Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 ehliyet cıkarma asamaları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar forumda arama yaptım ama tam aradıgım cevabı bulamadm.bu yüzden konu acıyorum.simdi 3 temmuzdaki sınavdan geçtim.direksiyon sınavımıda gectim.sadece kurstan dosyayı alıp cıkarmak kaldı.bu ehliyet cıkarma isini nasıl yapcam ne kadar sürer en cabuk sekilde nasıl halledebilirim detaylı bi sekilde paylasabilicek arkadas varsa cok makbule gecicek.benim bildigim kadarı su dosyayı alcaz trafik subeye gidicez bastırıcaz.ama simdi randavudur ıvır zıvır biton sey varmıs bastırmak icin.detaylı bilgisi olan son zamanlarda bu islemi yaptıran varsa yardımcı olsn.iyi günler keyifli forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arkadaslar yokmu yakın zamanda ehliyet bastıran.dosyamı yarın alıcam.acill bilgi lazım

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yokmu yakın zamanda ehliyet bastıran.dosyamı yarın alıcam.acill bilgi lazım
    aynı dönemdeyiz. ben evrakları verdim emniyete.

ilk önce emniyetin sitesine girip kursunun bağlı olduğu ilçe trafikten randevunu alıyorsun. sonra kursuna gidip dosyanı alıyorsun. evraklarının tam olup olmadığını kontrol et. şoförler odasından ekstra olarak bir dosya alman lazım. oda hemen emniyetin ya karşısında bi yerdedir. dosyayı alıp ek formlarını doldurup emniyete veriyorsun.
    en aşağı bir gün ortalamada 1 haftada ehliyetini gelip almanı söylüyorlar. bu süre senin trafik şubenin yoğunluğuna bağlı tabi bilemiyorum.ama randevu kesinlikle alman gerekiyor yoksa adamlar işlem yapmıyor bilgine.
    kolay gelsin.

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ben geçen sene a2 almıştım olay söyle yürüyor
    1-direksion sınavını geçtikten sonra dosyaların milli eğitime gidiyor onlarda sana milli eğitim müdürlü bir sertifka veriyorlar kaç günde çıkaçağı milli eğitime kalmıs geçen sene çarşamba pazar direksiona girmiştim çarşamba dosya çıktı
    2- vergi dairesine ehliyet harcı yatıracaksın
    3 vergi dairesinden aldığın makbuzu ve sürücü kursundan çıkan dosya ile tescile vuracaksın 77 lira yanlış hatırlamıyorsam
    4- son aşama 62 lirada tescile verdikten sonra senden parmak izi alıcaklar ve ehliyetini basmalarını bekleyeceksin 1 saatte olabilir 1 ayda olabiliri onlara kalmıs iş

benim çarşamba günü tüm işlemlerim bitmişti ehliyetim cebimdeydi şuanda da b sınıfı ehliyeti alıyorum dosya ne zaman çıkar bilmiyorum belki yarın alırım kısmet özetle bukadar umarım işine yarar
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Nasıl silecem ben bu yazımı :D
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı no_name adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2- vergi dairesine ehliyet harcı yatıracaksın
    3 vergi dairesinden aldığın makbuzu ve sürücü kursundan çıkan dosya ile tescile vuracaksın 77 lira yanlış hatırlamıyorsam
    Vergi dairesine yatırman gerekmiyor. Emniyet müdürlüğü içinde ya da bahçesinde bir kulübede falan vergi dairesinin veznesi vardır. Oraya yatırabilirsin. Ama İstanbul harici durum değişebilir. Sürücü kursuna danışabilirsin.

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergi dairesine yatırman gerekmiyor. Emniyet müdürlüğü içinde ya da bahçesinde bir kulübede falan vergi dairesinin veznesi vardır. Oraya yatırabilirsin. Ama İstanbul harici durum değişebilir. Sürücü kursuna danışabilirsin.

Edirne için Böyle birşey yok büyük şehirlerde işler demekki farklı yürüyor tescile girdiğin gibi direk makbuzu istiyor tescilde vezne var ama orası almıyordur çünkü sürücü kursları vergi dairesine yolluyor
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

yorum yapan arkadaslara tesekkür ederim. bilgilendirmeniz icin saolun. keyifli forumlar

Motosikleti
    honda innova
    arkadaşlar E+A2 ehliyete yazıldım sınavı geçtim dosyalarıda aldım motor aldım parada suyunu çekti sadece A2 yi çıkartabilirmiyim şimdilik, 2 ay sonrada e yi çıkartıcam yardımcı ollursanız sevinirim

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    sabah veriosun tırafige dosyayı akşam ehliyetini alıorsun
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

istanbul için!!!! bu şöförler cemiyeti nerde yavvv bilen varmı?

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    b+a2 alsak toplam bize kaça patlar
    1908 Üsküdar İnfaz 1908

İSTANBULU İZLİYORUM ÇAMLICADAN

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    1100 PAtlıyor Arkadasım Ben Yeni Çıkarttırıyorum 26 Martta Direksiyon Sınavından Sonra Cıkarttırmıs Oluyorum :
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    b nin üstüne a2 400 e çıkıyor
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Arkadaşlar İstanbul ve diğer şehirler bu konuda çok farklılık gösteriyor.Ben denizliden 1 günde tüm işlemleri hallederken arkadaşım istanbulda 15 gün bekledi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)