Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Trafik Sigortası !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı onur372 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba sıfır km 100-125 cc arasında cub yada touring motosiklet almak istiyorum İl: antalya Yaş: 25 herhangi bir kazam olmadı sizce kaç para sigorta çıkar bilgisi olan var mı?
    621 lira çıktı kardeş.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    621 lira çıktı kardeş.
    İlgilendiğin için teşekkür ederim kardeşim ancak bu fiyat bile çok fazla. Uzun zamandır motosiklet almak için para biriktiriyordum önceliğim sıfır km ybr idi sonra maddiyat yetmeyeceği için antalyada bayilerin elinde kalan 2015 sıfır yamaha crypton almaya karar vermiştim fiyatı 3950 TL ama nakitte 3.500 e alırdım heralde. kaba taslak hesabım şöyleydi 3.500 yaya 3.600 tl ye nakit olarak alsam 300 civarı plaka ruhsat işlemleri tutsa 250 -300 de zorunlu trafik takip sigortası 4.200 e hallederim diye düşünüyordum ancak bu sigortaların bukadar pahalı olmasından dolayı sanırım motosiklet alamayacağım. Ben ucuz ve ekonomik olduğu için kücük cc motosiklet alayım şehir içi işimi görsün diye düşünürken sigorta şirketleride benden 2-3 sene içinde sıfır aldığım motosikletin fiyatını isteyecekler. Bu dayatmalara nekadar itiraz etsekde değişen birşey olmuyor. Hayır abi anlamıyorum ben bu düzeni! Vergi alınır ona sözüm yok ayrıca eğer sigortada zorunlu ifadesi varsa her bütçenin karşılayabileceği kadar meblağ ile sınır getirilir ve herkes kolayca devletin veya sigorta şirketlerinin hakkı olan parayı ödeyebilir. Milleti İllegal yollara suça itiyorlar. 5 veriyorlar 15 alıyorlar. Bir insanın ucuz yoldan ulaşım ihtiyacını giderebileceği düşük hacimli motosikletlere motosikletin fiyatı kadar sigorta biçmeleri çok mantıksız ki 8 yaşındaki bir çocuk bile bu mantıksızlığı anlayabilir. Ama bu yöneticiler anlamıyor anlaşılan. Yukardaki amcalar diyorki; Ulaşım aracına bineceksen biz seni yolacağız gerekirse donuna kadar alacağız. Sonra özgür bir milletiz diye geçiniyoruz Bu 3 bin liraya zar zor motosiklet alabilen adam 1500 tl sigortayı hersene nasıl ödeyecek? Ya sigortasız kaça göçek binecek yada motosiklete binemeyecek. Eeee nerede özgürlük ?? Verdiğimiz vergilere yazık..
    gurucuk bunu beğendi.

barbaryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Arkadaşlar Merhaba Yaşım 28 istanbulda yaşıyorum sıfır kuba süperlight 200 alıcam a ehliyetim yok motoru aldıktan sonra alacağım motoru sigortanın düşük çıkması için plakasını büyükşehir belediye olmayan bir ilden çıkarmayı düşünüyorum böyle birşey yaparsam ikahmetgah adresimide o ile taşımammı gerekiyor ?

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı barbaryan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba Yaşım 28 istanbulda yaşıyorum sıfır kuba süperlight 200 alıcam a ehliyetim yok motoru aldıktan sonra alacağım motoru sigortanın düşük çıkması için plakasını büyükşehir belediye olmayan bir ilden çıkarmayı düşünüyorum böyle birşey yaparsam ikahmetgah adresimide o ile taşımammı gerekiyor ?
    ikametini almadan o ilin plakasını alamazsın zaten :D ve hatta o ile gidip plakayı ordan almak zorundasın :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

İlgilendiğin için teşekkür ederim kardeşim ancak bu fiyat bile çok fazla. Uzun zamandır motosiklet almak için para biriktiriyordum önceliğim sıfır km ybr idi sonra maddiyat yetmeyeceği için antalyada bayilerin elinde kalan 2015 sıfır yamaha crypton almaya karar vermiştim fiyatı 3950 TL ama nakitte 3.500 e alırdım heralde. kaba taslak hesabım şöyleydi 3.500 yaya 3.600 tl ye nakit olarak alsam 300 civarı plaka ruhsat işlemleri tutsa 250 -300 de zorunlu trafik takip sigortası 4.200 e hallederim diye düşünüyordum ancak bu sigortaların bukadar pahalı olmasından dolayı sanırım motosiklet alamayacağım. Ben ucuz ve ekonomik olduğu için kücük cc motosiklet alayım şehir içi işimi görsün diye düşünürken sigorta şirketleride benden 2-3 sene içinde sıfır aldığım motosikletin fiyatını isteyecekler. Bu dayatmalara nekadar itiraz etsekde değişen birşey olmuyor. Hayır abi anlamıyorum ben bu düzeni! Vergi alınır ona sözüm yok ayrıca eğer sigortada zorunlu ifadesi varsa her bütçenin karşılayabileceği kadar meblağ ile sınır getirilir ve herkes kolayca devletin veya sigorta şirketlerinin hakkı olan parayı ödeyebilir. Milleti İllegal yollara suça itiyorlar. 5 veriyorlar 15 alıyorlar. Bir insanın ucuz yoldan ulaşım ihtiyacını giderebileceği düşük hacimli motosikletlere motosikletin fiyatı kadar sigorta biçmeleri çok mantıksız ki 8 yaşındaki bir çocuk bile bu mantıksızlığı anlayabilir. Ama bu yöneticiler anlamıyor anlaşılan. Yukardaki amcalar diyorki; Ulaşım aracına bineceksen biz seni yolacağız gerekirse donuna kadar alacağız. Sonra özgür bir milletiz diye geçiniyoruz Bu 3 bin liraya zar zor motosiklet alabilen adam 1500 tl sigortayı hersene nasıl ödeyecek? Ya sigortasız kaça göçek binecek yada motosiklete binemeyecek. Eeee nerede özgürlük ?? Verdiğimiz vergilere yazık..
    Kardeş kusura bakma fiyatı ben kafadan sallamıştım :D ama bu civarda çıkar muhtemelen, sen yine de bi çok acenteden fiyat al çünkü çok farklı sigortalar çıkabiliyor. imkanın varsa memlekette baban vs üzerine al.

trafik sigortasının senin motorunun değeriyle alakası yok buarada ister bin lira olsun ister on bin lira olsun fark etmiyor.

Shark* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar ;

Yaş 18 MCT 250 alıcağım 26 plaka ilk aracım kazası yok sigorta ne kadara patlar ?

Motosikleti
    Honda CB 125 F 2018
    Beyler trafik sigortalarıyla ilgili bir haber buyrun okuyun :D
    'TRAFİK SİGORTASI SON 10 YILDA YAKLAŞIK 7 MİLYAR ZARAR ETTİ'
    Ülger, "Trafik sigortası hiç bir zaman kar etmedi. Hep zarar eden bir branştı. Son 10 yılda yaklaşık 7 milyar zarar etti. Ama hep yönetilebilir bir zarar vardı. Toplam bilançoda yüzde 20,30 gibi bir zarar çıkıyordu. Diğer branşlardan trafik sigortası finanse ediliyordu. Sorumluluk sigortaların kaderidir. Bu yönetilebilir bir zararı kapsar ama 2012 ve 2015 yılında elde edilen zararlar o kadar büyüdü ki artık yönetilemez oldu." diye konuştu.

Bu durumun şirketlerin sermayesini yok ettiğini söyleyen Ülger, "Zararın temeli yasal düzenleme maddelerinde sorunların poliçelere yansıması ve şirketlerin hasar ve tazminat olarak bunu ödemesinden kaynaklanan zararlar. Bu da doğal olarak primlere yansıdı. Şimdi bu bir ekonomik gerçeklik. Hep para vererek ne kadar yaşayabilirsiniz. Bir yerde bunun primini almak zorundasınız." dedi.

Trafik sigortasında "Kartel" iddialarına da değinen Ülger, kartel olduğu zaman şirketlerin para kazanması gerektiğini, kartel olunup nasıl zarar edildiğini anlamadığını söyledi.

Ülger, "Kartel olduğunuz zaman kar etmeniz lazım. Tüm sistem aleyhinize ama kartelsiniz, dolayısıyla bu ekonomik gerçekliğe uymuyor." şeklinde konuştu.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikametini almadan o ilin plakasını alamazsın zaten :D ve hatta o ile gidip plakayı ordan almak zorundasın :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Kardeş kusura bakma fiyatı ben kafadan sallamıştım :D ama bu civarda çıkar muhtemelen, sen yine de bi çok acenteden fiyat al çünkü çok farklı sigortalar çıkabiliyor. imkanın varsa memlekette baban vs üzerine al.

trafik sigortasının senin motorunun değeriyle alakası yok buarada ister bin lira olsun ister on bin lira olsun fark etmiyor.
    Önemli değil kardeşim Babamın üstüne almayı düşündüm fakat onda A2 ehliyet yok yani onun üstüne alsam sigorta yapılabilirmi açıkcası pek bilgim yok çünkü sadece B ehliyeti var. benim A2 ehliyetimde 6. yılını doldurdu yaş 25 hiç kazam yok Allaha şükür. Yinede dediğin civarlara yakın rakamlar çıkar diye düşünüyorum. Açıkçası motosikleti almadan kesin fiyat veren olmayacak ve bende motosikleti aldıktan sonra 600 ve üzeri fiyat verirlerse şok olurum ve mecburen plaka ruhsat çıkarabilmek adına sigorta yaptırmak zorunda kalacağım ki bu durum beni motosikletten soğutacaktır :D İki arada bir derede kaldım

Motosikleti
    Kymco People S200
    Önemli değil kardeşim Babamın üstüne almayı düşündüm fakat onda A2 ehliyet yok yani onun üstüne alsam sigorta yapılabilirmi açıkcası pek bilgim yok çünkü sadece B ehliyeti var. benim A2 ehliyetimde 6. yılını doldurdu yaş 25 hiç kazam yok Allaha şükür. Yinede dediğin civarlara yakın rakamlar çıkar diye düşünüyorum. Açıkçası motosikleti almadan kesin fiyat veren olmayacak ve bende motosikleti aldıktan sonra 600 ve üzeri fiyat verirlerse şok olurum ve mecburen plaka ruhsat çıkarabilmek adına sigorta yaptırmak zorunda kalacağım ki bu durum beni motosikletten soğutacaktır :D İki arada bir derede kaldım
    ehliyete gerek yok sigorta için, küçük il ikameti ve plakası, mümkünse 30 yaş üstü kişi gerekmektedir. eğer il istanbul olursa 1000 liranın üstü bile çıkar. diğer sigorta konularına bakarsan oralarda fiyatlar var fikir verebilir.

Diver07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG
    07 Plaka motor. ilk aracım 2 nci yılı. 323 TL Allianz sigorta. 31 yaş kendi üzerime.

merhaba 2. el motorsiklet alırken. sigortayı yenilemeden ruhsat devir işlemleri yapılmıyormuş sanırım doğru mudur? 2. el alıp evden işe işten okula sigortasız binmeyi düşünüyorum

Shark* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yunusesss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba 2. el motorsiklet alırken. sigortayı yenilemeden ruhsat devir işlemleri yapılmıyormuş sanırım doğru mudur? 2. el alıp evden işe işten okula sigortasız binmeyi düşünüyorum
    Hayır,geçici ruhsat belgesinde yazan tescil şubesine gidip ruhsatı elden alabilirsin sıkıntı olmaz.

motoru babamın(65) üstüne yapıcam da araba onun üzerineyken kaza geçmişi var, fiyatı etkiler mi?

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    1 ay bekledim ve sonunda yaptırdım 496 tl ışık sigorta yaptırdım.

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay bekledim ve sonunda yaptırdım 496 tl ışık sigorta yaptırdım.
    plakayı değiştirmeden çıktı değil mi bu fiyat.

34 Plakama 1090TL çıkardılar Vespa LX150 daha uygun fiyat nasıl alabilirim?

Diver07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG
    Alıntı yunusesss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noter devri yapılırken sahiplik bilgilerinin yazılı olduğu Ruhsat yaprağı alınır. 15 gün daha eski sigorta kapsamı devam eder. Yeni sahipik bilgilerini içeren yaprak Emniyet müdürdülüğünden tekrar alınıyor. Ancak işlem yapılırken Sigorta poliçe işlemleri yapılmamış ise Yeni ruhsat sayfasını Polis memuru vermyecektir. Önce sigorta işlemlerini tamamlamanız istenir. Sigorta işlemleri tamamlanmış ise siz almadığınız takdirde ikamet adresinize ruhsat postalanır. Kişisel bilgim bu şekilde.

2015 boxer. üzerime aldığım ilk motosiklet. 87 doğumluyum. 678 lira.
    gg

3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE
    Arkadaşlar Selamlar..

Bugün trafik sigortası yaptırdım.. Anadolu sigorta 5 taksit >> 497tl << eğer 3 taksit olsaydı 484 tl gibi bişey olacaktı biraz vade bindi..

Yaş 22 üzerime aldığım ilk motosiklet.. İkametgah Elazığ Plaka 50(nevşehirin ilçesi avanosa kayıtlı)

Arkadaşlar Trafik sigortası konusunda yardımınızı bekliyorum.

34 plakam vespa 150 için 1090 TL çıkardılar en son yaş 28

25 Yaş, İstanbul/Kadıköy ikamet, 34 Plaka, üzerime kayıtlı ilk araç/motosiklet, Honda PCX 150, 2016 Model, 0 Motosiklet için bugün en ucuz 1196 TL ile Anadolu Sigorta'dan yaptırabildim. İkinci en iyi fiyatı Ziraat Sigorta verdi yaklaşık 1250 TL'ydi.

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)