Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Trafik Sigortası !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    motor: cbr 600 f 2006
    ikametgah plaka: 34

4. sigortam 2 yıl içerisinde hasar vs bi kaydım yok. en ucuz axa 732 tl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasipbal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Motor modeline göre değil size göre yapılır,bir kavrayın yaaaa!!!"

Bunu diyenler yüzünden,inşallah daha da artar fiyatlar.Bana fark etmez çok fazla.Bu kadar kanıksandı mı bu işler bilemiyorum...210 liraya yaptırmıştım ben de bakalım ne olacak bu sene.
    Evet sigorta motora değil, sürücüye yapılır. Ama motor burda etkili oluyor. Kazaya çok karışmış bir motorun riskli gurupta olacağı için fiyat yüksek çıkabiliyor. Nasıl 20 yaşındaki bi adama riskli bulup 2000 tl fiyat çektikleri gibi...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Bunlar fiyatlar şaka olmalı motor almayı düşümüyordum şu anda bu düşünceyi erteledim direk yazık böyle devam ederse kimse motosiklet alamıcak

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Arkadaşlar selam,
    Ben makine mühendisliği mezunuyum fakat 3 senedir sigortacılık yapıyorum. Hasar departmanında çalışıhorum. Kendi şirketim bana 1.500 TL trafik primi çıkardı
    Şu an sektör çok zor durumda. Zamanında iyi planlama yapılmaması ve kanuni düzenlemeler yüzünden mahkeme kararları ile geriye dönük çok ciddi tazminatlar ödendi. Bu ödenen bedeni zararlar halen yapılandırılmaya çalışılıyor.
    Bu sene kar açıklayan tek şirket Allianz oldu o da YapıKredi yi satın aldığı için bilanço ile oynadı.
    Bu sebeple sigorta şirketleri fiyatları yükseltti. Çünkü kimse trafik satmak istemiyor.
    Bu arada yemi aldığım Xmax e bugün Mapfre den 850tl ye trafik yaptırdım. Yaş 30.
    Saygılarımla.

Motosikleti
    honda cbr 125r
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,
    Ben makine mühendisliği mezunuyum fakat 3 senedir sigortacılık yapıyorum. Hasar departmanında çalışıhorum. Kendi şirketim bana 1.500 TL trafik primi çıkardı
    Şu an sektör çok zor durumda. Zamanında iyi planlama yapılmaması ve kanuni düzenlemeler yüzünden mahkeme kararları ile geriye dönük çok ciddi tazminatlar ödendi. Bu ödenen bedeni zararlar halen yapılandırılmaya çalışılıyor.
    Bu sene kar açıklayan tek şirket Allianz oldu o da YapıKredi yi satın aldığı için bilanço ile oynadı.
    Bu sebeple sigorta şirketleri fiyatları yükseltti. Çünkü kimse trafik satmak istemiyor.
    Bu arada yemi aldığım Xmax e bugün Mapfre den 850tl ye trafik yaptırdım. Yaş 30.
    Saygılarımla.
    Hocam plaka istanbula mı ait

smtknc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada 1200s
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,
    Saygılarımla.
    Siz iyi fiyata yaptirmissiniz. Ben de bugun iron max icin yaptirdim. Bu ikinci motorum ve en dusuk fiyati anadolu sigorta verdi 1241 TL mecburen yaptirmis oldum. Nasil icimin acidigini anlatamam.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Bugün benide sigortacım aradı, Geçen sene trafik sigortasını halk sigortada yaptırmıştım. Bugün süresi bittiği için aradı Halk sigortada indirim varmış dedi. Benim %20 hasarsızlık indirimimle birlikte 125TL sigorta ücreti söyledi. Ben motoru satacam diye yaptırmamayı düşünüyordum. Sizce yaptırayımmı? Yaptırsam yeni motorda tekrar sigorta yaptırırken ne kadar bir geri ödeme alabilirim? Şuanki piyasa durumu için 125TL iyi bir rakam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2016 model 150-200cc motosiklet almak istiyorum sıfır yaş 26 ne kadar tutar acaba

Motosikleti
    honda cbr 125r
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün benide sigortacım aradı, Geçen sene trafik sigortasını halk sigortada yaptırmıştım. Bugün süresi bittiği için aradı Halk sigortada indirim varmış dedi. Benim %20 hasarsızlık indirimimle birlikte 125TL sigorta ücreti söyledi. Ben motoru satacam diye yaptırmamayı düşünüyordum. Sizce yaptırayımmı? Yaptırsam yeni motorda tekrar sigorta yaptırırken ne kadar bir geri ödeme alabilirim? Şuanki piyasa durumu için 125TL iyi bir rakam.
    Sigortayı yaptır tabi yaptırmadan da satabileceğini sanmıyorum zaten motoru sattıktan sonra sigorta için kaç tl verdiysen yıldaki aylara bölünür örneğin sigortayı yaptıktan sonra iki ay kullanıp sattıysan geri kalan 10 ayin sigorta bedelini geri alırsın

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Ben cuma günü trafik sigortası için ücret aldım.Bu gün yaptıracaktım sigorta acentesi erken kapatmış.Pazartesiye kaldı fiyatta herhangi bir değişim olur mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

arkadaşlar merhaba. 2015 model sym fiddle 2 125s alıyorum 22 yaşındayım bunun sigortası ortalama kaç gelir ?

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Onu kimse tahmin edemez yaş önemli plaka önemli en iyi 400den başlar fiyat bence.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

0 motor alıyorum bu arada bildiğim kadarıyla 2016 da sigorta fiyatları uçmuş birde motordan motora göre değişiyor galiba scooter alan varmıdır yakın zamanda?

Motosikleti
    honda cbr 125r
    Alıntı sinasi345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 motor alıyorum bu arada bildiğim kadarıyla 2016 da sigorta fiyatları uçmuş birde motordan motora göre değişiyor galiba scooter alan varmıdır yakın zamanda?
    Dostum sıfır motorlarda bnm bildiğim daha az sigorta çıkıyo ama kesin bi fiyat yok yani

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Trafik sigortasında aracın değeri önemli değildir. Sürücünün geçmişi, yaş, şehir vs etkendir. Lu anda yeni model bir scooter içün ortalama 25 30 yaş grubu için 600tl üstü fiyat çıkıyor.

bende ikinci el motosikletler niye düştü diyorum herkez elinden çıkartmaya çıkarıyormuş arkadaslar bugun motor aldım 4 acente gezdim en uggun 1006 tl yaptırdım sok oldum fiyat görünce
    2 ay önce 57 plakalı motorumu 183 tl yaptırdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:27 ----------

arkadaşım cbf150 aldı 2.500 tl ye düşük sgort 1250 tl çıktı yaptırmıcanı
    söylüyo bine bildigim kadar biner sonra çöpe atarım diyor
    biz evraksız gezmek iştemiyorum ama bu paraları ödüyecek gücümüz yok
    bu nasıl iş arkadaş kafayı yemiş sgort tacılar hükümetin acıllll çare bulması lazım
    kötü sürücüye çok çıksın ben niye günahını çekiyim..
    batıegeli bunu beğendi.

Babalar merhaba iyi akşamlar. İstanbulda yaşıyorum, ikametgah Sivas. Bursadan araç alacağım İstanbula getireceğim. Trafik sigortasını yaptırdıktan sonra ruhsat Sivasa gitmeden İstanbuldan alabilir miyim? Ve asıl konumuz trafik sigortası. Anneannemin üstüne alacağım yaş 54 ikametgah kayseri 38 araç jinlun jl 250 2005 model 2013 trafiğe çıkışlı plaka bursa 16. Daha önce bu kriterlerde sigorta yaptırmış biri varsa fiyatın ne geldiğini yazabilir mi? ya da tahminde bulunabilecek varsa oda olur. Son olarak, belki saçma gelebilir ama merak ediyorum şehit ailelerine genelde böyle şeylerde daha az ücret alınıyor. Bu durum trafik sigortasınada yansır mı? Teşekkür ederim.

senin sgortan 150 tl ile 300 tl arası çıkar diye tahmin ediyorum
    ama o tip motorlar çok masraf çıkarır pek parçasıda bulunmaz
    ben den sana japondan sasma tavsiyesi

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Motor: YZF R25
    Plaka: 16
    En ucuzu Axa sigorta çıktı, 410 TL. Mecbur yaptırdım.

Fiyatlar çok artmış. Geçen yıl 140 tl olan sigorta bu yıl 410 tl...
    Yüzde üçyüz zam. Vay arkadaş vay...

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Az önce yaptırdım.

Plaka:34
    Motor: Yamaha MT25 (MT25 yeni olduğundan sistemlerde gözükmediği için YZF-R25 olarak girdiler)
    Model: 2015

En ucuz demir sigortadan 750 TL.2700'lere kadar çok uçuk teklifler vardı 750'ye hallettiğim için mutluyum.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)