Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet sürücüleri "köprü geçiş ücreti"ni protesto etti

Motovento
    REKLAM ALANI
    hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH

Motosiklet derneklerinin düzenlediği eylemde, 8 motosiklet bir kamyonete yüklendikten sonra gişelerden geçti.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (FSM) girişinde toplanan Klasik Motor Kullanıcıları Derneği, Motosikletli Kuryeler Derneği ve Realist Motor Kullanıcıları Derneği üyeleri, motosikletlerden alınan köprü geçiş ücretlerinin düşürülmesi amacıyla eylem yaptı. Kamyonetlerle ve otomobillerle aynı ücreti ödemelerini protesto eden motorcular, 8 motosikleti bir kamyonetin kasasına yükledikten sonra, gişelerden geçti. Avrupa yakasından Anadolu yakası geçen motosikletlilere polis ekipleri eşlik etti.

Büyük araçlarla köprüde aynı ücretleri ödememelerine rağmen bazen araç yerine konulmadıklarını söyleyen Volkan Dillioğlu, Klasik Motor Kullanıcıları Derneği, Motosikletli Kuryeler Derneği ve Realist Motor Kullanıcıları Derneği olarak buradaki amacımız şu; biliyorsunuz köprülerden motorlar diğer araçlarla aynı anda geçiyor. Birçok yerde motorları araç gibi görmelerine rağmen bazı yerlerde motorları araç gibi görmüyorlar. Ama bir çok konuda biz arabalarla hatta kamyonlarla aynı kefeye konuyoruz. Bu etkinliğin en büyük amacı şimdi göreceğiniz gibi bir kamyonumuz var. Bu kamyonun özelliği araba ve motorlarla aynı paraya geçiyor. Ve şu anda bu kamyonun üzerinde 6-7 tane motor var yani bir kamyon artı 8 motor burada göreceğiniz bir motorla aynı paraya OGS veya HGS gişesinden geçiyor.

Biz dün ilk etapta 3 bin imza toplayarak Karayolları Genel müdürümüze götürdük oda bizim haklı olduğumuzu bununla ilgili bir mevzuat değişikliğinin gerektiğini söyledi. Çünkü zaten bu ücreti ödememizin en büyük sebebi karayollarının bakım masrafları, yol yapım masrafları gibi bu tür masrafların araç başına ödeniyor. Vermiş olduğu zarara göre bu ücret isteniyor. Biz motor olarak çok küçük hacimlerde ortalama 100 kilo ağırlığında bir motordan bahsediyoruz. Yetkililerden biz bu konuda yardım istiyoruz. Sadece HGSde değil ÖTVde de biz bu konuda destek isteyeceğiz. dedi.

Motorcular eylemin ardından dağıldı.

Kaynak : DHA

Sj's, mehmetenis, meki 60 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Güzel eylem, inşallah bunun bir faydasını görürüz yakında.
    numaniko ve hsk bunu beğendiler.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Hakliyiz ama güçsüsüz maalesef :( Herkes motorculari öpüyor.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Allahım sana geliyorum ilk kez dişe kemiğe dokunur bi eylem yapılmış, korkmaya başladım başımıza bi iş gelecek diye, böyle dayanışma yakışmıyor bizim camiaya.
    ilkerabi bunu beğendi.

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

sadi81, numaniko, xawa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    İnsallah adım atılır.Gerçekten büyük haksızlık yapılıyor bu konuda motor kullanıcılarına.
    Orda bulunup hepimiz adına hak arayışıdna bulunanlarada teşekkür ederiz.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Guzel bir eylem olmus daha cok katilimli bir eylem yapmak lazim ayrica basbakanlik ve ulastirma bakanligina bu konu nun duzeltilmesini sagliyacak yazilar e mailler yazip gondermek gerekiyor mumkunse e devlet uzerinden yazmak gerekiyor
    hsk bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    İmza kampanyası ya da internetten yazı toplasak acaba nasıl olur ?
    Verilmiş şimdi dinledim özür dilerim.
    hsk bunu beğendi.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motorlar kamyonette hırpalanır diyodum hurda motorları doldurmuşlar kasaya, hangi tamircinin önündeki motorları yürüttünüz bakalım
    hsk bunu beğendi.

sonuna kadar destekliyorum, yanlız maliya bakanı duymasın vergi kaçırmakdan işlem yapar mazallah ))) yarıldım ya..
    hsk bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05

http://www.aydinlikgazete.com/turkiy...ti-h70271.html

NTV televizyonunda sadece köprü geçiş ücreti diyerek geçiştirildi..

ÖTV den hiç bahsedilmedi, farkettiniz mi?
    hsk bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Keşke, tarih hafta sonuna ayarlansaydı. :(
    hsk bunu beğendi.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Katılım sayısı gerçekten güzel olmuş.Daha önceden bilgi paylaşılmış olsa bi o kadar daha olurdu diye düşünüyorum.İnşallah olumlu bir sonuca ulaşılır.Adam arabaya 10kişi ALIP 3.40 ödüyor.BEn tek kişi geçiyorum 3.40 ödüyorum !!!

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    arkadaşlar dün köprüde geçiş ücretleri için eylem düzenlendi belki ses getirecek ama bizde emailerler yazarak dikat çekmeliyiz böylece haksızlığı önlemeye çalışmalıyız ben tekrara başbakanlıga yazı gönderiyoruz sizde birkaç dakika ayırıp yazarsanız etkisi olur benim yazım şu sizde kendinizce benzer yazılarla bombardımana tutalım ses getirsin.mümkünse e devletten yazalım.

Sayın başbakanım

yıllardır istanbul trafigi ve keşmekeşi malumunuz ne yapsak çözüm olmuyor her gün araba sayısı artarak işin içinden çıkılmaz oluyor.
    Motorsiklet kullanıcıları trafiği işgal etmiyerek biraz da olsa nefes aldırıyor.Sahsen ben mümkün oldugunca motorumu kullanıyorum,geçen sene köprü tamirinde motorsiklet şatışları %8 artmış buna karşılık trafik %30 rahatlamış bu durumda motorları teşvik etmek yaralı olacaktır.Ancak yıllardır motorlardan köprü geçiş ve otoban kullanımında arabalarla aynı fiat alınarak haksızlık yapılmaktadır.70 ve 80 li yıllarda arabaların yarı fiatı alınırdı ama 90 lı yıllarda bu uygulama kaldırıldı sizin 10 yıllık iktidarındada aynı kaldı bu adeletsizliği bir an önce kaldırıp alınan haksız fazlılık karşılıgında motorlar için ücretsiz geçiş imkanını tanırsanız yaklaşan seçimler içinde iyi bir sonuç olacagını düşünüyor sizdende bu konula ilgili emir ve müsadelerinizi arz ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

mail yazanlar lütfen buraya yazdıklarını yazsınlar bilelim kaç kişi yazmış.
    Mengu16 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    kameraya konuşan arkadaşlar çok uzattılar lafı. Bu tür organizasyonlarda kısa ve çarpıcı cümlelerle dertleri anlatmak gerek.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    ben şu an e devletten cumhur başkanı.başbakan,ulaştırma bakanlıgı ve karayolları genel müd. e mailleri gönderdim lütfen duyarlı olup sizde gönderin.
    mehmetenis ve Sherno bunu beğendiler.

Motosikleti
    CRF 250 L
    Bu memlekette hakkını aramak için barışçıl eylem sonuç vermez yakacaksın yıkacaksın öldüreceksin belki o zaman şansın olur bu eylemi yapan kardeşlerimi tebrik ediyorum ama sonuç alacaklarını sanmıyorum, mümkün olduğunca kaçak geçiş yapıp büyüklerimiz gibi yasa dışı yaşayacağız.
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    imza kampanyasını destekleyin lütfen

https://www.change.org/p/t-c-ula%C5%...share_petition
    mehmetenis ve hsk bunu beğendiler.

şahsen ben plakayı sökerek protesto ediyordum zaten. sonunda kurye arkadasların ve bi kaç buyuk kuluplerin sesi cıkmış hayret. ücret düzenlemesi yapıldıgında ilk iş plakayı takıcam diğer kulupler ve o kuluplerin basındakiler de sanırım haftasonu mangal partisi organize edebiliyorlar ancak.
    hsk ve hasansonmez bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    aslında bu kamyon eylemini her gün yapmak lazım, sonuçta kamyonetin içinde geçişe herhangi bir engel yok. 8-10 tane motoru doldurup gişeden geçip indiriceksin.
    hatta gönüllü bi kamyonetçi bulup bu olayı 1 hafta boyunca yapacaksın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)