Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mükemmel Olympos ! Rüya gibi...(art-niyet)

Motovento
    REKLAM ALANI
    art - niyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun ve yorucu bir yılın ardından ancak eylül ün 5inden sonra tatil
    yapma fırsatını bulabildim.
    Tatil yeri olarak Çıralı-Olimpos bölgesinde karar kılmıştım yolculuk
    Mersin den başlayacak...Motosiklet üzerinde ve gezerek gidilen 4 günün sonunda Çıralı ya varılacaktı.
    Ama her şey planladığınız gibi gitmeyebiliyor, kardeşimin düğünü nedeniyle
    yolculuk afyondan başladı ve motosikletle değil otomobil ile yapıldı...

Gezi, her ne kadar motosiklet üzerinde olmasa da kiraladığım araçlarla
    bu zevkimi köreltme fırsatını yakalayabildim..

Ve işin aslı şu ki; Bu gezi beraber yola çıkmaya deyecek, sağlam, birkaç arkadaşımla
    Mersin den motosikletlerle çıkılarak yapılacaktı...
    ama şartlar bir türlü el vermedi..

Gezimi bir "motosiklet günlüğü" olmadığı halde buraya yazmamın sebepleri ise;
    1) gezdiğim yerleri sizlerle paylaşmak, 2) fikirlerinizi almak,
    3) oralara motosiklet ile gidecekler için kılavuz olmak ve şartlar hakkında önceden
    bilgilendirmek 4) Yazarken ve resimleri eklerken tekrar oraları hatırlamak
    5) ve eğlenmek...

Afyon da bulunma sebebim kardeşimin düğünüydü ,

Düğündeki ben...(soldaki ben , diğeri Sezai)

Öğlen saatlerinde Afyon dan ayrılacaktık, Sezai ve ben eşyalarımızı arabaya yerleştirip yola koyulduk..
    Yoldaki ilk durağımız Burdur ilindeki İnsuyu mağarası oldu, dışarıda 35 derece olan hava sıcaklığı mağaranın kapısından içeri girdiğiniz an da 0 dereceye kadar düşüyor...
    Mağara turizme açılan ilk mağaramız ve oluşumu yaklaşık 15bin yıl geriye kadar uzanıyor...

mağara, görmeye değer güzelliklere sahip içerisinde 15 adet göl bulunmakta ve bu resimde de aslında suya bakıyorsunuz ama su o kadar temiz ki belli bile olmuyor..

Mağaradan ayrıldıktan sonra arabaya kurulduk ve Antalya’yı önümüze kattık , yollar gayet güzel...

Antalya merkeze vardıktan sonra burada çok fazla zaman kaybedemezdik, çünkü Olympos a biran önce varmak ve kalacağımız yeri gündüz gözüyle görmek istiyorduk,

kısa bir şehir turundan sonra Kemer yoluna saptık ve batı ya doğru yol almaya devam ettik..
    Antalya’nın batısında Tünektepe gözüme çarptı ,

birgün buranın tepesine çıkacam ben diye söz vererek altından gecerken selamladım zirveyi..

Şehir içindeki karmaşadan kurtulduğunuz anda( ki pek karmaşa var sayılmaz, gayet düzenli bir şehir) kendinizi bir anda ormanın içerisinde yolculuk ederken buluyorsunuz...Sağ tarafınız orman denizi, sol tarafınız deniz ormanı...

Antalya’dan ayrıldıktan sonra Beldibi , Göynük , Kemer , Tekirova’ ya uğrayarak Çıralı ve Olympos’a varmış bulunuyorsunuz...Bu saydığım yerlerin her biri ayrı bir doğa harikası olmasına rağmen sahile yapılan oteller tüm güzelliği zedelemiş durumda ama hala gezmeye görmeye değer yerler...

Manzara mükemmel hemen arabayı , yol kenarına çekip seyre daldık... Hemen arkamda görünen ada “sıçan adası” bir zamanlar Uzanların mış..

Durduğumuz yer “Akyarlar tüneli” nin çıkışıydı, burada tünel yapımı sırasında hayatlarını kaybeden işciler anısına yapılmış bir de anıt bulunmakta...

aşağıya inen bir patika yol vardı ama cesaret edemedik o yoldan inmeye, ayrıca yol boyunca bu manzaraladan onlarcası daha var haberiniz olsun..

gideceğimiz yerler arasında 2 secenek vardı. Birincisi Çıralı, diğeri ise Olimpos ikisininde namını çdefalarca duymustuk , nerede kalacağımıza karar vermemiz için her ikisinide gezmeliydik...

Kemer’den 28 km sonra Çıralı yol ayrımına vardık,

buradan sonra sahile ulaşmak için 7-8 km daha gitmemiz gerekliydi, yol sürekli yokuş çok dar ama asfalt...sıradan bir motosikletle buralardan geçmek gerçekten cesaret ister...7 km boyunca muhteşem manzaralar var sürekli bir derenin kıyısından yolalıyorsunuz , defalarca arabayı durdurup manzaraya baktık...

Buralara gelirken fotoğraf makinenızı sakın unutmayın..Çıralı’da çok sayıda pansiyon ve otel bulunmakta ama hepsi kendisine has , doğayla iç içe ve aile işletmesi ayarında.Gitmek isteyenler için; Blue&White Tatil Evleri - (242) 825 70 06 ,Çıralı Pansiyon - 825 71 22 (3 hat), Olimpos Pansiyon - 825 71 01, Orange Pansiyon - 825 71 28. Lodge Otel, 825 70 50 (Denize sıfır tek otel), Green Point Kamping - 825 71 82 (elektrik, su ve restoran hizmetleri var)

Çıralı aynı zamanda caretta caretta ların yumurtlama alanı bu yüzden geceleri sahilde sıkı bir denetim var...Ateş falan yakılmıyo yakınlardaki lambalar söndürülüyor...
    Böylelikle yeryüzünün en güzel gece manzarasıyla baş başa kalıyorsunuz ışık kirliliği olmadan....

gecenin bir yarısı, sahilde şarabınızı yudumlarken bu kaplumbağlar denizden çıkıp size doğru yaklışıp “ne işiniz var sizin burada, biz buraları milyonlarca yıldır yumurtlamak için kullanıyoruz kalkın gidin , biz nasıl sizlerin evini işgal etmiyorsak sizde saygılı olun bize” diyebilirler....dikkat edin...

Çıralı ve Olimpos arası yürüyerek 15-20dk ama arabayla giderseniz 20km den fazla ve dağ yolu...Bu gerçekten ilginç ve bir okadar da güzel Bölgedeki dağların ve tepelerin geçit vermez olması sebebiyle karayolu çok fazla uzuyor ve yol açılmayarak doğanın güzelliği korunmuş oluyor.Henüz yerleşmemiş olduğumuz için, karayolundan gitmeyi tercih ettik...Olympos’u sorduğumuz her kişi, Çıralı için dinlenme , Olympos için ise eğlenme mekanı olduğunu söylüyordu...

Çıralı’ya indiğimiz yoldan tekrar anayola çıktık ,500mt daha gittikten sonra Olympos ayrımından yine vadinin içine doğru süzülmeye başladık yine virajlı ve yine alabildiğine dar bir yol.

11 km boyunca orman kenarında irili ufaklı bir çok pansion bulunmakta buralar dinlenmek doğayla iç içe olmak için mükemmel yerler...Olympos sahile yaklaşırken sizi sol tarafta “Kadir’s top tree houses” adlı hostel karşılıyor....

Mekanın sahibi Kadir abi aslında Uşaklı , kendi dediğine göre “aylak aylak dolaşırken bu evleri yapmış” ilk evi yaptığında daha kendisi oturamadan kiralamak istemişler ,kiraya vermiş , sonra 2. 3. 4. derken koca bir otel oluvermiş...

Mekanın içerisi birleşmiş milletler kampından farksız , her milletten insan buraya geliyor..Oldukca ünlü bir yer zaten onlarca kez belgesel ve film çekimleri için kullanılmış...

Ama çok kalabalık olması ve boş oda bulamamamız sebebiyle, buradan “şimdilik” vazgeçmek durumundayız Olympos sahile doğru yaklaşk 1 km daha var oralarda başka bir hostel bulma peşinde yola devam ediyoruz...Çok fazla pansiyon var açıkta kalmak mümkün değil en azından Eylül ayında gidenler için...

Sonunda daha önceden de adını duymuş olduğumuz Türkmens House da karar kılıyoruz...

Burası biraz büyükce bir yer sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmak üzere kişi başı 30 ytl.Öğrenci yurdunu hatırlatan bir havası var buraların, her şeyin serbest olduğu bir öğrenci yurdu gibi düşünün.

Dolayısıyla biraz düzensiz, hatta bazı konularda pis olduğu bile söyleyebiliriz...Duşumuzu aldık üzerimizi giyindik ve yemek kuyruğuna geçtik yemeklerin görüntüsü güzel olmasına rağmen tadı için aynı şeyi söylemek mümkün değil...

yaklaşık olarak 500 kişi kapasiteli bu yer bu mevsimde bile böyle doluyken yazın nasıldır merak ediyorum...Gece yorgunluğumuzu atmak birazda ortamı tanımak için barda keyif yaptık...

Yorgun olduğumuz için geceyi erken bitirdik ve odalara döndük daha doğrusu Bungalow’larımıza...

işte Sezai tatlısını yiyo...

sabah uyandığımda gece mükemmel bir uyku uyumus olduğumuzu fark ettik...

şimdi sıra güzel bir kahvaltıdaydı...

Hostelin bahcesindeki onlarca çardaktan birisine kurulduk ve açık menüden tıka basa doldurduk tabaklarımızı tam bu sırada konuklarımız geldi...

ben ayatımda böyle yüzsüz ,böyle korkusuz tavuk görmedim arkadaşlar kışt mışt falan zaten bilmiyor hayvanlar en sonunda vurmaya başladım kafasına yinede nafile artık tavuklarada bi servis istedik ve onlarla beraber kahvaltımızı yaptık...

oooh şu sezainin keyfine bakın kahvaltı sonrası sedirlerin üzerinde..

kahvaltıdan sonraki muhabbette laf her zamanki gibi döndü dolaştı motosikletten açıldı , Sezai buraları morla gezelim deyince hayır diyemedim ve motosiklet kiralamaya karar verdik...

Pek fazla seceneğimiz yoktu ama yinede güzel bişeyler bulabildik ben 200lük yamaha cross kiraladım sezaide 2 zamanlı yamaha scooter ...Asla insanın kendi motoru gibi olmasada elimizdekiyle yetinmeyi bilmeliydik...

İşte benim canavar....

işte Sezai...

motorlarımızı teslim aldıktan sonra çevreyi keşfe koyulduk öncelikli hedefimiz , antik şehirdi...

Olympos , yani mitolojide adı geçen efsanelerde anlatılan şehrin tam ortasındaydık artık...Tapınak kapısı...gece bu kapının altından gökyüzüne bakarak zaman içinde yolculuk yapmanızı şiddetle tavsiye ederim...

Olympos neredeyse tamamı üniversite gençliğiyle dolu gelen üniversite gençliğine deniz, güneş, dere, çakıl, tarih ve doğayı ortaya karışık olarak üstelik de hesaplı bir şekilde sunan bir yer...

Denize giderken bu buz gibi sudan geçmek zorundasınız...

Sahile giderken bu lahitlerin yanından geçmek zorundasınız ...eğer canınızı seviyorsanız sakın gece geçmeyin buradan gecenin bir yarısı sezaiyle geçmiştik buradan ve korkunun nedemek olduğunu anladık...

Lahitlerin birisinin üzerinde yazan yunanca şiirin tercümesi asılıydı , sizede aktarayım bu sözler aynı zamanda Direc-t grubunun bir şarkısıdır....

Son limana girdi demirledi gemi, çıkmamak üzere
    çünkü ne rüzgardan ne de günışığından medet var artık
    ışık taşıyan şafağı terkettikten sonra, kaptan eudemos
    oraya gömüldü gün misali kısa ömürlü gemisi, kırılmış bir dalga gibi

Bu arada Eudemos ünlü bir korsandır ve resimdeki lahit kendisine ait...

İyice yorulmuş ve acıkmıştık , sahildeki az sayıda bulunan restoranlardan birisine attık kendimizi....

biraz atıştırdıktan sonra , 3.2 km uzunluğundaki dev kumsala attık kendimizi , kıyıya yanaşıp duran onlarca gezi teknesini saymazsak mükemmel bir sahil....

T&A kumsala işledim...

gezgin ben J

sahili google earth den bile gayet net görmek mümkün...

arkadaşlar ben göbek yapmışım yaw...

denizden sonra yorgunluğumuza aldırmadan ilk hedefimiz Yanartaşdır dedik ve atladık motorlara...Yanartaş denilen yerde bir dağın zirvesine tırmanıyorsunuz ve tepede heryerden fışkıran alevlerin eşliğinde manzarayı izliyorsunuz ,bu ateşi günümüzdeki olimpiyatların ateşi simgeliyor...

dağa çıkmak için bilet almak gerekiyor ve 1kmlik tırmanış başlıyor...

motorlarımızı burada bırakmak zorundayız...L

biz, gece karanlığında ışıksız çıkmaya çalışan iki zibidi olarak öğrendik ki oraya ışıksız çıkılmaz, tırmanmak deyince abarttığımızı sanmayın gerçekten bir dağ tırmanışından bahsediyorum....

Bu ateşlerden onlarcası var dağın zirvesindeki kayalıklarda...

Tedbirsiz çıkmıştık ama çıkacak olanlara tavsiyem odur ki; sakın şarapsız sucuksuz ve susuz çıkmayın ;)
    Şanslıydık ve zirvede bir çiftle tanıştık sağ olsunlar şaraplarını ve sucuklarını paylaştılar bizimle...

ateşlerin içinde keyif yaptım....

inmek çıkmak kadar zor olmasada , karanlık oldukca zorladı...artık açlıktan kazınmakta olan midelerimizi sevindirme vaktiydi...
    motorlarımızı öğlen oturduğumuz sahildeki balık rest. a çektik...

yemekler mükemmel ,taze ve çok leziz...

yolumuz uzun otele biran önce dönmeliydik , bu gece Kadirs Tree House da kalmaya karar verdik yol kenarında duran lahit bu sefer ödümüzü patlattı yanından gecerken....

güzel bir duş , dünyalara bedel ve sonra kendimizi dışarı attık..
    bu oyunu bilirmisiniz ? küçükken deli gibi oynardık...

age of football...

akşam olunca ateşin başında demlenmek dünyalara bedel...

akşam, ağaç evler böyle görünüyor...

ertesi sabah motorlarımızı teslim etmeye giderken içimizde bir burukluk vardı keşke1 gün daha kiralasaydık diyorduk...Sezai scooterdan inmek istemedi bir türlü..

veee bizde aynen öyle yaptık ama ben bu sefer bir all terrain vehicle yani ATV kiraladım...

yakışmış ama dimi

motorlarımıza atlayıp , Phaselis antik şehrine gitmeye karar verdik...

Phaselis..hakkında anlatacak çok uzun sey var arkeolojiye meraklı arkadaşların mutlaka ziyeret etmesi gerekli burayı tam anlamıyla bir daoğa harikası , adamlar zamanında resmen cennette yaşamış , büyük İskender bile burada birsüre yaşamış...

Deniz mükemmel ...suyun içi bile tarihi ser dolu buralarda dalmak isterdim..Bidahaki sefere..

Phaselis hakkında bilgi...

çok zevkli bir araç bu ama kullanması göründüğü kadar kolay değil haberiniz olsun...

Phaselis hatırası..J

taşıması zor da olsa gitarımıda getirmiştim ,iyikide getirmişim...

antik tiyatroda çaldım...mükemmel...

aslında burada çalmayı ilk akıl edenben değilim, sürekli olarak konserler verilmekteymiş, ben şahsen burası yada Aspendos gibi tarihi yerlerde güçlü ses sistemleriyle konserler verilmesine karşıyım, ortam her ne kadar büyülü de olsa bu başka türlü etkinliklerle değerlendirilmeli.

Phaselis de 3 tane antik liman var bu da limanlardan birisi

neredeyse, tüm gün Phaselis e zaman ayırdıktan sonra, motosiklet ve atv yi teslim vakti gelmişdi.

Olympos ve çıralı da birkaç gün daha geçirdik , anlatacak okadar çok sey ve koyacak okadar çok resim varki daha...ama bukadarı bile yeterli olmuştur sanırım oralar hakkında fikir edinebilmek için.

bunlar son bakışlar....

ve tabi buraya koyamayacağım fotoğraflar ve anlatamaycaklarımda bana kalacak ;) neyse işte... seneye tekrar gidecem

Birde bu civarda bulunan Adrassan a uğramanızı tavsiye ederim...mükemmel bir koy....
    Ulaşımı zor , sakin ve tertemiz bi yer...Olympos un komşu koy u..

Arkada görülen tepenin arka tarafı Olympos.

mükemmel bir yer burası...

bundan sonrası Mersin yolu yol üzerinde pek çok yere uğradık Aspendos ve Alanya kalesi en aklımızda kalan ve etkileyen yerler oldu...

burası Aspendos Belkıs köyündeki birçok medeniyete ev sahipliği yapmış muhteşem yer...

bu manzaralara iyi bakın çünkü Aspendos göz göregöre elden gidiyor duvarları çatlıyor ,yıpranıyor...nedeni sorumsuzca düzenlenen konserler mesela birkaç kıçıkırık şarkıcının ayağı takılmasın diye tarihi mekanın zeminine sahne çakılmış!!!

"eğer şarap yalnız tanrılara ait olsaydı, kuşlar üzümleri yemeye cesaret edemezlerdi" aspendos’ta tanrılara şarap adamayışlarını böyle izah etmeye çalışmış aspendoslular.

Aspendos tiyatrosu öyle bir harikadır ki, deniz savaşlarını canlandırabilmek için sahnenin su ile doldurulup o şekilde savaşların sergilendiği bir sisteme sahiptir...ama şimdi o sahne nin içine metal ayaklar zemine çakılarak başka bir sahne yapılmış...

Konserleri düzenleyen organizasyon şirketlerinin çalışanları o kadar ukalalar ki üzerlerine saldırmamak için zor tuttum kendimi....zamanında roma imparatoru bile bu şarkıcı yamkları ve yalakaları kadar kasılmamıştır heralde...Çıkardıkları gürültüye çevreye verdikleri zarara nasıl göz yumulabiliyor anlamış değilim...tabiî ki sözüm orda ekmek parası için çalışanlara değil bu şirketlerin yöneticilerine ve siyasetcilere..

apendos un yorgunluğunu , üzerinde rafting yapılan nehrin üzerinde öğle yemeğiyle atmaya çalıştık

baraj setinin üzerinden görünüşü mekanın...

havanın kararmasına yakın Alanya kalesindeydik manzara mükemmeldi...

çay bahcesinden Alanya manzarası....

Burası da Anamur da deniz kıyısında bir balık restaurant, mersin e doğru gelirken kaleyi geçtikten sonraki sağdaki ilk restaurant..çook güzel kalamar yapıyorlar...

Burası restorantın önündeki ışıklandırılmış kayalıklar...

Tatilden son selam.....Buradan sonrası mersin....

Yazacaklrımın ve anlatacaklarımın yüzde birini bile yazmadım ama yinede oldukca fazla yer kapladım sanırım...okadar güzel zaman geçirdim ki anlatamıycağımı bile bile yazmaya çalıştım buraya...Mükemmel bir gezi oldu benim için....
    Kendinize iyi bakın...( art-niyet)
    27, B(Rh+),Avukat,Mersin,Chopper

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatoşşş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 RT
    olympos çıralı... aşık olduğum bir yer... eylül ekim aylarında çok güzel olur..
    paylaşım için teşk. çok özledim oraları...

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Güzel gezi olmuş bende 2 ay önce oralardaydım. Paylaşım için teşekkürler.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

nimesay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 f 2005
    güzeli bi tatil geçirdiğiniz belli.bende 3 hafta önce oralardaydım alanya kalesinden aşağıya baktığın zaman o güzel görüntünün tadına doyamıyor insan gerçekten çok güzel yerler.
    paylaşım için teş.ler.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mükemmel gerçektende herşey...Fotoğraflar için çok teşekkürler,sen geç de olsa bir gezi yapmışsın gönlüne göre ne diyim darısı başımızaİlk fırsatta benimde oraları ziyaret edeceğim kesin ama o ilk fırsatı yakalamam biraz zor olacak sanırım,gerçi kim bilir

Bu neguzel bi yerr.Sanki cennetten bir köşe aşık oldum ben buraya umarım bır gun yolum duser ve gorurum.Tavuklu bolum cok hosuma gıttı heehehe

waaay be meğer herkesin bi gitmişliği varmış oralara ... okuduğunuz için ben teşkkür ediyorumm...

Motosikleti
    @art-niyet Evet var gitmişliğimiz. Çok da güzel resimler çektim. Ama motorla gitmediğim için resimleri burada yayınlamadım. Akdeniz ve Ege turu yaptım. Çok güzel yerler. Ülkemiz cennet.

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Çatırttttttttt çatırttttttttt çatırttttttttt..........
    Ortadan ikiye üçe dörde... ayrılışlarımın sesi bunlar
    Süper olmuş süper..
    Olympos,motosiklet,deniz..Daha ne istenir ki
    Ducatista:)

toros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt600e-CBX250
    iyi gezmişiniz hakketten güzel yerler 17-9 da bizde oradaydık motorize07 olarak.
    toros iyi günler diler

mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    süper:............

keşke yayınlasaydın makine, bende baştan sona motosikletle gezmek isterdim ama neyazıkki kısmen motosikletli olabildi yinede en başta saydığım nedenlrden dolayı koydum buraya...

Motosikleti
    @art-niyet 2007 yılı içinde 2 haftalık bir gezi planım var motosiklet ile. Belki ayarlayabilirsek topluca bir gezi ayarlarız tüm MT camiası içinde.

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    canım çekti beaa benim neden şuraları gezecek bir motorum yok seneye alırız inşallah kredi bitince harika bir gezi harika bir paylaşım tebrikler

Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @art-niyet 2007 yılı içinde 2 haftalık bir gezi planım var motosiklet ile. Belki ayarlayabilirsek topluca bir gezi ayarlarız tüm MT camiası içinde.
    eğer bu bir davet ise seve seve katılmak isterim...teşekkürler...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi gezi olmuşta art-niyet sen forumdan süresiz uzaklaştırılmamışmıydın ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kahvaltıdan sonraki muhabbette laf her zamanki gibi döndü dolaştı motosikletten açıldı , Sezai buraları morla gezelim deyince hayır diyemedim ve motosiklet kiralamaya karar verdik...

Pek fazla seceneğimiz yoktu ama yinede güzel bişeyler bulabildik ben 200lük yamaha cross kiraladım sezaide 2 zamanlı yamaha scooter ...Asla insanın kendi motoru gibi olmasada elimizdekiyle yetinmeyi bilmeliydik...

İşte benim canavar....

işte Sezai...

art-niyet)
    [/QUOTE]

Art-niyet, anlaşılan süper bir gezi olmuş.Kısmen motosikletli bir gezi olsa da paylaşım için çok teşekkürler.Olimpos o bölgede apayrı bir yere sahiptir.
    Bu arada kiraladığın motosiklet Yamaha değil bir Hondadır.

BBRR
    iyi gezi olmuşta art-niyet sen forumdan süresiz uzaklaştırılmamışmıydın ...
    Barış abi, sanırım arkadaş kendini affettirmiş.

evet kiraladığım motosiklet Honda(mış) , uyardığın için teşekkürler pazer , motorun üzerinde de kocaman yazıyordu halbuki yanlışlık olmuş..kusura bakmayın...

aslında , forum beni değil , ben forumu kendimden uzaklaştırmıştım bir süreliğine ve süre bitince yaklaştırdım tekrar. hepsi bu.

trinacria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi yaşamayı biliyon walla, zamanına göre tatil yeri seçmişsin güzel olur o zamanlar orası, bu senede ben gidemedim bir yere kaldım burlarda bide iyi tatil yapmışsın özendim yaa
    [B][COLOR="Red"][CENTER]1000 lerce dansözüm olacağına 1000 cc makinem olsun ![/CENTER][/COLOR][/B]

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    arkadaş slm güzel gezi fotolarda hoş teşekkürler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler