Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Harley'lerin en güzeli. Bağdat’ta Saddam heykelinin yıkılışına tanıklık eden

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Türkiye’nin ‘en kişisel’ Harley-Davidson’ları seçildi. Sedat Özvardar’ın Bağdat’ta Saddam heykelinin yıkılışına tanıklık eden 98 model Heritage Classic’i izleyici özel ödülü aldı.

Motosiklet dünyasının efsane markası Harley-Davidson’ın en güzel kişiselleştirilmişleri (custom), İstanbul’da Marriott Hotel’de önceki gün düzenlenen Yarışmayla seçildi. Jüri üyesi olarak yer aldığım Türkiye çapındaki “Benim Efsane Harley’im” yarışmasının finalinde motosikletçiler yaratıcılık ve karakterlerini ortaya koydu.

İzleyicilerden en çok oyu alan Ankara’dan Sedat Özvardar, ‘Özel Ödül’ün sahibi oldu. 46 yaşındaki Özvardar’ın 98 model Heritage Classic’i, görünüşü ve hikayesiyle benim de favori Harley-Davidson’ımdı. Tek motosikletin birinci seçildiği bir yarışma olsaydı oyumu ona verirdim.

Harley Bağdat şubesi

26 yıldır Harley-Davidson’a binen ve motosikletiyle dünyada gitmediği yer kalmayan Özvardar, tüm kişiselleştirmeleri garajında kendi elleriyle yapmış. Motosikletin yalnızca şasesi fabrika çıkış haliyle kalmış, diğer tüm aksam değişmiş. Özvardar’ın motosikleti 2003’te ABD’nin Irak işgaline de tanıklık etmiş. O tarihte Bağdat’ta çalışan Özvardar ve motosikleti, Saddam heykeli yıkılırken Firdevs Meydanı’ndaymış. Heykele ilk balyozu indiren kişi motosiklet ustası Kadim el-Cuburi’ydi. Saddam’ın oğlu Uday’ın motosikletini tamir eden el-Cuburi, borcunu ödemeyen Uday’ı şikayet ettiği için 11 yıl hapis yatmış ve o balyozla hapiste geçen yıllarının acısını çıkarmıştı; not düşelim...

İşgalden önce Harley Sahipleri Derneği’nin (HOG) Bağdat şubesi (chapter) olduğunu söyleyen Özvardar, daha sonra oradaki arkadaşlarına ulaşamadığını söyledi, hüzünle “Öldüler mi, kaldılar mı bilmiyorum” dedi. Ödül kazandığı motosikleti Gökhan Poyraz’dan aldığını anlatan Özvardar, “Arkadaşım hayatını kaybetti. Motosikleti sonuna kadar benimle kalıp onu yaşatacak” diye konuştu.

8 bin olasılık

Harley-Davidson, motosiklet severlerin metalin ötesine geçerek sıradanlıktan sıyrılıp kendilerine özel eşsiz modellerini yaratma şansı tanıyor. Harley-Davidson, birçok orijinal parça ve aksesuar seçeneğiyle tutkunlarına motosikletlerini 8 binden fazla şekilde modifiye edip kendi karakterlerini yansıtma fırsatı veriyor.

Kaynak: Milliyet / MENDERES ÖZEL

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TEMBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 mg
    çapırcıla kızmasın dayıda da hiç harleyci tipi yok. eli yüzü düzgün, ne saç sakal ne küpe ne dövme. üstüne üstlük aile babası. ilginç
    tebrik ve keyfini çıkara çıkara gazlamasını temenni ederiz.
    halilom bunu beğendi.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Birine benzettim ama neyse.
    Utku Onar ve Biyturs_OnSr bunu beğendiler.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Harleylerin en güzeli olabilir de Saddam'ın heykelinin yıkılışını gördüğü için değil!
    Ne alaka bir haber, Saddam öldü de demokrasi mi geldi Irak'a?
    Gerçi şimdi yazarken aklıma geldi, içinde Amerikan ruhu var ondan olabilir.
    Deeplord, garabel67 ve halilom bunu beğendiler.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Bütün ortadoğudaki dikdatörlerinyıkılışı görür umarım.

Motosikleti
    CRF 250 L
    Saddam heykeliyle ne alakası var anlamadım adam ıraklımıdır nedir ne iş çözemedim.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı hasansonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saddam heykeliyle ne alakası var anlamadım adam ıraklımıdır nedir ne iş çözemedim.
    milyonlarca müslümanın öldürüldüğü pek cok tecavüz vakasının yaşandığı irak savaşını sempatik sekilde sunmaya çalışarak harleye kutsallik katmaya çalışıyorlar.

ALLAH müslümanlara uyanmayi nasip etsin amin
    gene algi operasyonu
    amac amerika yi sempatik göstermek
    bizleri de dostu düşmanı farkedemez hale getirmeye çalışmak
    moturmotur bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)