Merhaba arkadaşlar,

2005 model ASYA 150 T motorsikletim var. 2006 senesinde 900 km.'deyken çok temiz bir durumda 1000-1500 TL seviyelerinde bir fiyatla almıştım.

Parça kalitesizliği, dayanıksızlık vb. durumlardan dolayı bakımlarından usandım bir süre sonra. Şu anda ufak tefek problemleri var, anlaşıyoruz ama. Başka iki motorum daha var. Onları aktif olarak kullanmaya başladım.

Satın almak isteyen eş dost oluyor ancak ben memnun kalmayacaklarını bildiğim için satmak taraftarı değilim. Gelelim son duruma:

Mahalle arasında, kısa mesafe yerlere giderken, yaz ayının da gelmesiyle yeniden kullanma gereksinimi duydum.

Eksik belgelerini tamamlamak adına küçük bir araştırma yaptım:

Normal muayene 64 TL, benim olmuş 116 TL
Normal sigorta 131 TL, benim olmuş 196 TL
Muayeneden geçebilmesi için de yaklaşık 100 TL masraf yapmam gerekiyor...

En fazla 750 TL eden bu motor için, 400 TL'yi aşan bu meblağı ödemek yerine, trafikten çektirip yazlıkta trafikten uzak bir yerlerde kullansam da işimi görecektir.

(Tam bu satırları yazarken az önce telefonum çaldı, başka bir ruhsat işlemi için trafikten aradılar. Memura danıştım, 45 TL gibi bir ücretle çekme işlemini tamamlayabiliyormuşum.)

Çektirme durumunda ileride herhangi pişman olacağım bir durum yaşar mıyım yakalanmak dışında? Klasik motor falan olsa saklamayı düşünebilirdim.