Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 182627282930 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Trafik Sigortası !!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 300
    Bugün yenilettim,

Plaka:34
    Motor:Yamaha NMAX
    Model:2015

Geçen yıl 530 doga sigortadan yaptırmıştım üzerime olan ilk araç ilk motor, bu yıl ise %10 kazasızlık indirimi ile alabildiğim en iyi fiyat AXA 822 tl
    her yıl %5-%10 maaş zammı al ama her şeye neredeyse %100 zam gelsin Teşekkürler Türkiye...
    ...garip... ve Cihan53 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Geçen yıl 650 liraya yaptırdığım sigorta bu yıl 220 TL çıktı. Bende şok oldum resmen. Teşekkürler sigortasepeti

Geçen sene 156tlye yaptirdigim sigorta bu sene 605tl yaş37 plaka 34
    küçüktü... evet evet küçüktü... bir şey hissetmedim bile. Teşekkürler teşekkürler

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bu online sbm sitesine inanmayin. Gecen sene 119TL olan istanbul plaka motorumun sigortasini, bu sene arastirip en ucuz 400 civarina bulmustum, yaptirmadim. 2 aydir sigortasiz geziyordum.

Arastirmaya devam ettim ve sonunda %10 da faizli olarak bugun 282TL'ye Ergo'dan yaptirdim. Bu da az degil tabi %200 zamlanmis demek.
    Ama gene de digerlerine gore epey ucuza bulmus oldum.
    Yaptirdigim firma da sudur:

www.burhaniyesigorta.com
    burhaniyesigorta@burhaniyesigorta.com
    t :(266) 422 15 85

Bisnev99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Xboss 2020
    Merhaba atkaaşlar. Şimdi izmirde en ucuz trafik sigortası nerede diye soracaktım. Acemi olduğum için saçma sorularımdan dolayı kusura bakmayın. Hiç anlamam bu işlerden.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı MoKo777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce yaptırdım.

Plaka:34
    Motor: Yamaha MT25 (MT25 yeni olduğundan sistemlerde gözükmediği için YZF-R25 olarak girdiler)
    Model: 2015

En ucuz demir sigortadan 750 TL.2700'lere kadar çok uçuk teklifler vardı 750'ye hallettiğim için mutluyum.
    Bu sene 667 TL'ye yaptırdım az önce yine demir sigortadan.(yeni adı turkland sigorta) En uygun demir sigorta çıkıyor.İkinci sırada 931 TL ile anadolu sigorta vardı.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    6 sene önceki rakamlara bak şimdiki rakamlara bak gel de delirme

Aralık başında yaptırdım 1040 TL plaka İstanbul

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    selam dostlar, acente tavsiyesi olan var mı? sabah 8 de sigorta sepetine yazdım hala cevap vermediler.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    yardımınız için teşekkür ederim. 611 tl ye allianzdan yaptırdım.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    pazartesi yaptırdım, yaş:31-32 plaka:45 320 tl. geçen yıl 376 tl idi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Merhaba iki sorum olacak. Motoru İstanbul'dan aldım Bartın'da plaka çıkacak. Sigorta olmadan plaka vermiyorlar. Plaka olmadan sigorta sorgulatamıyorum. Gerçi şasi üzerinden oluyormuş o işler ama... İstanbul plaka gibi mi işlem görecek benim motor?
    Geçen 8. ayda aldım, %10 zam da gelecek sanırım. Sigortayı yaptırıp plakadan sonra bozdursam mümkün mü, tekrar yaptırsam fiyat düşer mi?
    Şu an tahmini 1200₺ civarı çıkacak.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En uygun ergo çıkartıyor şuan 137tl olmuş benim sigorta

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı umtkrks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba iki sorum olacak. Motoru İstanbul'dan aldım Bartın'da plaka çıkacak. Sigorta olmadan plaka vermiyorlar. Plaka olmadan sigorta sorgulatamıyorum. Gerçi şasi üzerinden oluyormuş o işler ama... İstanbul plaka gibi mi işlem görecek benim motor?
    Geçen 8. ayda aldım, %10 zam da gelecek sanırım. Sigortayı yaptırıp plakadan sonra bozdursam mümkün mü, tekrar yaptırsam fiyat düşer mi?
    1. plakan bartın gibi olacak. ancak ikametinin bartında olması lazım.
    2. sıfır araçlarda plaka çıkarma süresi 3 aydır, geciktirenler trafiğe 200 lira civarında ceza öderler. trafik sigortası sırf bu yüzden artar mı bilmiyorum.
    3. sıfır motor işlemlerini maalesef bi çok sigorta çalışanları bile bilmiyor. asbis no, ruhsat no soranlara itimat etmeyiniz. faturanız üzerinde şase ve motor no var onlarla ve sizin kimlik numaranızla işlem yapılıyor.
    4. plakayı 34 yapıp sonra bartına plakaya çevirebilirsiniz ve fark size ödenir ancak ne kadar düşer ne kadar ödenir bilemem.

200 tl cezayı nasılsa ödeyeceksiniz emniyete, bartına gidip direk bartın plaka yapmak daha mantıklı bence. 34 yapıp sonra bartına cevirince hem 2 iş olacak hem de plaka değiştirme masrafları (ruhsatta değişir tabi, bi de onun masrafı.
    umtkrks bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Cevabınız için teşekkür ederim fakat motor ikinci el ben onu eklemeyi unutmuşum. Kendi üzerime almadım. Bi akrabanın üzerine aldım.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı umtkrks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık plaka iline göre değerlendirilmiyor sigorta fiyatları. Araç sahibinin ikamet adresine göre değerlendiriliyor. Benim gibi gereksiz yere plaka değişikliği yapmayınız.

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Eskiden aylık sigorta yaptırıyorduk. o uygulama kalktı mı? 1 seneye 600 tl vericeğine 6 ay a 300 tl verilirdi mesela. hem belki o arada motoru da satıcaksan güzel oluyordu.

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık plaka iline göre değerlendirilmiyor sigorta fiyatları. Araç sahibinin ikamet adresine göre değerlendiriliyor. Benim gibi gereksiz yere plaka değişikliği yapmayınız.
    Demin 840₺ yaptırdım. Sigorta yetkilisinden aldığım bilgi şu şekilde. "Eski plaka üzerinden işlem yapıyoruz yeni plaka çıktığında bize iletiyorsunuz. Sigorta şirketi aradaki farkı iade ediyor."
    Yemin ediyorum artık bu ülkede yaşamaktan yoruldum!

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakaya ya da ikamete bakıyorlar sadece ikamete değil, yani sizinki ikamete bakmış ve geçirmiş. geçenlerde istanbulda 10 plaka kullanan biri vardı 300 tl falan ödüyordu sigortaya.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün itibariyle sigortayı yaptırmış bulunuyorum 137tl ergodan 34 tl ferdi kaza sigortası diye bir zıkkım çıkmış yani toplam 171 tl ödemiş oldum

mtrcuserif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Yaşa bağlı biraz da. Çünki daha önce üzerine bir taşıtı olmayan kişiye yüksek çıkıyor.

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 182627282930 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)