Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Trafik Sigortası !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı agalar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En alt satırı okursan anlarsın
    Anlamadım açıklarmısın?

''EVET ARKADAŞLAR 19.04.2016 SALI GÜNÜ İTİBARI İLE 2015 YAMAHA XMAX TRAFİK SİGOTASINI YENİLEMEK İÇİN ALDIĞIM FİATLAR GARANTİ BANKASI 1.364.TL,SİGORTACININ ARAŞTIRMASINA GÖRE VERDİĞİ FİATLARDA 1.380.TL İLE EN UYGUN GİBİ GÖRÜNEN ERGO 1.064TL. ARASI.AYNI ALETİN
    16.04.2015-16.04.2016 ARASI SİGORTA ÜCRETİ HERŞEY DAHİL 5.TAKSİT 205.68TL. BİLGİLERİNİZE SUNULUR.''

Bu mu mesajın diye sordum?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Kac gun bunun suresi

tesisatogr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 Ace / Yuki YK-25 Triportör
    İnternetten teklif aldığım tüm sigorta şirketleri gün boyunca arıyorlar verdikleri teklifler üç aşağı beş yukarı aynı rakamlar. Yok arkadaşlar bu meblağlara bu iş olmaz. 125cc dede motoruma en düşük 721 TL teklif veriliyor. Arayan çağrı merkezine şunu soruyorum: 1700 TL ye mağazadan sıfır motosiklet veriyorlar. Adamlar üretiyor, nakliyesi ÖTVsi KDVsi bayi kârı hepsi içinde bu fiyatı istiyor, bu sigorta şirketleri neye istinaden böyle bir fiyatlandırma yapıyorlar? Her geçen gün plakasız ruhsatsız gezmeye teşvik ediliyorum savcılığa mı gideyim "suça zorlanmak" diye ne yapayım?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tesisatogr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternetten teklif aldığım tüm sigorta şirketleri gün boyunca arıyorlar verdikleri teklifler üç aşağı beş yukarı aynı rakamlar. Yok arkadaşlar bu meblağlara bu iş olmaz. 125cc dede motoruma en düşük 721 TL teklif veriliyor. Arayan çağrı merkezine şunu soruyorum: 1700 TL ye mağazadan sıfır motosiklet veriyorlar. Adamlar üretiyor, nakliyesi ÖTVsi KDVsi bayi kârı hepsi içinde bu fiyatı istiyor, bu sigorta şirketleri neye istinaden böyle bir fiyatlandırma yapıyorlar? Her geçen gün plakasız ruhsatsız gezmeye teşvik ediliyorum savcılığa mı gideyim "suça zorlanmak" diye ne yapayım?
    Dostum haklısın. Ama ikinci el araç almaya kalktığında kazaya karışmamış sağ solu değişmemeiş araba nerdeyse yok. Bu kadar öküzün trafikte olduğundan her gün onlarca kaza olduğundan sigorta şirketleri bu parayı bi yerden çıkartmak zorunda.
    Bu kadar yüksek olmasına karşıyım bende. Bana da giriyor. Ama önce sürücülerin öküz olmaktan çıkıp adam akıllı trafik kurallarına uymalı özellikle de hız limitlerine. Kazalar azalmalı ve böylece sigorta primleri düşer. Yoksa sittin sene düşmez bu fiyatlar. Bize girmeye devam eder....
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum haklısın. Ama ikinci el araç almaya kalktığında kazaya karışmamış sağ solu değişmemeiş araba nerdeyse yok. Bu kadar öküzün trafikte olduğundan her gün onlarca kaza olduğundan sigorta şirketleri bu parayı bi yerden çıkartmak zorunda.
    Bu kadar yüksek olmasına karşıyım bende. Bana da giriyor. Ama önce sürücülerin öküz olmaktan çıkıp adam akıllı trafik kurallarına uymalı özellikle de hız limitlerine. Kazalar azalmalı ve böylece sigorta primleri düşer. Yoksa sittin sene düşmez bu fiyatlar. Bize girmeye devam eder....
    Hocam anlıyorum da el insaf diyorum çıkara çıkara motorcuları kuryeleri mı kestirdiler gözlerine? Madem zorunlu diyorlar, yaptırmadan trafiğe çıkamıyoruz akla makul mantıklı bir sistemi olmalı bu işin; hani diyorlardı "iyi sürücüye iyi fiyat" diye? İyisi buysa kötü sürücü olsak neler olacak bilemiyorum. Evet doğrudur şakır şakır kaza oluyor ama trafikteki öküzlerin yediği haltların ceremesini sürekli yatan, senede 2000 km zar zor yapan gariban motorumla ben mi çekeceğim?
    Benim bireysel tepkim şu yönde, gerçekten 2 yıllık sigorta parasına (hatta daha da altına) Çin malı sıfır km motorlar var ki işimi rahatlıkla görür (bakkala markete gitmek vs.) 1 sene sonra plakasız motoru söker dağıtır çalıştığım meslek lisesindeki çocuklara uygulama yaptırırım vatana millete hayrım dokunur. Evet, mantıksız gelebilir ama bu şirketlerin yürütmüş olduğu politika inanın ki daha mantıksız. Sınıflandırma yok, herkese fix kazıklı tarife uygulanıyor.
    İki tekere değil, cânına kıymet ver!

Motosikleti
    Evet arkadaşlar, bu sabah motosiklet trafik sigortasının ebadını (Uzunluk x kalınlık) hesaplayarak otomobilimle yanyoldan dönerken yandaki aracın sıkıştırmasıyla taralı alanı belirten tırtırlı yol boyasının üzerinden sağ tekerlerle gitmek zorunda kaldım ve anında memur beyler tarafından çevrildim. Tamm emniyet şeridi ihlalinden ceza kesilecekti ki, o da nesi aracın muayenesini tam 3 yıldır yapmadığımı hatırlatıverdiler Ekip otosunun önündeki muayene sebebiyle trafikten men edilen başka bir aracı çekiciye yüklerlerken gözlerim bir an dolu dolu oldu.
    Yukarıda motosikletle ilgili yazmış olduğum tüm varsayımları şahsım adına yoksayıyor, herkesin paşa paşa yaptığı gibi devletimizin, yasalarımızın ve salyalar akıtarak hırsla bekleyen sigorta şirketlerinin şehvetli kollarına cüzdanımı sonuna kadar açıyorum efem.
    Yalnız bu sefer çok mantıklı bir talebim var büyüklerimizden, tecavüzden zevk alma yeterlilik belgesi ZK-1 tüm araç sürücülerine kategorize edilerek zorunlu hale getirilmeli, vatandaş bu belgeyi almaya çabalarken de anasından doğduğuna pişman olmalı, bir yandan da zevkten ve şevkten inim inim inlemelidir. Profesyonelce zevk alamayan vatandaşlarımıza bilumum vergi ve harçtan değişken oranlı, kanlı, canlı ve damarlı sürpriz sürprimler uygulanmalı, mutluluklarla şımartılmalıdır. Kanunlardaki bu boşluğun acilen giderilerek, trafikte yepyeni bir dönem açmak üzere tüm kanun koyucularımızın, gerektiği gibi ilgili kanunları tam yerine koymasını her vatandaş gibi hasretle, özlemle, ihtirasla arzuluyorum.

Motosikleti
    Pulsar 150 NS

:d

Sacma sapan bir is fuzuli masraf fix fiyat yok bisey yok bos is 36788 kere soyledik bunlari sizi takip ediyorum efenim diliniz sivri ve kara mizah ile dolu ben direk kufur basanlardanim fakat o sigorta fiyatlari fix olans kadar yaptirmamakta kararliyim sizce dogru mu bu yoksa inat inat grenajim iki kanata mi bindi olay bir akli selim akil versin!
    tesisatogr bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc 700 s
    Motorum Honda wing-go 100cc Kullanım amacım günlük işe gidip gelmek.Sigortası geçen hafta bitti yaptırmak için çevremdeki bütün sigorta acentelerine uğradım.700-1500 arası fiyat çıkardılar.Motoru satsam 3000 tl anca eder.Hem zorunlu sigorta ise herkesin yaptırabileceği ödeyebileceği ortalama bir ücret olmalı Ayrıca bu serbest anlayış çok kötü gün içinde bile fiyatlar sürekli değişiyormuş.Artık sigortasız geziyorum.Kimseye tavsiye etmem risk elbette başka bir yol bulamadım.200-300 falan olsa yaptırayım ama bu paraları veremem.Bir çok kişininde böyle düşüneceğini sanıyorum.Ayrıca bu sigorta fiyatları yüzünden satışlarda mutlaka etkilenecek.Devletin bu işe bir an önce çözüm bulup sabit fiyata geçmesini temenni ediyorum.Böylece sigortalılık oranı yükselecektir.Başkalarının sigortasız olarak dolaşmasıda hepimiz için sorundur ayrıca.Parası çok olan Kasko yaptırsın ama zorunlu trafik sigortasında makul seviyede bir fiyat olsun,o zaman sigortasız kalmaz hepimiz rahat ederiz.Yinede ortak bir tepki olmadıkça satışlar iyice düşene kadar bu işin süreceğini düşünüyorum.Sonuçta motosiklet bir ekonomi aracıdır.Motosiklet yenilemek yada var olanı devam ettirmek her açıdan gün geçtikçe zorlaşıyor.Eskiyen malzemelerimizin yerine yenilerini bile alamaz olduk uyduruk bir kask eldiven almaya kalkıyoruz dünyanın parası yedek parça bakım vs. derken motora binme zevkimiz kalmıyor.Bütün bunlara bir de zorunlu sigorta fahiş fiyatı eklenince sinir sistemimiz bozuluyor.Maliye bakanlığına yazıp şikayetimi bildirdim.Daha ne yapayım bilmiyorum.
    tesisatogr bunu beğendi.

Motosikleti
    Kriz zamanlarında bile motosiklet camiası bu kadar çile çekmedi. Yani ben mi yanlış düşünüyorum bilemiyorum ama 2013-2014 yıllarından beri geri viteste gidiyoruz ülke olarak sanki. Bakın mesela yakın zamana kadar ithal edilen ekonomik mallar rahatlıkla bulunabiliyorken artık piyasada bulunmuyor. Fiyatlar artıyor, kamçılar ardı ardına şaklıyor vatandaşın belinde. Amacım kesinlikle siyaset yapmak değil sevmem öyle işleri, sade vatandaş olarak cebimiz delindi be üstat. Ucuza Çin malı motosiklet bulunabiliyordu eskiden al kullan tamir et yine bin, şimdi nerdee? Herkesin az daha koy YBR al demesi büyüklerimizin kulağına gitti herhalde ki baktılar vatandaşta para var motosiklet alacak, vergisiz gümrüksüz Goldwing parasına alın size evrakları tam bir Pulsar, yerseniz...
    Çinli mi istiyonuz o da Honda-Yamaha parasına tabi ki bunu da yiyeceksiniz...
    Ben o gariban ruhlu, sade vatandaşın bütçe ve can dostu, piyasa bolluğundaki motosikletleri özledim arkadaş.
    Global piyasa üretimde değişkenlik gösterse de yurtiçinde herşeyin hep sivri tarafı gıdıklıyor bizleri.

Sigorta meselesine gelince, ben de yaptır(a)mayanlardanım. Fiyatların makul seviyeye gelmesi ancak sigorta şirketlerinde "MOTOSİKLET" aracının açıkça tanınmasıyla olacak. Online tekliflerde arabama bir sürü teklif bulabiliyorken, şirketler motosikleti vasıtadan saymadıkları için (sahiplerini de potansiyel trafik canisi gördüklerinden) 1500 TL fiyat çekiyorlar. At arabasına da bu fiyata sigorta yaptırabilirim tahminimce. Belki daha da ucuza...
    sinka251 bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,

Sıfır motosiklet aldım, trafik sigortasını yaptırdım.

Plaka olmadan yaptırdığım için poliçede plaka gözükmüyor, motor ve şasi numarasına yapıldı.

Sigorta firmasını arayıp poliçeye plaka işlemesini istemeli miyim, yoksa gerek yok mu?

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı umtglsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili mt üyeleri bundan yaklaşık bir hafta önce yeni bir motor aldım ve alım satımdan sonra bugun sigorta için 3-5 tane sigorta şirketi dolaştım ve verilen fiyatlar 90-115tl arasında farklılık gösteriyo,2 ay once arkadasım yine alım satımdan sonra sigortayı 42 liraya yaptırdı fakat şimdi en uygun yer 90tl çekiyo dedim bu fiyat neden bu kadar yukseldi bir anda söyledikleri motorsikletlerin cok kaza yapması ve şirketleri zarara sokmasından dolayı fiyatlar yükselmiş. Bildiğiniz uygun sigorta yaptırabilecegim yer varmı acaba eminim benim durumumda olan bi çok mt üyesi vardır yardımlarınızı esirgemeyin şimdiden yardımcı olan olmayan herkeze teşekkür ederim.
    Hey gidi hey...
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bu soyguna birilerinin dur demesi lazım artık, milleti isyan noktasına getirmek terbiyesizliktir. Yakında birileri çıkıp kendini ve aracını yakarsa şaşırmayın.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Sıfır motosiklet aldım, trafik sigortasını yaptırdım.

Plaka olmadan yaptırdığım için poliçede plaka gözükmüyor, motor ve şasi numarasına yapıldı.

Sigorta firmasını arayıp poliçeye plaka işlemesini istemeli miyim, yoksa gerek yok mu?
    zorunlu değil ama bence işlettir, önümüzdeki sene plaka yı söyleyip yaptırırsın. buarada ne kadar tuttu sigorta?

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eşeği saldım çayıra
    Otlaya karnın doyura
    Gördüğü düşü hayıra
    Yoranın da anasını

Münkir münâfıkın soyu
    Yıktı harap etti köyü
    Mezarına bir tas suyu
    Dökenin de anasını

Müfsidin bir de gammazın
    Malı vardır da yemezin
    İkisin meyyit namazım
    Kılanın da anasını

Derince kazın kuyusun
    İnim inim inilesin
    Kefen dikmeye iğnesin
    Verenin de anasını

Dağdan tahta getirenin
    Mezarına götürenin
    Talkınını bitirenin
    İmâmın da anasını

Kazak Abdal söz söyledi
    Cümle halkı dahleyledi
    Sorarlarsa kim söyledi
    Soranında anasını
    ayhan32 ve sinka251 bunu beğendiler.
    ''Ya olduğun gibi görün,
    Ya göründüğün gibi ol''

hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. sigorta için ne kadar rakam çıktı.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Sigorta yaptiran varmi son fiyatlar nedir.Bu bildigimiz devlet kazigi.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 model sym orbıt2 aldım yenı 370tl trafık sıgortası cıktı yasım 47 hıc kazam yok
    yaptırmadım bıray beklesın dedım param yok sımdı yuuhhhhh 370tl ergo sıgorta

yolcu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bajaj pulsar 200Ns sıfır aldım, ilk motorum, yaş 31, bugün sigorta yapıldı, Axa sigorta 924TL. 3 Gündür teklif almadığım te firma kalmadı, bazılarından 2 sefer aldım. Lastiğe vereceğim para uçtu gitti resmen.
    ulassscannn bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Yaş 26
    Meslek mühendis
    İlk ehliyet, ilk motosiklet(Benelli TNT25)
    3 acenteden sorgulattım, İş Bankası ve Ziraat'e de gittim. Aldığım fiyatlar:
    Allianz: 2032
    Anadolu: 1196
    Axa: 1200
    Doğa: 2305
    Ergo: 3091
    Halk: 6300
    Mapfre: 2500
    SBN: 1545
    Ziraat: 1396

Mecbur Anadolu'dan 1200'e yaptırdım.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam fiyatlar hala yüksek, bir arkadaşım sinirlendi 2 ay yaptırmadı, bir kaç gün önce yaptırmaya karar verdi, Baktık ki ceza falan yoktu, biraz hayret ettik 2 ay önceki fiyatın 5 lira altına yaptırdı. 30 yaşında Honda CBR 250 hiç kazası yok. Plaka 31, 524 TL (Anadolu Sigorta)

Bu arada sigorta fiyatlarının neden düşmeyeceği belli oldu. Trafik sigortasının %40 vergiymiş.

http://www.haberler.com/zorunlu-traf...322138-haberi/

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)