Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Belediyeye açık mektup 2 / Metin KALKAVAN

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Geçen hafta yazdık, sulama sonucu yollara akan sularla oluşan tehlikeyi. Ancak ısınan hava ve baharla birlikte sulama işleri de hızla arttı. Su problemi falan diyoruz ama yollara suların akması devam ediyor. Tabii bu öncelikle motosikletlere, sonrasında da otomobillere ciddi tehlike yaratmaya devam ediyor. Bu işlerin rapta zapta alınması için birilerinin yaralanması mı gerekiyor bilmiyorum ama yetkililer bu tür bir sıkıntıdan sonra önlem alacaklar herhalde. Biz bu işi takip etmeye devam edeceğiz. Bu işin yetkililerini bulup anlamlı bir cevap alıncaya kadar da peşinde olacağız. Okuyucularımızdan en önemli isteğim ise şu; Türkiye'nin neresinde olursa olsun bu ve buna benzer motosiklet kazaları gördüğünüzde lütfen bize yazın. Biz de yetkililere motosikletçilerin yalnız olmadığını anlatalım.

Kenan bir rekora doğru gidiyor
    Dünya Supersport kategorisinde 145 puanla lider olan Kenan Sofuoğlu, bu hafta, önce bir rekora, sonrasında ise dünya şampiyonluğu için en büyük adımı atmaya hazırlanıyor. En yakın rakibi Fransız Foret'in 58 puan önünde olan Kenan, bu yarışı rakibinin önünde bitirirse yüzde 70 şampiyon olacağı inancında. Eğer bu hafta İngiltere'nin ünlü yarış pisti Silverstone'da koşulacak yarışı kazanırsa, ayrıca bir rekora da imza atacak ve üst üste beş yarış kazanan ilk sporcu ve Türk olma özelliğine sahip olacak. Şu ana kadar yapılan altı yarışın beşini birincilikle bitiren, sadece birinde ikinci olan Kenan, umuyoruz bu hafta hem şampiyonluğu perçinleyecek bir sonuç alır hem de rekor kırar. Bu yarışlarda birinci 25, ikinci ise 20 puan alıyor. Dolayısıyla 58 puanlık bir fark, matematiksel olarak yüksek görünse de, iki yarışı kaybetmekle bir anda 50 puanlık fark kaybolabiliyor. İşte bu yüzden Supersport, basketbol gibi son ana kadar heyecanını koruyan bir yarışma. Son olarak tekrar aynı sloganı kullanıyor ve 'Haydi Kenan şampiyonluğa az kaldı,' diyoruz.

Motokeyf Ailesine Akira Ege katıldı

Her hafta motosiklet dünyasının nabzını tutan Motokeyf TV programımızın, en beğenilen bölümlerinden olan test bölümünü hazırlayan ve sunan Burak Ercan'ın bir oğlu oldu. Kayako ve Burak'a yeni bebekleri Akira Ege için mutlulukla birlikte sağlıklı ve uzun, motosikletli yıllar diliyoruz.

Metin KALKAVAN
    mkalkavan@sabah.com.tr
    Motokeyf - Metin Kalkavan'ın Yazıları Sabah Gazetesi Cumartesi Ekinde Yayınlanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Hemen size küçük bi olay benden.Beyoğlu Sıraselviler girişinde yapıştım geçen akşam.düşünün ki o kadr yoğun trafik olan bi yerde şans eseri takip mesafesinden dolyı kimseye yada bi araca çarpmadım.seb mi?birincisi benim dalgınlığım.ikincisi ise yerdeyken 10 metre önümde usul usul giderken gördüğüm bir yol temizleme aracı.yanlarından yuvarlak süpürgeler çıkan ufak şeylerden.sonra asfalta baktım yeni silinmiş, nokta atışıyla ıslatılmış.Kasıt mı var diye düşünüyorum bazen bunların kullanılmasında.çünkü doğru düzgün temizlik yapmamasını geçtim bari zemini buz pistine çevirmeseler.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    ilnapoli

Metin beyin o anlama çıkacak kelimeler tükettiğini düşünmüyorum.. Her şeyin bir adabı bir düzeni olmalı... Sulama oluyor diye, ortalık sele dönüşmemeli değil mi? Çiçek olmasın mı demiş, hayır... + Manyak gibi kelimeler hiç yakışmıyor...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Benim dünkü kazam tamamen bu sorumsuzca yapılan yeşil alan sulaması yüzünden oldu... Bu durumu bu arkadaşa bildirmeliyim...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

bende 1 tane örnek vereyim her gün geceleri caddebostan ışıklarından sonraki s virajın orda bulunan balık lokantasından yola su akıyor bırakın motosikleti araba viraja normal hızda girse bile kayma tehlikesi var muhtemelen o su da deterjanlıdır

ali_yildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    v strom dl 650
    ya bide küçük yerlerde mesala tarsusda başıma geliyordu yerleri sulayan itfaiye aracı hergun sabah akşam olmak üzre suluyordu motor kirleniyor düşme tehlikesi ...

Şeyh Şamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güncel ve çözümlenmesi çok zor görünen bir problem..
    Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..Ne elbiseler gördüm içinde insan yok..

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    O gün bu gün
    işin bırde enterasan olan tarafı görüntülenmeye göre yazılan mesaj adedı valla gercekten

mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Yazı yazılalı 4 yıl olmuş ama halen değişen bişey yok.Gerek belediye,gerek kamu görevlileri ve gerekse devlet büyükleri kafalarını değiştirmedikçe bu ülkede hiçbirşey değişmez
    Al bir Mz dünyayı gez...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler