Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Trafik Sigortası !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    Geçen yıl hyo gv250 216tl 35 plaka bu yıl honda nc700x 31 plaka hatay 304tl yaşım 29 vala şükür bana makul geliyor 800-1000 duymadım hic 7 yıldır verdiğim en büyük rakam 304 tl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar kocaelinde oturuyorum honda spacy alpha 2015 2.el motor trafik sigortası nekadara çıkar yaşım 29

Motosikleti
    pulsar ns200
    11.03.2017
    pulsar ns150
    yaş 23
    şehir karabük
    anadolu sigorta 560 tl

Motosikleti
    Kawasaki z250sl
    Benim yaş 27 ilk motorum. Kawasaki z250sl. Şehir ankara. Kasko bedeli 15.000 tl. 1100 çıktı en düşük. Ehliyet de olmadığı için yaptırmadım.

semat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 DOMİNAR 250D YAMAHA NMAX155 MT25
    Ruhsat sahibi 56 yaşında. Bu sene 5. dereceden sigorta kapsamına girecek. Geçtiğimiz sene 564 ile ilk sigortasını axa'dan yaptırdık lakin bu sene axa 687 çıkardı. Şu anda en uygun teklifi 470 ile ziraat verdi. Nisandaki sözde girecek yasayla ne kadar indirim yansır bilmiyorum ama sanırım yarın policenin son günü. Yaptırıp yaptirmama arasında kararsızım.

Sigortayı yaptırmadım motoru da kullanmadım diyelim ceza yer miyim yine de ?

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    28.03.2017
    2017 Honda NC750S Dct
    Yaş 35
    Şehir Manisa
    Anadolu sigorta 440 TL
    İlk motosiklet

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Alıntı can97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet araç trafikten çekilmediği sürece (yasal olarak) trafik sigortası olmak zorunda. Normal trafik polisi gelip ceza yazmaz ancak satmak istediğinizde yada gidip sigorta yaptırmak istediğinizde gecikme cezası diye fazla bir ücret ödemek zorunda kalırsın. Bu bedel de sigorta ücretinin yarısını geçemez diye biliyorum.

Uzun süre daha kullanılmayacaksa trafikten çektirmek daha mantıklı. (prosedürünü bilmiyorum)

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    Alıntı can97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satarken cezalı yaptırıyosun bu durumda kullanmazsan satana kadar bişey olmuyor.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    340 TL 2017 sigorta bedeli , 33 , Eskişehir plakam, Versys 1000

Nisan ayı indirimi ile ilgili bi gelisme var mi? Ben araba icin baktim Mart ayindan farkli degil. Oyle %30 indirim felan yok.

Sırf bu sigorta fiyatlari yuzunde motorsiklet alamıyorum . Ciddi bi indirim gelse iyi kotu çin mali da olsa alacagim bi makine.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Motoru satmayı düşünmüyorsam, sigortasız binersem veya trafikten çekip binmeye devam edersem, kaza yapmadığım ve polis durdurmalarına denk gelmediğim müddetçe neler olabilir?

Motosikleti
    Black Cat
    Yaş 40
    0 km Kuba Black Cat
    3.motorum
    İstanbul Çatalca köylerinden birindeyim
    985 tl Anadolu sigorta...

Motoru balığa falan giderim diye aldım ama sigorta bedelini düşününce, en irisinden kalkan falan tutarsam anca hırsımı alacağım. Yazık...

Düşündüğüm iki model var.
    İkinci el Falcon freedomm 200 veya Bajaj Pulsar 150 NS.
    Çıkacak sigorta fiyatlarini bilmeden almaya cesaret edemiyorum. 250 TL civari bisey çikacağıni bilsem hemen pazarliga oturacam. 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:24 ----------

Insanın butün hevesini kaçiyor işte. Sozde tavan fiyat uygulamasi ile Nisan ayinda dusecekti fiyatlar . Haberler de kaldi sadece.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    1 ay önce ne olur ne olmaz diyerek 1 senedir yaptırmadığım trafik poliçemi yüksek fiyattan yaklaşık 900 TL yaptırdım. Şimdi yaptırdığım acenteyi arayıp iptal etmek istediğimi söyledim fakat bu düzenleme sebebiyle artık iptal yapılmadığını iade de alamayacağımı söylediler. Keşke yaptırmayıp bekleseydim ne kadar düdüklesek kar anlayışındalar malesef. Hep göstermelik bu oyunlar. İptal edemiyorum, iade alamıyorum. Hayatları yalan. Bela okumak istemiyorum ama okutuyorlar. Kurallara uymak suç bu memlekette, tavan fiyat yaptık desinler hikayeden paramızı geri alamadıktan sonra ne anlamı var ki sadece haberlere çıksın millet helal olsun desin diye yapılmış işler. Bizim poliçe süresi dolana kadar da uygulama biter yine yüksek fiyattan yaptırırız artık. Kazıklanan hep vatandaş doldursunlar ceplerini insanlar da uyusun.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Motoru bir yakının üzerine satış yapıyorsun mecbur iptal ediyorlar. Sadece noter masrafın olur.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    sadece noter mi hocam bunun ruhsat masrafı da var yine aynı masrafa gelecek yani, neden bunlarla uğraştırıyorlar ki bizi adam gibi iade etsinler fazla aldıklarını, işleri güçleri yalan söylemek gerisi hikaye...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

hocam eşimin üstüne satış yapsam olur mu? toplam ne kadar masrafı çıkar son zamanlarda ruhsat ve noter masrafı ödemiş olan var mı bu iş için?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı umut87a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece noter mi hocam bunun ruhsat masrafı da var yine aynı masrafa gelecek yani, neden bunlarla uğraştırıyorlar ki bizi adam gibi iade etsinler fazla aldıklarını, işleri güçleri yalan söylemek gerisi hikaye...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

hocam eşimin üstüne satış yapsam olur mu? toplam ne kadar masrafı çıkar son zamanlarda ruhsat ve noter masrafı ödemiş olan var mı bu iş için?
    ruhsat masrafı yok. Yaklaşık 132TL toplam noterde ödeyeceğiniz rakam. Noter size geçici ruhsat veriyor, sigorta yaptırıp ruhsatın sayfasını emniyetten alıyorsunuz. Eşinizin üzerine satış olur herhalde neden olmasın. Siz sigorta kısmını sorun bence.

hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017...ta-yapmiyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:30 ----------

Alıntı umut87a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay önce ne olur ne olmaz diyerek 1 senedir yaptırmadığım trafik poliçemi yüksek fiyattan yaklaşık 900 TL yaptırdım. Şimdi yaptırdığım acenteyi arayıp iptal etmek istediğimi söyledim fakat bu düzenleme sebebiyle artık iptal yapılmadığını iade de alamayacağımı söylediler. Keşke yaptırmayıp bekleseydim ne kadar düdüklesek kar anlayışındalar malesef. Hep göstermelik bu oyunlar. İptal edemiyorum, iade alamıyorum. Hayatları yalan. Bela okumak istemiyorum ama okutuyorlar. Kurallara uymak suç bu memlekette, tavan fiyat yaptık desinler hikayeden paramızı geri alamadıktan sonra ne anlamı var ki sadece haberlere çıksın millet helal olsun desin diye yapılmış işler. Bizim poliçe süresi dolana kadar da uygulama biter yine yüksek fiyattan yaptırırız artık. Kazıklanan hep vatandaş doldursunlar ceplerini insanlar da uyusun.
    bu yeni uygulamayla sadece devir ve satış işlemlerinde iptal edilmeye başlanmış onun dışında poliçe iptal edilemiyormuş bundan böyle.
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    bugün ziraat ve axa sigortadan teklif aldım
    ziraat 274 tl
    axa 300 tl
    yaş 26
    motor 2015 model 2016 çıkışlı tvs apache

axadaki adamın dediğine göre yeni yürürlükten sonra "nereye gidersen git aynı fiyat çıkar, kendini yormuş olursun." dedi. bir de bir çok şirket yeni yürürlükten ötürü sigorta yapmıyormuş fiyatlar çok düştü diye..

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)