Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletteki ÖTV oranları düşerse...

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Selamlar işin vergisel boyutu ayrı bir sorun ama asıl sorun motosiklet hırsızlık olayları bence !!!! Ülkede fena bir şekilde motosiklet hırsızlığı söz konusu ....Ve bu işi ciddi bir organizasyon yapıyor bence !!!Motosiklet bayilerinin en başta bu soruna el atıp hırsızlığa karşı hem bürokratik hem de teknik olarak çalışmaları ciddi ve ivedi bir şekilde yapması gerekmektedir.Örnek motosiklet ile beraber ücretsiz hırsızlığa karşı kullanılabilecek kilit gps alarm vs benzeri cihazları hediye olarak vermeliler..Ve buna ilaveten ücretsiz yol yardımı en az 2 yıl süreli vermek zorunda olduklarını düşünüyorum ..Bizler tüketiciler olarak bu taleplerimizi iletmeli ve takibini yapmalıyız diye düşünüyorum.Selam ve dua ile...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    haberdeki görsel olmamış.
    dayıda tam esnaf tipi var.
    ne bileyim belki de dayı tam olmamıştır.

ekrem dayının açıklamalarında;
    "Ekrem Ata, motosiklek satışlarındaki artışın otomobil kadar olmadığına dikkat çekerek “Yalnızca motosiklet olarak baktığımızda ise son 10 yılda yüzde 62’ye yakın bir artış söz konusu. Bu rakamlar Türkiye’de satın alma paritesinde büyük gelişmeler olduğunu gösteriyor. Artan enerji fiyatlarına ve trafik zorluğuna rağmen motosiklet sayısındaki artış otomobilin gerisinde kalmıştır. Motosiklet üzerindeki halkımızın olumsuz algısı halen devam ediyor” dedi. kısmına biraz takıldım.

zira motosiklete çoğumuz gibi çin furyası ile başladım.
    benim motosiklet jenerasyonumum esas itici gücü, çinli kardeşlerimizin bizim alım gücümüze hitap eden ve kalitesi de o kadar olan esas itibari ile başlangıç motorlarıdır.
    bu memlekette 15000 liraya 250 c scooter satılıyor. piyasadaki belirleyici ücreti asgari ücret olan, çalışanların ciddi bir bölümü bu maaş üzerinden ücretlendirilen bir ülkede biraz daha mantıklı cümleler kurmak gerekiyor.
    burada ekrem abiye ekonomi dersi verecek değilim ve fakat kelimeleri kullanırken dikkat etmek gerekir.

ülkemizde satılan motosikletlerin marka, cc, fiyat ayrımını belirten istatistiklerde bu tespite daha rahat ulaşılabilir.
    kendi markası olan bajaj markasının bu kadar popüler olmasının sebebi fiyat/performans oranı değil mi ?
    satınalma gücümüz yerinde olsa bajaj mı alırız yoksa honda, yamaha, suzuki mi ?

simit ile ekonomi anlatan ekonomi bakanının olduğu memlekette bunlar doğal açıklamalar.

zaten bu ötv denilen arkadaş deprem vergisi olarak bilinir ama deprem gitti kendisi kaldı.
    hesapta kaldıracaklardı, baktılar ses eden yok tam kaldırdılar.

inmesin motosikletdeki ötv hatta %50 üzerine çıksın.
    turkish39, axios ve metalman bunu beğendiler.

pulsar_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    ötv nin distrübitör ya da üretici ile hiç bir alakası yoktur şuanda ötv kalkmıs olsa otomatikman fiyatlar düşecektir tabi bu oran ise ötv oranına bağlı cc ye göre değişmekte.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üretmeyip tüketen bir toplumda, bu gidişatın sürdürülebilirliğini sağmananın en kolay yolu vergi toplamaktır.
    Topladığın vergiler yetersiz geldiğinde verginin vergisini de topmaktır.
    Aşağıdaki yağuşuklu arkadaş (benim forum görüntüleme ayarlarım farklı, son mesaj hep üstte, eski mesajlar aşağıda gözükür) @The Dude'nin de dediği gibi, deprem yaralarını sarabilmek (zamanında dünya ülkelerinden yapılan yardımların nerelere harcandığı hala meçhul) önce telefonlara eklenen özel iletişim vergisi ve sonrasında ÖTV denen kanseröjen vergiyi icat ettiler.

ÖTV kalkmalı, devlet işlerliğinin yükünün tamamı vatandaşın sırtına yüklenmemelidir. Tamam bir omuz atmak caizdir, ama omzumuz çürüdü artık arkadaş.
    Eğit, donat, teşvik et, üret, ürettir, katma değer sağla.
    Neyse konu uzun, içimiz dolu, banlatmayalım kendimizi.
    ÖTV kalkar da, firmalar fiyat düşürmezse bunu o zaman konuşuruz.
    metalman bunu beğendi.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Bence yanlış tespit.
    Çünkü ÖTV satıcı firmanın değil Maliyenin cebine giren kısımdır. Bayii veya satıcı firma üreticiden aldığı kar marjını koruyarak satmaya devam edecektir. Otomotiv sektörü konusundaki tecrübeme dayanarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Aksi bir durumda sizin dediğiniz gibi bir durum olursa satıcı uzun bir süre sıfır araç satışı yapamayacaktır.
    Saygılar.

Motosikleti
    haojue 150
    duke 390la duke 250 arasındaki fiyat farkının saçmalığını yazmıştı forumdan biri. ikisinin fiyat farkina bakınca meselenin ötv olmadığı anlaşılıyor.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ötv bir kere ödenir ama bu trafik sigortaları nedir. Geçen sene motosiklet trafik sigorta poliçelerinden motosikletlerin sebep olduğu zararlar için ortalama 19 lira ödeme yapıldığına dair bir veri görmüştüm. Ortalama 19 lira ödeme varsa motosiklet trafik sigortaları 100 liralardan neden 500-600 liralara çıktı ? Diğer araçların motosikletlere ve sürücülerine verdiği zararı motosikletliler kendi aralarında ödüyor rakamlara bakılırsa.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru sattım kurtuldum. yeni motor alayım diyorum ama bi türlü gidip alamıyorum. motosiklete binmek güzel ama motor olmadığı zaman ''ulan bunun bakımı da yaklaştı napacaz, trafik sigortasının süresi bitiyor, mtv ödemesi yaklaştı'' gibi şeyleri düşünmemek de baya bi rahatlatıyor insanı motoru sattıktan sonra bu sorunları da çöpe attım rahatladım valla. ha ulaşım sorun olmuyor mu evet bazen de olsa sorun oluyor orası ayrı.
    metalman bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    7 ay 8 gün oldu sigortasız dolaşıyorum. sıfır motor almak benim ile tam zıt bir cümle şu anda. çekme belgeli r6 yada r1 yada cbr1000rr falan bulursam alırım ucuza. kovalamaya tenezzül etmezle herhalde

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Arkadas hayal gormeyin daha 1 ay önce benzine otv zammi yapildi
    Yani devlete para lazim indirim beklemek olmayacak dua ya amin demek gibi birşey oluyor

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devlet vermez, Alır

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Arabalara yeni ötv düzenlemesi yolda.Bu olay motosikletlere sıçramasında iyidir.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Bence ÖTV oranlarını ayarlamak için kullanılan 250 cc miktarını 500 cc ye kadar yükseltseler çok iyi olur ancak o klasmandada öyle bir motor yok o zaman ya 600cc olacak yada 500 cc nin altı olacak, aslında ideal oran 750 cc olmalı .

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Ahahahahaha, Ötv düşmesi için kimsenin üstüne para bile verseniz motosiklet almak istememesi ile olur anca boşuna hayal kurmayın.

Adamlar bugünlerde araçlardan alınan ötv de bile değişiklikten bahsediyor. Misal 1.4 motorlu hb araba ile 1.4 motorlu crossover dan farklı ötv alınması gibi.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bir zaman bulayım meclise doğru protesto yürüyüş için örgütleyecem herkesi. Bıçak kemiğe dayandı artık, herkes haksız paralar ödüyor yine de kimsenin sesi çıkmıyor ne iş anlamadım. Kaldı ki otv denilen nane geçici idi ve teminat verilmişti kaldırılacağına dair.

Bekleyin....

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ötvsiz R1 toplamış arkadaş.

Taksitle R1 için tıkla
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Konuşan Türkiye değişen hiçbirşey...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)