Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Trafik Sigortası !!

Motovento
    REKLAM ALANI

Yaş 29 motor 125 cc kangda commuter 2006 model ,motorumun 3.sigortası için bugün teklif almaya gittim, allianz 582 tl verdi, halk sigorta 345 tl verdi.geçen sen 100 liraya yaptırdığım sigorta bu sene uçmuş ,benim trafik basamak koduda 6.basamak ona rağmen böyle çıktı.Daha 29 gün var ,heryeri tek tek sormayı düşünüyorum adanada. Tek kelime ile rezalet .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı MoKo777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce yaptırdım.

Plaka:34
    Motor: Yamaha MT25 (MT25 yeni olduğundan sistemlerde gözükmediği için YZF-R25 olarak girdiler)
    Model: 2015

En ucuz demir sigortadan 750 TL.2700'lere kadar çok uçuk teklifler vardı 750'ye hallettiğim için mutluyum.
    Az önce arkadaş MT 25 için yaş 32 800 TL ye yaptırdı. Fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynı. 600 TL nin altında neredeyse fiyat çıkmıyor.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    kinroad XT250
    Arkadaşlar herkese merhaba, aranıza katıldığım için mutluyum, motorumu dün aldım. Kinroad XT 250 - chopper, fakat trafik sigortasını duyunca hevesim kursağımda kaldı açıkçası. En düşük 650 tl çıktı, bu konuda önerisi olan var mı acaba? Motoru alır almaz devlet beni motordan soğuttu saolsun :-(

hangi şirketlere sordun. bende araştırıyorum ,590 ,650 liler havada uçuşuyor. allianz ,anadolu sigorta yüksek ,ergo ve doğa sigorta düşük çıkardı. 312 tl. sende bu iki şirekti araştır sor.

Motosikleti
    kinroad XT250
    Mrb kardeş, en düşük çıkan halk sigorta 650 tl. Ak sigorta 675, diğerlerinde 1500-2000'e kadar çıkıyor. Bu gidişle ben sigortayı yaptırmıycam galiba, aylık ceza %5 galiba, bu konuda tam bilgisi olan var mı acaba? Bu saçmalığın bi formülü olmalı :-((

2016 model mondial loyal sıfır aldım şubat sonu gelcek yer sivas yaş 33. 2araç var üzerime kayıtlı 15 yıldır kaza yok. Bakalım ne çıkacak sigorta.

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    En ucuz Doğa Sigorta. O da sınırlı sorumlu kooperatif mi neymiş...??

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    Yaş 39 ikamet Ankara A2 ehliyet 10 sene son 5 yılda kaza yok. Motor 2014 ybr. ergo sigorta geçen sene 150 bu sene 300. Hemen hemen bütün şirketlerden teklif aldım.
    Yerli sigorta şirketi neredeyse yok. Böyle olunca aman sigorta şirketleri batmasın diye fiyatlar bu şekilde.

Alıntı karayci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb kardeş, en düşük çıkan halk sigorta 650 tl. Ak sigorta 675, diğerlerinde 1500-2000'e kadar çıkıyor. Bu gidişle ben sigortayı yaptırmıycam galiba, aylık ceza %5 galiba, bu konuda tam bilgisi olan var mı acaba? Bu saçmalığın bi formülü olmalı :-((
    ergo ile doğa sigortadan teklif al. eğer onlarda yüksek çıkarırsa yapacağın bir şey yok. tek ihtimal var çekme belgeli yap ,piyasa kendine geldiğinde tekrar trafiğe sokarsın.

Motosikleti
    kinroad XT250
    Mrb arkadaşlar, sigortayı bugün yaptırdım, Işık sigorta, 490 TL.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı karayci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaşlar, sigortayı bugün yaptırdım, Işık sigorta, 490 TL.
    Nispeten iyi fiyat almışsınız.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Ehliyet fiyatlarıda yükselmiş trafik sigortası zaten ortada ne anladık biz bu işten
    Motor + 4.000TL (ehliyet,eğitim,ekipman,sigorta)
    Sonra insanlar tasarruf için biryerlerden kısıyor buda neyazik ki ekipman ve eğitim oluyor.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet fiyatlarıda yükselmiş trafik sigortası zaten ortada ne anladık biz bu işten
    Motor + 4.000TL (ehliyet,eğitim,ekipman,sigorta)
    Sonra insanlar tasarruf için biryerlerden kısıyor buda neyazik ki ekipman ve eğitim oluyor.
    Aslında şöyle düşünmek lazım.

Örneği kendimden vermek istiyorum. Gelir seviyeme göre trafik+kasko 2.000 TL benim için yüksek sayılır. Ancak düşünüyorum da o parayı yakıta da, içkiye de, yemeğe de veriyorum.

Trafiği konu dışı bırakalım malum sebeplerden ancak kasko, ekipman ve ehliyet uzun süreli harcamalar. Kasko 1 yıl, ehliyet (yeni kanun ile) 10 yıl, ekipman ise 3-5 sene kullanılabilmektedir.

Bu durumda 15-20 bin TL civarı motora ödeme yaptığınızda aslında bunlar çok da yer kaplamıyor harcamamızda.

He tabi gelir seviyesi, öğrenci arkadaşlar, düşük cc li motorlarda da bu kalemlerin aşağı yukarı aynı tutması sebebiyle biraz zor geliyor.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında şöyle düşünmek lazım.

Örneği kendimden vermek istiyorum. Gelir seviyeme göre trafik+kasko 2.000 TL benim için yüksek sayılır. Ancak düşünüyorum da o parayı yakıta da, içkiye de, yemeğe de veriyorum.

Trafiği konu dışı bırakalım malum sebeplerden ancak kasko, ekipman ve ehliyet uzun süreli harcamalar. Kasko 1 yıl, ehliyet (yeni kanun ile) 10 yıl, ekipman ise 3-5 sene kullanılabilmektedir.

Bu durumda 15-20 bin TL civarı motora ödeme yaptığınızda aslında bunlar çok da yer kaplamıyor harcamamızda.

He tabi gelir seviyesi, öğrenci arkadaşlar, düşük cc li motorlarda da bu kalemlerin aşağı yukarı aynı tutması sebebiyle biraz zor geliyor.
    Söylediklerinize katılıyorum fakat ben şöyle düşündüm ehliyet2016 1000liradan fazla polise göstermekten başka neişe yarıyor sürücü kursunda üstün bir eğitim almıyoruz mecbur yine eğitim ücreti ayırıyoruz. Yeni yılla beraber trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasıda kalktı vicdan meselesine kaldı. Ekipmana verilen ücrete zaten lafım yok isterse ömrü 1yıl olsun, motoruna kasko yaptıran henüz görmedim çünkü uçuk rakamlar var. Demek istediğim sanki adaletsizlik var gibi insanlar bu ücretleri vermek zorunda bırakılıyor.

Haram zıkım olsun.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    -sigortam.net 577 tl
    -ergo 662 tl
    -demir 420 tl
    -halk sigorta 395 tl
    -ziraat 514 tl
    -anadolu 590 tl
    -doğa 897 tl
    -sampo 662 tl

epey araştırdım önerilenleride aradım ama son durum bu .
    Cbf 150 yaş:30 kazasız motosikletin durumu bu
    yollardaki kötü durumun nedeni motosikletlermiş gibi davranıyolar otoyol geçişlerinden indirim verdiler ama sigortalarıda üstümüze saldılar . kaşıkla verip kepçeyle almak . sigorta önerisi olan varsa yazsın lütfen .
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI! arkadaşlar ilk kez motor alıyorum hyosung gv 250 aldım geçici kağıtlar alındı ruhsat için sigorta yaptırmam gerekliymiş gittim fiyat aldım 5000tl lik motora 1281tl sigorta çıkardılar. bu normalmi? jest için hanımın adına almıştım hanım da ehliyet yok ve yaşı 22 bunlar etkili oluyomuş sanırım ama başka üstüne alabileceğim kimse de yok. bu saçmalığa bi çözüm üreten var mı? acil tavsiyelerinizi bekliyorum. RESMEN MOTORDAN SOĞUDUM YAZIKLAR OLSUN BÖYLE SİSTEME. bnm param yoksa nolucak diyelimki durumum yok 15 günde 1200tl yi bulamıyorum adamın üstüne geri geçicekmiş notere verdiğim para da yanıyo yazıklar olsun

yaş 18 motor jinlun jl 250 demir sigorta 512 tl

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    benim aldığım ilk teklif 1200tl idi sigortam .net sonradan arayıp 577 tl çektiler . Firma aramaya devam yarın fuara gidecem bakalım orada bu işi yapanlar varmı ?
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı acemi28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI! arkadaşlar ilk kez motor alıyorum hyosung gv 250 aldım geçici kağıtlar alındı ruhsat için sigorta yaptırmam gerekliymiş gittim fiyat aldım 5000tl lik motora 1281tl sigorta çıkardılar. bu normalmi? jest için hanımın adına almıştım hanım da ehliyet yok ve yaşı 22 bunlar etkili oluyomuş sanırım ama başka üstüne alabileceğim kimse de yok. bu saçmalığa bi çözüm üreten var mı? acil tavsiyelerinizi bekliyorum. RESMEN MOTORDAN SOĞUDUM YAZIKLAR OLSUN BÖYLE SİSTEME. bnm param yoksa nolucak diyelimki durumum yok 15 günde 1200tl yi bulamıyorum adamın üstüne geri geçicekmiş notere verdiğim para da yanıyo yazıklar olsun
    geri geçmesi vs. söz konusu değil. yanlış anlamışsınız. Sigorta yaptırmanızla motosikletin sahibi olmanızın alakası yok. Motoru aldıysanızsizindir. Sadece ruhsatın çıkması için sigortanın sisteme girmesi gerekiyor.
    Gökhan YAŞDAL

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)