Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Trafik Sigortası Tavan Fiyatlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Trafik sigortası tavan fiyatları ne kadar oldu? İşte tavan fiyatlar

Uzun süredir beklenen trafik sigortasına tavan fiyatlar kesinleşti. Trafik sigortasında gelen iyi sürücü bonusu ile fiyatlar değişti. Sigorta priminde ortalama yüzde 20 indirim meydana getiren yeni düzenleme ile İstanbul’da iyi sürücülere 470, kötü sürücülere 2 bin 137 lira tavan geldi.

Sigorta priminde ortalama yüzde 20 indirim meydana getiren yeni düzenleme ile İstanbul’da iyi sürücülere 470, kötü sürücülere 2 bin 138 lira tavan geldi.Trafik sigortası tavan fiyatları ne kadar oldu İşte tavan fiyatlar

Trafik sigortasında tavan fiyat belli oldu. Buna göre, sigortacılar, trafiğe ilk kez çıkacak otomobiller için (4. basamak) 807 liradan fazla prim alamayacak. Hiç hasarı olmayan sürücüler için (7. basamak) bu fiyat 443 liraya düşerken, az hasarlı sürücülerden (6. ve 5. basamak) 564 lira ile 686 liradan fazla prim alınamayacak.

Hasarlı sürücüler için tavan fiyatlar ise şöyle oldu: Çok hasarlı (1.basamak) 2.017 lira, 2. basamak 1.614 lira, 3. basamak 1.210 lira. Yeni düzenlemede şehirlerarası fiyat farkları da olacak. İstanbul’da 4. basamakta olan bir sürücü 855 lira öderken; Ankara, Kocaeli, Bursa’da 831 lira ödeyecek.

Böylece otomobillerde İstanbul için en düşük prim 470 lira, en yüksek prim 2.138 lira; Ankara içinse en düşük prim, 457 lira, en yüksek prim 2.078 lira olacak. Tavan fiyat uygulaması 2017’nin sonuna kadar sürecek ve mayıs ayının başında itibaren fiyatlar her ay yüzde 1 artacak.

Hazine’nin yayımladığı genelgeye göre geçmişe yönelik prim iadesi yapılmayacak. Tavan fiyat uygulaması 12 Nisan 2017 itibariyle başlayacak.

Pisman ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Trafik sigortası priminde ortalama yüzde 20 indirim meydana getiren yeni düzenleme ile İstanbul’da iyi sürücülere 470, kötü sürücülere 2 bin 137 lira tavan geldi. Türkiye genelinde tavan 444 lira. Uygulama yarın başlıyor.

alıntı nt haber

not : simdi ben 1 ay önce 820 tl sigorta yaptırdım . iptal edersem 750tl gibi bir rakam alıcam iptal edip bu sgortaya gecmem karmıdır ? bunu nasıl bilicez ?

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İptal ettiğin an 15 gün ücreti kesiliyor diye biliyorum..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    tavan fiyat bu. hiç kazanız yoksa 3 yıl üst üste kaza yapmazsanız geçerli. benim sigortam zaten 400 tl tavanın altındayım. hiç kazam yok sigortam da 1000 tl çıktı diyen varsa iptal edip yeniden yaptırsın ama iptalde sadece prim tuturının kalan gün sayısına bölümü ödeniz ödenen vergi ve kesintiler geri iade edilmez bilginiz olsun...

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortası priminde ortalama yüzde 20 indirim meydana getiren yeni düzenleme ile İstanbul’da iyi sürücülere 470, kötü sürücülere 2 bin 137 lira tavan geldi. Türkiye genelinde tavan 444 lira. Uygulama yarın başlıyor.

alıntı nt haber

not : simdi ben 1 ay önce 820 tl sigorta yaptırdım . iptal edersem 750tl gibi bir rakam alıcam iptal edip bu sgortaya gecmem karmıdır ? bunu nasıl bilicez ?
    İnternetten sorgulatınca uygun fiyatlar çıkıyorsa iptal edin. Arada ciddi fark varsa tabi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster

alıntı nt haber

1820 TL mi ödedin sigortaya ? Ne yaptın porsche 'a mı çarptın.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1820 TL mi ödedin sigortaya ? Ne yaptın porsche 'a mı çarptın.
    820 tl ödemiş abi.. Geçen sene arabaya 1910 tl ödemiştim :/

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Uyanamamışım daha

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Sbm'de hala 988tl-4000tl arası teklifler alıyorum. Geçen sene 1200'e yaptırmıştım.

Bakalım yeni fiyatlar ne zaman gelecek(gelirse)

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar bu bankalara yaptırmak konusunda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ziraat bankasında ucuz oluyormuş...

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    ilk kez sigorta yaptıranlar için tavan 1600 tl civarında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu bankalara yaptırmak konusunda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ziraat bankasında ucuz oluyormuş...
    başlarda ziraat fiyatı ucuzdu ama sonradan onlarda fiyatı yukarı çektiler ben en son fiyat aldım alianzdan yüksek fiyat verdi ziraat. ama yinede fiyat alın..
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

Enişte bana pışt demiş yalan aslanım yalan.

Bursa plaka yaş kemale ermiş en uygun çıkan 755,55 geçene sene 516 Tl idi..[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Doga sigortadan yaptırıyım da HEYTTTTTTTTTTTT ulan alem sigorta görsün

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

GT250rAlanya bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Kazasız olma durumu otomobilden geçiyor mu? Ben daha 5 aydır motosiklet kullanıyorum aracımın sigortası 800 TL falan gelirken motosiklet 1050 TL çıktı. Şimdi yeni düzenleme ile aracımın sigortasını indiririm ama 3 yıl kazasız olma durumunu motosiklet için de kullanabilir miyim acaba?

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yav aga bunlar hep 4 teker için, motosiklet için değil ki.
    osiosborn ve Shrieker bunu beğendiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    http://www.haberbankam.com/trafik-si...2017-8041.html

Bu haberde motosiklet için olan fiyatlar yazıyor. Habere göre motosiklet sigortaları 100 lira ile 500 lira arasında değişecek.

Şimdi benim sorularım şunlar;

Bu fiyatlarla sigortacılar kar edebiliyor mu?

Eğer kar edebiliyorlarsa şimdiye kadar sigorta şirketleri sigortaları bize yüzde 300 karla mı satıyorlardı?

Hadi özel sigorta şirketleri tuttuğuna geçirmesi normal diyelim peki devletin bankaları neden bu kadar yüksek karla sigorta satıyordu?

Tavan fiyatını özel sigortalara zorunlu yapmak yerine devletin bankası olan ziraat bankası bu fiyatlardan sigorta yapsa zaten piyasa mecburen bu seviyeye gelmez miydi? Neden devletin bankasına bir günde talimat vermek varken aylarca bu işle uğraştılar?
    hamzarat, Mengu16 ve nuwanda324 bunu beğendiler.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    O sitede yazana göre motosiklet tavan fiyat uygulaması 239,00 Tl ve istanbul %6 fazla olacağından istanbul trafik sigortası 253,34 TL olacak. Hadi göreceğiz yarın
    Shrieker bunu beğendi.

Deveye boynun eğri, demişler; nerem doğru ki, demiş....bizim ulkede bu sekil iste...

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Yarın benimde poliçem bitiyor. Yarın yaptırmam gerekecek.

sbm den sorguluyorum mt-09 için en düşük Ziraat sigorta ve 271 lira görünüyor. Yarın sabah ziraat bankasına gidip yaptırmayı düşünüyorum. Umarım bankada farklı bir teklif ile karşılaşmam.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    kasım'da yaptırdım ben 900 küsur lira.
    napıyoruz şimdi, eskisini iptal edip yeniliyor muyuz? nasıl iade alırız ki?

Arkadaşlar bende tam sigortacıları dolasmak için çıkmıştım. Bu uygulama ne zamandan itibaren geçerli?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)