Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Namık Kemal Başbay 25.000km'lik Güney Asya turuna çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bodrum'da yaşayan 51 yaşındaki Namık Kemal Başbay, 4 yıl önce kullanmaya başlayıp tutkunu olduğu motosikletiyle Güney Asya turuna çıktı. İlk kez kullanılacak 25 bin kilometrelik güzargahın sonunda Başbay, turunu Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da tamamlamayı hedefliyor

Bodrum'da yaşayan 51 yaşındaki Namık Kemal Başbay, 4 yıl önce kullanmaya başlayıp tutkunu olduğu motosikletiyle Güney Asya turuna çıktı. İlk kez kullanılacak 25 bin kilometrelik güzargahın sonunda Başbay, turunu Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da tamamlamayı hedefliyor.
    Mobilya mağazası işleten evli 2 çocuk babası Namık Kemal Başbay, tutkunu olduğu motosikletle Güney Asya turuna çıkmak için bir süre önce başladığı hazırlıklarını tamamladı. Başbay, arkadaşlarıyla vedalaşmak için dün öğle vakti Bodrum Belediyesi Meydanı'na bir araya geldi. Uğurlama etkinliğinde Başbay'ın eşi Firdevs Başbay ile kızı 18 yaşındaki Nilsu Başbay gözyaşlarını tutamadı.

25 BİN KİLOMETRE YOL GİDECEK

Yolculuğu hakkında bilgi veren Namık Kemal Başbay, 2.5 aylık bir sürede İstanbul Aquvarium sponsorluğunda 800CC yani 85 beygir gücündeki motosikletiyle önce İstanbul'a ardından sırasıyla İran, Pakistan, Hindistan, Nepal, Katmandu, Myanmar, Tayland, Kamboçya, Vietnam ve Laos'a gideceğini söyledi. Bir motosikletli tarafından ilk kez denecek 25 bin kilometrelik güzargahta maceralı bir yolculuğun kendisini beklediğini söyleyen Başbay, Güney Asya turunu Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da sona ereceğini ifade etti.

GÜVENLİ SÜRÜŞ EĞİTİMİNİ ÖNERDİ

Motosiklet kullanmaya 4 yıl önce başladığını belirten Namık Kemal Başbay şunları söyledi:

"Ehliyetin yanında çok iyi sürüş eğitimleri aldım. Geçen yıl 10 bin kilometrelik bir tura çıktım. İlk rotanın ardından bu yıl ikinci kez çıkacağım rota da daha önce denenmemiş. Tehlike ve macera dolu bir rotayı takip edeceğim. Bu parkuru bir Türk olarak ilk ben gerçekleştirmek istiyorum. Bu benim için bir özgürlük duygusu. Ancak bu ve benzeri yolculuklara çıkacaklara en önemli önerim, mutlaka güvenli sürüş eğitim almaları."

TÜRKİYE'Yİ VE BODRUM'U TANITACAK

Güney Asya turu kapsamında çıktığı yolculukta, konaklayacağı yerlerde, Bodrum ve Türkiye'yi tanıtıcı CD ve broşürler dağıtacağını belirten Namık Kemal Başbay, ailesi ve arkadaşlarının alkışları arasında yolculuğuna başladı. Turunu tamamlaması halinde Başbay'ın Malezya'dan uçakla Bodrum'a döneceği belirtildi.

Kaynak: Yenialanya.com

Namık Kemal Başbay'ın Facebook Hesabı
    www.facebook.com/basbaybodrum
    cennetkizi, hitit63, mehmetenis ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Hadi hayırlısı.
    Kazasız belasız bitirir inşallah.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiyeden sağ salim çıksın turu tamamlamış sayılır. Allah yolunu açık etsin
    kurubuz, mimforeva, ttan ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Takipteyim
    Kazasız sürüşler dilerim

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi sponsorda ben bulsam benim Mondi'yi ana vatanına götürecemde sponsor yok.
    mehmetenis ve sereye bunu beğendiler.

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Allah kaza bela vermesin. Güzel olacak gibi görünüyor takip edelim bakalım.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Allah kaza bela vermesin.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    öncelikle hayılı olsun kazasız belasız...

fakat spottaki cümle nedir arkadaş...bu şekilde gezen her yıl 15-20 kişi okuyoruz türkiye' den...bu cümle başka bir habersitesinde olsa neyse diyecem de motosiklet sitesinde olması yakışmamış
    cennetkizi ve hasansonmez bunu beğendiler.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3-5 değil 25.000 maşallah zaman ve para var imiş herhal.
    cennetkizi bunu beğendi.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    kazasız belasız tamamlar umarım, büyük bir macera cesaretinden dolayı tebrik ederim.

cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    Tebrikler, tekeri düz bassın. Türkiye' de bir şey olmazsa bir daha paçayı yırtmış sayılır
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Küçüklükten beri hayalim motosikletle dünya turu, ABD'yi Afrika'yı görmek. Universite ve askerlik bittiğinde 2 yıl hazırlık yapıp dünya turuna çıkıcam. Bu zor bi iş hele ki Türk vatandaşıysan daha da zor, vize işleri vs. Abimize hayırlı yolculuklar dilerim

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanırım dönüş tura dahil değil ? sadece gidiş ...

Motosikleti
    CRF 250 L
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayılı olsun kazasız belasız...

fakat spottaki cümle nedir arkadaş...bu şekilde gezen her yıl 15-20 kişi okuyoruz türkiye' den...bu cümle başka bir habersitesinde olsa neyse diyecem de motosiklet sitesinde olması yakışmamış
    aynen katılıyorum ilk okuduğumda motosikletle gezen biri değilde motosikleti nikahına almışda balayına gidiyor sandım
    erro bunu beğendi.

mimforeva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Model Yamaha Ybr 125
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyeden sağ salim çıksın turu tamamlamış sayılır. Allah yolunu açık etsin
    Sesli güldüm çok iyidi..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kazasız belasız sürüşler dilerim...

dilerim sağ salim yuvasına döner.
    yok o değil, uzak veya yakındoğudan değil de, ülkemin sınırları içinde başına bir şey gelecek diye korktum sadece...

atgatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iran, hindistan, nepal, tayland, kambocya ve Laos ta surdum.
    ozellikle Hindistan in kuzey ve guneyindeki ve nepaldeki suruslerimi unutamam, kambocya daki camur deryasini da!
    Myanmar yeni yeni izin vermeye basladi motorlarin gecmesine o da acente vasitasiyla. Benim zamanimda Tayland a Myanmar uzerinden gecemiyordunuz kesinlikle.
    bileginiz kuvvetli, yolunuz acik olsun.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı atgatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iran, hindistan, nepal, tayland, kambocya ve Laos ta surdum.
    ozellikle Hindistan in kuzey ve guneyindeki ve nepaldeki suruslerimi unutamam, kambocya daki camur deryasini da!
    Myanmar yeni yeni izin vermeye basladi motorlarin gecmesine o da acente vasitasiyla. Benim zamanimda Tayland a Myanmar uzerinden gecemiyordunuz kesinlikle.
    bileginiz kuvvetli, yolunuz acik olsun.
    Maşallah , hayallerimizi gerçekleştirmişsiniz. Gezilerinizi okuyabileceğimiz bir blog veya web sitesi var mı ?

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    ee adam gitmiş ses soluk yok
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler