Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta ve muayne acil lütfen1!

Motovento
    REKLAM ALANI
    artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    1.)Arkadaşlar merhaba çok acil yardıma ihtiyacım var dün 50cc lik bi scooter aldım.
    Motorun Model Yılı :2006
    Trafiğe Çıkış Tarihi:11.03.2008
    Satış tarihi(üzerime aldığım gun):16.06.2010
    Son Muayene geçerlilik tarihi:11.03.2011

Satışı yaptık fakat noter görevlisi aracın muaynesinin sistemde gözükmediğini söledi ve verdikleri geçici (EK44) BELGE üzerine de bunu belirtti sistemde gözükmediği için trafiğe gitmemi istedi.

Trafikte ne gibi bir işlem yapmam gerekiyor.

2.)Motorsiklete 10 gun içersinde sigorta yaptırmam gerekiyor ve bu gun fiyat aldığım bazı yerler 80 lira fiyat çekti aracın eski sigortası 2008de 28 liraya yapılmış.2 YILDA 3 katına mı çıktı sigorta fiyatları 10 gun içinde en azından 2 aylık bi sogorta yaptırmam gerek Şişli OSMANBEY DE Oturuorum bu cevrede yakın bildiğiniz ve ucuz sigorta şirketleri var mıdır

Sigortayı da yaptığıma dair trafiğe gidip ibraz etmem gerekiyor mu?yOKSA ZATEN yaptırırsam onlar sistemde görecekler mı?

Arkadaşlar şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim net ve doğru cevaplarınızı bekliorum acil:(.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 125 - 2007
    Son Muayene geçerlilik tarihi:11.03.2011
    tarihi bu ise gözükmemesi normal değil mi?
    Bu tarihe kadar yaptırmak zorunda değilsin.

Ben moturumu alırken noterde (muayene geçerlilik tarihi : 08.06.2010 - noterde satışını aldığım tarih : 07.06.2010) adam muayenesi gözükmüyor bunu bilerek alıyor musun diye sordu.Bende sorun yok dedim satışını aldım

artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    çalındı ama motor muaynesi gelınce ne olacak

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    muayene cezasını ödersin sadece...
    muayenesiz araçlar bildiğim kdarıyla bağlanıyor o yüzden en kısa zamanda yaptır derim...

6uven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 ( BY 1623 )
    Dostum muayenesini yaptırmaya gittiğinde 4 senelik ceza parası artı muayene ücetini ödeyerek yaptıra bilirsin Polise gelince muayenesiz araç kullanmanın cezası 62 tl diye hatırlıyorum cezayı keser 10 gün içinde muayene yaptırmak zorunda kalırsın motoru bağlamaz yani ama sigortan yoksa yüzde yüz bağlar bunuda unutma

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Hiç trafiğe gitme siğortanı yaptır ben 33 tl ye yaptırdım direk istasyona gidip muayeneni yaptır geçici ruhsatınla ordan trafiğe gidip ruhsatını al.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)