Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk defa motor alacağım bana yardım edermisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

İLK DEFA MOTOR ALACAK BİRİNE YARDIM ETMEK İSTER MİSİNİZ?
    Merhaba Arkadaşlar.

Uzun zamandır motosiklete karşı olan tutkumu malesef aile baskısı yüzünden dizginlemek zorunda kalmıştım.
    Sonunda karar verdim ve motor almak niyetindeyim.

Etrafımda motorla ilgilenen pek kimse olmadığından siteden bilgi ve yardım almak istedim.

Daha önce arkadaşımın belli bir süre arkadaşımın otomotik vites 125 lik scooter motorunu sürdüm.

motor hakkında ancak çevremden duyduklarım ve internet sitelerinden takip ettiğim kadar bilgim var.

Normalde Kawasaki ER5 motor almayı düşünüyordum sonradan üzerine biraz fark koyup 2006-2007 Yamaha FZ6 almayı düşündüm ama buradaki yazılardan okuduğum kadarıyla

yeni başlayan için bu tarz motorların pek uygun olmadığını gördüm.

Çok küçük bir motorla 125 vs. yada 250 ile başlamakta istemiyorum.(125 lik motor kullanan arkadaşlar yanlış anlamasınlar)

Bana Yeni başlayan için uygun kullanımlı, fiyatı normal, çok fazla yakıt tüketmeyen sorunsuz ve servis hizmeti iyi olan bir marka veya model söylerseniz. (çok şey istedim biliyorum)

Ona göre görüşlerinizden faydalanıp. Uygun bir motor alacağım.

İlgilenen ve yardımcı olan tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ehliyet varmı? Eğer varsa boy kilo ve yaşı sölermisin ona göre önericemde
    korumaların tam mı?

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Evet fz6 dediğin gibi başlangıç motoru değil.çünkü oldukça agrasifve üzerinde R6 motoru olan bir makine. 250 istemıorum demişsin ama eger boyun kilon uygunsa ninja 250 düşünebilirsin.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

BENDE DİĞER ARKADAŞ GİBİ MOTOR ALMAK İSTİYORUM
    NİNJA 250 DÜŞÜNÜYORUM
    BOYUM 1,73
    KİLOM 58
    BİRAZ ZAYIIFIM BU MOTOR BANA UYGUNMUDUR
    İLK DEFA MOTOR KULLANACAĞIM
    B EHLİYETİM VAR KURSA YAZILACAĞIM A2 ALACAĞIM ?
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER....

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    bu r motorların fiyatı yakında tavana vurur her kes r diyor peygamber demiyor
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    125-250 lik olmayıp, 500-600 lük fazla yakıt tüketmeyen motor yoktur er-5 dahil.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

yardım

s.a beyler ben 2007 model suzuki burgman AN 400 almayı düşünüyorum bilgi verirseniz sevinirim.

Motosikleti
    .
    bende yeniyılda motorsiklet alıcam.yukarıda arkadaş 58 kiloyum zayıfım demiş ben 43-44 kilo kadarım boyda 168 filan.boydan sorun yok ama kilo olarak kg hafif ,düşük cc motorsiklet öneriniz varmıdır?sıfır almayı düşünüyorum.bajaj pulsar rs 200 iyimidir mesela hindistan markası 3 bujili kaliteli biliyorum.sadece lastikleri değiştirmek gerekiyormuş.honda,kavasaki,yamaha için öneriler alabilirim.falcon ve yuki ile ilgli bilgisi olan varsa onlarıda yazabilirsiniz.analiz yaparsak iyi olur yani negatif ve pozitif yönleri..en çok hangi sorunları veriyorlar.gibi gibi ...soğutma sistemi,silindir sayısı ne önerirsiniz,genellikle şehir içi kısa mesefa kullanıcam uzun yol daha az.şimdiden teşekkürler.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Bütçelerinizi de yazsanız ne tatlı olur.
    125cc - 250cc'ye de çok küçük motor demek ne kadar doğru bilemiyorum. 250 CC motor 140-150KM/s hız yapabilir. TR'de motosiklet için en yüksek hız sınırı zaten 110 KM/s. Hem 10.000Km+ tecrübe yok, hem küçük (!) motor istenmiyor.

Eğitim alın. Test sürüşü yapın. Kendinizi tanıyın, sonra gerisi gelir.
    tmsn bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Yeni başlayanlara şayet hoşlarına gidiyorsa bajaj avenger 150 öneririm. Kullananlar konforlu, titreşimsiz ve yere yakınlığından dolayı rahat ve kıvrak olduğundan bahsediyor. Ekonomik, kıvrak ve agresif olmaması tercih meselesi bana göre yeni başlayanlar için ve hafif kilolular için. Bunun dışında boy yeterse pulsar da bir seçenek tabi. Yada otomatik istenirse sym gts 250, joymax 200, yamaha xmax 250, suzuki burgman 200, kymco agility city gibi seçenekler iyi gibi. Biraz bütçe de belirleyici bence. Ayrıca yeni başlayanlara büyük cc önermiyorum, ben daha önce otomatik kymco agility 125 kullanmıştım ve düz vites kalıplı ve atik bir motor kullanmak çok farklı tecrübe istiyor, benden söylemesi. Huysuz bir mustang gibi üstünden atar sizi.
    Not: kendim bajaj discover 150f kullanıyorum ve onda dahi zaman zaman zorluk yaşayabiliyor insan. Bu arada kendi motorumdan yakıt, konfor, çok az titreşimi olması ve performans anlamında memnunum. Bakım aralığı uzun, uygun fiyat, aksesuar uygunluğu vs sebebi ile tercih edilebilir. Motorum henüz 1000 km'de ve 1 depo ile 400 km gidiyor. Şu an zorlamıyorum ama 100 km'ye rahat çıkıyor, üstünü denemedim daha. Sanırım 110-115 km hızlara çıkar gibi. Fakat bana göre motorlar ile genel dolaşırken 80-90 km hız ideal ve güvenli.

Yeni başlayacaksanız https://m.youtube.com/watch?v=1WqY7Z3VkJY linkindeki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)