Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

en kötü ne olabilir

Motovento
    REKLAM ALANI
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    selamlar arkadaşlar, bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

motosiklet almak için para biriktiriyorsunuz, kafanızda belli bir marka olasa bile belli bir model var. mesela cruiser tarzı motor alıcaksınız.

zar zor tasarruf ederek 3 kuruş para biriktiriyorsunuz.
    bir atımlık kurşununuz var yani.

bir ilan görüyorsunuz internette. daha cok yeni, belki 1 yıllık motor. üzerinde aksesuarlarıda var. konuşuyorsunuz sahibiyle, kazası borcu yok diyor, cok masraf ettim diyor fakat, verdiği rakamın cok altına iniyor pazarlıkla.
    nerdeyse sıfırın 3 de biri fiyatına rodajını bile doldurmamış 1 yıllık motor.

tarz değiştireceğim için satıyorum diyor sorduğunuzda.
    motordan zerre kadar anlamıyorsunuz ve bu motoru alıcaksınız.

en kötü nasıl bir süpriz cıkar karşınıza,
    bu bir risk midir?
    ne olabilir, yoksa şüphe edilmeyecek normal bir durum mudur ?
    teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    artık benimde 125 znem var:)
    güzel soru. senin durumunda sayılırım. umarım cevaplayan bir arkadaş çıkarda ben.m merakında gider..

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Elinizdeki paradan olursunuz. Kimse 1 yıllık sorunsuz bir motoru üç'de bir fiyatına satmaz...
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya çalıntı çırpıntıdır ya da motor içine iyice baktırmalısınız ki büyük bi sorun olabilir gözle görünmeyen. boşverin motor alıcaksanız çok fazla cimriliğe kaçmak hiç iyi sonuçlar doğurmaz..

kesin çalıntıdır, bir an önce elden çıkarmak içinde çok ucuza veriyordur bence tehlikeli. plaka falan sordursana.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Herşey olur. Kimse hele bu kadar yeni motorunu bu fiyata satmaz. Bulunduğun bölgeden görerek bilerek servise götürerek al. Başın ağrımaz.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    herşeye hazırlıklı olup kafadan dalmak yerine temkinli olmakta fayda var.
    1:ruhsat sahibinden satışı hemen almayı isteyin.noter olmadan para vermem deyin.
    2:motoru çoook iyi bildiğiniz bir ustaya yada servise göstermeden almayın.bu usta, satıcının değil sizin tanıdığınız olsun...
    3:ruhsatında rehin haciz varmı araştırın.plaka sorgulayın.temiz kağıdı isteyin.hatta yeniden beraber alın...
    4: kaza bela boya veya oynama varmı km saati düşürülmüşmü mutlaka iyice incelettirin..
    5:satıcının söylediği herşey doğru da olabilir.kimsenin günahını almayın ama temkinli de olmayı ihmal etmeyin.
    bizde bir laf vardır...KONTROL İTİMADA ,İTİMAT KONTROLE MANİ DEĞİLDİR!!!

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    İki hafta önce arkadaşıma olan olayı anlatayım, aynı şekilde bir motor aldı ve şu anda 1. vitesi kullanamıyor. Meğer şanzımanı problemliymiş. Şu anda acil durumlar dışında kullanmıyor kullanırsa da 2. viteste kaldırıyor. Bakalım masraf ne olacak... Neyse ki Çinli parçası ucuz.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

bir sürü araştırma yolu var her türlü araştırmayı yap ( trafik vergi vs.) iyi bir ustaya götür, noterdende üstüne al hemen gerisi gezmek ,tozmak...
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim:))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler