Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar 0 250 cc motor kullanırken nelere dikkat etmeli.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HyosunG GT250 R
    Arkadaşlar ''0'' Hyosong gt 250 alacağım lakin motoru 0 alacağım için nelere dikkat etmeliyim ne kadar bir süre hız olarak kaçın üstüne çıkmamalıyım.
    nasıl kullanırsam en az 3 4 yıl arkama bakmam .

yorumlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Kullanım klavuzunu iyi okumalısın ve o kuralları uygularsan motorun değil 3-4 yıl 13 yıl sürersin.Tavsiyem budur ben Kanuni cup 100 aldım uygulamaya çalışıyorum...

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Selam arkadaşım bende gtr 250 var 2008 10. ayda sıfır aldım...öncelikle ehliyetin olduğunu düşünüyorum.. eğer yoksa ehliyet almadan sakın binme...kaskı ve korumalarını her zaman kullan...binmeden önce lastik basınçlarına bak .. frenleri kontrol et.. malum yeni motor..ayrıca ilk 200 km süratli gitme çünki yeni lastik ve balatalar alışana kadar sorun yaşayabilirsin..yeni lastiklerde mum gibi bir katman var ...düzenli olarak bakıma götür..zincir gerginliğini bi ustadan öğren ve gevşediğinde yapamassan bile yaptır..mümkünse her 500 km de zinciri temizle ve yağla ... yağışlı havalarda binmemeye özen göster...ilk 1000 km motoru fazla sıkıştırma.. 1000 bakımdan sonra 5000 km ye kadar değişik vites ve devirlerde motoru biraz sıkıştır.. birazda rahat sür .. her vitesi kullan.. ama sıkıştırmayı abartma ... 9000 devirden daha yüksek devirlerde uzun süre bulunmazsan iyi olur...motorla fazla oynama en azından garantisi bitene kadar... hayırlı olsun şimdiden...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)