Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akıllı ambulans dönemi başlıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH

Sağlık Bakanlığı, hayat kurtaran 112 Acil Servis ambulanslarında yeni sisteme geçiyor. Acil Sağlık Otomasyon Sistemi (ASOS), Türkiye’de akıllı ambulans dönemini başlatacak.

12 saniye içinde ambulansa yol vermeyen ve ambulansı arkadan takip eden araçlar ön ile arka kameralar sayesinde belirlenerek sürücülerine ceza kesilecek. Ambulansın gittiği hastanın ve vakanın tıbbi özgeçmişi, olay yerine varmadan çıkarılacak.

Ambulans çağrısı cep telefonundan yapıldıysa adres istenmeyecek, telefondan konum belirlenerek en yakındaki ambulans olay yerine sevk edilecek.

Kaynak: Haberturk
    Pisman, mehmetenis ve Adventure58 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sen insanlarına birlikte nasıl yaşanır öğretme, sonra dünya para harca sistem kur, aptallık.
    cemmoto41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bu sistem ile devlete güzel bir gelir yolu açılır. İstanbul gibi bir yerde 12 saniye de yol vermek pek mümkün olmaz.Buradan da kârlı çıkan yine devlet olur !!!

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sistem ile devlete güzel bir gelir yolu açılır. İstanbul gibi bir yerde 12 saniye de yol vermek pek mümkün olmaz.Buradan da kârlı çıkan yine devlet olur !!!
    bende bunu anlayamadım bursa içinde durum aynı trafik tıkandı mı ne sağa nede sola kaçacak yer kalmıyor arabayla hatta bazı yerlerde motorlu birine aradan geçmesi için yol vermek bile imkansız
    hsk bunu beğendi.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    geç bile kalındı bu uygulama için..

Motosikleti
    Honda CBR
    Kul hakkını unutan bilmeyen insanlar olduğu sürece bu sorunlar maalesef olacak...
    seyyid47 ve aadrenalin16 bunu beğendiler.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Herşeyden önce saygı ve anlayış her şey böylelikle sonuca erişir...
    seyyid47 bunu beğendi.

ExTReMe34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Tornado200
    Ambulansın önünden 12sadeyede sağa sola kaçmak için tepemize çıkmazlarsa iyi bi uygulama tabi 😒

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İnsanlar yol vermek isteseler de bazen yol verecek yer olmayabiliyor. Altyapıyı doğru kurmadan ceza kesmek anlamsız olmuş. Ben daha ambulans geldiğinde yol vermemek için direnen sürücü görmedim. Aksine herkes bunu ambulans zoruyla kırmızıda geçebilmek için avantaj olarak kullanmaya çalışıyor. Ambulansın arkasından fırsatçılık yapanlara her türlü ceza az gelir. Bana kalsa 3 gün içeri atarım.

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    arkadaşlar bu vatandaşda uygulama beğenmiyor anlamıyorum cidden bazı arkadaşları

ghostrider20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 YAMAHA MT-07
    Arkadaşlar ben 112'de çalışıyorum.O kadar çok sürücü var ki siren çalıyoruz adam kılını kıpırdatmıyor Bu sistem için yeni ambulanslara kamera takıldı.Kameralar bildiğiniz VGA kamera kalitesinde çekim yapıyor onu geçtim kameralarda hafıza kartı yok Halkımızı ceza ile korkutmak yerine bilinçli eğitim verilse keşke.....
    hsk ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı ghostrider20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben 112'de çalışıyorum.O kadar çok sürücü var ki siren çalıyoruz adam kılını kıpırdatmıyor Bu sistem için yeni ambulanslara kamera takıldı.Kameralar bildiğiniz VGA kamera kalitesinde çekim yapıyor onu geçtim kameralarda hafıza kartı yok Halkımızı ceza ile korkutmak yerine bilinçli eğitim verilse keşke.....
    Eğitim demek masraf gider demek.Ceza ise Ek gelir vergi.
    Ayakkabı kutuları boş mu kalsın ?
    cemmoto41 bunu beğendi.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim demek masraf gider demek.Ceza ise Ek gelir vergi.
    Ayakkabı kutuları boş mu kalsın ?
    hocam çok haklısınız balık tutmayı öğretmek yerine bizi süründürerek balık veriyorlar

Motosikleti
    Rks Titanic 150
    Zaten eğer sağa sola kaçıcak biryer yoksa size 12 saniye süre vermezler arkadaşlar merak etmeyin bu sistem yol verme imkanı olupta vermeyenler için yapılmış çok güzel bir uygulama o ambulansta herkesin ailesinden biri olabilir ve yol vermediklerini düşünün ???
    Acil112 bunu beğendi.

Ömer Güllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scooter
    Bu uygulamanın fırsatçılara engel olucağını düşünüyorum..

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ambulans üstünde milyon km yaptım, şunları söyleyebilirim:

-Ağır vasıta(özellikle uzun yol) sürücüleri 1 km öteden ambulansı farkediyor ve en sağa çekiliyor.
    -Otomobil sürücülerinin yarısı aynaya bakmıyor, özellikle büyük bir kısmı, ışıklarda tepe lambası ve siren açık, onlarca kez selektör yapmamıza rağman arkasında durana kadar farketmiyor. yanyana duran sadece iki otomobil yüzünden, bomboş kavşakta dur-kalk yapmak zorunda kalıyoruz ve bu seyir esnasında en can sıkıcı durum. çünkü arka kabinde en az sarsıntı için hızlanma ve yavaşlama ivmesi düşük tutmamız gerekiyor, durmak için çok önce frenleme yapıyoruz, maximum hıza çıkmamız da çok zaman alıyor.
    -İnanılmaz bir şekilde motosiklet sürücüleri de ışıklarda aynasını kontrol etmiyor ve emniyet şeridini kapatıyor.(örn freni tutmayan bir aracın altında kalmaları kaçınılmaz)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)