Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Trafik sigortalarına yeni fiyat uygulaması. İndirimin yüzde 40'ı bulacağını bildirdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Son dakika: Trafik sigortalarına yeni fiyat uygulaması!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Hazine Müsteşarlığınca, sigorta sektörü lehine atılan bütün iyi niyetli adımlara rağmen, zorunlu trafik sigortası primlerinin makul fiyatlara düşmemesi nedeniyle tavan fiyat uygulanması kararı aldıklarını açıkladı.

Şimşek, uygulama ile otomobillerde zorunlu trafik sigorta primlerinde ortalama yüzde 30'luk indirim sağlanacağını, trafiğe yeni çıkacak otomobillerde ise mevcut primlere göre ortalama indirimin yüzde 40'ı bulacağını bildirdi.

Zorunlu trafik sigortası primlerine ilişkin, AA muhabirine değerlendirmede bulunan Şimşek, serbest piyasa koşullarında belirlenen primlerin hem vatandaşlar hem de sigorta sektörü için makul tutarlarda olmasının önemine işaret etti.

Poliçe tanzimi esnasında teminat kapsamına girmeyen bazı risklerin yargı kararları ile kapsama dahil edilmesiyle son yıllarda trafik kazalarına ilişkin sektör tarafından ödenen maddi ve bedeni tazminat tutarlarının arttığını hatırlatan Şimşek, bunun da primlerdeki yükselişi kaçınılmaz hale getirdiğini ifade etti.

Hazinenin de sektörü rahatlatmak ve yapısal sorunları çözmek amacıyla önemli kanuni düzenlemeler yaptığını anımsatan Şimşek, yasal düzenlemelerin ardından primlerin bir miktar düştüğünü ancak yeterli iyileşmenin sağlanamadığını kaydetti.

Şimşek, vatandaşların daha düşük primlerden yararlanması amacıyla sigorta şirketlerine ait fiyatların tek bir sistemde görüldüğü bir model geliştirdiklerini belirterek, buna rağmen vatandaşlardan çok sayıda şikayet almaya devam ettiklerini söyledi.

Hazinenin zorunlu trafik primlerini çok yakından takip ettiklerini ifade eden Şimşek, sektör lehine attıkları bütün iyi niyetli adımlara ve yaptıkları çağrılara rağmen, serbest piyasa şartlarında, zorunlu trafik sigortası primlerinin makul fiyatlara düşmediğini gördüklerini kaydetti.

Şimşek, "Yaptığımız incelemeler sonucunda, sigorta şirketlerinin riski yüksek sigortalıları portföylerine katmak istemediklerini, bu nedenle de yüksek riskli olarak görülen sigortalılardan yüksek primler talep edilerek sigorta yapmaktan kaçındıklarını tespit ettik. Bu durumun sigorta fiyatlandırmasına duyulan güveni zedelediğini düşünüyoruz. Bu nedenle vatandaşın mağduriyetinin önlenmesi amacıyla primlerde tavan fiyat uygulanmasına karar verdik." ifadelerini kullandı.

Ortalama indirim yüzde 30'u bulacak

Yeni uygulama ile her bir araç grubu için azami prim tutarlarının yeniden belirleneceğini bildiren Şimşek, şu bilgileri paylaştı:

"Tavan fiyat uygulaması ile mevcut uygulanmakta olan prim tutarlarına göre indirim, en riskli gruptaki otomobillerde yaklaşık yüzde 28, en düşük riskli araç gruplarında ise yüzde 26 olacak. Trafiğe yeni çıkacak otomobillerde ise mevcut primlere göre ortalama indirim yüzde 40'ı bulacak. Bu şekilde otomobillerde zorunlu trafik sigorta primlerinde ortalama yüzde 30'luk indirim sağlanmış olacak."

Şimşek, söz konusu tarife değişikliğinin önümüzdeki ay hayata geçeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Milliyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hemen sigortayı iptal ettiriyorum.

Şaka bir tarafa , ortada net birşey yok.
    1200 tl sigorta çıkan cup motosiklete ortalama %25 indirim gelse, 900 tl gibi bir rakam ödeyecek vatandaş.

Detayları görmeden sevinemiycem.
    zabuzaretta ve Shrieker bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bu hafta içi 0 motoruma plaka çıkartıcam.nabiyim nisanımı bekliyim yoksa kandırmacamı 'ki bence öyle' 40 50 tl için plakanı sigortanı yaptırtmı dersiniz ? bu arada daha fatura dahil kesilmedi nisanda karar versem bile kaç ay plaka çıkartma sürem var ?

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hafta içi 0 motoruma plaka çıkartıcam.nabiyim nisanımı bekliyim yoksa kandırmacamı 'ki bence öyle' 40 50 tl için plakanı sigortanı yaptırtmı dersiniz ? bu arada daha fatura dahil kesilmedi nisanda karar versem bile kaç ay plaka çıkartma sürem var ?
    Fatura kesildikten sonra 1 ay süre var diye biliyorum
    burak burk bunu beğendi.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Şimdi yeni 2.el satışım var. Yarın sigorta kestireyim mi yoksa 15 gün daha bekleyelim mi? Düşermi gerçekten.?

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Haberin tersini okuyun,%40 indirim gelmez 40%zam gelir
    espresso ve Shrieker bunu beğendiler.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %100 belki %200 zam yaptırıp, seçim öncesi %30 indirim yapmak. işte bu taktikler seçim kazandırıyor.
    Shrieker bunu beğendi.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Bence gerçek olmayacak sadece vatandaşı kandırmak için
    ^adm^, ilkerabi ve Shrieker bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence yerli ve milli sigorta şirketlerimiz olmalı, yoksa mesajını alamıyorum kardeşim kusura bakma.
    Shrieker, 4till4 ve ^adm^ bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1ay değil 3 ay süre var.
    The Power of The Dreams.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    3-4 defa düşecek diye haber yapıldı her seferinde yükseldi, Motosikletim 160 liradan 430 liraya çıktı, en son araba almıştım 2015 te sigortam 400 lira çıkarken 2017 de kademe 5 ile 1023 lira çıktı, mecburen yaptırdık, sırf bu yüzden arabayı satmayı düşünüyorum. 2 teker bize yeter.
    ilkerabi ve Mengu16 bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    15/04/2017 Cumartesi günü saat 18.00'e kadar sallamak yasal olarak serbest. O güne kadar "Bülent Ersoy üçüz doğurdu." haberini duyarsanız şaşırmayın. Siyatsetçiler yalandan vergi almayı hiç düşünmediler, düşünmeyecekler.
    Eğer gerçekten yaparlar ise önce dedelerinizin ruhuna dua(!) edin. Çünkü bunların akıl hocaları, yol göstericileri onlar. İşte böyle akıl vermişler. "Allah garip kulunu sevindirmek için, önce eşeğini kaybettirip sonra da buldurur."
    ilkerabi, bpak, ^adm^ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    https://youtu.be/b9nR1CBWXDs

YALAN İNANMA...

Seni kadroya alacaz ama önce işten atıyoruz, kıdem tazminatını da vermiyoz... 657 yi de iptal ediyoruz.. Maaş bağlanma oranını %45 den %30a düşürüyoz...

İnandın mı?
    Shrieker bunu beğendi.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    şimdi şemsiyeler açılcakmı bizdeki?
    yqeren ve ilkerabi bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bugün sordum süre sınırı olmadığını söyledi sigortacı.valla biraz şaşırdım bi süresi vardır bence diyorum hala ama yok diyor inatla.dedim köyde olsak bisiklet gibi sürebilirmiyim 2 sene dedim evet diyor peki dedik.bu arada r25 yaş 28 antalya çıkan en ucuz sigorta 885 tl.dağdan taştan başlayıp herkese sövdüm hala da sövüyorum.mecbur motor 1 nisana kadar yatıcak öyle.10 gün kapıda durucak nisan ayında tekrar denicez.%40 olmasada 900 tl değilde 600 falan çıksa plakam bedava gelicek o yüzden sabır sabır yaa sabırr

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    dostum yükset ötv değerini boykot etmek amaçlı sıfır motor alımını önermiyoruz biz! ama senin umurunda değil dimi? gittin aldın sıfır motosiklet, iyi hadi bakalım hayırlı olsun.

sizin gibi duyarlı vatandaşlara ne desek boş. her yerde varsınız bitmezsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum yükset ötv değerini boykot etmek amaçlı sıfır motor alımını önermiyoruz biz! ama senin umurunda değil dimi? gittin aldın sıfır motosiklet, iyi hadi bakalım hayırlı olsun.

sizin gibi duyarlı vatandaşlara ne desek boş. her yerde varsınız bitmezsiniz.
    herkes kendi bacağından asılır !! türkiyenin kanunu böyledir böyle alışmanı ve yaşamanı tavsiye ederim.benzinin 5.40 euro nun 4 tl otomobilde ötv oranın %110 olması gibi o bayıldığınız gururlandığınız köprülerden geçiş ücretlerinin tl bile değil 36 euro olması gibi.birlik ve beraberlik diye bir şey yok masallara inanma sen zarar edersin.bu arada ilk defa senden duydum motor almayalımda ötv oranı düşsün sesimizi duysunlar şeklinde iyimiş 2016 araç satışı peugeot 31 bin mercedes 45bin para yok mok acız ayağı yapmayın hepimiz zenginiz.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    herkes kendi bacağından asılır !! türkiyenin kanunu böyledir böyle alışmanı ve yaşamanı tavsiye ederim.benzinin 5.40 euro nun 4 tl otomobilde ötv oranın %110 olması gibi o bayıldığınız gururlandığınız köprülerden geçiş ücretlerinin tl bile değil 36 euro olması gibi.birlik ve beraberlik diye bir şey yok masallara inanma sen zarar edersin.bu arada ilk defa senden duydum motor almayalımda ötv oranı düşsün sesimizi duysunlar şeklinde iyimiş 2016 araç satışı peugeot 31 bin mercedes 45bin para yok mok acız ayağı yapmayın hepimiz zenginiz.
    fatih nickinden de anlaşılacağı üzere meth kullanıyor, genelde kafası yerinde olmaz pek takılmayın fatihe.
    burak burk, mostro ve yqeren bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Peki Zeki Müren de bizi görecek mi? Bu kaçıncı açıklama, ilkokul müdürü çıkıp konuşma yapsa daha fazla ciddiye alınırdı herhalde.

2 yıldır yüksek sigorta primlerine önlem alacaklar, hala da alacaklar... evet evet kesin bu sefer önlem alınacak, hissediyorum bu sefer banko, bu kupon yatmaz, evet evet kesin...

Shrieker ve ilkerabi bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki Zeki Müren de bizi görecek mi? Bu kaçıncı açıklama, ilkokul müdürü çıkıp konuşma yapsa daha fazla ciddiye alınırdı herhalde.

2 yıldır yüksek sigorta primlerine önlem alacaklar, hala da alacaklar... evet evet kesin bu sefer önlem alınacak, hissediyorum bu sefer banko, bu kupon yatmaz, evet evet kesin...

seçim var illaki önlem gelir.885 tl çıktı bugün eylül ayında 490tl vermiştim.%40 %30 yalandır da yinede bir umut diyip 10 gün motoru kapıda yatırıcam.885 tl vermem veremem + plaka ruhsat durumu var iyi para tutuyor.bu yüzdelerle sigortacıda pek ümitlenme dedi ama miktar çok çıktığı için beklersen zarar ediceğini sanmıyorum dedi.kaza yapsak artık nasıl bir miktar çıkar hayal edemiyorum.bugün bir adama 21 bin tl çıkmış ama 4 kazası varmış vurduğunu pert etmiş heralde nası bir oransa adam nabmış dersen mutlu mesut ödemiş parayı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)