Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

a2 ehliyet yardım Lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    UğurDuyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CD 250
    Alıntı c33nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 26 subat 1993 lüyüm b ehliyetimi aldım a2 de ekletmeyi düşünüyorum hangi sınavlara tabi tutulurum merak içerisindeyim.. kimisi motor ve direksiyon diyor kimisi hepsi diyor anlamadım gitti..

sadece motor ve trafikten girersin. kendi içlerinde 70 er puan alman yeterli. Sağlık tan muafsın. hayırlı olsun şimdiden ben önce a2 almıştım 20 ağustosta da b ehliyet sınavına girdim dün açıklandı geçmişim. sadece motor ve trafik .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda (Beat)
    a2 icin 17 yaşını bitirip 18 yaşından gün aldınız andan itibaren herhan gibi bir kursa baş vura bilirsiniz a2 ehliyeti icin

yanlız arkadaşlar size bi hatırlatma yapayım mesela şimdi 1 yıl b sınıfı ehliyet icin bekliceksin şimdi gitsen 600 lira ıwır zıwır bide trafik motor saglık dersine giricen
    ama b sınıfı ehliyeti alıp dosyanı kapattırmadan a2 e dewam edersen sadece 2 gün kursa gidip saglık dersi alıyorsun daha sonra ise
    dosyanı alıp trafie gidip b +a2 alınız her acıdan daha ucuz daha uygun ve ders görmüceksiniz karar sizin tabi

6 adet resim
    sabıka kaydı
    saglık raporu
    okuyorsanız ögrenci belgesi veya mezunsanız diploma fotokopisini okula götürün aslı ile aynıdır die damga wursunlar
    kimlik fotokobisi

ile ehliyete baş vuruyorsunuz alıcak olan herkese şimdiden hayırlı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

motor direksiyonunda size bi tavsiye %90 yarı otomatik cincon vericekler onların vitesler zaten capıt olmuştur kalkarken 2 ye takın motor yürücektir motor dewrini bulup 3 ü isteyene kadar tın tın döner gelir direksiyonu verirsiniz 1 le kalkıp 2 e takmak gibi bi hata yapmayın dubaları deviriyor o cinconlar veya sıkıntı yapıyor

Motosikleti
    1997 Suzuki Srad 600 117HP
    Alıntı UğurDuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece motor ve trafikten girersin. kendi içlerinde 70 er puan alman yeterli. Sağlık tan muafsın. hayırlı olsun şimdiden ben önce a2 almıştım 20 ağustosta da b ehliyet sınavına girdim dün açıklandı geçmişim. sadece motor ve trafik .
    saolasın hocam arkadaşların söyledikleri doğruymuş demekki. modifiye yüzünden yediğim cezalar bezdirdi motorsiklet almaya karar verdim bende zaten son yasadıklarım bayagı bi soğuttu otomobilden ceza almayım diye polisden kactım 4ay hapis 6 ay ehliyetim gitti + paracezası. +araç bağlandı. motorgücüm 173hp 1.600cc bmw e30 motoru ruhsata işli 2009 honda civic idi 217mph görmüşüm göyaa. bide dayak yedik işkence yaptılar karakolda cok ucuz atlattım kanundan kacmamak gerek.. polis abiler öfkelenince seni mahkemeye veririm bana vuramazsın diyince dahabi hırsla vuruyorlar..

tamercan2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim b sınıfı ehliyetim var e sınıfı sertifikamda var vergi dairesinde vergisini dahi vermişim bi tek trafiğe gidip 70 lira vermem lazım b+e almak için a 2 ye başvursam ne yapmam gerekir acab.

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    vaz geçtim.yazmıyorum.

merhabalar yeni üye oldum. 95 cc mondial 100 loyal almak istiyorum. 95 cc olduğundan A2 sınıfı ehliyet lazım. Sorum şu alacağım motor scooter tarzı otomatik ancak direksiyon sınavında manuel motor kullanmak zorundaymışım ne yapacağım?

ben a2 ehliyeti almak istiyorum ama sağ gözüm bulanık görüyo tembellik varmış ehliyet almama engel olurmu cevabınız için teşekkürler...

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı tek erdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben a2 ehliyeti almak istiyorum ama sağ gözüm bulanık görüyo tembellik varmış ehliyet almama engel olurmu cevabınız için teşekkürler...
    sende sınavda sağ gözünü kapa da kullan motoru şaka bir yana herhalde gözlüklü ehliyet veriyorlar diye biliyorum yani gözlüksüz çevirmeye yakalanırsan ceza kesiyorlarmış sanırım

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı Gearbox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar yeni üye oldum. 95 cc mondial 100 loyal almak istiyorum. 95 cc olduğundan A2 sınıfı ehliyet lazım. Sorum şu alacağım motor scooter tarzı otomatik ancak direksiyon sınavında manuel motor kullanmak zorundaymışım ne yapacağım?
    hayat boyu scooter mı sureceksın ? hem 95cc oldugu ıcın A2 ehlıyet almak dıye bısey yok :D

motosıklet ehlıyet kursu'na giriyosun. Scooter ehliyet kursuna degıl. vıteslı ve vıtessız motorları bılmen lazım. bılmezsen ne faydası var ehlıyetın ? hem zaten surucu kursundakı mantık şu, eger surucu hıc tecrubesızse scooter'la baslar onunla bıraz egıtım gorur yanı otomatık vıtes oldugu ıcın. eger tecrubesı varsa zaten anlarlar dırek vitesli motora gecırırler.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

rebelrider67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şuanda ehliyetim var ve direksiyon dersinde de sınavında da scooterla eğitim gördüm vitesli motosiklet hakkında hiç tecrübem yok ama ehliyetim var sürücü kurslarının hiçbir işe yaramadığını söylemek istiyorum

Merhaba. Bende bir şeyi merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Ekim 2015 ayında başvurdum ehliyete ancak B di falan derken motosiklet maalesef ancak 2016 ocak ayına kaldı. Sürücü kursuna da memlekette kaydolduğum için motor ehliyeti için imzalamam gereken sözleşmeyi yaşadığım şehre kargoyla yollamışlar. Yalnız sözleşmeye almak istediği ehliyet tipine A1 yazmışlar. Ben 250 cclik chopper tarzı motosiklet kullanmak istiyorum yalnız internette yazılanlara baktığıma göre A1 en fazla 125 cc motorlar içinmiş. Bunu sürücü kursuna söylediğimde hayır, yeni sistemdeki A1- eski sistemdeki A2ye tekabül ediyor,sorun olmaz sürebilirsin. Yeni sistemde A2 yarış motorları için dedi. Kime inanayım ne yapayım bilemedim?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı darklife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Bende bir şeyi merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Ekim 2015 ayında başvurdum ehliyete ancak B di falan derken motosiklet maalesef ancak 2016 ocak ayına kaldı. Sürücü kursuna da memlekette kaydolduğum için motor ehliyeti için imzalamam gereken sözleşmeyi yaşadığım şehre kargoyla yollamışlar. Yalnız sözleşmeye almak istediği ehliyet tipine A1 yazmışlar. Ben 250 cclik chopper tarzı motosiklet kullanmak istiyorum yalnız internette yazılanlara baktığıma göre A1 en fazla 125 cc motorlar içinmiş. Bunu sürücü kursuna söylediğimde hayır, yeni sistemdeki A1- eski sistemdeki A2ye tekabül ediyor,sorun olmaz sürebilirsin. Yeni sistemde A2 yarış motorları için dedi. Kime inanayım ne yapayım bilemedim?
    Sana bunu kim söylemişse külliyen yalan bak kısaca sana özet geçeyim çoğu sürücü kursunda 100 cc motor vardır 100 cc ve altı vergiden muhaf kaldığı için zamanında almışlardır bizde öyle aldık sonuç olarak a2 ve a sınıfının kesinleşmediği için yeri araçlara onay henüz alamamıştır muhtemel şubat ayına sarkacaktır bu sürede elindeki mevcut araçla sadece a1 verebilir seni ve paranı kaybetmemek için böyle birşey söylemişlerdir imzalama başka kurstan alırsın ocak olmaz şubatta alırsın a1 125 cc ye kadar a2 gücü 35 kw kadar olanı a ise alayını sürüyor
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

çok mantıklı sebep evet çok teşekkür ederim. Bir de şöyle bir durumum var daha önce hiç motosiklet sürmedim direkt a2 beni zorlar mı o zaman?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    eğitim alırsın fiyat yüksek gelebilir ama şunuda unutma bilmiyorsun hiç bir sürücü kursu sana motoru parçala diye ucuz fiyat vermez

Çok faydalı oldunuz. Teşekkür ederim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)