Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 152324252627 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Trafik Sigortası !!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ben geçen sene yağmurlu havada motoru devirdim ve kaskodan yapılmasını talep etmiştim. Plakayla tramer sorgusunda hasar gözüküyordu şimdi motosiklet alsam ve sigorta yaptırsam kaza yaptığım için sigorta tutarı artar mı ? Bir de 30.000,00 TL civarı motorlarda sigorta aşşağı yukarı ne kadar çıkıyor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Honda 150 cbf almak istiyorum.
    Araba kullanıyorum ve 1000 küsürler vermiştim sigortaya. Yeni ehliyet alıcam yaş 24 istanbul. Ne çıkar ortalama 150 ye sigorta sizce?

Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben geçen sene yağmurlu havada motoru devirdim ve kaskodan yapılmasını talep etmiştim. Plakayla tramer sorgusunda hasar gözüküyordu şimdi motosiklet alsam ve sigorta yaptırsam kaza yaptığım için sigorta tutarı artar mı ? Bir de 30.000,00 TL civarı motorlarda sigorta aşşağı yukarı ne kadar çıkıyor ?
    Cevap verecek kimse yok mu? Konuyu biraz taradım ancak akla yatkın bir cevap bulamadım arkadaşın birisi husqvarna 900'ü 300-500 TL arası bir şeye yaptırdığını yazmış. Bir başkası fazeri yine o civara yaptırdığını yazmış. Yine bir başkası 125'liği 1000 TL'ye yaptırdığını yazmış. Evet, yaş, şehir vs. bir sürü faktör etkiliyor da bu kadar etkilemez herhalde.

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Ptt sigorta ve ziraat sigortadan fiyat alın.
    essegesse bunu beğendi.

Alıntı pertry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ptt sigorta ve ziraat sigortadan fiyat alın.
    Benim mesajıma cevaben yazdıysan henüz motosikleti almadım tahmini olarak soruyorum aşşağı yukarı ne çıkar diye.

Motosikleti
    Mondial Znu 125
    Merhaba,
    Motor: Mondial Znu 125 - 2016 sıfır km.
    Yer: İstanbul

Teklifler: Allianz 1332 tl
    Anadolu 1392
    Axa 1248
    Ergo 1980
    Hdi 2802 (delirmiş)
    Zurich 3207 (fıttırmış)
    Ziraat 1257 lira teklif verdiler. araştırmaya devam ediyorum ancak fiyatlar feci uçuk. 125'lik scooter yani alt tarafı, anlamadım ki...

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı elvis52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Motor: Mondial Znu 125 - 2016 sıfır km.
    Yer: İstanbul

Teklifler: Allianz 1332 tl
    Anadolu 1392
    Axa 1248
    Ergo 1980
    Hdi 2802 (delirmiş)
    Zurich 3207 (fıttırmış)
    Ziraat 1257 lira teklif verdiler. araştırmaya devam ediyorum ancak fiyatlar feci uçuk. 125'lik scooter yani alt tarafı, anlamadım ki...
    125 cc scooter ile son model diyelimki range rover sport olsun, ona bodozlama daldığında sence kaç paralık masraf açarsın ? Trafik sigortasının motorun silindir hacmi ile alakası yok ki zaten sigorta karşı tarafın hasarlarını, ölüm, maluliyet , sakatlık gibi durumları öder. Yaşına, kaza geçmişine ve yaşadığın şehre göre değişir...

Benim tek taraflı yaptığım kaza sigorta primini etkiler mi ?

Motosikleti
    Mondial Znu 125
    haklısın. yani işte düz mantık düşününce insana sanki aldığın araca göre masraf çıkarmaları gerekiyormuş gibi geliyor. öyle değil tabi. bir de istanbulda biraz fazla masraflı sanki bu işler. ?!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Bu arada, Axa Sigortaya 1248 tl'ye sigorta yaptırdım arkadaşlar.
    Yani özetleyecek olursam; Temmuz 2016 itibariyle...
    motor 3550
    çalıştığım için benim yerime işlemlerin halledilmesi 450, oldu 4000.
    sigorta: 1248
    kask + disk kilidi + ilk yardım çantası: 250
    yani 3550 lira sandığım motor 5500 liraya filan geldi bana.
    daha ucuza da yapılabilirdi belki ama istanbulda bu civarda fiyatlarda hesap kapanıyor herhalde.
    ama şu var ki inşallah 20 liraya 1 ay boyunca işe gidip gelebileceğim. bir de keyfi var tabi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirlerde oturan ve 1300 - 1500 tl'lik fiyatlarla karşılaşan arkadaşların yerinde olsam gider plakayı değiştiririm.
    Yozgat, Bilecik gibi illerden plaka alırım. Belki plakaya ruhsata yaptığınız masraflarla beraber aynı fiyata gelir sigorta ama bir sonraki sene mutlaka kara geçilir.

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Alıntı elvis52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın. yani işte düz mantık düşününce insana sanki aldığın araca göre masraf çıkarmaları gerekiyormuş gibi geliyor. öyle değil tabi. bir de istanbulda biraz fazla masraflı sanki bu işler. ?!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Bu arada, Axa Sigortaya 1248 tl'ye sigorta yaptırdım arkadaşlar.
    Yani özetleyecek olursam; Temmuz 2016 itibariyle...
    motor 3550
    çalıştığım için benim yerime işlemlerin halledilmesi 450, oldu 4000.
    sigorta: 1248
    kask + disk kilidi + ilk yardım çantası: 250
    yani 3550 lira sandığım motor 5500 liraya filan geldi bana.
    daha ucuza da yapılabilirdi belki ama istanbulda bu civarda fiyatlarda hesap kapanıyor herhalde.
    ama şu var ki inşallah 20 liraya 1 ay boyunca işe gidip gelebileceğim. bir de keyfi var tabi.
    Sigorta zorunlu diye 1248 lira veriyosunuz hocam da kaskınıza 250 lira bile vermiyorsunuz. Tek diyebileceğim bu, kafanıza dank etmesi için inşallah kaza ile tecrübe etmek zorunda kalmazsınız diyerek uzaklaşıyorum.
    "People willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both." Benjamin Franklin

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirlerde oturan ve 1300 - 1500 tl'lik fiyatlarla karşılaşan arkadaşların yerinde olsam gider plakayı değiştiririm.
    Yozgat, Bilecik gibi illerden plaka alırım. Belki plakaya ruhsata yaptığınız masraflarla beraber aynı fiyata gelir sigorta ama bir sonraki sene mutlaka kara geçilir.
    Yeni aldığın aracın plakasını isterseniz değiştirtmezsiniz, Fakat değiştirilen yeni plaka nerede ikamet ediyorsanız oraya çıkar. İstediğiniz ilden plaka çıkartamazsınız.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni aldığın aracın plakasını isterseniz değiştirtmezsiniz, Fakat değiştirilen yeni plaka nerede ikamet ediyorsanız oraya çıkar. İstediğiniz ilden plaka çıkartamazsınız.
    İkamet değişikliklerinde plaka değişikliği yapmaya gerek yok. İkamet de geçici olarak değiştirilebilir.
    Yani; ikameti Yozgat'a aldırıyoruz, Yozgat'taki trafik büro amirliği veya her neresiyse oraya giderek plaka değişikliğini yapıyoruz, ikameti tekrar İstanbul'a aldırıyoruz.

Evet zahmetli bir iş ama 1300 lira sigorta masrafından daha mantıklı bence.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkamet değişikliklerinde plaka değişikliği yapmaya gerek yok. İkamet de geçici olarak değiştirilebilir.
    Yani; ikameti Yozgat'a aldırıyoruz, Yozgat'taki trafik büro amirliği veya her neresiyse oraya giderek plaka değişikliğini yapıyoruz, ikameti tekrar İstanbul'a aldırıyoruz.

Evet zahmetli bir iş ama 1300 lira sigorta masrafından daha mantıklı bence.
    Öyle oluyosa, uğraşacak vakit de varsa yapılabilir, bu soygunculardan kaç para kurtarırsak kârımızdır.

Benim tek taraflı yaptığım kaza sigorta primini etkiler mi ?
    Cevap verecek bir yiğit yok mu ?

Cbf 150 İstanbul 650 TL cikti.
    En yükseği 2000 TL
    Söve söve bi hal oldum

beycank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    İlk aracım , ktm duke 250
    plaka :34
    En uygun Anadolu sigorta çıktı ona yaptırdım mecbur, 1600 TL

Şuna giden paralara yazık :(

Motosikleti
    Forza 250
    10 plaka motorum duke 390, yaş 34 ikamet 34, geçen sene kazam var. 986 TL Anadolu sigorta çıktı. Motoru satacağım için yaptırmadım. Branda üzerinde zincirli, kilitli yeni sahibini bekliyor.

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    2016 Yamaha Xmax 250 aldım. 29 Yaşındayım ilk motorum İstanbul da ikametgah en düşük sigorta axa sigorta 1248 Tl çıktı

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 plaka motorum duke 390, yaş 34 ikamet 34, geçen sene kazam var. 986 TL Anadolu sigorta çıktı. Motoru satacağım için yaptırmadım. Branda üzerinde zincirli, kilitli yeni sahibini bekliyor.
    Maalesef sigorta yaptırmadan aracın satışı yapılamıyor.Bilginize.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 152324252627 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)