Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Kuralları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşlar ben yeni motor kullanıcısıyım. Ehliyetide yeni aldım ama derslerde bu ceza gerektiren durumları hatırlamıyorum. Mesela motorsiklet için hız sınırı ne ? Radara yakalanma konusunda demek istiyorum. Ayrıca kask takmamanın cezası var mı arkadaşlar? Diğer koruma ekipmanlarının takılması zorunlu mu keyfi mi ? Birde arabadaki gibi polis durdurduğunda ilk yardım çantası vb. herhangi birşey bulundurmamız lazım mı yanımızda? Şimdiden teşekkur ederim arkadaşlar. Aydınlatırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşlar herkes benim gibi karacahil mi bu konuda Aydınlatacak bir arkadaş yok mu ufkumuzu ?

Lancelot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dream Rider
    Sınavda nasıl yaptın bunları o zaman ?

Kask takmamanın elbette cezası var. Hız sınırımız otomobillerden daha düşük kanunen. Şehir içi 50Km/s , Şehir dışı 70km/s , Otoyol 80km/s tir motosikletlerin hız limitleri kanunda. Ancak bu uygulanabilir değil, motosiklet sürücüsünü tehlikeye sokan limitlerdir. Fakat uymazsan ceza yeme ihtimalin her daim mevcuttur

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Lancelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınavda nasıl yaptın bunları o zaman ?

Kask takmamanın elbette cezası var. Hız sınırımız otomobillerden daha düşük kanunen. Şehir içi 50Km/s , Şehir dışı 70km/s , Otoyol 80km/s tir motosikletlerin hız limitleri kanunda. Ancak bu uygulanabilir değil, motosiklet sürücüsünü tehlikeye sokan limitlerdir. Fakat uymazsan ceza yeme ihtimalin her daim mevcuttur
    Öncelikle yardımın için teşekkurler lancelot kardeşim. benim B sınıfı ehliyet vardı, A2 yi alalı 5-6 ay oluyor haliyle unutmuşuz trafikten girmedim sınava hoşgör Ben araba ile aynı sanıyordum, daha azmış kesiyorlar mı acaba cezayı yoksa araba kadar sıkı değil mi ? Birde kask takmamanın cezası ne kadar abi bilelim de ona göre gardımızı alalım

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aramizda bir trafik canavari daha var....
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Lancelot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dream Rider
    Dostum kaskı, ceza yememek için değil hayatın için takacaksın. Saate 20 km ile bile yanlayıp düştüğünde kafanı asfalta vurdugunda ne olacak sanıyorsun ki ?

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramizda bir trafik canavari daha var....
    En azından öğrenmek istiyor.
    Kaskın cezasından çok kendini düşün ve bakkala giderken bile kaskını kafandan eksik etme.
    +Trafikte yol benim diye yola pat diye atlama çünkü motorları pek trafikte görmezler.
    Kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ya arkadaşlar eyvallah sağolun, önerileriniz için teşekkur ederim bende kasksız kullanmayı düşünmüyorum ama niye böyle tribe girdiniz kasksız motor kullanma tribine ? Sadece merakımdan soruyorum arabada hız limitini bilirim yiyeceğim cezayı bilirim asla geçmem. Bundada bilsek fena mı ? Aramızda belki unutup polisle muhattap olan vardır salmıştır veya ceza yazmıştır bilgi ediniriz diye sormuştum. Öyle bir mantık yok tabiki polis için değil kendim için takacağım kaskı..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Kask takmamanın cezası 62 TL eğer 15 gün içinde ödersen 46,50 TL. Diğer koruma ekipmanlarını kullanmamanın bir para cezası yok ama cezasını vücudun çekebilir. Motosikletlerde trafik seti ya da ilkyardım çantası bulundurma zorunluluğu yok.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask takmamanın cezası 62 TL eğer 15 gün içinde ödersen 46,50 TL. Diğer koruma ekipmanlarını kullanmamanın bir para cezası yok ama cezasını vücudun çekebilir. Motosikletlerde trafik seti ya da ilkyardım çantası bulundurma zorunluluğu yok.
    Çok teşekkur ederim dostum. Saolasın...

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı nistelrooney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask takmamanın cezası var mı arkadaşlar?
    Cezası olsun olmasın... Madem yenisin aşşağıdaki videyo bi izle...

Kaskın önemi

Bunu izledikten sonra (kask takmadan yola çıkmak gibi bir niyetin varsa) cezayı ye.. Gel cezayı ben ödüycem...

cdcleaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250/Yamaha Tenere XT660Z
    Motorsiklet te trafikte seyir eden motorlu araçtır neticede arabalarla aynı kurallara tabii dir. Sadece 1-2 farklılığı vardır

Kırmızı ışıkta geçmek: 130 lira
    Hız sınırını yüzde 30 oranında aşmak: 270 lira
    Alkollü araç kullanırken ilk kez yakalanmak: 548 lira İkinci kez alkollü araç kullanırken yakalanmak: 687 lira
    Fazla yolcu almak: 63 lira (Yeni ruhsatlarda sürücü dahil 1 kişi yazarki, buda artçı varken trafik polisinin insiyetifine kalmıştır.)
    Park yasağına uymamak: 62 lira
    Kask takmama: 62 Lira
    Araç kullanırken telefonla konuşmak: 62 lira
    Hatalı sollama: 128 lira
    Adalet iki tarafı keskin kılıçtır. Eğer dokunmasını bilmezsen her iki tarafıda keser.

Motosikleti
    Honda Cb 125e - Bajaj Chetak 150cc
    Herkese merhaba konu kirliliği olmasın diye buradan sorayım dedim.
    Arkadaşlar 125 cc motorum var geçen gün şehir dışına bir seyahatim oldu. Motor 125 cc olduğu için ortalama 70 ile şeridin ortasından gidiyorum zaten hızı da pek sevmem. Arkamdan gelen bazı araç sürücülerinin tacizi ile karşılaştım. Bir tanesi sollarken önüme kırdı diğeri aynadan bir baktım arka kuyruğuma kadar çok yaklaşmış. Sağa çekip yol veremem ki ne yapmalıyım? Motordan soğudum satmayı bile düşündüm. Insanların bu saygısızlığı yüzünden kaza yapacaktım. Allah korusun.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şehirler arası 3 şeritli yolda ise yapılacak birşey yok ne yazık ki. bu tipler her zaman var.

orta şeritte 100 ile giderken arkadan gelen tır beni taciz edip sağa geciriyor sonra hızlanıp önüme gecip 80 e düşürüyor hızını. mantıgını anlamadım mesela.

boşver

Motosikleti
    Yok hocam 3 şeritli yol değil. Gidiş geliş iki şeritli normal yol. Sollama yapamadan arkamdan gittikleri için yapıyorlar.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yavaşlayıp sağa yanaşın yanınızdan geçsinler veya motosikleti değiştirin daha güçlü bir şey alın veya o motosikletle şehir dışına çıkmayın.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun. İki yönlü ve iki şeritten oluşan bir şehirler arası yol 125cc. motor için en kötü yollardan biridir. Şeridini ortalamakla hata yapmamışsın. Çünkü, sağından gitmeye kalksan bu seferde yanına gelip yoldan dışarı atmaya çalışırlar. Yolun kenarında banket varsa oradan gitmek seçenek olabilir.
    Bu arada İzmir'den şehir dışı seyahat iznini nasıl aldığını yazarsan benim gibi şehirler arası seyahat izni alamayanlara ışık tutar.

Motosikleti
    Teşekkür ederim sevgili azçok. Bir ilçeden başka bir ilçeye gittim.izmirden başka bir vilayete gitmedim. O yüzden sorun olmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)