Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bodrum'da motosiklet hırsızlarına operasyon

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    söylemekten dilimde tüy bitti, bu "serbest bırakılma" işi tutuksuz yargılanma anlamında, medyanın devamlı manipüle ettiği bir konu.
    drtayfun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylemekten dilimde tüy bitti, bu "serbest bırakılma" işi tutuksuz yargılanma anlamında, medyanın devamlı manipüle ettiği bir konu.
    Hükmün açıklanmasının geri bırakılması ne anlamda ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı dilden konuşuyoruz sayın abim bak sende diyorsun. Hapis cezası yok işte. Bu bir kısır döndü. Hapisanelerde yer yok çünkü suçlu çok. Bu durumda suç işleyen rahatça tahliye oluyor. Diyorum ki hapse atma adamı elini kes bir daha yapamasın. Zaten emin ol bu suçun cezası bu olsa kalıbımı ortaya koyuyorum ki suç oranı yüzde 90 düşer.

Osmanlı hayranlığı yapmıyorum ben. Örnek verdim oradan. Adamlar ne yapsın. 80 yıldan beri bazılarının berbat perişan ettiği bir ülkeye nefes aldırmak kolay iş değil. Ne hale geldiği ortadaymış falan boş bu muhabbetler baydı.
    80 senedir bu ülke daha iyi halde idi son 15 senedir ise geldiğimiz nokta ortada.
    Hapishanelerde suçludan çok , yönetim zaafı sonucunda ortaya çıkan bir durum var , bir grubu önce tepeye çıkardılar sonra dibe indirdiler.Şimdi bu adamlar ne olduklarını şaştı (bu insanlar uzaydan gelmedi bu ülkenin insanı idi yazık).Asıl bu 15 sene nasıl toplanacak belirsiz.Tamamen yönetenlerin beceriksizliği ve iş bilmezliği ve kendi menfaatlerini önde tutması.Suriye ortada.Reza vakası ortada , halk bankası genel müdür yardımcısı Amerika'da hapiste unutuldu.Sadece şov,görsel,illüzyon,algı.

Yolsuzluk , hırsızlık , Allah ile kandırma alenileşti.
    İşid diyor ki gerçek islam benim , İran'da aynını diyor , sende aynısını diyorsun.
    İslam önce düzgün insan olmaktır , "Emin" olmaktır ben bu ülkeyi ve kendimi bu "islamcıların" elinde emin görmüyorum.
    Adam kayırmayı bile kitabına uyduran insanlar bugün yarın seni-beni keser onu da kitabına uydururlar.
    Elinde her tür yetki var , tüm basını toplayabiliyorsun,sana karşı çıkan kendini hapiste buluyor ve sen hala 80 senelik enkaz edebiyatı yapabiliyorsun.
    Allah Akıl fikir versin.
    Hep söylüyorum hesap günü oldukça enterasan geçecek.
    sarpgray, gorefest, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeriat çözüm değil. çözüm:

* sosyal ve ekonomik adalet
    * iyi ve kaliteli bir eğitim
    * caydırıcı cezalar

mesela, motorsiklet fiyatları üzerindeki ağır vergi yükü kaldırılarak motor fiyatları ucuz hale getirilebilir. böylece fiyatlar düşük olduğu için hırsızlık bir nezbe önlenmiş olur.

benzin fiyatı düşürülerek çoğu malın daha ucuz olması sağlanabilir.

bunlar hırsızlığı azaltan şeyler.

el kol kesmek işin basit yönüne kaçmaktır. şahsen benim motorumu çalan kişinin elinin falan kesilmesini istemem. yeterli miktarda ceza alsa kâfi.
    espresso ve sarpgray bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    600 yıllık osmanlı imparatorluğu kayıtlarında niçin 32 adet hırsızlık vakası var?
    Bu bilgi yanlış, bahsedilen sayı hırsızlık nedeniyle eli kesilenlerin sayısıdır. 600 yıl boyunca hiç hırsızlık olmadığına inanmak da bizim insanımıza özgü bir şey olsa gerek ?? Nasıl bir eğitim sistemimiz varsa artık ???
    Ha bu arada Osmanlı hırsızlarının kurumsallığıyla ilgili meraklı bir hikaye : http://akademik.semazen.net/author_a...nt.php?id=1475
    bursalıali ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yazacak birşey bulamadı...
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Hyosung GV650
    heriflerin genelde mahkemedeki savunmaları şöyle oluyor.

sokağa bırakmışlardı bende aldım attılar sandım vs. sonuç tutuksuz yargılanmak üzere serbest daha sonrada beraat yada zaman aşımı.

Cahile bak sen, adam üşenmemiş, 600 yılın tüm mahkeme kayıtlarını bulmuş, tek tek incelemiş 32 adet hırsızlık dosyası bulmuş. İlber Ortaylı bunu duysa adamın gözleri yasarirdi.

O çok çalıştığı belli olan beyninde hiç sorguladin mi bilmiyorum, neden her sene 100 binlerce müslüman insan ölümü göze alıp Avrupa ülkelerine kaçmak istiyor.

Ayrık otu gibiler birini kopar on yerden bitiyor bunlar.
    espresso bunu beğendi.

Hee tamam. Zaten içerde 5 yıl yatan adam çıkınca tekrar yapmıyor değil mi? Hiçbir insan aklı insanların alışkanlıklarını bertaraf edecek statüde değil canım. Allah emretmişse çözüm orada.
    OOooo kafa gitmiş :D

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bodrum'da motosiklet hırsızlarına operasyon

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, bir motosiklet tamircisine yapılan operasyonda yaklaşık 500 bin TL değerinde çalıntı lüks motosikletlere ait parçalar bulundu. Gözaltına alınan tamirhane sahibi 24 yaşındaki A.E. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
    Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, aldıkları bir ihbar üzerine Gümbet Mahallesi Turgutreis caddesi üzerindeki bir motosiklet tamircisine operasyon düzenledi.
    26 Kez motosiklet hırsızlığından kaydı bulunduğu belirlenen işyeri sahibi A.E. gözaltına alındı.
    İşyerinde yapılan aramalarda 1 çalıntı motosiklet ile çalıntı motosikletlere ait olduğu belirlenen yaklaşık 500 bin TL değerinde parça ele geçirildi.
    İfadesi alınmak üzerde emniyete götürülen A.E. işlemlerinin tamamlanmasınan ardından adliyeye sevk edildi.

http://www.cnnturk.com/turkiye/bodru...erasyon?page=5

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

Şimdi bu şerefsiz 26 kere yakalanacak ve bu eleman rahat dışarıda olacak.Ya arkadaşlar nasıl bir ülke burası..
    en az 10 yıl yemesi şart bu gibi tiplerin çünkü bıraktıkça tekrar yapıyorlar. Tamircinizi iyi seçin. Motoru bıraktığınızda anahtarı kopyalayıp gece rahatça çalıp giden tamirciler var ne yazıkki..
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Polislerin sinir sistemini düşünemiyorum, ulen o kadar adamı takip ettik yakaladık, sonra sırıta sırıta yanından geçecek, serbest yargılanırken ortadan kaybolacak, yada tepedeki hırsızlar gibi kılıfına uğratacak, hırsızlığı aleni olan ülkede adalet, hak, hukuk beklemek, yok öyle bişey, adalet ve hukuk kuzular içindir, kurtlar kendi düzenini kuralı çok oldu.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    şeriat gelecek motosiklet hırsızlığı bitecek işallah amin

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    Adamin 25 motor hirsizligindan sabikasi var, hala disarda geziyor hatta dukkan acmis aleni calinti parcalarla is yapiyor.simdi ben bu adam benim motorumu calsa ben de bunun agzini burnunu dagitsam kimbilir kac yil ceza alirim.boyle adalet olmaz

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    ABD'de en azılı hırsızlara bile desen ki bizde 26 kez motosiklet çalıp işyeri sahibi olan adam var, hayatta inanmazlar. Cezalandırılması gereken kişiler o hırsızdan önce onun hapse gitmesini engelleyen tüm şahıslar, kanunları çıkarıp onaylayanlar ve de bunları uygulamayanlardır. Siz önce onları bir idam edin, hırsızın cezası ufak iş.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haberi okudukca insanin hirsiz olasi geliyor, hayatlari gercekten cok guzel ya. Boyle adalete sokarim ama.
    Shrieker bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    26 kere kaydı var ne demek lan ? 26 kere bırakırsan adamı, 500 bin değil, 500 bin milyar milyonluk çalar. Bu nası bi sistem. Kimse de aga bu nedir demiyo.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Hırsızlara adalet uygulansın ya da biz cezasını verelim diye yürüyelim görüldüğü üzere sabıka sayısı 26; mahkumiyet 0.
    Hırsızın adalete 26 kere taktığı ülkede ADALET YOKTUR; varmış süsü verilmiştir...

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çalıyorlar ama çalışıyorlar...

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Bakıyorum da herkes diyor ki BU NASIL ADALET,BU NASIL KANUN,BU NASIL YARGI? peki kimse neden sormuyor yargı kolumuz bu kadar zayıf? Yargıyı uygulayan(şu an uygulanmayan) kişileri halkımız seçiyor.Adam gibi tercih yapın adam gibi yaşayın.Sonra yok efendim çare şeriatmış yok şuymuş buymuş falan diye dolanırsınız.Kolay bir çare söylüyorum TÜRK HUKUK SİSTEMİNİN DÜZGÜN ADAMLARCA DÜZGÜN UYGULANMASI.
    Shrieker bunu beğendi.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hapishaneler dolu, o yüzden tutuksuz yargılama veriyorlar genelde adi suçlara. daha geçen gün "bir evsize ev hapsi verdiler" haberi vardı...

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence suçu meslek haline getirmiş olan insanları davası sonuçlanana kadar kırsal bölgelerde tarlalarda hayvancılıkta yani ağır işlerde sabahtan akşama kadar çalıştıracaksın dava sonucunda da çıkan cezayı çalışmış olduğu süreden düşeceksin
    emin olun akılları başlarına gelir bir daha bulaşmazlar böyle işlere boşu boşuna cezaevlerinde bunları konaklatıyorlar
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)