Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu

[MT] Sinema Kulübü

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    filmler hakkında biraz yorum yapalım. bakalım nelerden hoşlanılıyor.

ben başlayayım konu 2012 filmi.

Kıyamet tasvir edilmeye çalışılmış, müthiş bir görsellik sunmuş.uzun bir film olmasına rağmen baştan sona bağlıyor. sinemada seyretmek gerek.

film konusunda sınırlama yoktur, eski yeni ne varsa.
    espresso ve ferhatkars bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    V For Vandetta

Enteresan bir filmdir..Külttür..
    Modern çağın devrimi farklı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışan bir adamın öyküsüdür..
    Fantastik bir filmdir..Farklı bir paralel evrende geçiyormuş hissi uyandırır bünyede..

Lakin benim hayatımdaki ilk 10 film içerisinde yer alır kendileri..

Afişini de ekleyelim tam olsun..

Bitirişi de filmden ufak bir kupleyle tamamlayalım:

Remember, remember the Fifth of November!

Motosikleti
    sym joymax
    2 kere seyrettim.
    müthiş bir film. diyalogları çok iyi, benim bakış açıma göre bir intikam filmidir.
    ayrıca günümüz devlet yönetim şekline de oldukça güzel göndermeleri olan ve insanları neyin beklediği konusunda da biraz fikir aşılayabilecek kaynak bir filmdir.

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Tarzım filmler genelde film noir,dram,gore-flicks,gerilim kısaca karanlık..alttaki linkler ya trailerdır yada altyazısız filmin tamamı bu filmler orjinali alınıp seyredilmeli;

http://video.google.com/videoplay?do...q=eraserheads#

http://www.imdb.com/video/screenplay/vi1904214297/

http://video.google.com/videoplay?do...talker&view=2#

http://video.tiscali.it/canali/truveo/40524659.html

http://www.tu.tv/videos/salo-or-the-120-days-of-sodom

Big lebowskide iyi filmdir

http://www.imdb.com/video/screenplay/vi4018733337/
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Motosikleti
    Var
    İlgili kişilere ithafen;
    Konu dışı kısmına yazmama kararımı çiğnedim bu arada..Bu başlıkla sınırlı kalacak..

Motosikleti
    sym joymax
    big lebowski yi tek geçerim (sanki belli oluyor). tarzıma en yakın bulduğum filmlerden birisidir.

2_h2.jpg[/url]

the soloist

fena bir film değil seyredilir. her kitleye hitap etmez.

The Fall
    tam bir görsel şölen, mükemmel bir havası var filmin. kesinlikle seyredilmeli.

@osbourne relax üstad relax. let it be. insanlara takılma bırak onlar sana takılsın. sen vaktiyle bana da kızmıştın hatırlıyorum.

Pukając do Nieba Bram (Knockin' on Heaven's Door)
    bir arkadaşımın yoğun ısrarı ile seyrettiğim ve oldukça keyif aldığım bir film.

bu cevabımın ağır abisi. seyretmeyeni vardır. bugüne kadar seyrettiğim en müthiş intikam filmi, son derece rahatsız edici bir film. mükemmel kurgu mükemmel oyunculuk. bu film için diyebileceğim şey her bünye kaldıramaz.
    rahatsız edicilik konusunda requiem for a dream filminden iyidir.

bir türk filmi eklemeden geçmek istemem bilindik birşey olsun.

görselliği ve anlatımı ile tam bir nuri bilge klasiği, özellikle görselliği beni çok etkilemiştir. kıyas yapar isek 50 tane ıssız adamı ıslayıpta getirsen böyle bir film çıkmaz.

@osbourne üstad relax ol biraz. insanlara takılma bırak sana takılsınlar. sen vaktiyle bana da kızmıştın (gerçi ben haklı çıkmıştım).

Motosikleti
    Var
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @osbourne üstad relax ol biraz. insanlara takılma bırak sana takılsınlar. sen vaktiyle bana da kızmıştın (gerçi ben haklı çıkmıştım).
    Relax'ım yav..Asla aksi olmam zaten..Sana ne ra ve neden kızmışım onu d bilmiyorum bu arada

Film önerisini de es geçmeyelim:

Sıradığı bir film..
    Çiçek çocuklar ve LSD diyorsanız..Tercihiniz olsun

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00

Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds)

dün izledim ;

klasik tarantino eseri.ayrı hikayeler ve kesişen tek bir final.yanlız filmdeki ayrıntılar önemli , izlemeyeler için çok anlatmak istemiyorum örnek verecek olursam ben scarface'in o efsane sahnesini birebir gördüm bu filmde.ancak brad pitt'in getirdiği popüler kültürden olsa gerek filmde pump fiction havasını bulamayabilirsiniz.uma'nın göğsüne saplanan o büyük iğne sahnesindeki titremelerinizi bu filmde unutun , çünkü vahşet bu filmde dozunda kullanılmış.death proof havasında diyolog ve ayrıntının çok olduğu , birden fazla hayat hikayesini tek filmde buluşturan ve yine aynı filmdeki eşsiz araba sahnesinin verdiği "ulen bu filmi sırf bu sahne için bile izlerim" heycanı yakalayacaksınız.kısacası izlemeye değer !

not:torrentlere ve forumlara dvdrip altyazılı olarak iMBT ripi ile düştü.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    virajların ustasıyım "stalker" in hastasıyım demek suretiyle entelektüel paylaşımınıza bir balta indirerek başlıyorum sözlerime
    yeni filmlere sıcak bakamıyorum önyargılı olarak. ılık bakıyorum
    stalker, about killing gibi kırık filmlere bayılırım.
    komedi sevmem ama big lebowski'de sağlamdı.
    kelebek, taksi şoförü en iyilerden.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:03 ----------

itiraf ediyorumki salo'yuda farklı beklentilerle alıp izlemiştim bi zamanlar, genç dimağımı sarsmıştı epey
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797

felsefesi için; mutlaka izlenmesi gereken bir film

Motosikleti
    sym joymax
    soysuzlar çetesini henüz seyretmedin daha iyi bir rip bekliyorum.

stalker hadi denildiğinde seyredilecek bir film değil. çok önce seyretmiştim. bir iki kere daha seyretme teşebbüsüm oldu ama muaffak olamadım. "stalker seyretme modu"na gark olunca seyrederim.

aşmış bir film. rio karnavalının diğer yüzlerinden birisi. fotoğrafa meraklı bir gencin bakış açısından b-rezil-ya.

terkar bir brezilya filmi. yaşanmış bir hikayenin dökümantasyonu. hapishane filmi sevenler kaçırmasın. gerçi kimse kaçırmasın. her bünyeye iyi gelmeyebilir.

paul newman diyorum başka birşey demiyorum. doya doya seyredilir. keyif verici bir hapishane filmi. seyredin, seyrettirin.

son dönemlerde 3 kere seyrettiğim ender Türk filmlerinden bir tanesi, Şener Şen üstadın önünde saygıyla eğiliyorum, hele Rasim Öztekin ile Kenan İmirzalıoğlunun bir repliği var beni benden aldı.

"Hayat fena halde futbola benzer." atasözünü lügatımıza dahil eden, kahkaha ile gözyaşı arasında gel gitlere gark eden anlatılmaz seyredilir tadında bir film.

kaç kere seyrettiğimi hatırlamıyorum, en tribal anımda bile beni dünyaya çekebilen film. bir başyapıt, diyaloglar müthiş. zaten Ferhan Şensoy gibi bir söz ustasından da bundan azı beklenmezdi. gelmiş geçmiş en iyi Türk Komedi filmlerinden birisi, aslında kara mizah demek daha doğru ya.

Motosikleti
    Nexus 500
    Madem Türk filmi dediniz aklıma gelen güzel filmleri sayayım hatırladıkça yazarım;

--------------
    Devam filmi;

-----------------------
    [IMG]http://j.*******.com/*******/cover/masumiyet.jpg[/IMG]
    Meşhur tirad;

----------------
    Devam filmi gibi(!);

-------------------

yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Motosikleti
    sym joymax
    gemide ne filmdir yahu. zati Erkan Can'ın oynadığı filmler izlenmesi gayet keyifli oluyor.

masumiyeti seyrettim, oldukça iyiydi. kaderi henüz seyredemedim. zeki amca işi biliyor.

Motosikleti
    xt 600
    cool hand luke benimde favorilerimden.
    "baba" serisi holywoodun iyi işlerinden.
    al pacino'dan gidersek;

donny brasco
    köpeklerin günü
    kadın kokusu
    carlito'nun yolu
    yaralı yüz

hepside sağlam filmler.

taksi şoförünü izlemeyen kalmasın, soracam bak

Motosikleti
    Var
    Genel olarak Stanley Kubrick filmleri diyorum..
    Bu insan evladı beni sinemanın büyüsüne kaptırmış kişidir..
    Buyrunuz alttaki en beğendiğim filmlerini..İzlememiş bir sinemasever yoktur sanırım..

Jack Nicholson'un oyunculukta devleştiği bir film..
    Tarzanca anlatmak gerekirse: Perili bir otelde kışın bakım amaçlı kalan 3 kişilik bir ailenin babası psikopatlaşır ve ailesini kesmeye çalışır..
    Filmin akılda kalıcı anı: Redrum,Redrum,Redrum...

Enteresan bir uzay/bilimkurgu/futurist bir film..
    Filmin akılda kalıcı anı: Siyah taşın yanındayken maymunların ilk silahı keşfetmesi..

Yorumsuz..Sadece izleyin..
    Filmin akılda kalıcı anı: Cıgara içen çiftimizin sevişirkenki halleri..

Savaş filmi gibi ama değil gibi..Saykolaşan saf bir askerin askeriyede başına gelenler..
    Filmin akılda kalıcı anı: Ağzına soktuğu tüfekle helada intihar eden kahramanımız..

Yukarıdaki filmleri gördüğüm her yerde izlerim..Bazende akşam başlayan ve sabaha kadar süren seanslarda izlerim..

Bonus olarak iki film daha paylaşıyorum..

İkiside Stephan King kitap uyarlaması ve ikisi de bende ishal etkisi yapan gerilim filmi..
    Ciddiyim..

İlki, Hayvan mezarlığı..
    Çocukken ve yetişkinliğimde kitabını okuduğum bu filmin çevirildiğini öğrendiğim anda izlemiş ve akabinde 2-3 gün kendime gelememiştim..

Film korku değil aslında..Bir gerilim filmi..
    Bir otoban kenarı kasabasına taşınan ailenin tır altında ezilen kedilerini kasabanın hayvan mezarlığına gömmeleri sonucu kedinin ertesi gün dirilmesi..kaza geçirip ölen ailenin çocuğunun babası tarafından aynı mezarlığa gömülmesi ve dirilmesi..
    Filmin akılda kalıcı anı: Dirilen kedinin aniden kapı eşiğinde belirmesi..

Efendim bu filmimizde de konu son derece basit ancak kurgu bünyede müshil etkisi yapıyor gene..
    Bir arabada ufak çocuğu ile etraflarında 150 kiloluk kudurmuş bir st.bernard köpek ile mahsur kalan kadının öyküsü..
    Filmin akılda Kalan sahnesi: köpeğin arabanın üstüne sıçraması ve kaput üzerine oturup içeriyi kesmesi..

Motosikleti
    sym joymax
    eyes wide shut ve gujo dışındakileri seyrettim.
    hepsi sıkı filmler.
    tabi jack nicholson u görünce aklıma ilk gelen
    film.

beni etkilemişti bu film, sonra eski halime döndüm.
    stubborn bunu beğendi.

Motosikleti
    xt 600
    jack nicholson deyince guguk kuşunu es geçenin alırım ifadesini.

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gemide ne filmdir yahu. zati Erkan Can'ın oynadığı filmler izlenmesi gayet keyifli oluyor.

masumiyeti seyrettim, oldukça iyiydi. kaderi henüz seyredemedim. zeki amca işi biliyor.
    Kaderi seyretmeni tavsiye ederim Haluk Bilginerin tiradındaki olayın filmi diyebilirim,Demizkubuz o apayrı bir film desede hikaye nerdeyse aynı.Burada tavsiye edilen filmlerin hepsini seyrettim sanattan anlayan filmden anlayan adamlarız anladığım kadarıyla bu topiğin açılması çok iyi oldu paylaşımla bilinmeyen ve seyredilmesi gereken çok güzel filmler var.Ben artık trailerlı paylaşım yapacağım film hakkında daha iyi fikir edinilmesi için.Selamlar

-Nerde kalmıştık?

Motosikleti
    sym joymax
    guguk kuşunu 5-6 kez seyrettim ve her seyredişimde ayrı zevk aldım. unutmadık ama sırayla.

yeni seyrettiğim bir film olarak takdim edeyim.

bilim kurgu sever olarak filmi oldukça etkileyici buldum. değişik bir tarzı var. belgesel tadında anlatıma sahip. genelde filmlerin alt anlatımlarına çok takılmama maa bu filmde takıldım. uzaylı dostlarımızın başından geçen olaylar bir çok yönden tanıdık geliyor. filmden hoşlananlar kadar hoşlanmayanlar da var. benim hoşuma gitti. dvd si çıktıktan sonra ülkemize gelmesi ise ayrı bir tat.

çok övülen bir film. seyrettim fakat altyazısı çıkmamıştı. anladığım kadarı ile oldukça hoşuma gitti. değişik bir deneme. oyunculuk müthiş. özel efektlere çok yaklaşılmamış türüne göre. seyredilebilir bünyey uyum sağlamaz ise sıkıcı gelir.

@sularseller film seyretme olayı harala gürele olmaz nazarımda. belirli bir seremonisi olması lazım, seyredeceğim film ile ilgili biraz malumatım olacak, aksesuarların hazır olacak ve filmi seyretme moduna girmiş olacakğım. bildiğim kadarı ile masumiyet kaderden sonrası anlatıyor. şöyle duru bir akıl ile syretmem lazım, bundan sebep uzak filmi bilgisayarda duruyor ama epeydir seyredemedim.
    umurcan bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler