Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Scotty ile İstanbul'da ışınlan! Scotty uygulaması nedir? Nasıl kullanılır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu haberi bir kac gun once ben paylasinca neden kaldirdiniz?
    aynı şekilde ben açtım konuyu admin onayı bekliyor dendi ve açılmadı konu. 1 haftadan fazla olmuştur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    heveslenen arkadaşlara bir bilgi vereyim , eğer scooter da topcase yada sırt dayama yoksa malesef kabul edilmiyorsunuz ,
    bende x-max olduğu için çanta 1800 , sırtlık 800 tl , ben direk vazgeçtim
    qezgin bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 250
    Nasıl bir matematikle benzin parası çıkmaz diyorsunuz anlamak güç. Yolcuyu aldınız 10 km gittiniz. Hadi 10 km de eve dönüş için gitmiş olun. Kazanacağınız ücret 13 TL. harcadığınız benzin 20km için 0.8 litre yani 4 tl yakmış oluyor. Her sürüşte en az 10 tl karınız var demek. Ayrıca müşteriyi almak için gittiğiniz mesafeyi de scotty size ödemekte.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Uygulama güzel de bizim millete olmaz aga. motosikletli kendi güvenliğini sağlayamazken arkasına aldığı hayatında hiç motora binmemiş kişinin güvenliğini nasıl sağlayacak. Sadece kask taktırmak belki ekipman anlamında yeterli olur ama duruş, kalkış virajlarda pozisyon vs artçının da uyması gereken davranışlar var. Standart ve kuralların daha açık ve net olması lazım. Ben yaptım oldu gibi bir durum var şu an.

Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 250
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygulama güzel de bizim millete olmaz aga. motosikletli kendi güvenliğini sağlayamazken arkasına aldığı hayatında hiç motora binmemiş kişinin güvenliğini nasıl sağlayacak. Sadece kask taktırmak belki ekipman anlamında yeterli olur ama duruş, kalkış virajlarda pozisyon vs artçının da uyması gereken davranışlar var. Standart ve kuralların daha açık ve net olması lazım. Ben yaptım oldu gibi bir durum var şu an.
    Kadıköy lokasyonunda her arama yaptığımda muhakkak bir müşteri buluyorum. Genellikle de genç arkadaşlar tercih ediyorlar.

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    Saçma sapan birşey

Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 250
    Alıntı volkanocak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçma sapan birşey
    Neden böyle düşünüyorsunuz ?

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Ben ihtiyacım olursa kullanırım.

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Yolcu olarak defalarca kullandım ve çok memnun kaldım.Taksiye binmekten her türlü iyi bence.
    sutlusoda bunu beğendi.
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Randevu al et git . Eğitim dedikleri saçma sapan bir parkura gir, slolom ve sekiz çiz tamam çık kayıt ol. Bütün formu doldurup bir kaç saatini geçir, akşama aktivasyon olacak denir, ses seda çıkmaz .. bir gün iki gün her şey o kadar iyi geçmiştir ki, kesin onay gelecek diye uygulamayı dener durursun. Sonra telefon acar haber almaya çalışırsın. Baktın olmuyor eğitim yerine hocaya gidersin, hoca dedigim kişiler öyle eğitim bilgisi vs olduğunu sanmıyorum motosiklet üzerine, birisi 20 diğeri bir iki yaş büyük abisi, sordun mu ne oldu bizim iş diye . Şirket belirler, der. Peki olumlu olumsuz olduğunu dersin. Biz, der. Ee neden peki dersin, öyle der, başka yerde sorar misin ?, Der. Ve pişkinlikle yüzüne bakar, sırıtır. Binersin motoruna yoluna bakarsın. İlgi alaka sıfır telefonlarda gayet güzel biz size dönecegizler bilmem neler ama hepsi yalan. Zaten bir süre bu şekilde kim ne kazanırsa cebine biraz tutarsa şayet sistemin değişeceğini zaten söylüyorlar. İlk önce büyümeyi hedefliyor iseler Adam Gibi Hoca Getirsinler !

B.L.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster

PCX ile yapılababilir ama ben pcx le kendim 95 artçım 95 kg iken sıgamadım. yani iki tane 180 ve üstü adam oturamıyor o kadar öne kaykıldım ki motoru sürecek dengeyi zor temin ettim. cbf 150 desen scooter sartı var. CBF 150 cileri tenzih ederek olmasın zaten apacisi kekosu bol olur o işin
    Arkadaşlar öncelikle herkese tekrardan selamlar.

Scotty sürücüsü olmak için scooter şartı aranmamaktadır. 125cc altı ve "racing" tarzında motorlar konfor açısından kabul edilmemektedir. Artçı'nın rahatı düşüncesi ile bir mantık kurduğumuzda da; mt serisi ve tahminen gürültü açısından chopper tarzı da uygun motorlar arasında yer almamaktadır.

Bildiklerimi paylaşmak istedim.

İyi sürüşler.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    ilk kayıt olduğum gün 200 km yaptım. 100 km si yolcu taşıdım, daha çok bu işin sosyal sorumluluk projesi olduğunu anlattım. 6 kişi taşıdım. cevizlibağdan çıktığım yolculuk sabiha gökçenin orda bitti. daha çağrı kabul etsem sanırım ankaraya kadar gidicektim.
    ilk ve son kullanışım oldu. kazandığımın tamamını benzine verdim, motosikletim hırpalandı. inanılmaz yoruldum.
    iş sonrası çalışayım filan denecek uygulama değil.
    ancak meselek edinecek adamların yapacağı iş.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    hayir kesinlikle guvenli degil. Korumali mont ve pantolon da olmali.

Hadi hayırlı işler.

"İstanbul Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bu yıl Uber ve Scotty uygulamalarıyla yolcu taşıyan 2873 sürücüye ve onları çağıran 6 bin 600 yolcuya para cezası kesti."

http://www.hurriyet.com.tr/sadece-yo...yagdi-40654987

Motosikleti
    Ktm düke 200
    Merhaba aramız da bu uygulamayı sürücü olarak kullanan var mı ? Ne kadar kar ettiriyor daha doğrusu para kazandırıyor mu? Ben kuryelik yapıyorum sabah 7 de işe başlayıp akşam 5 de mesai bitiyor sonra da 5 saat 45 tl ye başka bi yerde çalışıyorum eğer bu uygulama daha iyi para bırakıyorsa bu işi yapmayı düşünüyorum bilgisi olanlar aydınlatırsa çok sevinirim yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı XccXccX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba aramız da bu uygulamayı sürücü olarak kullanan var mı ? Ne kadar kar ettiriyor daha doğrusu para kazandırıyor mu? Ben kuryelik yapıyorum sabah 7 de işe başlayıp akşam 5 de mesai bitiyor sonra da 5 saat 45 tl ye başka bi yerde çalışıyorum eğer bu uygulama daha iyi para bırakıyorsa bu işi yapmayı düşünüyorum bilgisi olanlar aydınlatırsa çok sevinirim yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
    Bende merak ediyorum.Ne kadar kazandırıyor ? Aslında direk taksimetre bulup taksak 10 numara olur.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    tanımadığınız birini para karşılığı (ister 1 lira isterse 100 lira olsun farketmez) kendi aracınıza alırsanız cezanın yanısıra taşıtta trafikten 60 gün men edilir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) tanımadığınız her adamı nasıl artçı alacaksınız? güvenlikten sadece yolcu yönlü güvenli diye bahsedilmiş?

2) sadece boneli kask verilmiş bi insan olası bi araba dukundurmasında, istanmeyen bir durumda 50-60 km süratle motordan düşerse ne olacak?

3) km de 1 tl ile bu işi yapsan 120 tl MTV, 400 TL ort sigorta, km ye yansıyan motor bakım masrafı ve lastik masrafı(400-500tl)sana girerken adam 5-6 liraya seni çağırıp eşşek gibi kullanmış olmayacakmı

4) Berber dayaması bi espri ama artçı dayamasını ne yapacaz?

5) uygulama yüzde kaç ücret kesecek?

Güvenlik ile ilgili kısımlar es geçilirse sanırım uygulama en az 500-1000 motora ulaştığında gerçek anlamda işleyiş sağlar. Senin yakınında bir motorun sana gelmesi ve motorcuya sıkıntı vermeyecek bi noktaya gidilmesi gibi, sürücü ve yolcuda patlama olmassa motorcu açısından akıllara zarar. diğer türlü günde 20-30 tl bırakan yan gelir şeklinde zaman bol müsait adamlar için yarım veya 3/4 asgari ücret ek gelir olabilir.
    Artci bayan oldugunda sorularinizin cogu otomatik olarak cozume kavusuyor

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende merak ediyorum.Ne kadar kazandırıyor ? Aslında direk taksimetre bulup taksak 10 numara olur.
    Yapan yakın arkadaşım var yazın 300-500 TL topladığı günler varmış...

scooty nin doğrusu merak edilenler

arkadaşlar kimse scooty den çok fazla para kazanacam diye düşünmesin hiç durmadanda çalışsanız sadece bu işide yapsanız kacanacağınız para 50 tl yi geçmez günlük 8 saatte bu uygulamaya bir ek gelir yan gelir olarak bakın diğer türlü fazla beklentilere girmeyin kimse 1.5 trilyon bir ticari taksiye para bağlayıp günlük 500 tl para kazanırken size bu işin ekmeğini yedirmez bu iş sadece aynı yere giden yolcuların eşleşmesi olarak bakın çok beklenti içine girmeyin kaybedersiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:56 ----------

Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk kayıt olduğum gün 200 km yaptım. 100 km si yolcu taşıdım, daha çok bu işin sosyal sorumluluk projesi olduğunu anlattım. 6 kişi taşıdım. cevizlibağdan çıktığım yolculuk sabiha gökçenin orda bitti. daha çağrı kabul etsem sanırım ankaraya kadar gidicektim.
    ilk ve son kullanışım oldu. kazandığımın tamamını benzine verdim, motosikletim hırpalandı. inanılmaz yoruldum.
    iş sonrası çalışayım filan denecek uygulama değil.
    ancak meselek edinecek adamların yapacağı iş.

aynen dediği doğru arkadaşın çok güzel açıklamış özeti budur meslek edinecek arkadaşlarda sabah 9 dan gece 2 ye kadar çalışsa cebine koyacağı para en fazla 250 tl paradır bunun 50 tl si benzin 10-15 yemek sigorta motor masrafı scooty %20 kesintisi elbise parası motor vergisi motor yıpranma payı ıvır zıvırı çıktıktan sonra cebinize kalacak para maximum 100-150 tl paradır 17 saat çalışmaya.mantıklı geliyorsa hiç durmayın başlayın işin özü budur

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)