Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plakayı değiştirmek istemiyorsam ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Eecho89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv 650
    İyi günler arkadaşlar önümüzdeki ay kısmetse ilk motorumu alacağım.
    Şimdi bu ruhsat ıvır zıvırını araştırıyorum. Motorumu istanbuldan alacağım. Üniversite öğrencisi olduğum için motoru muğlada kullanacağım.
    Ben plakamın 34 olarak kalmasını istiyorum. Çünkü ailem istanbulda ikamet ediyor. 7.aydada temelli olarak istanbula geri döneceğim.
    Şimdi motoru aldığımda plakayı değiştirmek istemesem. 7 ay boyunca muğlada ikamet etsem bir sorun teşkil eder mi ? Çünkü değiştirsem 8 ay sonra değiştirmem gerekecek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Plakanın değişmesi şart değildir.Noter satış sırasında "plaka değişecekmi?" diye sorar ve sizde "hayır" derseniz plaka aynen kalır.Kayıtlarda ikametgah adresiniz doğru olduğu sürece hiç bir sakıncası yoktur.Yani başka bir şehre kayıtlı bir plaka ile Türkiye'nin herhangi bir yerinde yaşayabilirsiniz.Muayene yaptırmada da sorun teşkil etmez,yeterki evraklar düzgün ve tamam olsun.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakanın değişmesi şart değildir.Noter satış sırasında "plaka değişecekmi?" diye sorar ve sizde "hayır" derseniz plaka aynen kalır.Kayıtlarda ikametgah adresiniz doğru olduğu sürece hiç bir sakıncası yoktur.Yani başka bir şehre kayıtlı bir plaka ile Türkiye'nin herhangi bir yerinde yaşayabilirsiniz.Muayene yaptırmada da sorun teşkil etmez,yeterki evraklar düzgün ve tamam olsun.
    aynen katılyorum... ben ve çevrem şimdi 34 plaka kullanmaktan vazgeçiyor.. çünkü 450 lira olan doblonun sigortası 66 olunca 150 liraya düşüyor...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    aynen katılyorum... ben ve çevrem şimdi 34 plaka kullanmaktan vazgeçiyor.. çünkü 450 lira olan doblonun sigortası 66 olunca 150 liraya düşüyor...

Ciddimisiniz o kadar fark ediyor mu ? İnanılmaz, peki motorda ne oluyor ben benim motorumu 54 olan plakasını 34 istiyordum bana bunun maliyeti ağır olacak sanırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı samsam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddimisiniz o kadar fark ediyor mu ? İnanılmaz, peki motorda ne oluyor ben benim motorumu 54 olan plakasını 34 istiyordum bana bunun maliyeti ağır olacak sanırım
    İstanbul'da motosiklet trafik sigortası 40-50 TL'ye yaptıran istisnalar ve yenilemeler hariç 80-120 TL civarında oluyor. Ama İstanbul Ankara İzmir gibi büyük şehirler dışında 30-40 TL'ye yapıtırılabiliyor.

benim motorum 48 plakalıydı değiştirmedim trafik sigortasına 14 lira ödedim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorum 48 plakalıydı değiştirmedim trafik sigortasına 14 lira ödedim
    Üstüne para isteseydin bir de Trafik sigortasına 100 TL veren insanlar varken yazmayın böyle şeyler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı samsam adlı üyeden alıntı Mesajı göster

istanbulda bir kaç istisna dışında bir motosiklet sigortası 80 120 o civarda.... ama yozgatta dayımın motosikleti 26 lira...

doblo gibi maliyeti yüksek arabalarda plaka ve ruhsat maliyeti 120 lira gibi... 450-150 -120=270 ilk ay kafadan 130 lira kar... sonraki yıllarda en az 300 lira kar...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Hocam

arada bariz fark var ama, biz bizdeki araçları hep İstanbula geçiriyoruz çünkü İstanbulda sıkıştırıyorlar çok, ayrıca 54 41 kavgası çok eğer Kocaeli Sakarya maçı var ise siz 54 plaka Kocaelindeyseniz aracınızı taşlarlar , tam tersi Sakarya da olursa yine aynısı olur anlatamazsınız burada böyle bir holiganlık var, ve maç harici de insanlar da pek sevmez birbirini.

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Ben 15 liraya yaptırdım sigortamı.İstanbul'daki fiyatlar arkadaşların dediği gibi...

Ama 34 plakanın da başka şehirdeki havası ayrı

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstüne para isteseydin bir de Trafik sigortasına 100 TL veren insanlar varken yazmayın böyle şeyler.
    96 TL... Lütfen...
    #sürenadam

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ybr 2008 model 43 tl plaka düzce ben sakaryada oturuyorum
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda Cbr 125r
    Merhaba Arkadaşlar,
    Size bir sorum olacak. Ben Kocaeli'de ikametgah etmekteyim ve istanbul plakalı bir motor aldım. Bunun plakasını Kocaeli yapmam zorunlu mu? Ben alırkan bunu düşünmemiştim. Noterde hiç bişey demedi normal işlem yaptı plakayı değiştirmek zorundasın falan da demedi. Şimdi ruhsatı bekliyorum yarın 1 ay olacak elime ulaşmadı hala ondan açıkçası biraz kıllandım. Bu arada araç üzerimde görünüyor internetten....

Bilgisi olan varsa bir cevaplarsa sevinirim.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı Wilmort adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Size bir sorum olacak. Ben Kocaeli'de ikametgah etmekteyim ve istanbul plakalı bir motor aldım. Bunun plakasını Kocaeli yapmam zorunlu mu? Ben alırkan bunu düşünmemiştim. Noterde hiç bişey demedi normal işlem yaptı plakayı değiştirmek zorundasın falan da demedi. Şimdi ruhsatı bekliyorum yarın 1 ay olacak elime ulaşmadı hala ondan açıkçası biraz kıllandım. Bu arada araç üzerimde görünüyor internetten....

Bilgisi olan varsa bir cevaplarsa sevinirim.
    plakanı değiştirmek zorunda değilsin. 34 olarak kullanabilirsin.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bende 09 olan plakamı 34 yapacağım

noterde evrak çıkarttım artık boşa gitmesin.
    hemde yabancı plakalı motoru istanbulda satarken alıcıda bir sorun bir güvensizlik oluşuyor ister istemez

Motosikleti
    Honda Cbr 125r
    Eyw saol bilgilendirme için.

GeNç61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hysoung GT 250 R
    istanbul ve buyuk sehirlerdekaza oranı daha fazla oldugu için siortaona göre yuksek arasdımalar yuzunden yanlıs hesaplama yapmıslar) normalde buyuk sehırlerde az mıktar olması lazımdı)) ama malesef iki üç katı ödüyoruz=))
    BaNa TaKıL EvDeN aTıL )

Alkan1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 25 Siyah
    Arkadaşlar 0 km bir pulsar alma niyetindeyim . İkametgah adresim İstanbul ancak motoru Çanakkale'den alacağım ve Çanakkale de kullanacağım bu yüzden 17 plaka istiyorum. Ancak sistemde adres neresi ise Oraya çıkıyor plakalar. Ancak nüfus kayıt sisteminde 2. Adres eklenebiliyor. O adresi eklesem sisteme. Satışta Çanakkale üzerine plaka çıkarabilir miyim yardım ve fikir için tesekkürler iyi forumlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)