Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1000 liraya kadar kask tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Herkese merhaba,
    Öncelikle daha önce açılmış konuları okudum ancak artı ve eksilerinden yeterince bahsedilmediği için kararsız kaldım. Bir de dolar/euro kurunun ani artışı gibi nedenlerle daha önceki tavsiyelerin bir kısmı anlamını yitirmiş durumda. 1000 liraya kadar kask önerilerinize açığım, full-face kask olması taraftarıyım güvenlik nedeniyle gv250 cruiser tipi motosiklet kullanıyorum, 4riders armor mont almayı planlıyorum, venom eldiven aldım, hem koruyucu olarak yeterli hem de görsel olarak hoş bir kask istiyorum. Siyah/kırmızı ya da sadece siyah taraftarıyım ama çokça çizildiğine ve çabuk deforme olduğuna dair yorumlar da okudum.

Şimdiye kadar bulabildiğim modeller;
    LS2 FF323
    Koruyucu olarak yeterli olduğu ancak ses geçirdiği, konfor bakımından biraz rahatsız olduğu gibi kullanıcı yorumları okudum.
    HJC IS-7
    Görsel olarak hoşuma gitti ancak ağır olması gibi bir dezavantajı varmış (1500 gr)
    AGV k5
    Çok fazla yorum bulamadım maalesef.
    SPEED R 2
    Siyahı yok maalesef.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Görülmesi için güncelliyorum.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Bahsi geçen kasklarla ilgil fikrim yok ama son satırda "siyah" renk aradığınızı anladım. Daha önce denediniz mi bilmem ama siyah kask güneşi çok çektiği için yazın cidden sorun olabiliyor. Görünür olmak istiyorsdanız da neon sarı kaskları öneririm. Gerçekten, araçların arasında neon sarının görünmemesi imkansız gibi...
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsi geçen kasklarla ilgil fikrim yok ama son satırda "siyah" renk aradığınızı anladım. Daha önce denediniz mi bilmem ama siyah kask güneşi çok çektiği için yazın cidden sorun olabiliyor. Görünür olmak istiyorsdanız da neon sarı kaskları öneririm. Gerçekten, araçların arasında neon sarının görünmemesi imkansız gibi...
    Simsiyah olması dediğiniz gibi problemlere sebep oluyor ancak fosforlu siyah da hoşuma gitmiyor, cruiser'ın o ciddi havasını kaybettiriyor.
    Şu tarz kasklara bakıyorum o nedenle;

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ls2 olmasa kardeşler motordan carbon kask alıcaktım kask kafanda yok gibi birşey garip

Motosikleti
    Ben her zaman güvenlikten yana olduğum için önce Shaprp testlerine bakıyorum. 5 yıldız almış kasklarıdan AGV S-4 840 lira civarında. Ona da bakabilirsiniz. Tabi ren ve beden bilmem...

http://www.motocapro.com/agv-kask/ag...sv-kapali-kask

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ls2 olmasa kardeşler motordan carbon kask alıcaktım kask kafanda yok gibi birşey garip
    Bana göre LS''nin tek sorunu 5 yıldızlı kask üretememiş olması. Ama binlerce liralık 4 yıldızlı kaskların yanında, Sharp 4 yıldızlı LS2 FF352 gerçekten ideal bir alternatif. Ve bu kask sadece 200 lira!
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Beğendiğiniz ve bütçenize uyan kaskların gidip deneyin, kafanıza tam uyan kaskı alın. Şekle şemale yıldız sayısına falan bakmayın. Zaten bir kaç denemede anlarsınız. Eğer bir markanın iki bedeni de örneğin hem m hem L bedeni kafanıza uymadıysa o markadan vazgeçin.

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Öneriler için teşekkürler, attığınız linkte bir tek XL kalmış, ben M/S kullanıyorum, HJC IS 17 düşünüyorum, acaba çabuk deforme olur mu ? ses alır mı?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    HJC FG 17 de güzel bir kask. Ayrıca LS2 FF323 çok iyi bir kask orta üst diyebilirim. Görünce anlarsın. Sağlamlığını merak ediyorsan Yonny Hernandez in yaptığı kazalara bakabilirsin

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HJC FG 17 de güzel bir kask. Ayrıca LS2 FF323 çok iyi bir kask orta üst diyebilirim. Görünce anlarsın. Sağlamlığını merak ediyorsan Yonny Hernandez in yaptığı kazalara bakabilirsin
    Peki LS2 mi HJC mi ?

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Açtığım konulardan bakabilirsin ls2 ff323 ün sağlamlığına kaza yaptım ve kask çok başarılıydı o kadar kafamı vurup sürüklenmeme rağmen nerdeyse çizik bile oluşmadı. Ses olayına gelirsek ben r25 ile kullanıyorum. Çok rüzgarlı havalarda baya ses aldı ama rüzgarın çok olmadığı zamanlar 90-120 arası performansını beğeniyorum.
    Se-ZeR bunu beğendi.

Kesinlikle HJC FG-17 aldım kullanıyorum. Siyah vizörünü de motomaxtan temin ettim. Gayet güzel kask.
    Fg-17 v IS-17 derseniz;
    Is-17 dahili Güneş vizörü polikarbon malezeme.
    Fg-17 güneş vizörü yok. Dışardan temin. (115 tl ye aldım) tak-çıkar pratik olarak kullanabilirsiniz. Malzeme olarak kevlar-fiberglass.
    Dış malzemesi için fg-17 tercih ettim. Memnunum.
    Se-ZeR bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben her zaman güvenlikten yana olduğum için önce Shaprp testlerine bakıyorum. 5 yıldız almış kasklarıdan AGV S-4 840 lira civarında. Ona da bakabilirsiniz. Tabi ren ve beden bilmem...

http://www.motocapro.com/agv-kask/ag...sv-kapali-kask

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Bana göre LS''nin tek sorunu 5 yıldızlı kask üretememiş olması. Ama binlerce liralık 4 yıldızlı kaskların yanında, Sharp 4 yıldızlı LS2 FF352 gerçekten ideal bir alternatif. Ve bu kask sadece 200 lira!
    bazı yorumlarda yapılan yalnış yönlendirmelere cevap vermek isterim. Sharpın sitesine girdiğinizde siteyi türkçeye çevirip okuyun. Sharp kaskların sadece dayanıklılığına göre puan vermiyor. Fiyat performansa göre yıldız veriyor. Üretim tarihleri yakın shoei ve mt yi yan yana koyduğunda belli bölgelerden belli şiddetlerde güç uyguluyor. testleri ikisede geçtikten sonra fiyata bakıyor. MT 50 euro shoei 200 euro olunca mtye 5 yıldız shoeiye 3 yıldız veriliyor. Bu sharp testi yalnış yönlendirmeler sonucunda ülkemizde satın alma aşamasında saçma sapan bir rol almaya başladı. Bilinçlenmekte fayda var ..

Yine aynı şekilde dünyaca tanınmış hjc nin pazar payını yükseltmek istemesi ve ucuza çinde fason ürettirdiği kaskları farklı kasklarla kıyaslamakta doğru değil. Piyasada komik rakamlara hjc satılıyor. Nerde üretildiğini avrupadaki kalite ve satış oranlarına bakılabilir. Üzerinde arai yada shoei yazıyor diye hermodel üstün kalitede olacak diye bir genelleme yapmayalım.
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı yorumlarda yapılan yalnış yönlendirmelere cevap vermek isterim. Sharpın sitesine girdiğinizde siteyi türkçeye çevirip okuyun. Sharp kaskların sadece dayanıklılığına göre puan vermiyor. Fiyat performansa göre yıldız veriyor. Üretim tarihleri yakın shoei ve mt yi yan yana koyduğunda belli bölgelerden belli şiddetlerde güç uyguluyor. testleri ikisede geçtikten sonra fiyata bakıyor. MT 50 euro shoei 200 euro olunca mtye 5 yıldız shoeiye 3 yıldız veriliyor. Bu sharp testi yalnış yönlendirmeler sonucunda ülkemizde satın alma aşamasında saçma sapan bir rol almaya başladı. Bilinçlenmekte fayda var ..

Yine aynı şekilde dünyaca tanınmış hjc nin pazar payını yükseltmek istemesi ve ucuza çinde fason ürettirdiği kaskları farklı kasklarla kıyaslamakta doğru değil. Piyasada komik rakamlara hjc satılıyor. Nerde üretildiğini avrupadaki kalite ve satış oranlarına bakılabilir. Üzerinde arai yada shoei yazıyor diye hermodel üstün kalitede olacak diye bir genelleme yapmayalım.
    İşin aslı Sharp'ta kask aradığımda karşıma kaskın ön arka yan ve üstten darbeye dayanıklılığı siyahtan yeşile doğru renklerle derecendirilmiş şekilde çıkıyor. Mümkünse hepsinin yeşil olmasını isterim ama benim bütçeme göre yanlar hafif turuncuya kaçıyor.

Yıldız nasıl veriliyor bilmem ama (benim gözümde) kabul görmüş bir test kuruluşunun verileri varken, onları hiçe sayarak bir kaskı sırf fiyatı veya görünüşü yüzünden almam.

"Calculation of SHARP safety (Star) ratings

In order to derive the safety rating, the test results are weighted according to the best motorcycle accident data available. This weights the likelihood of impacts occurring to different regions of the helmet, of impacts occurring at different speeds, and of impacts with different surfaces, based upon the accident studies carried out as part of the COST 327 study. This found the side and rear of the helmet to be commonly impacted and a strong correlation between impact location on the helmet and injury. The side of the head was also found to be particularly vulnerable to injury. The weighting of test results during the calculation of the SHARP safety ratings to real world accident data aims to highlight those helmets that will make the most difference to motorcyclist safety.

Calculation of the safety rating is complex so to enable the identification of those helmets likely to offer the highest level of protection, the ratings are expressed as a simple star rating with 5‐stars being the highest and 1‐star the lowest.

A 5-star helmet offers good levels of protection right around the helmet. That’s not to say a lower rated helmet will not provide protection; regardless of its SHARP rating every helmet on sale in the UK must meet at least one regulatory standard, ensuring it offers at least a minimum level of protection.

Our tests have shown that not all helmets offer the same level of impact protection. Motorcyclists can all judge the price, extra features and build quality of a helmet but SHARP provides independent advice on how much protection it can offer in the event of crash – which cannot be assessed at the point of sale."

Bu bölümde fiyatla ilgili birşey göremedim yalnız...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://sharp.dft.gov.uk/wp-content/...-procedure.pdf

Şu dosyada bana fiyatla alakalı bir kriter bulabilir misiniz acaba?
    Ayrıca fiyat bir kriter olsa üreticiler UK'de özel fiyat verirlerdi çok saçma değil mi ?

70'lerden kalma arai hurafelerine devam
    Deadly Sto(R)m ve ryangt bunu beğendiler.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Is 17ye sakın 1000 Tl falan verip alma. Ben 800 Tl ye aldım ona bile pişmanım. Aşırı ses alıyor, buğu problemi var. Mt revenge in falan bir tık üstü bir kask diyebilirim. Artıları rahat bir kask, ağırlığını fazla hissetmiyorsun. Pinlock hediye olarak geliyor, güneş vizörü var ancak güneş vizörünü indirdiğinizde kaskın ses alması, rüzgar geçirmesi artıyor.

Motosikleti
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://sharp.dft.gov.uk/wp-content/...-procedure.pdf

Şu dosyada bana fiyatla alakalı bir kriter bulabilir misiniz acaba?
    Ayrıca fiyat bir kriter olsa üreticiler UK'de özel fiyat verirlerdi çok saçma değil mi ?

70'lerden kalma arai hurafelerine devam
    Ben PDF üzerinden değil de kendi sitesinden baktım ama fiyatla ilgili hiçbir değerlendirme yapılmamış. Doğru tespit

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı ernaltnts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Is 17ye sakın 1000 Tl falan verip alma. Ben 800 Tl ye aldım ona bile pişmanım. Aşırı ses alıyor, buğu problemi var. Mt revenge in falan bir tık üstü bir kask diyebilirim. Artıları rahat bir kask, ağırlığını fazla hissetmiyorsun. Pinlock hediye olarak geliyor, güneş vizörü var ancak güneş vizörünü indirdiğinizde kaskın ses alması, rüzgar geçirmesi artıyor.
    Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. IS-17'yi saydığınız nedenlerden ötürü eliyorum, LS2 için rahat değil ama güvenli dendiği için eledim, kasksız kalacağım bu gidişle :(

AGV K5 kaldı elimde ihtimal olarak bir tek, ne dersiniz?

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    1000 nakite 2017 üretimi mavi siyahlı tam dip modelini bilmediğim Nolan N87 aldık arkadaşa bu hafta. Şimdilik memnun. Denemeniz iyi olabilir.
    Se-ZeR bunu beğendi.

Shark raw onerebilirim. İki senedir kullaniyorum biraz ses sorunu disinda efsane kask. Shark vancore da olabilir kapali kask olarak..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)