Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2.EL MOTOR NOTER İŞLEMLERİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr Esd
    2. el motor alırken plaka değiştirmek zorunlu mu? zorunluysa ücreti ne kadar? değilse noter işlemleri ne kadar biri aydınlatmalı beni

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tlgknbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Naked
    Alıntı thechelious adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el motor alırken plaka değiştirmek zorunlu mu? zorunluysa ücreti ne kadar? değilse noter işlemleri ne kadar biri aydınlatmalı beni
    plaka değiştirmek mecbur değil değiştirme ücreti 125 civarı olması gerek. plaka değişmicekse sadece 70 tl ücret ödeyeceksiniz
    İMAM SOLLARSA CEMAAT YANLAR

Motosikleti
    Honda PCX
    plaka değişmez ise 97-98 tl falan
    plaka değişir ise 190 tl gibi bişey tutuyor
    benden tavsiye motorun plakası 34-35-06-16 falan değilse değiştirme çünkü diğer iller için trafik sigortan daha ucuz tutar

noter zaten soruyor plaka değişecekmi diye. değişecekse ücreti daha fazla 186 TL idi en son

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı mustafa0616 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plaka değişmez ise 97-98 tl falan
    plaka değişir ise 190 tl gibi bişey tutuyor
    benden tavsiye motorun plakası 34-35-06-16 falan değilse değiştirme çünkü diğer iller için trafik sigortan daha ucuz tutar
    Ben de öyle sanıyordum ama sigortacıya sordum, araç sahibinin ikameti hangi ilde gözüküyorsa artık ona göre fiyat uyguluyorlarmış.

HSGUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    Sene: 2015
    sadece üstüme alma (plaka değişmiyor) 110 TL
    Sigorta (plaka başka ilin,babamın üstüne aldım - 18 . 22 yaş arası iseniz fiyat 100 tl artıyor o yüzden 22 yaşından küçükseniz babanızın veya abinizin üstüne almasını tavsiye ederim ) 130 TL

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    merhabalar; babamın üstüne cbr250r vardı. plaka değişimi istemiştik fakat plaka değişimi yapmadan ve ruhsat çıkarmadan aracı geri sattık. Acaba biz bu verdiğimiz paranın geri iadesini alabilir miyiz?

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    plaka değiştirmek zorunlu değil. noter ücreti de 100 küsür liraydı yanlış hatırlamıyorsam. internetten öğrenebilirsin. noterdeki tek masrafın o motor alırken

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    örnek veriyorum, senin ikametin istanbul, aldığın motor ankara plaka ise, eğer istiyorsan plakayı istanbul plaka yaptırabilirsin, istersen değiştirmeden ankara plakalı şekliyle de alabilirsin.
    plaka değiştirmezsen 100-110 lira civarı bi noter masrafı var, değiştirmek istersen 190-200 tl civarı bir masraf oluyor toplamda

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    hiçbiryerden bişey bulamadım fakat aaylık plaka süresi dolduğu zaman para geri alınabiliyormuş. Acaba plaka çıkarmadan satışını yaparsak da geri alabiliyor muyuz?

Alkan1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 25 Siyah
    Arkadaşlar 0 km bir pulsar alma niyetindeyim . İkametgah adresim İstanbul ancak motoru Çanakkale'den alacağım ve Çanakkale de kullanacağım bu yüzden 17 plaka istiyorum. Ancak sistemde adres neresi ise Oraya çıkıyor plakalar. Ancak nüfus kayıt sisteminde 2. Adres eklenebiliyor. O adresi eklesem sisteme. Satışta Çanakkale üzerine plaka çıkarabilir miyim yardım ve fikir için tesekkürler

Motosikleti
    Honda Cb 125e - Bajaj Chetak 150cc
    Merhaba konu kirliliği olmasın diye yeni konu açmak istemedim. Sorun şu almak istediğim 2. El motor a plaka çıkarmamışlar satıcının elinde fatura var. Bu motorun satış devri olur mu?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı cgs35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba konu kirliliği olmasın diye yeni konu açmak istemedim. Sorun şu almak istediğim 2. El motor a plaka çıkarmamışlar satıcının elinde fatura var. Bu motorun satış devri olur mu?
    Olmaz. Fatura kimin adinaysa o kisi basvurup plaka alacak, sonra size satis yapilacak.

Motosikleti
    Peki satıcı ile notere gitsek bu işlem aynı gün olup satış tescili de üzerime alabilir miyim. Yani dediğinize göre motorun satışa engel herhangi bir durumu yoksa satıcı ile notere gidip motoru alabilir miyim?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı cgs35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki satıcı ile notere gitsek bu işlem aynı gün olup satış tescili de üzerime alabilir miyim. Yani dediğinize göre motorun satışa engel herhangi bir durumu yoksa satıcı ile notere gidip motoru alabilir miyim?
    Araca plaka çıkarmak için noter bazı belgeler isteyecektir. Fatura, trafiğe uygunluk belgesi vs. Bunlar duruyorsa belki çözülebilir. Bu belgelerin bir geçerlilik süresi var mı bilmiyorum.

Her şekilde öncelik plaka cikarilmasi. Saticidan once bunu yapmasını istemelisiniz. Eğer plaka çıkarsa size satışı aynı gün yapabilir.

Motosikleti
    Teşekkürler gürcan kardeş.

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)