Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Genç pilotlar piste çıktı / Metin KALKAVAN

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Geçen yıl ilki düzenlenen Honda Cup'ın ikincisi, geçen hafta sonu İzmit Körfez Pisti'nde yapılan 125 ve 250 Cup yarışları ile başladı. Birincilerin Japonya'ya gideceği yarışlarda bu yıl da, geçtiğimiz yıl olduğu gibi hayatlarında hiç yarışmamış pilotlar yarıştı. İlk önce yapılan Honda CBR 125 Cup'ı, İzmir'den yarışan Fatih Özdemir birinci bitirdi. Ancak bu yıl geçen yıla göre bu kupada küçük bir fark vardı. Kupada erkeklerle birlikte yarışan ilk bayan sporcu olma özelliğini taşıyan Tomris Caferoğlu, heyecandan olsa gerek yarışı bitiremedi ama ileride en az erkekler kadar başarılı olacağını gösterdi. Bu sonuçlarla; Honda CBR CUP 125 yarışının ilk ayağında Fatih Özdemir birinci, Muammer Zeybek ikinci, Şenol Ak ise üçüncü oldu. Daha sonra yapılan CBF 250 Cup'ta ise yeni yarışanlarla birlikte, geçen yıl CBR 125 Cup'takiler bir arada yarıştı. Ancak bu sefer tecrübe ön plana çıktı ve geçen yıl ilk kez yarışan sporculardan üçü, ilk üç sırayı aldı. Yarışı İstanbul'dan Sarp Can Sakız birinci, geçen yılın 125 Cup şampiyonu Marmarisli Mehmet Öztürk ikinci ve Çorlulu Güner Hatipoğlu ise üçüncü olarak bitirdi. Kazanlara ödüllerini Honda Motosiklet Genel Müdür Yardımcısı Kadir Kutluay verdi. Honda Cup ikinci ayak yarışları, 26- 27 Mayıs tarihlerinde yine İzmit Körfez Pisti'nde yapılacak.

Otomobil motosiklete sponsor
    Dünyada izlenme oranı hızla artan SuperBike ve SuperSport motosiklet yarışlarının ana sponsorluğunu bir otomobil firması yapıyor. Alfa Romeo, son iki yılda aldığı stratejik değişim kararı ile motosikletten kayağa, hatta yelkene kadar birçok spor dalına destek veriyor. Bence tanıtım ve reklamı çok olan otomobilcilerin, bütçelerinden pay ayırarak diğer spor branşlarına yatırım yapmaları sanırım birçok spor dalında yeni yarışçıların keşfedilmesine yardımcı olacak.

'En Küçük Motosikletçi' dünyaya geldi
    Motorbike dergisinin sahibi ve motosiklet dünyasının sevilen isimlerinden olan Hakkı Tolunay'ın, 5 Mayıs'ta bir oğlu oldu. Tolunay'ın 'en küçük motosikletçi' olarak adlandırdığı Onur Tolunay'a sağlıklı, uzun ve mutlu bir hayat diliyoruz. Umarız babası gibi hem iyi bir gazeteci hem de iyi bir motosikletçi olur.

Motokeyf FB TV'de
    Her hafta cumartesi günleri TV8'de, sabah 09.50'de yayınlanan Motokeyf programı, bu haftadan itibaren her cumartesi saat 17.00'de Fenerbahçe TV'den de yayınlanmaya başlıyor.

Metin KALKAVAN
    mkalkavan@sabah.com.tr
    Motokeyf - Metin Kalkavan'ın Yazıları Sabah Gazetesi Cumartesi Ekinde Yayınlanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kupada erkeklerle birlikte yarışan ilk bayan sporcu olma özelliğini taşıyan Tomris Caferoğlu, heyecandan olsa gerek yarışı bitiremedi ama ileride en az erkekler kadar başarılı olacağını gösterdi.
    bilmeyenler için bu bizim tess ..

merdivenlerden düşüp elini ciddi şekilde kırmış ve bir ara yazamamıştı foruma ..zaten tam manasıyla iyileşemeden girdi.. bi dahaki sefere diyoz tess e
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    bws,cbr125
    bayan olarak o kadar erkeğin içinde yarıştıya o yeter.. yarışı bitirememiş olmasının hiç önemi yok bence.. darısı başımıza inş.. ama daha çok fırın ekmek yememiz lazım:(

motohaber'den aldığım cbr 125 cup'ın listesi şöyle;

CBR 125 CUP

Ad / Soyad Doğum Yılı Cinsiyeti Katıldığı İl

Nurhan Irmak 1971 Bayan Balıkesir
    Tomris Caferoğlu 1985 Bayan İzmir
    Selin Denizci 1979 Bayan İzmir
    Özgül Dindar 1978 Bayan İzmir
    İzzet Mizrahi 1982 Erkek İstanbul
    Ozan Coşkun 1990 Erkek İstanbul
    Servet Çevikkol 1983 Erkek Antakya
    Haydar Günşen 1986 Erkek Eskişehir
    Hasan Tuna 1983 Erkek Bursa
    Cansın Eraslan 1990 Erkek Manisa
    Onur Kartbaş 1985 Erkek İstanbul
    Arda Sezgin 1988 Erkek İstanbul
    Fatih Özdemir 1985 Erkek İzmir
    Turhan Ertuğrul 1991 Erkek Manisa
    Celil Hocaoğlu 1991 Erkek İstanbul
    Tunç Şahbazoğlu 1992 Erkek İzmit
    Rebii Hakkı Çolakoğlu 1986 Erkek İstanbul
    Şenol Ak 1988 Erkek Sakarya
    Muammer Zeybek 1991 Erkek İzmir
    M.Alper İlbeyi 1986 Erkek İstanbul
    Taha Akkaya 1983 Erkek İstanbul

21 yarışmacıdan 4'ü bayanmış. Diğerleri ne yaptı acaba?

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Yaw arkadaşlar, bir arkadaşım 6 Mayıs günkü olan yarışların TV8'de gösterildiğini söyledi. İzleyeniniz var mı? Motokeyf programında mı gösterildi acaba? Kayıda nereden ulaşabiliriz?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    www.motokeyf.com adresinde eski programların videoları var, bi bakmak lazım..

bu arada ben bi hatırlatma yapayım listedeki bayanlardan hiçbiri yarışa gelmedi.
    o sebeple cup'ta tek bayan benim.
    bi de motokeyf programının tekrarını www.motokeyf.com adresinden izleyebiliyosunuz.isteyuenlere duyrulur...

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tebrikler arkadaşım..

Sayın BBRR geliyoz o taraflara haberin ola

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    Tess güzel haberlerini bekliyoruz. inşallah seni yarışırken izlemeye de geleceğiz. hatta en çok ben bağıracağım garanti veririm

biker_boyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XR 600 R
    tess şu fotodakı senmısın bende yarıstaydım o gunu evet bayanları goremedım bende korktularmı ne bende cbr cup ıcın gelmıstım ızmıre yedeklere almıslardı benıde ama ben kabul etmedım yedekde kalmayı ve hıc bır kayıt masarafı odemeden cekıldım bu ısten demekkı baska bıseyler var bu secmelerde baksanıza oh keyfe keder ne guzel turnuvaymıs hee bu arada basarılar
    üssü var,üstü yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler