Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 162425262728 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Trafik Sigortası !!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef sigorta yaptırmadan aracın satışı yapılamıyor.Bilginize.
    yapılabiliyor diye biliyorum, sigortasız muayene yapılamıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

http://www.burokrasi.com.tr/arac-satis-islemleri.html

Zorunlu Trafik Sigortası Kontrolü: Zorunlu trafik sigortasının olmaması araç satışına engel oluşturmamaktadır fakat aracı sigortasız trafiğe çıkarmakla alakalı bütün sorumlulukları aracı satın alan kişi üzerine almış olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

Trafik sigortası olmadan ruhsatınızı alamıyorsunuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu sigorta fiyatlari inecekmi yada indirmek için birşeyler yapamiyomuyuz.
    Su darbe olmasin diye sokaklara cikanlar gibi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    10 karakter neyse

Motosikleti
    Honda Forza 250
    İlk aldığımda 60 lira,geçen sene 120 lira,bu sene 330 lira çıktı yaptırmadım. Hasarsızlık indirimi ıvır zıvır olmasına rağmen. Ben şahsen yaptırmıyorum artık,bunun pek sonu yok.

bi yardım edin arkadaşlar lütfen. 1000 lira altına çıkmıyor sigorta. bundan dolayı da yaptıramıyorum.

-2. el motor aldığım için sigorta olmayınca da ruhsatı alamıyorum. elimde geçen sahibinin ruhsatı var üzerinde motor bilgileri yazıyor isim falan yazmıyor bunun geçerliliği yok mu?

-ruhsat çıkarmamanın cezası nedir? ruhsatsız satış yapılıyor mu? şunu düşünüyorum 1-2 sene sonra fiyatlar d-üşerse o zaman annemin üzerine alırım motoru öyle yaparım sigortayı cezadan kurtulurum diye bu mümkün mü ruhsatım olmadan?

3 ay önce cbf 150 ,ye 954.00 tl sigorta yaptırdım...dün gsr 600 motoruma ziraat bankasından 470 .00 tl sigorta yapıldı...acayip sevindimmm..yaş 42 istanbul..ziraat bankasına gidin arkadaşlar iyi fiyat veriyorlar...😄😄

Motosikleti
    Mondial Znu 125
    Alıntı acestor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta zorunlu diye 1248 lira veriyosunuz hocam da kaskınıza 250 lira bile vermiyorsunuz. Tek diyebileceğim bu, kafanıza dank etmesi için inşallah kaza ile tecrübe etmek zorunda kalmazsınız diyerek uzaklaşıyorum.
    ya öyle yazdım da sonra gittim iyi bi kask aldım kendime. LS2 FF352
    yani öyle abartılacak bi durum yok. ;)
    ayrıca maddi durum meselesi.

Yunusess
    Ne yazdigini anlamadim.
    Çok karisik yazmissin.
    Anladigim kadarıyla sigorta yaptir 1000 TL yi ver.ruhsati cikart.motoru 120 TL harcayarak annene sat.
    Sigortadan 1000 TL ni geri al.

Alıntı holow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunusess
    Ne yazdigini anlamadim.
    Çok karisik yazmissin.
    Anladigim kadarıyla sigorta yaptir 1000 TL yi ver.ruhsati cikart.motoru 120 TL harcayarak annene sat.
    Sigortadan 1000 TL ni geri al.
    hocam o zamanda ruhsat elimde olmuş olmuyor ki. ruhsatı çıkardıktan sonra motoru noterde annemin üzerine yapsam ruhsat geçersiz olmuyor mu?
    mesela şu an bende üzerinde motorun marka modeli falan yazan eski sahibine ait ruhsat var. ama ben motoru üzerime aldıgım için gidip ruhsatı yeniletmem gerekmiyor mu?

YAS 30 100 DE 15 HASARSIZLIK İNDİRİM VAR PLAKA 57 SİNOP
    AXA SGORTADAN 329 TL YAPTIRDIM SUZUKİ GW INUZUMA 250 CC Mİ

Motosikleti
    Haojue 135s
    Arkadaşlar bu darbe olayından sonra her ilin sigorta çarpanı ayni olmuş diyorlar. Yani ikametin nerede olduğu plaka vs sigorta masraflarını etkilemiyor diyorlar. Doğru mudur varmı bilgisi olan arkadaşlar.

Atakangke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo250ie
    Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş 23,yer düzce,5. Sigorta yaptırışım olacak,hiç kazam yok.En ucuz halk sigorta 440 tl onu da 4 taksit yaptırcam.Geçen sene 130 tl ye yaptırmıştım.
    Yakın zamanda cbr 250 motor alıcam 26 yaş düzce, bakalım ne kadar çıkıcak. 1 senesi dolmamış bir araba sigorta yaptırmışlığım var fark ederse iyidir.

Alıntı ozgun13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu darbe olayından sonra her ilin sigorta çarpanı ayni olmuş diyorlar. Yani ikametin nerede olduğu plaka vs sigorta masraflarını etkilemiyor diyorlar. Doğru mudur varmı bilgisi olan arkadaşlar.
    ikametin neresiyse ona göre çıkıyormuş fiyat plakanın önemi kalmamış.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı gkhantaskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikametin neresiyse ona göre çıkıyormuş fiyat plakanın önemi kalmamış.
    plakaya ya da ikamete göre istediklerini seçiyorlardı en son. hangisi işlerine geliyorsa işte.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

sigorta

selamın aleyküm. yaşım 19 istanbulda yaşıyorum ama satın alacagım motor kırklarelinde plakası 39. Asyanın 100 cclik scooturk modeli bu benim ilk motorum ve ilk sigortam olucak sizce ne kadar çıkar yardımcı olursanız sevinirim.

Ay sonunda sigortam bitiyor şimdiden fiyat alayım dedim tam da tahmin ettiğim sonuçlar ile karşılaştım. Geçen sene 400 TL ye yaptırdığım sigorta için bu sene en düşük 870 TL çıktı. 3000 TL ye aldığım motora 870 TL sigorta parası vermeyi düşünmüyorum bakalım ne olacak. Bu arada plaka 34 ve 27 yaşındayım herhangi bir kaza veya ceza olayımda yok çok şükür

Motosikleti
    Nc 700 s
    Motorumu satsam 3 lira istedikleri sigorta 800-900 tl 3ay oldu sigortasız kullanıyorum bu işe bir çare ne zaman bulunacak acaba merakla bekliyorum.Bugune kadar hiç kaza yapmamış olanlar neden bu kadar yüksek rakamlar ödemek zorunda kalıyor.Bir an önce sabit bir fiyata geçilse herkes sigorta yaptırabilse daha iyi olmaz mı ?

yaşım 16 a1 ehliyet alıcam alıcağım motor 2800 tl değerinde bana 1500 tl gibi saçma bir trafik sigortası fiyatı çıkartılarmı.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet arkadaşlar izmirde dün tnt 25 aldım sigorta için en ucuz 937tl ben buna bu parayı hayatta vermem .

Motosikleti
    Satıldı...(
    Onur32 TC Plaka bilgisini atarasan tahmini cevap verebilirim...

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 162425262728 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)