir arkana yapışır. Önündeki araba olsa gaza bas senin keyfini mi beklicez der, motor olduğu için kenara çekil sen araba mısın diyor. Bizim motorcu gencin hatası kamera muhabbeti gene. Çok mu acelesi varmış, yukarıdaki arkadaşın dediği gibi çekil kenara geçsin küfrünü et, olayı bitir. Ya da arabadan iniyor, sen de motordan iniyor musun, buraya geldikten sonra ilk hamleyi yapmalısın. Ama en güzeli, en doğrusu hiç buralara getirmemek işi. Nasıl olsa motor ekipmanı var bişey yapamaz, kamera da var kayıt alırım mantığı doğru değil. Böyle gereksiz sinir bozukluğu yaşatıyor.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Çare krav maga
    leyli bunu beğendi.

Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet sürücüsünün alttan alması gerektiğini düşünsem de mesajınız bana videoyu tekrar izletti. Yol tek şerit otomobil olsan çekilecek yerin yok demişsiniz biz motosiklet sürücüleri olarak o şeridin vergisini ödüyoruz ve o yol bizim hakkımız.
    Ortaya yaygı serip piknik yapalım o zaman

Orada motosiklet sürücüsü sağ tarafa yakın gitse %20 ihtimalle kaza yapmadan yoluna devam edecek %30 ihtimalle önüne bir kapı açılacak ya da %50 ihtimalle yanından geçen bir araç muhtemelen de hemen arkasındaki kavgayı çıkartan araç onu sıkıştırarak geçecek sonuçta diğer şeritte de bir araba var. Kendimi o yolda düşündüğümde yolu ortalamış gidiyor olarak buldum.
    Elbette yolu ortalayarak gideceksiniz. Şahsen yol üzerinde otomobillerin sağ tekerinin denk geldiği noktayı seçerim. Yol boş olsa bile. Fakat trafikteki diğer araçlara zerre saygınız varsa, ister motor ister otomobil kullanın tek şeritli yolda normalden yavaş giderek arkanıza kuyruk takmazsınız. Şahsen öyle bir yolda otomobil bile kullanıyor olsam ya hızımı artırırım, ya da bir boşluk bulup arkamdaki araca mutlaka yol veririm. Ayrıca, videoya dikkat ederseniz yol, kapı açılma riskine girmeden araca yol verecek kadar geniş.

Kaldı ki, söz konusu yolda bulunduğunuz sırada geliş ve gidişin tıkalı olduğunu düşünün. Herhalde %30 kapı açılma ihtimalini düşünerek siz de otomobiller gibi yolun ortasında bekleyip saatlerce trafiğe takılacaktınız Yanılıyor muyum?

Birilerini eleştirmeden önce biraz daha düşünmeniz gerektiğini sanıyorum. İyi günler
    Bence de.

Not: "Motorlusun kardeşim" yazmanız da hiç hoş olmamış bu sitede bile motosikleti bu şekilde küçük görmek yakışmadı.
    Bu tabiri küçük görmekten ziyade motor şoförünün, otomobil şoförüne göre daha avantajlı olduğunu belirtmek için yazdım. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Otomobilin tek şeritte yana çekilip yol vermesi mümkün belki fakat zor. Motorlu kardeşimizin hızı zaten düşük. birkaç saniyeliğine 1 metre yana çekilse otomobil yanından rahat rahat geçip gidecek. Kendisi de riske girmeyecek çünkü sağda derya kadar boşluk var. Çekilmek istemiyorsa hız artırması da mümkün elbette.
    Yolu daha az işgal etme konusunda otomobile göre çok daha avantajlı olmasına rağmen yolu bu şekilde tır gibi tıkamaya devam etmesini anlamak mümkün değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkürler. Öğrendiğimiz iyi oldu. Hatta bu mesaj önemine binaen ayrı bir konu olarak açılmalı bence.

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tavsiyelerin bunlar;

İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

plaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    - Ne var
    - Geç lan kenara
    - Nediyon len
    - Kenera geçsene
    - Niye geçeyim kenara
    - Gel lan gel
    - Gel
    - Ulan kenara geçsene
    - Niye geçeyim kenara
    - Gerizekalı
    - Niye kenara geçeyim niye
    - Araba mısın sen
    - Motorcuyum ben
    - Çıkar kaskı çıkar
    - Oğlum bak

Yok yere kavga çıkartan bir otomobil sürücüsü daha gördük. Ayrıca kavga öncesi motorcunun onu itmesi sonrası "VURDU" (0:28) diye işaret edip kavgaya girişiyor.
    Önceden kavga tecrübesi olduğunu düşünüyorum olası dava da kavgayı ilk o başlattı delilini ortaya sunacak gibi

Umarım sitede her tartışmada "araba mısın sen" geyiği dönmez

Kido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Düldül Davidson
    Burada Hulk abi olaydi keske.
    bkz. beyaz toros vs motorcu abi

https://youtu.be/bjhKbKbH7Do

Alıntı Kido adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada Hulk abi olaydi keske.
    bkz. beyaz toros vs motorcu abi
    Katılıyorum ve paylaşıyorum.
    küfür içerir
    https://www.youtube.com/watch?v=NecXXow2Kuc
    hayat2teker bunu beğendi.

Hacı Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    motorcunun önü bomboş hadi basmıyon gaza yani kendince bi sebebin var güvenlik vs vs arkadaki adama niye engel oluyon burda motorcu değilde bi arabacı olsaydı muhtemelen gene aynı mevzu olurdu bence.Daha öncedende konu açmıştım bu kask kamerası ile ilgili kamerayı takan bi acaip oluyo bu kameralar yol güvenliği için iyi ama can güvenliği için pek iyi olduğu söylenemez bence.Biraz gerçekçi olalım işimize gelince arabamıyız biz deyip girmediğimiz delik kalmıyor aradan geçeceğimiz zaman hafif şeridi daraltan adama demediğimiz kalmıyor ama iş yol vermemeye gelince bu trafikte bende varım.Sen o adama yol ver yarınde o adam sana yol versin.Sanki hepimiz kurallara uyuyoruz şerit ihlali vs yapmıyoruzda bu tarz durumlarda kuralcı oluyoruz bırakın abi bu işleri.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Madem dövüşmeyeceksin niye durup adamla olayını uzatıyorsun ?

Yemin ederim diğer motosiklet sürücülerine zararsınız...

Ya yol ver gitsin, ya da gereken ağız dalaşını veya dialoğunu yap yola devam et. Bunları yapmıyorum duruyorum birde kavga çıkınca öyle duruyorum... Sonra da MOTORCULARA HEDE HÖDÖÖ.

Ulan bir tane de şöyle haksız bir araba sürücüsünün, kafası kameralı bir motorcu tarafından ballı kaymaklı bir dayak yediğini göremedim.
    erenedip bunu beğendi.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortaya yaygı serip piknik yapalım o zaman

Elbette yolu ortalayarak gideceksiniz. Şahsen yol üzerinde otomobillerin sağ tekerinin denk geldiği noktayı seçerim. Yol boş olsa bile. Fakat trafikteki diğer araçlara zerre saygınız varsa, ister motor ister otomobil kullanın tek şeritli yolda normalden yavaş giderek arkanıza kuyruk takmazsınız. Şahsen öyle bir yolda otomobil bile kullanıyor olsam ya hızımı artırırım, ya da bir boşluk bulup arkamdaki araca mutlaka yol veririm. Ayrıca, videoya dikkat ederseniz yol, kapı açılma riskine girmeden araca yol verecek kadar geniş.

Kaldı ki, söz konusu yolda bulunduğunuz sırada geliş ve gidişin tıkalı olduğunu düşünün. Herhalde %30 kapı açılma ihtimalini düşünerek siz de otomobiller gibi yolun ortasında bekleyip saatlerce trafiğe takılacaktınız Yanılıyor muyum?

Bence de.

Bu tabiri küçük görmekten ziyade motor şoförünün, otomobil şoförüne göre daha avantajlı olduğunu belirtmek için yazdım. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Otomobilin tek şeritte yana çekilip yol vermesi mümkün belki fakat zor. Motorlu kardeşimizin hızı zaten düşük. birkaç saniyeliğine 1 metre yana çekilse otomobil yanından rahat rahat geçip gidecek. Kendisi de riske girmeyecek çünkü sağda derya kadar boşluk var. Çekilmek istemiyorsa hız artırması da mümkün elbette.
    Yolu daha az işgal etme konusunda otomobile göre çok daha avantajlı olmasına rağmen yolu bu şekilde tır gibi tıkamaya devam etmesini anlamak mümkün değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Teşekkürler. Öğrendiğimiz iyi oldu. Hatta bu mesaj önemine binaen ayrı bir konu olarak açılmalı bence.
    tipik akp li tabi magandayı savunacak...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Alıntı doghouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem dövüşmeyeceksin niye durup adamla olayını uzatıyorsun ?

Yemin ederim diğer motosiklet sürücülerine zararsınız...

Ya yol ver gitsin, ya da gereken ağız dalaşını veya dialoğunu yap yola devam et. Bunları yapmıyorum duruyorum birde kavga çıkınca öyle duruyorum... Sonra da MOTORCULARA HEDE HÖDÖÖ.

Ulan bir tane de şöyle haksız bir araba sürücüsünün, kafası kameralı bir motorcu tarafından ballı kaymaklı bir dayak yediğini göremedim.
    hepsi çoluk çocuk ondan., sabah önümde 600rr lı yarma, sanayici bir abimiz gidiyor.bu adamın ona böyle birşey yaptığını düşünemiyorum şayet adamlar kask takmıyorlar. kameraya da gerek yok. yasa yok, kural yok... dinsizin hakkından imansız gelir hesabı ancak bu tipler de onlara bulaşmaya cesaret edemiyor.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Orada Cruiser veya Gs1200 gibi cüsseli bir motor olsa bence aynı hareketi yapmazdı.Buradan tüme varım yapabiliriz.Bazı acı gerçekler var ne yazık ki..

30 dakika önce enteresan bir kaza yaptım. Nereye yazsam diye bakınıyordum burada karar kıldım
    Çift şeritli bir köy yolunda, tam emin olmamakla birlikte 60-70 arası süratle ilerliyordum, az ilerde beyaz renkli ford marka bir otomobil ilerliyordu,modelini seçemedim, araç aniden duracak seviyede yavaşladı debriyajla birlikte ön ve arka frene asıldım motor biraz bocaladı duramayacağımı anlayınca korna çalarak sol tarafa kırmamla birlikte otomobilde sola kırdı.

Haliyle soldan bana çarptı, çarpmayla birlikte motor sol tarafa doğru yere yattı ilginç bir şekilde motor yatarken ben ayaktaydım o kısmı tam anlayamadım nasıl becerdim. Arabanın sol arka ve ön kapısı çizildi Sağolsun yol kenarından bir abi koştu motoru kaldırdık. Aracın şoförü indi, ben motora bakıyorum o arabasına ikimizde de ses yok. Adama sen haksızsın sinyal vermeden dönüş yapıyorsun diyeceğim ama o bir şey demiyor diye ben de demiyorum yaklaşık 5 dakika falan sustuk.

Aracın şoförü sen ne yapıyorsun, motorcusunuz ya her yerden geçeceksiniz deyince sinirlendim
    , ben yolumda gidiyordum sen sinyal vermeden yavaşladın ve dönmeye başladın bende kendimi kurtarmaya çalıştım dedim. Hemen
    ardından da kaza tutanağı tutalım kim haklı kim haksız sigorta karar verir dedim.

Biraz daha sustuk ve ilginç derecede sakindim hala da öyleyim şoktanmıdır bilmem. Az sonra araç sahibi herkes kendi hasarını karşılasın dedi, iyi tamam dedim motoru çalıştırmayla uğraştım biraz, yan yattığı için biraz zor çalıştı sağolsun motoru kaldırmaya yardım eden abi son dakikaya kadar yanımdaydı abiye sağol demek aklıma bile gelmedi Sanırım gidon yamuldu emin değilim yarın servise götüreceğim motoru, abiyi de bulup teşekkür etmeyi planlıyorum inşallah bulurum.
    Konuyla ne alakası vardı bilmiyorum ama anlattım gitti artık.
    hhector77 bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Videonun öncesini görebilsek anladık mevzuyu motor trafik akışından yavaş ilerliyosa durum değişir. Yok Arabacı sırf motor ortadan gidiyor diye atarlandıysa kaşınmış demektir. Allah cümlemizi böyle değişiklerden korusun.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bence yol verseydi de bu olay yaşanmasaydı daha iyi olurdu. ben böyle durumlarda yol veriyorum.

belli ki arabacı motorun yüzünden yavaş gitmek durumunda kalmış ve adamında çok zamanı olmayabilir yani adamında dediği gibi araba mısın?(araba olsa yol vermek zor olurdu) yol vermek zor olmaz diyorum yada hızlı git arabayı yavaşlatma yine sorun olmaz.

gereksiz yere inat yapmayın arkadaşlar.
    Muzdarip, crxforever ve Hacı Abi bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Normal şeridinde gidersin, sen sağdan git aralardan git derler. Aradan gidersin, araba gibi şeritten git derler. Bu ülkede özellikle trafikteki kendini bir b.. sanan insanlarla polemiğe girmeyin. Adamlar o kadar rahat ki torpido da ya silah yada kesici alet var. Hiç tereddüt etmeden kullanıyorlar. Ne yazık ki ölen öldüğü ile kalıyor

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    genelde "vlog"çu kavgalarını hep abartılı bulur ve arabacıya hak verirdim ama burada durum çok farklı.
    arabayla gelen insanımtrak mahluk inşallah bir sonraki sefere kafasını kaputta sektirecek birisine denk gelir.
    motorcu ile dialoğu mide bulandırıcı.
    "motorcuyum lan var mı ?" diyene kadar kask ile beraber kafa atsa hiç bu kadar uzamaz imiş kavga .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yol verseydi de bu olay yaşanmasaydı daha iyi olurdu. ben böyle durumlarda yol veriyorum.

belli ki arabacı motorun yüzünden yavaş gitmek durumunda kalmış ve adamında çok zamanı olmayabilir yani adamında dediği gibi araba mısın?(araba olsa yol vermek zor olurdu) yol vermek zor olmaz diyorum yada hızlı git arabayı yavaşlatma yine sorun olmaz.

gereksiz yere inat yapmayın arkadaşlar.
    dostum ben de yüzde doksandokuz yol veriyorum. acelesi olan durup da kavga etmez bildiğin bela arıyor bu adam.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)