Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

19 yıldır fenni muayenesi yapılmamış motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,
    1992 yılında mağazadan MZ251 motor satın aldım.Alınca1 defa fenni muayene yaptırdım.Motosikleti 2 yıl sonra sattım.Alıcı devir teslim işlerine yanaşmadı ve öylece kaldı.Allahdan;MTV vergilerini ödemeye razı oluyor.
    Alım satım işlerine yanaşmadığı için savcılığa suç duyurusunda bulundum,takipsizlikle sonuçlandı.O zamandan beri şükür bir kaza olayına karışmadı ve herhangi bir ceza gelmedi.Sorum şudur ki;
    1-Alıcının devir işlemlerine yanaşmaması hala bir suç teşkil etmiyor mu?
    2-Devir ücreti ne kadar tutar?
    3-Hiç yapılmayan muayene cezaları ne kadar tutar?
    Cevaplayan arkadaş/arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125CC
    muayene borcu yaklaşık 290 tl tutar. birde muayene ücreti var 70 tl aşağı yukarı 350 tlye muayeyi çözersiniz. asıl problem motorun yatmayan mtv, zorunlu trafik sigortası ve cezalarında.
    mtv ve trafik borcu varsa devir işlemini gerçekleştiremezsiniz. yoksa muayene borcunun olması problem değil devir yapabilirsiniz.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    al elinden motoru vermezse şikayet et devri üstüne alana kadar da verme
    TRaKYaLeee bunu beğendi.
    bu kawasaki bir başka dostummm

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    motorum çalındı diyerek polise başvur 2 sene içersinde bulunmazsa kaydını sildirme hakkın bulunuyor
    ancak ben bu bilgileri uygulamadım kulaktan dolma bilgilerdir onun için bir netleştir derim
    İkincilik kaybedenler içindir...

jack hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    nerden 290 tutar. 19 yıldır muayene yapılmamış motor her ay için %5 gecikme zammı alır. buda yaklaşık 230 ay ederki 70/100*5= 3,5 tl

3,5*230 805 lira eder. buna birde yeni muayene eklenince tahminim 900 ü bulur. yinede net rakamı ögrenmek için eline ruhsatı al tüv türk sitesinden bilgileri gir ücret karşına çıkar. ayrıca mtv sorgulamadan aracın kne kadar borcu var ögren.

hata sende satış yapmadan neden motosikleti teslim ettin.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum çalındı diyerek polise başvur 2 sene içersinde bulunmazsa kaydını sildirme hakkın bulunuyor
    ancak ben bu bilgileri uygulamadım kulaktan dolma bilgilerdir onun için bir netleştir derim
    Çalıkdıktan 1 ay sonra trafikten sildirilebiliyor. Ama motor aslında çalışmış değil ve daha önce savcılığa yaptığı suç duyurusuyla da bunu resmiyete dökmüş durumda. Asılsız ihbardan dolayı ceza bile alabilir.

Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerden 290 tutar. 19 yıldır muayene yapılmamış motor her ay için %5 gecikme zammı alır. buda yaklaşık 230 ay ederki 70/100*5= 3,5 tl

3,5*230 805 lira eder. buna birde yeni muayene eklenince tahminim 900 ü bulur. yinede net rakamı ögrenmek için eline ruhsatı al tüv türk sitesinden bilgileri gir ücret karşına çıkar. ayrıca mtv sorgulamadan aracın kne kadar borcu var ögren.

hata sende satış yapmadan neden motosikleti teslim ettin.
    Tuvturk'ün sitesinde zaten bu şekilde çıkıyor. Anladığım kadarıyla 2005 öncesi için gecikme faizi alınmıyor.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    tuvturk muayene cezası olarak kendisi devreye girdiği 2005 1 ocak tarihinden sonrasına ceza kesiyor.
    1973 model, hiç muayene görmemiş motoruma geçen sene muayene yaptırdığımda 300TL gibi bir rakam ödedim muayene dahil.

Eğer elinde noter belgesi yoksa, o zaman motor senin, her türlü hakkı da senin üstünde.
    Arkadaşa söyle muayenesini yaptır, devrini al, yoksa motoru polise bildiricem çalıntı diye de...
    öpe öpe gelmesi lazım muayeneye...

Devir ücreti eğer plaka değişmeyecek ise sadece 72 TL ruhsat parası artık
    bi de yeni sigorta tabi
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Merhaba arkadaşlar,
    Benzer durumdan bende şuan yakınmaktayım.Üzerime ruhsatı olan bir motor var ve motoru sattığım kişiye hiç bir şekilde ulaşamıyorum.Alan adam motora ne sigorta ne muayne ne de vergi ödemiş bulunmakta.Bu yüzden ben ya motoru üzerimden aldırmak yada motorumu geri almak istiyorum.Biriken borçları motorun bedelini geçti neredeyse.Bu konuda nasıl bi yol izlemeliyim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı crackie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Benzer durumdan bende şuan yakınmaktayım.Üzerime ruhsatı olan bir motor var ve motoru sattığım kişiye hiç bir şekilde ulaşamıyorum.Alan adam motora ne sigorta ne muayne ne de vergi ödemiş bulunmakta.Bu yüzden ben ya motoru üzerimden aldırmak yada motorumu geri almak istiyorum.Biriken borçları motorun bedelini geçti neredeyse.Bu konuda nasıl bi yol izlemeliyim yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    çalıntı ihbarında bulun trafikte baglasınlar, aktif kullanılıyorsa eger

zaten bir kaza yada suca karısırsa da polis senin yakana yapısır

cunkü motor senin adına, tabiki borcları ve cezalarıda
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Herkese selamlar ben arkadasimdan pexma 150 cc scooter aldim fakat 7 yildir motor ne ruhsat ne plaka hic bi sey yok ilk sahibni bulamıyorum bende simdi ruhsat plaka vs hepsini cikarmak istiyorum cezasi falan ne kadar tutar nereye basvurmam lazim bana lutfen yardimci olurmusunuz

1991 model -üzerime kayıtlı fakat başkasında olan motosikleti ruhsat ve pilakası olmadan hurdaya çıkarabilir miyim?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı 2511mz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1991 model -üzerime kayıtlı fakat başkasında olan motosikleti ruhsat ve pilakası olmadan hurdaya çıkarabilir miyim?
    6 yıl geçmiş halen çözememişsin ruhsat plaka teslim etmeden butun borçlarını sıfırlamadan hurdaya çıkaramasın git çalıntı ihbarı yap

derse daha önce mahkeme dosyan var derlerse evet var motoru aldım kapıya koydum çalındı dersin bulunmasa harcı borcu ödemen gerekirse öde ve buda kulağına küpe olsun devretmeden çöp verme
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)