Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyetteki "Gözlük" ibaresi

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar,

Ehliyetimi almadan girdiğim sağlık muayenesinde gözlerim bozuktu; dolayısıyla ehliyetteki "kullandığı cihaz ve protezler" kısmında gözlük ibaresi var. 1 ay önce lazerle göz ameliyatı oldum ve şu anda şahin gözlüyüm

Trafikte gözlüksüz araç kullanırsam yasal olarak suç işlemiş oluyorum. Kısacası ehliyetteki bu alanı düzelttirmem lazım. Ehliyet kursundakiler "ameliyat olduğun hastanedeki iki uzman doktorun imzalayacağı rapor [...Şu tarihte ameliyat olmuştur. B ve A2 sınıf araç kullanabilir] almalısın" dedi. Yoldaki bir trafik polisiyle konuşmamız ise şöyle:

- .... bıdır bıdır, göz, gözlük, ehliyet, ameliyat, şimdi ne yapmalıyım?
    - rapor al! (bi umut sarıkaya esprisi geliyo insanın aklına)
    - ee... nasıl rapor, nereden?
    - göz doktorundan.
    - peki, teşekkürler.

Bu ehliyet update prosedürünü bilen var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim b ehliyetimde gözlük vardı a2 alırken yeni rapor aldım sağ göz 10/10 sol göz 10/10 yazdı kaşeledi imzaladı doktor a2'yi teslim alırken polis yeni rapora baktı sağlam, yeni ehliyete gözlük yazılmadı, ama aldığım rapor normal rapor parasının iki katıydı ne özelliği vardı hatırlamıyorum başhekim onaylı mı neydi
    Ninja

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araçta numarasız camlı -hatta camsız da olabilr- gözlük bulundurun, boş bir alanda "çevirme görünce kızlı gözlük takma" antrenmanı yapın
    112ciyiz

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında bu işin en basit çözümü, baştan ehliyete "gözlük veya lens" yazdırmak olurdu ama sonuçta ehliyet nasıl olsa geğişeceğine göre rapor ile tamamen kaldırmak daha mantıklı elbet...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Bende B sınıfını aldığımda gözlük yazıyordu, A2 alırken sağlık raporuna gözlük ve lens yazdırdım, çeviren polis hiç sormadı lenslerini takıyormusun diye ama önceden hep sorarlardı gözlügün nerde diye..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Motosikleti
    kanuni deer 152
    benim ehliyetimde de yazıyor gözlükle lens diye ama en iyisi bir trafik muamelecisine danışmak böyle emekli trafik polisi olanlardan kesin basit bir yolu vardır . kart parasından falan yırtmanın bir yolu var mı orasını bilemiyorum .

Motosikleti
    Jinlun_250_Elegance
    Dostlar fazla olmasa da benimde gözler bozuk... Bilindiği üzere kaskla gözlük oldukça rahatsız ediyor. Ehliyeti alırken doktora resmen yalvardım yazma gözlük diye çünkü numarası oldukça düşük fakat o yine de gözlüksüz kullanma dedi ve yazdı. arkasından da ekledi: " İstersen gözlüksüz motosiklet kullanabilirsin eğer polis çevirirse lens kullandığını söyle. Senden lenslerini çıkartmanı isteyemez böyle bir hakkı yasal olarak yok polisin" şeklinde bir açıklama yaptı. Ben de madem öyle neden yazıyorsunuz ehliyete gözlük dedim ve aldığım cevap: "naapalım prosedür böyle" oldu...

Motosikleti
    kanuni deer 152
    o doktor kendisine bayağı güveniyormuş . alkol muayenesinden kaçmak için üflemem derseniz adli tıp a götürüyorlar orda kan tahliliyle ölçüm yapılıyor , dolayısıyla lensini çıkar dediğinde çıkarmam dersen adli tıp ta çıkarırlar . en iyisi işi kitabına uygun yapmak . lens ise lens gözlerinde herhangi bir sorun yoksa da bence ehliyet için nerden sağlık raporu aldıysan aynı yerden göz için bir rapor alıp emniyete başvurman .

motor kağıt işler

2, el bir motor satın aldım ancak motorun satışını almadan kağıtlarını kaybettim (temiz kağıdı vs,) bu kağıtları çıkarmak için ne yapmalıyım,motor urfadan bir ajans'tan alınmış (plaka yok) acil yardım gerekli

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araçta numarasız camlı -hatta camsız da olabilr- gözlük bulundurun, boş bir alanda "çevirme görünce kızlı gözlük takma" antrenmanı yapın
    aah dejavu oldum birden çok seri gözlük takar çıkarırım
    Ninja

@mcmxciii

önceden göz numaran kaçtı ? bende lazer olmayı düşünüyorum. gözlerim 1,00 1,25 derece. Gözlüğü 6 yaşımdan beri taktığım için günlük yaşamda veya kask takarken rahatsız etmiyor ama lazer ile gözüm sıfırlancaksa lazer yaptırabilirim. tavsiye ediyormusun ?

Alıntı Serkan37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mcmxciii

önceden göz numaran kaçtı ? bende lazer olmayı düşünüyorum. gözlerim 1,00 1,25 derece. Gözlüğü 6 yaşımdan beri taktığım için günlük yaşamda veya kask takarken rahatsız etmiyor ama lazer ile gözüm sıfırlancaksa lazer yaptırabilirim. tavsiye ediyormusun ?
    1.00 / 1.25 ise lazer olamazsın Serkan. Minimum 2.00 olmalı. Ama bunun teknolojisi sürekli güncelleniyor, belki ileride uygun olabilir. Bu arada ameliyattan önce imzaladığın belgede, sıfırlanmamasının olası olduğu belirtiliyor, bunu kabullenerek giriyorsun. İşyerimde 7.00+ bir arkadaş da lasik yaptırmış birkaç yıl önce, onun gözleri şu anda sıfır. Ben ameliyat olalı 1 ay oldu ve henüz ölçüm yaptırmadım.

Benim gözlerim ameliyattan önce 2.25 / 2.00'dı. Şu an çok memnunum.
    [I][B]sen uçuşu hatırla, kuş ölümlüdür[/B][/I] [furug ferruhzad]

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Alıntı mcmxciii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Ehliyetimi almadan girdiğim sağlık muayenesinde gözlerim bozuktu; dolayısıyla ehliyetteki "kullandığı cihaz ve protezler" kısmında gözlük ibaresi var. 1 ay önce lazerle göz ameliyatı oldum ve şu anda şahin gözlüyüm

Trafikte gözlüksüz araç kullanırsam yasal olarak suç işlemiş oluyorum. Kısacası ehliyetteki bu alanı düzelttirmem lazım. Ehliyet kursundakiler "ameliyat olduğun hastanedeki iki uzman doktorun imzalayacağı rapor [...Şu tarihte ameliyat olmuştur. B ve A2 sınıf araç kullanabilir] almalısın" dedi. Yoldaki bir trafik polisiyle konuşmamız ise şöyle:

- .... bıdır bıdır, göz, gözlük, ehliyet, ameliyat, şimdi ne yapmalıyım?
    - rapor al! (bi umut sarıkaya esprisi geliyo insanın aklına)
    - ee... nasıl rapor, nereden?
    - göz doktorundan.
    - peki, teşekkürler.

Bu ehliyet update prosedürünü bilen var mı?

ameliyatı ne kadara oldunuz? benim yaş 21 gözlerimin ikiside -1 derece bozuk acaba yaş itibari ile vede gözün derecesi ile ilgili ameliyat için erken mi ayrıca hemen 5 metrede ki yazıları bile okumada zorlanırım akşamları olabildiğince trafiğe çıkmıyorum özellikle er-5 le

ehliyetim de de gözlük hususunda bir sorun yok muayenelerde sorun çıkmadı

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Benim gözlerim -1,5

4 yıldır lens kullanıyorum.Muayeneye de lens ile gittim, ona da muayene denirse.Sağlık raporu almak istiyorum deyince danışmadaki kız bir kağıt çıkardı, direk "Sağlam, A2 sınıfı sürücü olur yazdı yukarıda mühürlet dedi bu kadar.Doktor felan görmedim yani.Ehliyette de bir şey yazmıyor.

Ama evden dışarı çıkarken gözlük yada lens takmadan çıkmıyorum kesinlikle hele motosiklet asla kullanmam.

Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ameliyatı ne kadara oldunuz? benim yaş 21 gözlerimin ikiside -1 derece bozuk acaba yaş itibari ile vede gözün derecesi ile ilgili ameliyat için erken mi ayrıca hemen 5 metrede ki yazıları bile okumada zorlanırım akşamları olabildiğince trafiğe çıkmıyorum özellikle er-5 le

ehliyetim de de gözlük hususunda bir sorun yok muayenelerde sorun çıkmadı
    Yaş konusunda sıkıntı yok (benden önce 18 yaşlarında bir alman arkadaşın ameliyata girdiğini gördüm) ama derece olarak var; min. -2.00 olması gerekiyor diye biliyorum. 5 metre konusunda da seni iyi anlıyorum

bana verilen fiyat 550 € + KDV'ydi. pazarlık yapıp 500 € + KDV'ye indirdim. Ameliyat günü ödeme sırasında fatura almamayı kabul ederek net 500 € = 1100 TL ödedim.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    o zaman gözlük takmıyım de gözlerin derecesi ilerlesin:D zaten iki sene önce 0.75 idi şuan 1 oldu kısmetse 5 seneye ameliyat olurum

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    ehliyeti kaybet. sonra yeni ehliyet için başvurduğunda yeni raporu da ver. ibareyi sildir
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

@sedici
    normal raporun iki katı vermenin sebebi, raporu 2 uzmanın onaylaması olabilir mi? öyle bir şey duydum çünkü.

@Acil112
    ben ehliyeti düzelteyim en iyisi hocam.

@trooperx
    kart parasından yırtmanın yolu yokmuş. ehliyet kart ücreti adı altında 65TL alıyorlarmış değişimlerde.

Biraz konuyu hortlatmak gibi olacak ama 2011 de ameliyat olan arkadaslar bugune kadar bir problem yasadi mi, durumdan memnunlar mı? Ben de olmayi dusunuyorum da

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim ehliyetimde gözlük ve lens yazıyo. Hiç sormadılar ama polis niye gözlük takmıyosun derse 2 saniye bi gözüme yakından bakmasını rica ederim. Gözlük veya lens kullanmadan 3 metreden uzağı net göremiyorum zaten. Özellikle ışıklar havai fişek gibi açılıyo

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)