Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Sigorta-Kasko Hakkında?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Arkadaşlar merak ettiğim bir soru var. Ben motorumu yeni alacağım ama babam almamam yönünde niye dedim diyorki olduki kaza yaptın motorun akskosu sigortası var mı ? Hem kendi motorunun masrafını hem diğer araba kullanıcısının araç masrafını hem sağlık amsrafını hem diğer kullanıcının sağlık masrafını ödeyecek mi ? Şimdi benim bildiğim kadarıyla motoru alırken zorunlu taşıt sigrotası var bunu biliyorum ? Bu ne işe yarıyor peki ?
    Olduki arabanın birine vurdum ve araba da Q7 mesela adamın ön kaporta göçtü. 10.000TL masrtafı oldu. Bunu ben mi ödeyeceğim ? Benim motorumun masrafını kim ödeyecek ? Motorun kaskosu olur mu ? Kasko bunları ve sağlık masraflarım ıöder mi ? Lütfen kasko-sigorta-taşıt sigortası hakkında bilgi verin bana arkadaşlar
    Asla pes etme !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Kısmetse
    Arkadaşlar bu konu hakkında yokmu beni aydınlatacak olan ?
    Asla pes etme !

UğurDuyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CD 250
    sen de gittin okadar arabadan Q7 ye mi vurdun arkadaş :D suç kimdeyse o öder. böyle bu işler sanırım

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Eyvah eyvah...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Honda Africa twin
    kasko fiyatlari motosiklet oldugu icin baya bi pahali diye biliyorum ancak kasko yaparsan kaza aninda haksizda olsan kasko karsi tarafinda seninde masraflarini oduyo...saglik sigortasina gelince ben yaptirirken soruyolardi motorsiklet kullaniyomusun yok parasutle atliyomusun die.eger bu tip seyler yapiyosan ya daha fazla prim oduyosun yada sana sigorta yapmiyolar die biliyorum...yanlisim varsa bilen duzeltsin

Motosikleti
    Yamaha mt09
    arkadaşım olay söle egerki sen haksızsan karşı tarafın masraflarını sen karsılarsın senin sigortan karşılar senin masraflarınıda sen karşılarsan (kaskon varsa kasko senin masraflarını karsılar her motora kasko yapmıyorlar diye biliyorum ) eger karşı taraf haksızsa senin bu seferse onun sigortası senin mastraflarını karşılar bu kadar sigorta yaptırmak zorundasın
    yani olay şöyle arabanda olsa aynı sey hepsi motorlu taşıt sonucta

Motosikleti
    Honda Africa twin
    kasko haksizda olsan iki tarafinda masrafini karsiliyo sadece alkollu ve ehliyetsiz olma..

Motosikleti
    Kısmetse
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Ama olduki ben bi arabaya vurdum yanlışlıkla kaportası çizildi. Bunu ben cebimden nmi veriyorum ? Yada arabanın teki bana sağdan vurdu herif ben haklıyım diyor. Polsi geldi beni haklı buldu. Benim motorumun parasını o adamın sigortasımı ödüyor ? Motora kasko yapıyorlarmı peki ?
    Asla pes etme !

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    kasko iki tarafi karsilamaz. eger sen sucluysan senin trafik sigortan karsi tarafi karsilar, kaskon varsa senin aracini da kaskon karsilar. karsi taraf sucluysa senin aracini karsi tarafin sigortasi karsilar, senin kaskonun senden baska kimseye faydasi olmaz yani. ama sen sucluysan.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

Motosikleti
    Kısmetse
    Yani bu yaptırdığımız plakayı alırken filan zorunlu trafik sigortası ben haklıysam karşı tarafın masrafını mı karşılıyor ? Ne kadar karışık bu işler ya ?
    Asla pes etme !

Motosikleti
    Kısmetse
    Arkadaşlara cevap bekliyorum lütfen ?
    Asla pes etme !

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    kaza sonucunda haklıysan her türlü masrafın karşılanıyor, haksızsan kasko seni kurtarıyor kısacası bu..
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

Motosikleti
    Kısmetse
    Ben araca vurdum.Haksızım? Karşıdaki aracın masrafını ne öder ? Sigortamı? Zorunlu trafik sigortası mı ? Kasko mu ?
    Asla pes etme !

Kaskoyu unut bi ilk önce. (pahalı bir motosiklet almayacaksan)
    Kasko Türkiye şartlarında motosiklet sahipleri için bir lükstür.

Neyse...
    Zorunlu trafik sigortasında:
    Şekil 1-a:

Kaza yaptın, karşı tarafa zarar verdin ve suçlusun. SENİN SİGORTAN- karşı tarafın masrafını karşılar. SEN başının çaresine bakarsın.

Bu mantık sen suçsuz isen karşı taraf için de geçerlidir.

Eğer tüm suç sana ait değil ise,
    Ortadaki kazadaki suçlar bölüşülür, sigortalar karşılıklı olarak masrafları belli oranlarda karşılar.

Bildiklerimi paylaşmak isterim:
    Zorunlu trafik sigortasını her türlü yapmak zorundasın, ondan kurtuluşun yok yani. O sigorta da bildiğim kadarıyla karşı tarafın zararlarını karşılıyor. Sigorta yapılırken ne kadarlık tutara kadar sigorta verildiği sana verilen kağıtta yazıyor. Eğer bir kaza sonucu sende sorun olursa, senin masraflarını da karşı tarafın sigortası karşılıyor. Bana trafik sigortasını yapan kurumdan öğrendiğim komik bir şey vardı, ben dururken, yani yolda değilken biri gelip bana çarpsa sigorta bunu karşılamıyormuş Yada kazaya karışan diğer araç bir kamu kurumuna aitse, ya da siyah plakalıysa onu da karşılamıyormuş benim sigortam. Aynamı kıran otobüsten sonra öğrendim bu durumu. O gün bugündür ESHOT'lardan köşe bucak kaçıyorum

Kimin suçlu olduğu konularında hiçbişi bilmiyorum henüz. Bende yorumlardan öğreniyorum.

Kasko yaptırmak zorunda değilsin, ama kime faydası olduğunu bilemiyorum onun. Pek bilgim yok o konuda.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayktcnknyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben araca vurdum.Haksızım? Karşıdaki aracın masrafını ne öder ? Sigortamı? Zorunlu trafik sigortası mı ? Kasko mu ?
    Senin zorunlu trafik sigortan öder.

Motosikleti
    Kısmetse
    adamın 10.000 TL masrafı oldu bu basitçe yaptırdımığım 140 TL lik zorunlu trafik sigortası adamın 10.000 TL lik masrafını mı ödeyecek hemde ben suçluyken ?
    Asla pes etme !

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamın 10.000 TL masrafı oldu bu basitçe yaptırdımığım 140 TL lik zorunlu trafik sigortası adamın 10.000 TL lik masrafını mı ödeyecek hemde ben suçluyken ?
    Aynen öyle, kazalarda trafik sigortanın ödeyeceği tüm teminat tutarları poliçende yazar.

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    bu durumda sigorta karşı tarafı öder, haksız oldugunuz için sizinkini ödemez. ama kaskon olsaydı sizin araçta kurtarmıştı kendini
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

Motosikleti
    Kısmetse
    Tahmini karşı tarafın en fazla ne kadarlık masrafını karşılıyor ?
    Asla pes etme !

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)