Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Devirde Noter Kalkıyormu ????

Motovento
    REKLAM ALANI

araç devri satışı ve tescil işlemleri noterler yerine emniyet müdürlüklerindeki trafik tescil şubelerinde yapılacak...

2010 yılındanitibaren araçların satış, devir ve tescil işlemlerinde herhangi birvergi veya harç da alınmayacak. Akşam gazetesinin haberine göre, 1Aralık 2009'da başlaması gereken uygulama noterlerin girişimleri sonucuhükümetin gündeminden çıkarılmıştı. Noterlere büyük gelir sağlayanancak vatandaşa mali külfet getiren uygulama son dakika değişikliğiolmazsa bu yıl sonu itibarıyla kalkacak. Noterleri devreden çıkaracakuygulama için Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama ve DenetlemeDaire Başkanlığı hazırlıklarını tamamladı. Emniyet bu amaçla özel birprogram geliştirdi. 'Araç satış ve devir projesi' 81 ildeki trafiktescil şubelerinin bilgisayarlarına yüklendi. Araç satış ve devirprojesi ile ilgili tescil şubelerindeki polisler eğitime tabi tutuldu.3.500 trafik polisine uygulamanın nasıl yapılacağı kurslarla öğretildi.
    Rehin işi yine noterde
    YENİ yıldan itibaren sadece rehin gibi mülkiyetinde muhafaza bulunanaraçların satışları noterlerce yapılmaya devam edilecek. Bu araçlarınalıcıları adlarına bir ay içerisinde tescil belgesi alınması gerekecek.Ayrıca araçların yabancı kişi ya da tüzel kişilere satışı da yinenoterler tarafından yapılacak. Araç devri, satışı ve tescili sırasındavatandaşlar noterlere 250 TL'den 600 TL'ye kadar para ödemek zorunda.

Doğrumu bir bilgisi olan varmı acaba ????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diver1069 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    Ben bi arkadasin kayin validesi olan notere sormustum gecen bayramda. O da yilbasi sonrasi belki kalkacak dedi ama kesin bir sey yok galiba. Seneye de eski tas eski hamam devam ederse hic sasirmam dogrusu. Adamlar havadan para kazaniyorlar, isterler mi boylesine yagli bir kapi elden kacsin.

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    İnşallah Öyle Olur...
    Alım Satımda Cok Yuksek Meblaglar İsteniyor Ve Cogu Kişi Bu Ücretler Yuzunden Satışı Uzerıne Almıyor...
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    inş kalkar,
    ama arkadaşın dediği gibi rahat gelen paranın önünü kesmezler,

ilk zamanlar köprü yapıldığı zamanda maliyetini kurtarmak adına para alınmaya başlanmış,
    ama halen devam ediyor
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    eger ortada boyle büyük paralar varsa biras zor kalkar ..!! stajyer ehliyet te 10 yıldır nasıl kaldırılamıyorsa bu da zor .. adam bi mühür basıyor dünya kadar para alıyor ya ..var mı boyle bi iş aklım almıyor !!!

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    ikinci el satılık buzdolabı var. vergisiz
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    noterden kalkabilir devir işleri ama emniyete geçer aynı paraları emniyet tahsil eder farketmez

blk10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    aynı parayı farklı yollarda baska isim altında almıycaklarsa harıka birsey
    Barbaros İLKBAHAR
    10Riders Balıkesir Motosiklet Kulübü
    RüzGaRı Hisset

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı blk10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı parayı farklı yollarda baska isim altında almıycaklarsa harıka birsey
    Notere ödenen vergileri tabiki emmiyette alacaktır.. Ancak bir miktar cebimizden çıkan para azalır.. Birde işlem azalır...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    kesin bişey yok galib ama kalksada beleş olmayacaktır yine

iyireklam10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    şimdide devlete geçerse nterde 1 saatte halletiğin işi emniyette 1 haftayı geçecektir
    neticesinde erken çıksındie rüşvet verer vere hakkımız olan şeyi aynı paraya laacagız
    anlaşılan polis arkadaşlaın aldıgı rüşvetler yeni uygulamalardan sonra iyice azalmış..
    ki yeni kaynak olsun die böyle bir uygulamayı yapacakalr..
    www.sesofset.com
    www.sesinoks.com.tr

Motosikleti
    evet aslında noterde 2 dk da hallettim ..emniyete gitsen en az 2 gün
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    Daha dün araç üzerindeki hacizi kaldırmak için bir ton prosedür ve problem yaşadım ve hala halledemedim.

Çok para vermekten ve noterlerden kurtulacağız belki ama
    sanmayın herşey güllük gülistanlık olacak...

Birde memur tafrası çekeceğiz...

Motosikleti
    Gilera Runner
    Zaten yıllardır anlamadım araç alım satımında noterlere neden para ödendiğini. Okadar gereksiz bi giderdiki, kalkması çok iyi olur.

okayyorukcuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as t1
    MADDE 18- 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun;
    a) 20 nci maddesinin madde başlığı ile (d) ve (e) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “Araçların tescil işlemleri ile yetki ve sorumluluk”
    “d) Tescil edilmiş araçların her çeşit satış ve devirleri, satış ve devri yapılacak araçtan dolayı motorlu taşıtlar vergisi borcu bulunmadığının tespit edilmesi halinde araç sahibi adına düzenlenmiş tescil belgesi esas alınarak trafik tescil şube veya bürolarındaki ilgili memurlar tarafından siciline işlenmek suretiyle yapılır. Trafik tescil şube veya büroları tarafından yapılmayan her çeşit satış ve devirler geçersizdir.
    Satış üzerine trafik tescil şube veya bürolarında alıcı adına tescil belgesi veya geçici tescil belgesi düzenlenir. Ayrıca, tescil edilmiş araçların satış ve devir işlemlerine ilişkin bilgiler işlemin tamamlanmasını müteakip en geç onbeş işgünü içinde ilgili vergi dairesi müdürlüklerine bildirilir.
    18/2/1963 tarihli ve 197 sayılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanununun 13 üncü maddesinde hüküm altına alınan isteme ve bildirme yükümlülüklerini, sorumluluk hükümleri saklı kalmak kaydıyla, elektronik ortamda yaptırmaya ve bu uygulamaya ilişkin usul ve esasları müştereken belirlemeye Gelir İdaresi Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilidir.
    Haciz, müsadere, zapt, buluntu, trafikten men gibi nedenlerle; icra müdürlükleri, vergi dairesi müdürlükleri, milli emlak müdürlükleri ile diğer yetkili kamu kurum ve kuruluşları tarafından satışı yapılan araçların satış tutanağının bir örneği aracın kayıtlı olduğu trafik tescil şube veya bürolarına üç işgünü içerisinde gönderilir. Aracı satın alanlar gerekli bilgi ve belgeleri sağlayarak ilgili tescil kuruluşundan bir ay içerisinde adlarına tescil belgesi almak zorundadırlar. Alıcıların tescil belgesi almak için süresinde başvurmamaları halinde bu araçları alıcıları adına re’sen kayıt ve tescil ettirmeye Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilidir.
    bu uygulama 01.01.2010 tarihinden itibaren uygulanacaktır.
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

TheRkuT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski bir başlığı tekrar hortlatmak istemiyorum fakat ikinci el motor (Bisan Roadstar 250) aldım, bu motoru üstüme alacağım fakat bununla ilgili bilgi edinmem gerekiyor. Nerden hangi belgeler ile satışını almalıyım? Bunun hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yardım rica ediyorum....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı TheRkuT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski bir başlığı tekrar hortlatmak istemiyorum fakat ikinci el motor (Bisan Roadstar 250) aldım, bu motoru üstüme alacağım fakat bununla ilgili bilgi edinmem gerekiyor. Nerden hangi belgeler ile satışını almalıyım? Bunun hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yardım rica ediyorum....
    Vergi borcu,otoyol-köprü kaçak geçiş gibi takıntıları yoksa önce satıcı ile notere gideceksiniz sonra trafik tescil şubesine.Bu konu ile ilgili başka topikler var,ne kadar tuttacağı yazılı orada.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler