Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Moto Kurye Nedir Kime Denir..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DADYDD250E-9
    motorkuryeliği çok gözel tanımlamış ve anlatmışsınız,teşekkürler beyefefendi,güzel bir yazı olmuş koluna elina sağlık demeden geçrmeyeceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Güzel bir yazaı olmuş Tebrikler.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Dostlar moto kurye arkadaşlar aylık yaklaşık ne kadar kazanmaktalar.

Motosikleti
    honda nt700deauville
    dostum ben bursadan örnek vereyim eğer sağlam iş çıkarsa yada bir yere tek paket yerine 3 4 paketle çıakrsan iyi kazanırsın şans ve senin tırmalamanla alakalı bir istikamete tek paketle gidiyorsan ve gittiğin yerde 2saatte yemek yiyorsan çay sigara oyalanıyorsan 600 700 kazanırsın ama şansın ve azmin varsa 3000bile kazanabilirsin ama ortalama 1200 1300kazanıyoruz
    iyi motorlar sizi a noktasından b noktasına ulaştırır,mükemmel motorlarsa sadece başınıza bela açar::xrock::

anladım dostum bende de 99 model titan var Babam daha 12 yaşımdayken almıştı ama pek kullanmadı daha 5400 km filan.Ehliyetimi aldıktan sonra düzenli kullanmaya başladım. hani bir baltaya sap olamazsam moto kurye işimi yapsam diye düşündüm.Ama bu meslek hakkında kazanç ve zorlukları pek bilgim yok.Motorum,ehliyetim,(8 yaşından beri kullanmışlığım) ve yol bilgilerine sahibim İstanbuldan bahsediyorum .Üniversiteden mezun olamazsam yada düzgün bi işe sahip olamazsam aklımda alternatif bi iş olarak moto kurye olmaya düşünmelimiyim zira şu anki koşullarım moto kurye yapmamı engeleyecek gibi görünmedi bana sizinde mesleğiniz hakkında tavsiyelerinizi ve uyarılarınızı dinlemek isterim.

mard22 demişki;
    yaa bu kuryeleri hor gören araç sürücüleri bu işi daha iyi yapabileceğini düşünüyorlarsa buyursun yapsınlar... bu kurye işini yapan insanların %90 yetişkin insanlardır ne yaptığını bilirler hepsi ekmek parası pesinden koşarlar...anlatmak istediğim aynanızın kırılacağından korkmayın siz normal yolunuzu gidin kuryeler zaten geçilemeyecek yerden geçmez...teşkr edrm....
    Bu işin trafik kurallarına uyularak yapılabilecegini düşünenlere benimde eklemek istediklerim var.Türkiye turizmde dünyanın en geç rezarvasyon yaptıran ülkeleri arasında ilk sıralarda(minnimum 1 sene önceden rezervasyon yaptıran ruslar bizim yarı fiyatımıza tatil yapıyorlar uçak ve yol masrafları dahil.).Tuvalete takatımız kesildigi an gideriz koşarak(Yarı yolda bırakanlarımız çoktur),suyu kuruduğumuzda içeriz,sabah evden otobüs tam geçerken çıkar koşarak şöföre durması için el ederiz,benzin fiyatlarına isyanı 1 lt benzin araba parası olunca edecegiz orası kesin,sekreter evragı masasında unutur karşı taraf kapatacakken dank eder kurye firması aranır acilin acili expresin expresi kayıt alınır kurye yetiştremezse hargün rutin ugrayan başkabir kurye firmasının pazarlamacısının teklifi kabul edilir.Sürücü araç sürerken gazete okur,makyaj yapar,hem telefonla görüşür hem şerit degiştirir,müşteri taksiye tam dibinde iken el eder,kavşaga 10 metre kala 160 ile seyrederken üçüncü sol şeritten yumuşak bir hareketle kavşaga girilir,tabela tam yol çalışmasının başladığı yerdedir aynı şekilde arızalı aracında tam poposundadır uyarı levhası,belediye otobüsünün eksozundan çıkan duman demir çelik işletmeleri bacasında yoktur(bayılan arkadaşımız oldu eksozdan).............evet kuryeler çok kötü motor kullanıyorlar dogru.Hata kuryelerinĞzgünüm bende kuryeyim ve herkesten özür diliyorum.Bundan sonra motorumu hep sagşeritte sürecegim sollamalar hariç.Otobanda 80 i geçmiyecegim şehir içi 40-50 galiba.Şeritte yalnız seyredecegim takip mesafesi ve şerit degiştirme kurallarına uyacagım.Bile bile ışık ihlalali yapmıyacak kaldırım kullanmayacağım.Bana yeşil yansada ışıklarda geçen yaya için durup geçmesini bekleyecegim(eh arkadan çarpacak olan umarım sizden biri olamaz)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:40 PM ----------

Bu arada xgreecex
    kardeşimizinde merakına soru ile cevap vereyim.Kışın 8-10 saat yağmur çamur altında ıslansan titresende,yazın pişsende motora binmeye devam edecegine kanaat getirebiliyorsan doga şartlarına direçliyim diyosan bir dene demekle birlikte tavsiye etmem.Başka alternatifin varsa degerlendir.Motora nasıl olsa binersin.12 senedir bu işin içindeyim artık motora zevk için binemiyorum.Gezmek eziyet geliyor.Var gerisini sen düşün.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .12 senedir bu işin içindeyim artık motora zevk için binemiyorum.Gezmek eziyet geliyor.Var gerisini sen düşün.
    seni anlıyorum dostum,ben işim gereği otomobil kullanıyorum,1.500.000 km den sonrasını hesaplamaz oldum,artık gerçekten mecbur değilsem direksiyonda bile olmak istemiyorum

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    [QUOTE=deltasahin;Çünkü bizler motorsikletin saygınlığını artıran asıl faktörüz .[/QUOTE]

Birçok kişinin bunun tam tersini düşündüğünü biliyorum. Ben o şekilde düşünmüyorum onu da belirteyim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HARLEY GÖRÜNÜMLÜ ÇELİK
    zor iş,
    allah kolaylık versin yolunuz açık kasisiniz az olsun...!

Motosikleti
    tvs ( apache )

evet biz kuryeler çok saygısız insanlarız

Alıntı keremusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ewet illaki her işin zorluğu vardır buna kurye arkadaşlarda dahildir.Kurye deyince benim aklıma kesinlikle profesyonel olmuş motor kullanıcıları gelir.Üstüne Tr de az kişi vardır.Adamlar uzman olmuşlar AMA kesinlikle kural tanımazlar.Saygı denen şey arasan bulamazsın.
    Şimdi bir kaç itiraz gelir ama;
    1-Gittikleri şerit KESİNLİKLE yanlıştır kendilerini ve başkalrını tehlikeye atarlar.
    2-Kaldırım ,ters yön, girilmez yollar aklınıza ne gelirse hep vardırlar.
    v.s v.s gibi birçok benzer ihlaller.

slm kardeş ilk önce sen 10 yıl kuryelik yap ondan sonra cevap
    1-gittiğim şeritten hep kovulan insanlar biziz sol şerit korna sellektör orta şerit korna sellektör sağ şerit korna sellektör emniyet şeridi korna sellektör cevapla bakalım şimdi evet gittimiz şerit yanlış pardon
    2-kaldırım ters yön girilmez yol aklına ne gelirse 5 parmağın beşi birmi hepsimi aynı cevabını sen ver ama bizler genede saygısız olalım sen üzülme yeter

ama artık bu işi yapmıyorum neden çünkü bıktım artık sizce 10 senede kaç milyon km yol yapmışımdır evet kuryeliği bıraktım çünkü artık ist oturmuyorum taşındım samsuna hemde o beğenmediğiniz kuryecilikten kazandığım parayala kendime ev alarak artık yazacak hiç bir şey bulamıyorum lütfen bu kızmayın bu sözlerim genel anlamda değil onlar kendini çok iyi biliyor
    ::sefereee

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı emrahselim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuryecilikten kazandığım parayala kendime ev alarak
    helal olsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    tvs ( apache )
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun...

sağol metehan kardeşim teşekkürler keşke motor kullanan hekes bir ayda olsa kuryelik yapsa o zaman kuryeleri daha iyi anlayacaklar veya motor kullananlar yerine otomobil kullananlar yapsa o zaman diyecekler ne zor iş ama önce bu işi yapmalrı lazım
    ::sefereee

atakan_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-6C Daytona
    çok güzel bi konu olmus teşekkürler
    Atakan İskender/Regal Raptor(RR)

dj_embow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı keremusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ewet illaki her işin zorluğu vardır buna kurye arkadaşlarda dahildir.Kurye deyince benim aklıma kesinlikle profesyonel olmuş motor kullanıcıları gelir.Üstüne Tr de az kişi vardır.Adamlar uzman olmuşlar AMA kesinlikle kural tanımazlar.Saygı denen şey arasan bulamazsın.
    Şimdi bir kaç itiraz gelir ama;
    1-Gittikleri şerit KESİNLİKLE yanlıştır kendilerini ve başkalrını tehlikeye atarlar.
    2-Kaldırım ,ters yön, girilmez yollar aklınıza ne gelirse hep vardırlar.
    v.s v.s gibi birçok benzer ihlaller.
    bunları ecburiyetten yapıyoruz zevk için değil sırf evraklar zamanında yetişsin diye kuryelikte kızan müşteri kızan operasyon var geç kalındıgında artık gerisini sen düşün sitres zaman kısıtı

Motosikleti
    05' CBR 125R
    'ekmek aslanin agzinda'

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    5 senedir bu işin içindeyim adanada yapıyorum bu işi özelbir firmanın kuryesiyim gerçektende dışardan gözüktüğü gibi değil kimisi ne varki geziyorsun....akşama kadar der ama bir gün o diyeni arkaya attım benle gezdi saat 2 de bıraktı gitti tabi kolay değil 130 evakla işe çıkacan en az 110 evrak a uğramak..gerçektende zor iş özelliklede araçların hiç bir saygısı yok biz kuryelere demicem motorsiklet kullanıcılarına
    mondial 150 kn oldu 250 kn ....... :queen: :queen:

Allah yardımcıları olsun,peki maaşları n kadar bu moto kuryelerın o kadar dışlanıolar ama paralarını sevıolarda seslerını cıkarmıolar demekkı..

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    biz motorculara ibnelik yapanların allah belasını versin beter etsin biz onlara ne yapıyoruzki bize saygı göstermiyorlar anlamıyorum bu milleti bu kadarmı cahil aptal olunur bunlar ayna nedir bilmez sag şeritten gidiyorum adam orta şeritten birden sağa geçti azdaha beni devirecekti zor topladım ilerde trafikte vardı bunun camıda açıktı sola geçtim dedim napıyorsun sen dedi görmedim dedim gözlük tak ibne görürsün dedim bastım gittim sonra böylelerine sinirlenmemek elde degil bide gülüyor terbiyesiz karaktersiz üste falan çıksaydı ben gösterirdim ona hem suçlu bide üste çıkmaya çalışanları gördümmü deliriyorum ben sakin olayım dedikçe karşımdaki insan olmadımı işte ozaman kavga başlamıştır

91 senesinde motorsikletli kurye olarak başladım bi hevesle..
    ŞU AN HALA KURYEYİM..
    VAY BE NERDEYSE 20 SENE OLMUŞ))))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:05 ----------

arkadaşlar eskiden motor almak bu kadar kolay diildi.. şirket motorları ragbet bi durumdaydı ve iyi paralar kazanılıyodu. taki bu pizzacılar . köfteciler piyasaya çıkana kadar. biz bu işi profesyonel olarak yaparken ve iyi paralara... bu pizzacılar abi para önemli diil motor akşam bizde kalıyomu diyene kadar.. işte bu laf bizim işimizin sonu oldu..biz para için kuryelik yaparken onlar motor için yaptılar.. sonada malum bu gün piyasa kuryelerle doldu taştı..
    daha dogrusu motora binen kendini kurye olarak gördü.firmalarda fiyatı aşagıgılara çekti..durum malum vede vahim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:11 ----------

Alıntı rmznkymco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah yardımcıları olsun,peki maaşları n kadar bu moto kuryelerın o kadar dışlanıolar ama paralarını sevıolarda seslerını cıkarmıolar demekkı..

BUNDAN 8 SENE ÖNCE 1500 TL ALIYODUM )) HERŞEY FİRMADAN YEMEK.MASRAF.BENZİN.MOTOR.GİYİM. AKLINA NE GELİYORSA...

BUGÜN 1000 TL HERŞEY BENDEN ( FARK İÇLER ACISI..)

ayıkla pirincin taşını bakalım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:17 ----------

Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işin trafik kurallarına uyularak yapılabilecegini düşünenlere benimde eklemek istediklerim var.Türkiye turizmde dünyanın en geç rezarvasyon yaptıran ülkeleri arasında ilk sıralarda(minnimum 1 sene önceden rezervasyon yaptıran ruslar bizim yarı fiyatımıza tatil yapıyorlar uçak ve yol masrafları dahil.).Tuvalete takatımız kesildigi an gideriz koşarak(Yarı yolda bırakanlarımız çoktur),suyu kuruduğumuzda içeriz,sabah evden otobüs tam geçerken çıkar koşarak şöföre durması için el ederiz,benzin fiyatlarına isyanı 1 lt benzin araba parası olunca edecegiz orası kesin,sekreter evragı masasında unutur karşı taraf kapatacakken dank eder kurye firması aranır acilin acili expresin expresi kayıt alınır kurye yetiştremezse hargün rutin ugrayan başkabir kurye firmasının pazarlamacısının teklifi kabul edilir.Sürücü araç sürerken gazete okur,makyaj yapar,hem telefonla görüşür hem şerit degiştirir,müşteri taksiye tam dibinde iken el eder,kavşaga 10 metre kala 160 ile seyrederken üçüncü sol şeritten yumuşak bir hareketle kavşaga girilir,tabela tam yol çalışmasının başladığı yerdedir aynı şekilde arızalı aracında tam poposundadır uyarı levhası,belediye otobüsünün eksozundan çıkan duman demir çelik işletmeleri bacasında yoktur(bayılan arkadaşımız oldu eksozdan).............evet kuryeler çok kötü motor kullanıyorlar dogru.Hata kuryelerinĞzgünüm bende kuryeyim ve herkesten özür diliyorum.Bundan sonra motorumu hep sagşeritte sürecegim sollamalar hariç.Otobanda 80 i geçmiyecegim şehir içi 40-50 galiba.Şeritte yalnız seyredecegim takip mesafesi ve şerit degiştirme kurallarına uyacagım.Bile bile ışık ihlalali yapmıyacak kaldırım kullanmayacağım.Bana yeşil yansada ışıklarda geçen yaya için durup geçmesini bekleyecegim(eh arkadan çarpacak olan umarım sizden biri olamaz)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:40 PM ----------

Bu arada xgreecex
    kardeşimizinde merakına soru ile cevap vereyim.Kışın 8-10 saat yağmur çamur altında ıslansan titresende,yazın pişsende motora binmeye devam edecegine kanaat getirebiliyorsan doga şartlarına direçliyim diyosan bir dene demekle birlikte tavsiye etmem.Başka alternatifin varsa degerlendir.Motora nasıl olsa binersin.12 senedir bu işin içindeyim artık motora zevk için binemiyorum.Gezmek eziyet geliyor.Var gerisini sen düşün.

BRAVOOOOOO tam gedik valla.. tşk ler

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    ALLAH c.c yardımcları olsun . Severim kurye arkadaşları..
    Korkaklıkta AR. İlerlemekte şeref VAR.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler