Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. el motorsiklet almak...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    parayı bulursam bir gün olacak ;)
    slm arkadaşlar ben bursa'dan katılıyorum.
    benim size sormak istediğim 2. el motorsiklet alırken mesela istanbul'dan almak istediğim motorsikleti ben nasıl üstüme alacağım noter falan bunun yoll yordamı nedir?kaç paraya mal olur bu noter bie de alacağımız motoru bire bir görmek için ta istanbul'a mı gidedem?
    bir de motoru beğenmez isek boşu boşuna o kadar zaman ve para boşuna mı gidedek nedersiniz önerileiniz ve bu farklı şehirlerdeki motorları üzerine alma olayı nasıl oluyor bilen arkadaş var ise anlatabilirse sevineceğim...
    saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Noter masrafı 200lira civarı tutuyor, motorun modeline göre artış/azalış olabilir tabiki. Plaka değişeceğinden trafik masrafları bir miktar daha artacak. Noter,sigorta ve trafik işlemleri derken toplam 400tl civarı masraf benim tahminim

Bence motoru gidip görün, ilan ve resimler yanıltıcı olabiliyor. Almazsanız tabiki vaktiniz ve paranız boşa gider ama görmeden almaktan iyidir..

Motosikleti
    Alıntı -majesty- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noter masrafı 200lira civarı tutuyor, motorun modeline göre artış/azalış olabilir tabiki. Plaka değişeceğinden trafik masrafları bir miktar daha artacak. Noter,sigorta ve trafik işlemleri derken toplam 400tl civarı masraf benim tahminim

Bence motoru gidip görün, ilan ve resimler yanıltıcı olabiliyor. Almazsanız tabiki vaktiniz ve paranız boşa gider ama görmeden almaktan iyidir..
    sağolasın majesty kardeşim ama ben yine de Bursa'dan bakayım çünkü vaktim ve tanıdığım kimse yok orada(istanbul'da) motordan da fazla anlamam ki birini alıp göstereyim bu motor iyi midir kötü müdür diye.adam bir senin için istanbul'a mı gidecek motor bakmaya değil mi?
    ben dediğim gibi galiba en iyisi mi en azından görebileceğim bir motoru satın almak isterim...
    saygılar teşekkürler...

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    bence bursa'daki ustalara soruşturmanı öneririm onlar 2. el motorları iyi bilirler.birde çok beğendiğin bir motor olursa herhangi bir ustayla anlaşıp onunla motoru görmeye gidebilirsin.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

rapunzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr-125
    bursa istanbul arası feribotla 1 saat, bir günde birkaç motor görebilirsin ve motoru beğenmesen bile gezmiş olursun. yetkili servise giderseniz sorun olmaz illa tanıdık usta lazım deil. istanbulda daha fazla seçnek var ve fiyatlar daha uygun.

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Aşağı yukarı Bursa - İstanbul fiyatları aynı gibi. Tabi İst.'da seçenek daha fazla o tartışılmaz ama. Motor konusunda bilgim yok diyosun, İstanbul'dan motoru aldın diyelim Bursa'ya nasıl getireceksin? Ehliyetin var mı?

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı -majesty- adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bence tek bir motor için gitmeyin varsa birkaçtane alternatif oluşturup hepsine aynı gün bakıp bir karar verin ayrıca satış ruhsat plaka değişikliği sigorta hepsi sağlam 500 lira tutar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:19 ----------

bu arada almak istediğin motor modeli markası nedir belki burdan satıcı arkadaş çıkar

Motosikleti
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağı yukarı Bursa - İstanbul fiyatları aynı gibi. Tabi İst.'da seçenek daha fazla o tartışılmaz ama. Motor konusunda bilgim yok diyosun, İstanbul'dan motoru aldın diyelim Bursa'ya nasıl getireceksin? Ehliyetin var mı?
    ehliyetim var da tecrübem yok tecrübeli bir arkadaş ile geleceğim veya artık kendim getireceğim yavaş yavaş...

bir de ben bu motoru kargo ile getirtmeye kalksam bana kaça mal olur...?

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    kargo çok tutar. at bir otobüsün altına öyle getir.

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

bana kalsa önce kendin internetten şöyle bi araştr modelleri falan tam kafandaki seçeneği bulduğun zaman sabahtan git istanbula bir kaç ilandaki adamlarla aynı gün konuş.. kafanda bir model varsa zaten içlerinden biri temiz çıkar..

arkadaş ben daha 15 gün önce motor devri aldım plaka değişirse malum il değişiyor plaka değişmek zorunda 130 tl + sigorta hepsini 170 filan motora gelince motoru görmeden alma derim git bir bir bak devir işlemlerini ordanda yaptıara bilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler