Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Camları Hakkında....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bu sıralar aklıma takılan bir soru var;
    kullandığımızı kask camları ve kaskın güneş vizörleri gözümüze zararlımı?
    ben ls2 delta çene açılır kask kullanıyorum...
    güneşli havalarda güneş vizörünüde indiriyorum?
    bu pazar satılan 10 liralık güneş gözlükleri gibi gözlerimize zarar verirmi acaba?
    konu hakkında bilgisi olan üstatlar yardımcı olabilirler mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Güzel soru Genelde özellikerinde UV korumasından bahseder. Kask tercih ederken UV korumasının olup olmadıgına dikkat etmek gerekiyor.

Örnegin;

AIRFIT CONCEPT; Helmet Pump™, sadece.............nun sağladığı bu imkan ile yanak pedi kaskın yüzünüze mükemmel uyum sağlamasının yanında üstün bir sessizlik sağlar.

· Fiberglas/Kevlar™ Matrix Kabuk; Sessiz, aerodinamik direnci rüzgar tünelinde dizayn edilerek konforu arttırılmış. Çenede de EPS köpük ile ekstra koruma sağlanmıştır.

· SpeedShift™; patentli hızlı değiştirme sağlayan cam mekanizması: Kolay, alet gerektirmeden çok hızlı vizör değiştirme imkânı, cam mekanizması ayar gerektirmeden mükemmel kapanma sağlar.

· SpeedView™ : UV400 onaylı güneş vizörlü,

· Vizör kilit mekanizması; 3 pozisyonlu ayar kolu sayesinde ister serbest bırakabilir, ister kilitleyebilir, istersenizde hava girişi sağlamak için vizörü küçük bir miktar otomatik olarak aralayabilirsiniz.

· EverClear™; buğu yapmaz vizör, optik olarak düzgün görüş sağlar, üstün buğu önleme özelliği, çizilmeye dayanıklı sertleştirilmiş dış yüzey (tüm vizörler Kanada malıdır.)

· KwickWick™; nem emme ve çabuk kuruma özelliğine sahip, tamamen çıkartılabilir ve yıkanabilir iç astar ve yanak pedi.

· Havalandırma sistemi; Ayarlanabilir, yönlendirilmiş ön hava girişleri, arka ventilasyon çıkışları, rüzgar tünelinde şekillendirilmiş, kaskın aerodinamik olarak yukarı kalkmasını en aza indiren arka spoiler aynı zamanda vakum etkisi yaparak içerideki maksimum hava akışını sağlar.

· Nefes yönlendirici (Breath deflector); Buğu önleme performansını arttırır.

· Çene kaplaması; çeneden girecek hava akımını azaltarak konfor sağlar.

· Double D; profesyonel tip bağlantı

· ECE 22.05 standartlarına uygunluğu TÜV tarafından onaylanmıştır.
    fz6_fazer bunu beğendi.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel soru Genelde özellikerinde UV korumasından bahseder. Kask tercih ederken UV korumasının olup olmadıgına dikkat etmek gerekiyor.

Örnegin;
    scorpion exo air 1000 ))
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    bende de ls2 var. bana verdiği güven sıfır. en kısa zamanda daha iyi bir kask alacağım.

ls2 vizorününde tek yapabildiğinin gözlerimi rüzgardan korumak olduğunu düşünüyorum. zira incecik bişey. bağlantıları zayıf. ortalama bir kazada güvenilir değil bence. kaldı ki güneşten koruyacak?
    !?

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Selamlar
    Konu Ls 2 delta'dan açılmışken;Bende kaskın çenesindeki hava deliklerinin malum bir açma kapama pimi var, nicedir merak ederim çünkü hertürlü vaziyette aynı rüzgarı alıyor içeri.Pazar günü vizörü silmek isterken bir kurcalayayım dedim, çene kısmını tamamen söktüm ve tahmin ettiğim gibi, pim tamamen boşta çalışıyor.Yani hangi pozisyona getirirseniz getirin içerden hareket ettirdiği hiçbir mekanizma yok tamamen görsel hile.Buda benim Ls2 ye olan güvenimi epey sarstı.
    Hep Pür Dikkat...

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de ls2 var. bana verdiği güven sıfır. en kısa zamanda daha iyi bir kask alacağım.

ls2 vizorününde tek yapabildiğinin gözlerimi rüzgardan korumak olduğunu düşünüyorum. zira incecik bişey. bağlantıları zayıf. ortalama bir kazada güvenilir değil bence. kaldı ki güneşten koruyacak?
    nitro uno kaska bak motomaxta 140 tl diştan kumandalı iç güneş
    vizörü var sesde yapmıyor benim hoşuma gitti

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Alıntı arifziyaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scorpion exo air 1000 ))
    Exo-450 alıcam sanırım ben de..Deli gibi 750 istiyorum ama senin senin o cırtlak renk harici bedeni yok
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Alıntı jonturka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Exo-450 alıcam sanırım ben de..Deli gibi 750 istiyorum ama senin senin o cırtlak renk harici bedeni yok
    :D kaskıma laf yok..800 metreden gözüküyoo süper bi renk
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    1-İyisini kötüsünü bilmem. Benim kaskın vizörü karşıdan gelen araçların attıkları taşlardan dolayı çizikler içinde. Kaskı alalı henüz 3 ay olmadı. Kışı geçirdikten sonra (sağ salim geçirebilirsem) ilkbaharda yeni vizör sipariş etmeyi düşünüyorum. Alacağınız kaskın vizörünün ömrünün Türkiye'de ki asfalt dökme teknolojisi ile direk ilintili olduğu unutulmamalı.
    2-Alacağınız kaskın güneş vizörü normal vizörün içinde olmalı (Bazılarının dışarda hem normal hem güneş vizörünü değiştirmek gerekibiliyor), U.V. koruma özellikli olmalı ve kaskınız her zaman bulunabilir olmalı (aldım parça lazım oldu bulamadım olmasın).

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ls2 ff384 moby var bende. alttan bi düğmeyle açılabilen bir güneş vizörü var. güneşe tuttuğumda aynı gözlüğümdeki gibi yeşilimsi bir renge dönüşüyor. buna gözlük camında "anti refle" diyorlar ve uv ışınından koruyormuş.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    verilen bilgiler için teşekkür ederim...
    göz sağlığımızı en iyi şekilde korumamız gerekiyor...
    ls2 burda yolda kaldı, en yakın zamanda güzel kaliteli bir kask yolu gözüktü bizlere....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)